Справа № 522/24410/16-к
Провадження по справі № 1-кс/522/13717/16
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 липня 2016 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області капітана юстиції ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області капітана юстиції ОСОБА_3 , про арешт майна, -
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий в ОВС слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області капітан юстиції ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням, погодженим із прокурором, про накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться на рахунку та зупинення видаткових операцій з грошовими коштами та іншими цінностями, що надходять та вже знаходяться на рахунку:
ПП ВКФ «Солтіс», ЄДРПОУ 31435140, юридична адреса: м.Одеса, вул. Гайдара, буд. 13 відкритий розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 у ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 305299.
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на наступне.
Слідчим відділом УСБУ в Одеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22014160000000162 від 02.09.2014, за ознаками вчинення злочинів передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 205 та ч. 3 ст. 209 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до повідомлення ГВ БКОЗ Управління, вх. № 65/16/2112 нт від 27.05.2016 р. отримано достовірні дані щодо протиправної діяльності групи осіб, причетних до створення і придбання на території Одеської і Київської областей, а також м. Києва, підприємств з ознаками фіктивності, реквізити яких використовуються для вчинення фіктивних правочинів (укладення безтоварних договорів про постачання товарів та надання послуг) та перерахування на рахунки останніх підприємствами різноманітних форм власності реального сектору економіки грошових коштів з метою подальшого їх переведення в готівку в різноманітних банківських установах на території м. Одеси та повернення «замовникам» за вираховуванням раніше обумовленого відсотка.
Так, слідством встановлені підприємства, діяльність яких містить ознаки фіктивності, а саме: ТОВ "Альпінка" (код ЄДРПОУ 39988471), ТОВ "Базіс Торг" (код ЄДРПОУ 39717475), ТОВ "Кінг Груп" (код ЄДРПОУ 40020808), ТОВ "Ост Плюс" (код ЄДРПОУ 38977977), ТОВ "Юртан" (код ЄДРПОУ 39913254), ТОВ "Легітайм-Грін" (код ЄДРПОУ 38147534), ТОВ "Легобуд" (код ЄДРПОУ 34601542). При цьому, вищевказані підприємства, шляхом укладання фіктивних угод із підприємствами реального сектору економіки, накопичують на своїх розрахункових рахунках, грошові кошти, які в подальшому переводяться у готівку в різноманітних банківських установах на території м. Одеси та повертаються "замовникам" за вирахуванням раніше обумовленого відсотка.
Крім того, 08.06.2016 р. в ході проведення обшуку за адресою: м. Одеса, вул. Тираспольська, 27/29, за місцем розташування офісу "конвертаційного центру", виявлено та вилучено значну кількість печаток суб`єктів господарювання різних організаційних форм, серед яких ПП ВКФ «Солтіс», ЄДРПОУ 31435140. Означене підприємство, так само входить до ланцюгу "конвертаційного центру" та має ознаки фіктивності, які також створені та використовуються для укладання фіктивних угод із підприємствами реального сектору економіки, з метою накопичення на своїх розрахункових рахунках, грошових коштів, які в подальшому переводяться у готівку в різноманітних банківських установах на території м. Одеси та повертаються "замовникам" за вирахуванням раніше обумовленого відсотка.
Означеним підприємством є:
ПП ВКФ «Солтіс», ЄДРПОУ 31435140, юридична адреса: м.Одеса, вул. Гайдара, буд. 13 відкритий розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 у ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 305299.
На вказаний розрахунковий рахунок надходять кошти від підприємств різноманітних форм власності, які в подальшому переводяться в готівку. Вказані грошові кошти містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження та є об`єктом кримінально-протиправних дій, оскільки безпосередньо вказують на проведення безтоварних операцій. Крім того вказані грошові кошти, які надходять і знаходяться на вказаних розрахункових рахунках, без прийняття відповідного рішення про арешт, будуть безпідставно та незаконно переведенні в готівку або на рахунки інших підприємств. Вилучені предмети та документи, відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України безготівкові кошти, які знаходяться на розрахункових рахунках ПП ПП ВКФ «Солтіс», ЄДРПОУ 31435140 можуть бути використані як речові докази, в тому числі є сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що грошові кошти на вказаних розрахункових рахунках є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у третіх осіб (юридичної особи) для можливої конфіскації майна.
У зв`язку з тим, що розголошення відомостей про обставини накладення арешту на кошти може призвести до розголошення відомостей досудового розслідування та втрату вказаних коштів, вважаю можливим розгляд клопотання без виклику представника підприємства вказаного в клопотанні та банку.
Відповідно до вимог ст. 59 ЗУ «Про банки та банківську діяльністю» арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, здійснюються виключно за рішенням суду. Зупинення власних видаткових операцій банку за його рахунками, а також видаткових операцій за рахунками юридичних або фізичних осіб здійснюється лише в разі накладення арешту.
У зв`язку з викладеним, у органу досудового розслідування виникла необхідність у накладанні арешту на вказане в клопотання слідчого майно.
В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання та просив його задовольнити в повному обсязі з наведених підстав.
Вивчивши матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, заслухавши слідчого приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 170 КПК України арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно до п.1 ч.2 ст. 170 КПК України метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.
Відповідно до п.2 ч.2 ст. 170 КПК України треті особи, майно яких може бути арештовано, - особи, які отримали чи придбали у підозрюваної, обвинуваченої чи засудженої особи майно безоплатно або в обмін на суму, значно нижчу ринкової вартості, або знали чи повинні були знати, що мета такої передачі - отримання доходу від майна, здобутого внаслідок вчинення злочину, приховування злочину та/або уникнення конфіскації.
Згідно до п.3 ч.2 ст. 170 КПК України відомості щодо третьої особи повинні бути встановлені в судовому порядку на підставі достатності доказів.
Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України підставою арешту майна є наявність ухвали слідчого судді чи суду за наявності сукупності підстав чи розумних підозр вважати, що майно є предметом, доказом злочину, засобом чи знаряддям його вчинення, набуте злочинним шляхом, є доходом від вчиненого злочину або отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину. Арешт майна можливий також у випадках, коли санкцією статтіКримінального кодексу України, що інкримінується підозрюваному, обвинуваченому, передбачається застосування конфіскації, до підозрюваної, обвинуваченої особи заявлено цивільний позов у кримінальному провадженні. Арешт також може бути застосовано до майна третіх осіб з урахуванням частини другої цієї статті.
Відповідно до ч. 6 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Згідно до ч. 7 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у випадках, якщо існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до зникнення, втрати, знищення, перетворення, пересування, відчуження майна.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Згідно до п.2 ч. 1 ст. 174 КПК України арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Керуючись ст. ст. 167-173 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області капітана юстиції ОСОБА_3 - задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться на рахунку та зупинення видаткових операцій з грошовими коштами та іншими цінностями, що надходять та вже знаходяться на рахунку:
ПП ВКФ «Солтіс», ЄДРПОУ 31435140, юридична адреса: м.Одеса, вул. Гайдара, буд. 13 відкритий розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 у ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 305299.
Виконання ухвали покласти на старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області капітана юстиції ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Одеської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
21.07.2016
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 21.07.2016 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 59118302 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні