cpg1251
10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
22 липня 2016 року СєвєродонецькСправа № 2а-953/09/1270
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ковальова Т.І., розглянувши у порядку письмового провадження заяву управління Пенсійного фонду України в Московському районі м.Харкова про заміну сторони виконавчого провадження по адміністративній справі № 2а-953/09/1270 за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Троїцькому районі Луганської області до приватного підприємства "Комунальник" про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
12 липня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява управління Пенсійного фонду України в Московському районі м.Харкова про заміну сторони виконавчого провадження по адміністративній справі № 2а-953/09/1270 за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Троїцькому районі Луганської області до приватного підприємства "Комунальник" про стягнення заборгованості.
В обгрунтування заяви про заміну сторони виконавчого провадження зазначено, що постановою Луганського окружного адміністративного суду від 06.08.2009 по справі № 2а-953/09/1270 задоволено позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Троїцькому районі Луганської області. Стягнуто з Приватного підприємства "Комунальник" на користь управління Пенсійного фонду України в Троїцькому районі Луганської області борг у сумі 18676,69 грн.
Постановою про відкриття виконавчого провадження від 06.02.2015 ВП № 46437892 Московським відділом державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції відкрите виконавче провадження щодо стягнення з ПП "Комунальник" на користь Управління Пенсійного фонду України в Троїцькому районі Луганської області суми боргу у розмірі 18 676,69 грн.
Постановою про заміну сторони виконавчого провадження від 11.05.2016 ВП № 46437892 замінено сторону виконавчого провадження стягувана з УПФУ в Троїцькому районі Луганської області на управління Пенсійного фонду України в Московському районі міста Харкова.
Листом від 18.04.2016 № 991/03-09 УПФУ в Троїцькому районі Луганської області повідомило, що згідно витягу державної реєстраційної служби України ПП "Комунальник" змінило реєстрацію, на даний час зареєстровано за адресою: 92100, проспект Перемоги, буд. 72, кв. 12, смт. Троїцьке Троїцького району Луганської області, є платником страхових внесків до УПФУ в Троїцькому районі Луганської області.
Оскільки на даний час ПП "Комунальник" знаходиться на обліку в УПФУ в Московському районі м. Харкова та має заборгованість в розмірі 18676,69 грн., а згідно витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Приватне підприємство "Комунальник" на даний час зареєстровано за адресою: 92100, Проспект Перемоги, буд. 72, кв. 12, смт. Троїцьке, Троїцького району Луганської області, УПФУ в Троїцькому районі Луганської області не має можливості пред'явити виконавчий лист від 06.08.2009 по справі № 2а-953/09 до виконання та охопити вищевказану заборгованість заходами примусового стягнення.
Враховуючи той факт, що УПФУ в Троїцькому районі Луганської області є фактичним правонаступником УПФУ в Московському районі м. Харкова в частині стягнення з ПП "Комунальник" заборгованості з страхових внесків, є правові підстави для заміни сторони виконавчого провадження.
Заявник просить суд замінити сторону виконавчого провадження з виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 06.08.2009 у справі № 2а-953/09/1270, а саме: стягувача - управління Пенсійного фонду України в Московському районі м.Харкова (місцезнаходження: вул. Валентинівська, 22-Б, м.Харків, 61170, код 22682655) на управління Пенсійного фонду України в Троїцькому районі Луганської області (місцезнаходження: пр-т Перемоги, 77, смт. Троїцьке, м. Харків, 92100, код 21792658).
Просив суд розглядати заяву без участі представника УПФУ в Московському районі м.Харкова.
Позивач - управління Пенсійного фонду України в Троїцькому районі Луганської області, відповідач - ПП «Комунальник», зацікавлена особа - Московський відділ державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, не прибули у судове засідання, причини неявки суду не повідомили.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки представник заявника просив суд розглядати заяву без його участі, представники позивача, відповідача, зацікавленої особи про час, дату та місце розгляду заяви були повідомлені належним чином, відсутні потреби заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути заяву в порядку письмового провадження на підставі наявних доказів.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що постановою Луганського окружного адміністративного суду від 06.08.2009 по справі № 2а-953/09/1270 задоволено позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Троїцькому районі Луганської області. Стягнуто з Приватного підприємства "Комунальник" на користь управління Пенсійного фонду України в Троїцькому районі Луганської області борг у сумі 18676,69 грн. (а.с.40).
06 листопада 2009 року Луганським окружним адміністративним судом було видано виконавчий лист по справі № 2а-953/09/1270 (а.с.41).
Постановою про відкриття виконавчого провадження від 06.02.2015 ВП № 46437892 Московським відділом державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції відкрите виконавче провадження щодо стягнення з ПП "Комунальник" на користь Управління Пенсійного фонду України в Троїцькому районі Луганської області суми боргу у розмірі 18 676,69 грн. (а.с.95).
Постановою державного виконавця про заміну сторони виконавчого провадження від 11.05.2016 замінено сторону виконавчого провадження ВП № 46437892 стягувача з УПФУ в Троїцькому районі Луганської області на управління Пенсійного фонду України в Московському районі міста Харкова (а.с.96).
Листом від 18.04.2016 № 991/03-09 УПФУ в Троїцькому районі Луганської області повідомило, що згідно витягу державної реєстраційної служби України ПП "Комунальник" змінило реєстрацію, на даний час зареєстровано за адресою: 92100, проспект Перемоги, буд. 72, кв. 12, смт. Троїцьке Троїцького району Луганської області, є платником страхових внесків до УПФУ в Троїцькому районі Луганської області (а.с.94).
Відповідно до пункту 2.6. Постанови правління Пенсійного фонду України "Про затвердження Порядку взяття на облік та зняття з обліку в органах Пенсійного фонду України платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 27 вересня 2010 року № 21-6 при взятті на облік юридичної особи - платника єдиного внеску або фізичної особи - підприємця у зв'язку зі зміною місцезнаходження або місця проживання орган Пенсійного фонду за новим місцезнаходженням або місцем проживання платника не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від державного реєстратора відомостей з реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу або про фізичну особу - підприємця направляє запит на переведення до органу Пенсійного фонду, де він перебував на обліку. Орган Пенсійного фонду за попереднім місцезнаходженням або місцем проживання платника протягом п'яти робочих днів передає пакет документів (картки особових рахунків платника єдиного внеску, акт перевірки у разі її проведення та інші наявні документи про платника єдиного внеску), знімає з обліку платника єдиного внеску з підстави "Переведення в інший територіальний орган Пенсійного фонду" та зазначає у справі платника назву органу Пенсійного фонду, куди здійснюється переведення платника.
Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ПП "Комунальник" знаходиться за адресою: 92100, проспект Перемоги, буд.72, кв.12, смт. Троїцьке, Троїцького району Луганської області (а.с.105,106).
Відповідно до положень ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).
Згідно з ч.1 ст. 2 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Відповідно до ст.8 Закону України «Про виконавче провадження» сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник.
Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом.
У разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Таким чином, з урахуванням вищенаведеного, суд дійшов до висновку, що заява управління Пенсійного фонду України в Московському районі м.Харкова про заміну сторони виконавчого провадження по адміністративній справі № 2а-953/09/1270 підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву управління Пенсійного фонду України в Московському районі м.Харкова про заміну сторони виконавчого провадження по адміністративній справі № 2а-953/09/1270 за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Троїцькому районі Луганської області до приватного підприємства "Комунальник" про стягнення заборгованості,- задовольнити.
Замінити стягувача у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа по справі № 2а-953/09/1270, виданого Луганським окружним адміністративним судом, з управління Пенсійного фонду України в Московському районі м.Харкова (місцезнаходження: вул. Валентинівська, 22-Б, м.Харків, 61170, код 22682655) на управління Пенсійного фонду України в Троїцькому районі Луганської області (місцезнаходження: пр-т Перемоги, 77, смт. Троїцьке, Луганська область, 92100, код 21792658).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття ухвали у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя Т.І. Ковальова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2016 |
Оприлюднено | 27.07.2016 |
Номер документу | 59134704 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Т.І. Ковальова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні