Ухвала
від 22.07.2016 по справі 392/813/16-ц
МАЛОВИСКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 392/813/16

Провадження № 2/392/600/16

У Х В А Л А

22 липня 2016 року м. Мала Виска

Маловисківський районний суд Кіровоградської області в складі: головуючого судді Кратка Д.М., із участю секретаря судового засідання Жельман О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Фермерського господарства «Тихоглаз Василь Андрійович», третя особа Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області про визнання недійсним договору оренди землі, -

в с т а н о в и в:

В провадженні суду знаходиться зазначена вище цивільна справа.

Чергове судове засідання у справі було призначено о 09 год. 30 хв. 22 липня 2016 року.

Особи, що беруть участь у справі, буду належним чином повідомлені про день час та місце розгляду справи, в судове засідання не з»явилися.

Представником позивача - адвокатом ОСОБА_2, через канцелярію суду було подано клопотання про зупинення провадження у справі.

В обгрунтування свого клопотання представник позивача зазначає, що громадянин ОСОБА_3, який є засновником і керівником Фермерського господарства «Тихоглаз Василь Андрійович» помер 16 березня 2016 року, у зв»язку із чим до вступу у спадщину його спадкоємців та призначення нового керівника юридичної особи необхідно зупинити провадження, для забезпечення участі в справі уповноваженого представника відповідача.

З урахування зазначених вище обставин справи, суд вважає можливим у відсутність осіб, що беруть участь у справі розглянути клопотання представника позивача - адвоката ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі.

З матеріалів справи вбачається, що громадянин ОСОБА_3, який є засновником і керівником Фермерського господарства «Тихоглаз Василь Андрійович» помер 16 березня 2016 року, що підтверджується копією Свідоцтва про смерть та Повним витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть (а.с. 31, 45).

Стаття 80 ЦК України встановлює, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.

Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 91 ЦК України юридична особа здатна мати такі ж цивільні права та обов'язки (цивільну правоздатність), як і фізична особа, крім тих, які за своєю природою можуть належати лише людині. Цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Згідно ч. 1 ст. 92 ЦК України юридична особа набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону.

Згідно положень ст. 1 Закону України «Про фермерське господарство» (в редакції станом на 16 березня 2016 року, дату смерті ОСОБА_3А.) фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян із створенням юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм для ведення фермерського господарства, відповідно до закону. Фермерське господарство може бути створене одним громадянином України або кількома громадянами України, які є родичами або членами сім'ї, відповідно до закону. Фермерське господарство має найменування та може мати печатки. Фермерське господарство діє на основі Статуту. У Статуті зазначаються найменування господарства, його місцезнаходження, адреса, предмет і мета діяльності, порядок формування майна (складеного капіталу), органи управління, порядок прийняття ними рішень, порядок вступу до господарства та виходу з нього та інші положення, що не суперечать законодавству України.

В ст. 4 Закону України «Про фермерське господарство» зазначається, що головою фермерського господарства є його засновник або інша визначена в Статуті особа. Голова фермерського господарства представляє фермерське господарство перед органами державної влади, підприємствами, установами, організаціями та окремими громадянами чи їх об'єднаннями відповідно до закону. Голова фермерського господарства укладає від імені господарства угоди та вчиняє інші юридично значимі дії відповідно до законодавства України. Голова фермерського господарства може письмово доручати виконання своїх обов'язків одному з членів господарства або особі, яка працює за контрактом.

Частина 1 ст. 23 Закону України «Про фермерське господарство» передбачає, що успадкування фермерського господарства (цілісного майнового комплексу або його частини) здійснюється відповідно до закону.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 35 Закону України «Про фермерське господарство» діяльність фермерського господарства припиняється у разі - якщо не залишається жодного члена фермерського господарства або спадкоємця, який бажає продовжити діяльність господарства.

Відповідно до ч. 1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Згідно з ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Таким чином, судом встановлено, що спадкоємці після смерті громадянина ОСОБА_3, який є засновником і керівником Фермерського господарства «Тихоглаз Василь Андрійович» повиннні звернутися до нотаріальної контори до 16 вересня 2016 року із заявою про прийняття спадщини.

До суду була надана копія довідки з Маловисківської державної нотаріальної контори Кіровоградської області від 20 липня 2016 року з якої вбачається, що до нотаріальної контори звернулися для оформлення документів після смерті громадянина ОСОБА_3 його спадкоємці: ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6.

В ст. 1296 ЦК України зазначається, що спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається кожному з них із визначенням імені та часток у спадщині інших спадкоємців. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Відповідно до ч. 1 ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Згідно ч. 1 ст. 1298 ЦК України свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 201 ЦПК України суд зобов»язаний зупинити провадження у справі у разі - смерті або оглошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво.

Як вбачається з позовної заяви предметом позову є визнання недійсним Договору оренди землі від 22 вересня 2014 року, укладеного між Фермерським господарством «Тихоглаз Василь Андрійович» та ОСОБА_1 Сергійовчием, предметом якого є оренда земельної ділянки сільськогосподарського призначення, площею 4,0781 га, кадастровий номер: 3523180600:02:000:0280, що розташована на території Олександрівської сільської ради Маловисківського району Кіровоградської області.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 203 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктами 1 , 2 і 5 частини першої статті 201 цього Кодексу - до залучення до участі у справі правонаступника чи законного представника.

Таким чином, з урахуванням того, що спірні правовідносини допускають правонаступництво, а саме прийняття спадщини після смерті засновника громадянина ОСОБА_3, який був одночасно і керівником Фермерського господарства «Тихоглаз Василь Андрійович» та який помер 16 березня 2016 року, тому провадження у справі необхідно зупинити до часу прийняття спадщини його спадкоємцями, зокрема майна - Фермерського господарства «Тихоглаз Василь Андрійович» (код ЄДПОУ: 38087821), внесення відповідних змін до установчих документів відповідного фермерського господарства та у зв»язку із цим і до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 201, ст. 209, 210 ЦПК України, суд -

у х в а л и в:

Клопотання представника представника позивача - адвоката ОСОБА_2 - задовольнити.

Зупинити провадженні в цивільній справі № 392/813/16-ц за позовною заявою ОСОБА_1 до Фермерського господарства «Тихоглаз Василь Андрійович», третя особа Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області про визнання недійсним договору оренди землі - до залучення до участі у справі спадкоємців майна громадянина ОСОБА_3, який помер 16 березня 2016 року, які прийняли спадщину, зокрема майна - Фермерського господарства «Тихоглаз Василь Андрійович» (код ЄДПОУ: 38087821).

Зобов»язати осіб, що беруть участь у справі повідомити суд про припинення обставин, що стали підставою для зупинення провадження у справі.

Ухвала може бути оскаржена через Маловисківський районний суд Кіровоградської області до Апеляційного суду Кіровоградської області шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу протягом 5 (п»яти) днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 (п»яти) днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Д.М. Кратко

СудМаловисківський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення22.07.2016
Оприлюднено27.07.2016
Номер документу59149900
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —392/813/16-ц

Рішення від 13.02.2017

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Кратко Д. М.

Ухвала від 20.12.2016

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Кратко Д. М.

Ухвала від 18.10.2016

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Кратко Д. М.

Ухвала від 22.07.2016

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Кратко Д. М.

Ухвала від 10.06.2016

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Кратко Д. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні