Ухвала
від 21.07.2016 по справі 5/168/10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

====================================================================

УХВАЛА

про припинення провадження у справі

21 липня 2016 року Справа № 5/168/10

м.Миколаїв

Кредитори :

1. Товариство з обмеженою відповідальністю «БУД-МАСТЕР НК» (54055, м. Миколаїв, пр. Леніна, 94-А).

2. Южноукраїнська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Миколаївській області (55002, Миколаївська область, м. Южноукраїнськ, вул. Енергобудівників, 5).

3. Южноукраїнське об'єднане управління Пенсійного фонду України Миколаївської області (55002, Миколаївська область, м. Южноукраїнськ, бул. Цвіточний, 4).

4. Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Южноукраїнську Миколаївської області (55000, Миколаївська область, м. Южноукраїнськ, б-р Цвіточний, 4).

5. Публічне акціонерне товариство «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» в особі філії «Відділення ПАТ Промінвестбанку в м. Миколаїв» (54013, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 4-а).

6. Южноукраїнський міський центр зайнятості (55000, Миколаївська область, м. Южноукраїнськ, вул. Комсомольська, 3).

7. Миколаївське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (54017, м. Миколаїв, пр. Леніна, 93).

Банкрут : Приватне підприємство «ІНТЕГРАЛ АГРО» (55002, Миколаївська область, м.Южноукраїнськ, бульвар Шевченка, 8, кв. 74, код 31979255).

Ліквідатор: Пейчев В.С. (АДРЕСА_1).

Суддя Давченко Т.М.

при секретарі Говоріній А.Е.

за участю представників:

від кредитора 4: Сало П.І. (доручення №1 від 04.01.2016р.);

від кредитора 5: Алешкевич Л.М. (довіреність № 09-32/609 від 26.10.2015р.);

від інших кредиторів представники не з'явилися;

від банкрута: арбітражний керуючий Пейчев В.С. - ліквідатор.

Суть спору: про банкрутство Приватного підприємства «ІНТЕГРАЛ АГРО».

У провадженні судді Давченко Т.М. перебуває справа про банкрутство Приватного підприємства «ІНТЕГРАЛ АГРО».

Ліквідатором на виконання вимог постанови суду від 05.03.2013р. було надано звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута. Проте, судом неодноразово було відкладено розгляд звіту через незавершеність ліквідаційних заходів.

Жодних заперечень на звіт ні до суду ні до ліквідатора не надійшло.

У судовому засіданні ліквідатор доповів суду про здійснені заходи з ліквідації банкрута та просив суд затвердити наданий звіт та ліквідаційний баланс, припинити провадження у справі та припинити повноваження ліквідатора.

Згідно з ч. 3 ст. 22 ГПК України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.

Відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Разом з тим, відповідно до п. 3.9.2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» від 26.12.2011 року № 18 у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Враховуючи наведене, суд дійшов до висновку про достатність у матеріалах справи документальних доказів для вирішення спору по суті за відсутності повноважних представників кредиторів згідно з положеннями статті 75 Господарського процесуального кодексу України та можливість розгляду справи по суті в судовому засіданні 29.09.2015р. без участі представника кредиторів за наявними в ній матеріалами, запобігаючи одночасно безпідставному затягуванню розгляду справи.

Розглянувши наданий звіт, ліквідаційний баланс та матеріали справи, заслухавши ліквідатора, господарський суд, -

встановив:

Відповідно до частини 2 статті 4 1 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим Кодексом з врахуванням вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами ГПК України.

Згідно ст. 2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у редакції, яка (далі - Закон про банкрутство) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Слід відмітити, що при визначенні підстав для прийняття постанови про визнання боржника банкрутом суд застосував положення Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у редакції Закону України від 30.06.1999 р. № 784-XIV, оскільки його положення діяли на день порушення провадження справі про банкрутство. Однак, після набрання чинності нової редакції Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 22.12.2011 р. суд має застосовувати положення нового Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Таким чином, після прийняття судом постанови про визнання Приватного підприємства «ІНТЕГРАЛ АГРО» суд застосовує наслідки визнання банкрутом, передбачені у новій редакції Закону.

Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 27.09.2010р. за заявою ТОВ «БУД-МАСТЕР НК» було порушено провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства «ІНТЕГРАЛ АГРО».

Постановою господарського суду Миколаївської області від 05.03.2013р. Приватне підприємство «ІНТЕГРАЛ АГРО» визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Пейчева Віталія Семеновича.

Згідно ч. 1 ст. 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу. Для цього за погодженням із Службою безпеки України визначає склад ліквідаційної комісії режимно-секретного органу, яка формується в установленому законодавством порядку; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

З моменту призначення, ліквідатор у відповідності до п. 6 ст. 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» № 4212-VI від 22.12.2011 року вчинив дії з передачі бухгалтерської документації підприємства, печатки та штампів підприємства. Печатка та штампи підприємства були передані ліквідатору 07.03.2013 року. Бухгалтерська документація підприємства була передана 11.03.2013 року. Про що складені відповідні акти приймання-передачі .

Активи банкрута були передані 20.03.2013 року. Про приймання-передачу активів було складено відповідний акт приймання-передачі.

04.11.2013 року були вчинені дії по передаванню ліквідатору причепа ГКБ 8252 д.н.з. 15314 НІ та причепа МАЗ 8929, д.н.з. 15308 НІ, про що складений додатково акт приймання майна.

Наказом № 1 від 07.03.2013 року ліквідатор звільнив керівника ПП «ІНТЕГРАЛ АГРО» ОСОБА_5 відповідно до п.1 ст. 40 КЗПП України.

В газеті «Голос України» № 56 (5556) від 23.03.2013 року було надруковано оголошення про визнання ПП «ІНТЕГРАЛ АГРО» банкрутом та початок ліквідаційної процедури (оскільки положення щодо офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство набрало чинності через 2 роки з дня опублікування Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Після опублікування оголошення про банкрутство до суду надійшли заяви наступних кредиторів:

- Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Южноукраїнську Миколаївської області з грошовими вимогами у сумі 302,65 грн.

- Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з грошовими вимогами у сумі 1061,92 грн.

- Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Миколаївської області Державної податкової служби з грошовими вимогами у сумі 8 234,81 грн.

- Управління Пенсійного фонду України в м. Южноукраїнськ Миколаївської області з грошовими вимогами у сумі 12902,81 грн. (12784,50 грн. +118,31 грн. 31 коп.)

- Южноукраїнського міського центру зайнятості з грошовими вимогами у сумі 482,73 грн.

Вказані заяви кредиторів були розглянуті ліквідатором, за результатами розгляду ним. надані відповідні відзиви та складено реєстр вимог кредиторів з урахуванням заявлених поточних вимог.

З метою виявлення майна банкрута ліквідатором здійснено наступні заходи.

Наказом № 1 від 07.03.2013 року ліквідатором була призначена інвентаризаційна комісія у складі представників боржника, ліквідатора та представника кредитора - ПАТ «Промінвестбанк».

Інвентаризацію було проведено 20.03.2013р., про що було складено акт інвентаризації, який долучено ліквідатором до звіту.

Для виявлення майна, яке можливо включити до ліквідаційної маси банкрута, ліквідатор звернувся з відповідними запитами в Державну інспекцію з нагляду за технічним станом машин і обладнанням Миколаївської ОДА (Миколаївська Держсільгоспінспекція), УДАІ УМВС Миколаївської області, інспекцію Держгірпромнагляду , Державну авіаційну службу України; Державну службу інтелектуальної власності; Державну інспекцію України з безпеки на морському та річковому транспорті; Державне підприємство «Український інститут промислової власності; Державне підприємство «Український державний центр радіочастот», ГУ Держгеокадастру в Миколаївській області, ДП «Центр державного земельного кадастру»,Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції к Миколаївській області, Регіональне відділення ФДМУ, Миколаївську митницю ДФС,національну комісію з цінних паперів та фондового ринку, ПАТ «Національний депозитарій України», Службу безпеки України, КП «Бюро технічної інвентаризації м. Южноукраїнська.

Крім того, ліквідатор звернувся до МФ ДП «Інформаційний центр» з запитом про надання витягів з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна.

На звернення ліквідатора, надійшли відповіді, зокрема:

Згідно відмітки Миколаївської Держсільгоспінспекції на запиті ліквідатора, станом на 24.07.2013р. за ПП «Інтеграл Агро» сільськогосподарської техніки не зареєстровано.

Згідно листа Управління ДАІ УМВС Миколаївської області № 9/3201 від 25.07.2013р. за ПП «Інтеграл Агро» зареєстрованого 7 транспортних засобі. З огляду на те, що згідно відповіді УДАІ за ПП «Інтеграл Агро» обліковувалось 7 транспортних засобів, а актом приймання - передачі активів ліквідатору передано 5 транспортних засобів, ліквідатор звернувся до колишнього керівника з вимогою передати причепи ГКБ 8352 та МАЗ 8928. Як зазначалося вище, причепи були передані 04.11.2013р., про що було складено відповідний акт приймання-передачі.

Територіальне управління Держгірпромнагляду у Миколаївській області повідомило ліквідатора, що за ПП «Інтеграл Агро» транспортні засоби та інша техніка не зареєстровані, про що свідчить відбиток штампу на запиті ліквідатора станом на 26.07.2013р.

Згідно листа Державної авіаційної служби України № 20.19-9320 від 08.08.2013р. за ПП «Інтеграл Агро» повітряні судна не зареєстровані.

З метою виявлення об'єктів інтелектуальної власності ліквідатором здійснено запити на офіційному веб-порталі за адресою http://sips.gov.ua/ua/systems.html та встановлено відсутність зазначеної власності у банкрута.

Державна інспекція України з безпеки на морському та річковому транспорті повідомила про відсутність записів про сдна, власником яких є ПП «Інтеграл Агро» відсутні (№262-06/1/2-13 від 17.07.2013р.)

Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» листом від 25.07.2013р. № 5-5/11911 проінформуало ліквідатора, що дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів (випромінювальних пристроїв) не видавались.

Головне Управління Держгеокадастру в Миколаївській області повідомило, що за наявною інформацією станом на 01.01.2013 року земельні ділянки за ПП «Інтеграл Агро» не зареєстровані (лист № 3-14-0.31-277/2-16 від 14.01.2016р.)

Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції к Миколаївській області повідомило, що в базах даних починаючи з 01.01.2008 року по теперішній час відсутні записи щодо обєктів будівництва, замовником яких є ПП «Інтеграл Агро» (№ 1014-10-16 від 11.01.2016р.).

Згідно листа Регіонального відділення ФДМУ по Миколаївській області № 14-11-02544 від 10.12.2014р. ПП «Інтеграл Агро» створювалось поза процедурою приватизації державного майна, тому інформація щодо наявності обєктів державної власності на балансі ПП «Інтеграл Агро» відсутня.

Миколаївська митниця ДФС повідомила, що станом на 11.01.2016 року товари, що належать ПП «Інтеграл Агро» під митним контролем в зоні діяльності Миколаївської митниці ДФС не перебувають.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку повідомила, що інформація щодо володіннґ цінними паперами ПП «Інтеграл Агро» відсутня. (№1023 від 23.12.2014р.).

Служба безпеки України повідомила, що спеціальний дозвіл на провадження діяльності, пов'язаною з державною таємницею ПП «Інтеграл Агро» не надавався (лист № 64/20-11047 від 26.12.20104р.)

КП «Бюро технічної інвентаризації міста Южноукраїнська» листом від 19.02.2016р. № 26 повідомило про те, що станом на 31.12.2012р. за ПП «Інтеграл Агро» було зареєстровано право власності на обєкт нерухомого майна Миколаївська обл. м. Южноукраїнськ, Гідрокомплекс, 5.

Згідно даних Витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна № 30542501 на рухоме майно боржника (5 атотранспортних засобів) були накладені обтяження філією «Відділення Промінвестбанку» та накладені арешти ВДВС Южноукраїнського МУЮ.

Згідно даних Витягу з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна № 30542451 на нерухоме майно накладено заборону відчуження приватним нотаріусом Дмитрієва В. В. та накладено арешт ВДВС Южноукраїнського МУЮ.

Згідно витягу з Державного реєстру іпотек інформація на дату запиту була відсутня (№ 30542635 04.03.2011р.).

Наказом ліквідатора № 2 від 20.03.2013 року було сформовано ліквідаційну масу банкрута.

Наказом ліквідатора № 3 від 04.11.2013 року було внесено зміни в наказ №2, якими в перелік ліквідмаси було внесено 2 причепа.

Для забезпечення збереження майна банкрута, було укладено договір оренди з ТОВ «Вектор Автотранс» від 07.03.2013 року та складено акт приймання - передачі до договору оренди майна. Після закінчення терміну дії договору оренди ліквідатор уклав цивільно-правові угоди з фізичними особами, предметом яких є виконання робіт по охороні майна.

Керуючись п.1. ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ліквідатор звернувся до відділу ДВС Южноукраїнського МУЮ з листом вих. № 02-04/33 від 30 липня 2013 р., в якому було повідомлено про банкрутство ПП «Інтеграл Агро» та наголошено на припиненні виконавчих проваджень, зняття арештів з розрахункових рахунків та майна банкрута.

На адресу ліквідатора надійшла відповідь від відділу ДВС Южноукраїнського МУЮ, якою повідомлено про закінчення зведеного виконавчого провадження у зв'язку з визнанням ПП «Інтеграл Агро» банкрутом. Крім того було повідомлено, що виконавчі документи направлені на адресу господарського суду Миколаївської області.

Для отримання інформації про наявність відкритих розрахункових рахунків ПП «ІНТЕГРАЛ АГРО» ліквідатор звернувся до Южноукраїнської ОДПІ Миколаївської області. Згідно відповіді Южноукраїнської ДПІ № 1501/9/18-004 у ПП «Інтеграл Агро» були відкриті розрахункові рахунки в таких банківських установах: ПАТ «Промінвестбанк», ПАТ «ОТП Банк», МОД ПАТ «Райффайзен Банк Аваль».

Ліквідатором вчинені дії по закриттю розрахункових рахунків. В ПАТ «Райффайзен Банк «Аваль», розрахункові рахунки 2600810162 та 26000127088 закрито, про що надана довідка від 20.03.2014 року вих.. № Р2-В112-32/108. В ПАТ «Промінвестбанк» закрито поточний рахунок 26003619950436 про що надана довідка від 31.03.2014 року вих..№ 115-20-6/59. В ОТР Банку розрахунковий рахунок 26005201332660 закритий, про що надано довідку від 24.03.2014 року вих.. № 402-01-015-30.

Рахунок у ПАТ «Промінвестбанк» використовувався ліквідатором під час проведення ліквідаційної процедури. Після розрахунків з кредиторами, в зв'язку з завершенням ліквідаційної процедури, розрахунковий рахунок ліквідаційної комісії був також закритий. Довідку ліквідатором долучено до звіту (№115-20-6/46 від 23.05.2016р.) про закриття рахунку наведена в додатку

У відповідності до вимог п.2 ст. 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ліквідатором був проведений аналіз фінансового становища банкрута, з якого вбачається, що відновити свою платоспроможність банкрут не зможе.

В зв'язку зі змінами у законодавстві, адміністрування ЄСВ покладено на державну фіскальну службу. Таким чином, вимоги щодо стягнення ЄСВ у сумі 11777,53 грн. підлягають виключенню з 2 (другої) черги вимог Управління пенсійного фонду України в м. Южноукраїнську Миколаївської області та відповідно включенню до третьої черги вимог Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області. Вказане питання було розглянуто судом та за результатами його розгляду винесено відповідну ухвалу.

В ході ліквідаційної процедури ліквідатором було виявлене майно банкрута:

1. Автомобіль КАМАЗ 5321 5, вантажний бортовий-С, 2004р.в. сірий, шасі ХТС53215032204118. Держ.номерний знак 07249 НК.

2. Напівпричіп-самоскид-Е, 2006р.в., зелений, НПС 2250, шасі Y7954324368В21011, держ. номерний знак ВЕ 4335ХХ .

3. Напівпричіп-самоскид-Е, 2006р.в., зелений, НПС 2250, шасі Y7954323668В21012, держ. номерний знак ВЕ 4336ХХ .

4. Автомобіль КАМАЗ 5321 5, вантажний бортовий-С, 2004р.в. сірий, шасі ХТС532І5032204119, держ. номерний знак 07250 НК.

5. Причіп бортовий-Е, 1980р.в., зелений, ГКБ 8352 шассі № 85378 держ.№ 15314 НІ.

6. Причіп МАЗ 8928, шассі б/н, держ. № 15308 НІ.

7. Напівпричіп-самоскид-Е, 2006 р.в., зелений, НПС 2250, шасі Y 7954324368В21008, держ. номерний знак ВЕ 4334ХХ.

8. База (Миколаївська обл.. м. Южноукраїнськ, Гідрокомплекс, 5).

Зазначене майно банкрута було оцінено та реалізовано у відповідності до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції від 22.12.2011р. ) шляхом проведення аукціонів (докази ліквідатором долучено до матеріалів справи).

МайноСтартова цінаЦіна продажуВинагоро да біржіНадійшло від реалізації Автомобіль КАМАЗ 5321 5, вантажний бортовий-С, 2004р.в. сірий, шасі ХТС53215032204118. Держ.номерний знак 07249 НК. 5200,00 52520,00 2192,40 47320+ 3007,6= 50327,6 Напівпричіп-самоскид-Е, 2006р.в., зелений, НПС 2250,шасі Y7954324368В21011, держ. номерний знак ВЕ 4335ХХ . 40000,00 20000,00 1686,00 16000+0 2314,0= 18314,0 Напівпричіп-самоскид-Е, 2006 р.в., зелений, НПС 2250,шасі Y7954323668В21012, держ. номерний знак ВЕ 4336ХХ . 12000,00 6240,00 505,40 5040+ 694,60= 5734,60 Автомобіль КАМАЗ 5321 5, вантажний бортовий-С, 2004 р.в. сірий, шасі ХТС532І5032204119. Держ. номерний знак 07250 НК. 16000,00 14400,00 674,20 12800+ 925,80= 13725,8 Причіп бортовий-Е, 1980р.в., зелений, ГКБ 8352 шассі № 85378 держ.№ 15314 НІ, 32000,00 16000,00 1600,00 14400,0 Причіп МАЗ 8928, шассі б/н, держ. № 15308 НІ 17321,00 - 17321,0 Напівпричіп-самоскид-Е, 2006 р.в., зелений, НПС 2250, Шасі Y 7954324368В21008, держ. номерний знак ВЕ 4334ХХ. 21600,00 - 21600,0 База (Миколаївська обл.. м. Южноукраїнськ, Гідрокомплекс, 5) 80052,00 40026,00 4803,12 35222,88 Разом: 188107,00 11461,12 176645,88

Тобто, загалом майно банкрута продано на суму 188107,00 грн. (з яких на рахунок банкрута надійшло 176645,88 грн. - з відрахуванням вартості послуг біржі та поверненням біржею на рахунок банкрута різниці між вартістю послуг та гарантійним внеском).

Дії ліквідатора в частині реалізації майна банкрута до суду не оскаржено.

Окрім цього, ліквідатором ПП «Інтеграл Агро» було стягнуто дебіторську заборгованість з ОСОБА_8 в розмірі 30 000,00 грн.

Проаналізувавши іншу дебіторську заборгованість, ліквідатор дійшов до висновку, що переважна частина заборгованості підлягає списанню, оскільки ліквідатором було з'ясовано, що боржники ліквідовані або відсутні, не має первинних документів. Акт списання дебіторської заборгованості від 27.09.2013р. долучено до звіту.

Також, банком було нараховано відсотки у сумі 454,97 грн.

Таким чином, загальний розмір надходжень на ліквідаційний рахунок становить 218561,97 грн. ( 176645,88 грн. - кошти від реалізації майна; 30000,00 грн. - стягнута дебіторська заборгованість; 454,97 грн. - відсотки банку).

Вказані кошти ліквідатором було розподілено наступним чином:

- 152160,56 грн. - погашення кредиторських вимог (заборгованості із заробітної плати перед колишніми працівниками ПП «Інтеграл Агро в сумі 47160,56 грн. Кошти, отримані від реалізації заставного майна в сумі 105000,00 грн. були перераховані ПАТ «Промінвестбанк» в рахунок погашення кредиторських вимог першої черги);

- 11461,12 грн. - винагорода біржі;

- 199,90 грн. видатки на канцтовари;

- 971,68 грн. - поштові витрати та витрати на зв'язок;

- 6704,19 грн. - витрати на оголошення, послуги нотаріуса;

- 806,16 грн. - інші витрати (послуги банку та ін.);

- 11977,05 грн. - витрати на пальне;

- 34281,31 грн. - оплата послуг арбітражного керуючого.

При цьому, заборгованість перед ліквідатором із заробітної плати становить 66290,37 грн.

Разом з тим, у звіті ліквідатор зазначає, що ним було виявлено, що у підприємтва існують надмірно сплачені суми з ПДВ. За таких обставин, ліквідатор звернувся до Южноукраїнської ДПІ з заявами про здійснення перекидки в рахунок погашення інших податків та зборів. Южноукраїнською ОДПІ відповідні перекидки були здійснені, заборгованість частково погашено у сумі 2456,00 грн. - 3-я черга та 8234,81 грн. - 4-а черга (залишок непогашених вимог податкового органу становить 11777,53 грн.

Незадоволеними залишилися вимоги кредиторів у сумі 676018,83 грн.

Отже визнані грошові вимоги кредиторів (залишок) у сумі 676018,83 грн. не можуть бути задоволені з причин відсутності у банкрута рухомого та нерухомого майна, а тому у відповідності до ч. 5 ст. 45 Закону вважаються погашеними.

Таким чином, наданий ліквідатором звіт та ліквідаційний баланс банкрута свідчать про відсутність у останнього основних і оборотних засобів для ведення господарської діяльності, погашення заборгованості та відновлення платоспроможності.

Печатка ПП «Інтергал Агро» знищена, що підтверджується актом знищення печатки.

Документи довгострокового зберігання ліквідатором були передані на зберігання до архівної установи 15.04.2014р., про що складено відповідний акт приймання-передавання документів на постійне зберігання. Архівною установою надана довідка щодо прийняття на довгострокове зберігання документів з особового складу ПП «Інтеграл Агро».

Комітетом кредиторів Приватного підприємства «ІНТЕГРАЛ АГРО» було погоджено звіт ліквідатора про проведення ліквідаційної процедури та ліквідаційний баланс банкрута (протокол № 11 від 20.05.2016р.).

У судовому засіданні 14.07.2016р. представники ДПІ, банку та ВВД ФСС від нещасних випадків а виробництві заперечень на звіт ліквідатора не висловили та вважали за можливе його затвердити.

Враховуючи, що поданий ліквідатором звіт та матеріали справи свідчать про дотримання останнім вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс банкрута підлягають затвердженню, юридична особа - ліквідації і виключенню з Єдиного державного реєстру.

Керуючись ст.ст. 41, 42, 46, 48, п. 6 ч. 1 ст. 83, ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 80, 86 ГПК України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Приватного підприємства «ІНТЕГРАЛ АГРО» (55002, Миколаївська область, м.Южноукраїнськ, бульвар Шевченка, 8, кв. 74, код 31979255) станом на 20.05.2016р.

4. Ліквідувати Приватне підприємство «ІНТЕГРАЛ АГРО» (55002, Миколаївська область, м.Южноукраїнськ, бульвар Шевченка, 8, кв. 74, код 31979255).

5. Провадження у справі № 5/168/10 припинити.

6. Вимоги кредиторів вважати погашеними.

7. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

8. Зобов'язати ліквідатора примірники ліквідбалансу банкрута надіслати Державному реєстратору юридичних осіб та фізичних осіб підприємців реєстраційної служби Южноукраїнського міського управління юстиції та Головному управлінню статистики у Миколаївській області.

9. Повноваження ліквідатора Пейчева В.С. припинити.

10. Ухвала набирає законної сили з 21.07.2016р. та є обов'язковою для виконання.

11. Дану ухвалу надіслати:

- для виконання: проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та виключення з Єдиного державного реєстру - Державному реєстратору юридичних осіб та фізичних осіб підприємців реєстраційної служби Южноукраїнського міського управління юстиції Миколаївської області (55000, Миколаївська область, м. Южноукраїнськ, бул. Цвіточний, 9), Головному управлінню статистики у Миколаївській області (54000, м. Миколаїв, вул. Спаська, 7), ліквідатору.

- до відома: кредиторам, банкруту, Головному територіальному управлінню юстиції у Миколаївській області (54020, м. Миколаїв, вул. 8 Березня, 107), Южноукраїнському міському відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області (55000, Миколаївська область, м. Южноукраїнськ, бул. Цвіточний, 4).

Суддя Т.М.Давченко

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення21.07.2016
Оприлюднено28.07.2016
Номер документу59168991
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5/168/10

Ухвала від 21.07.2016

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 21.07.2016

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 21.07.2016

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 14.07.2016

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 14.07.2016

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 11.07.2016

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 31.05.2016

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 16.11.2015

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 06.10.2015

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 29.05.2012

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Єрмілов Г.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні