Справа № 3-1229/11
Провадження № 3/1229/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.09.2011 м. Енергодар
Суддя Енергодарського міського суду Запорізької області Ткаченко І.М. розглянувши матеріал, який надійшов з Енергодарського МВ ГУМВС України в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
Прізвище, ім’я, по батькові: ОСОБА_1,
Рік народження: ІНФОРМАЦІЯ_1,
Місце народження: м. Урганч, Узбекістан,
Місце роботи: не працює,
Місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2,-
за ст. 203 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 24.09.2011 року громадянка ОСОБА_1 порушила правила перебування іноземців в Україні, тобто торгувала на ринку без відповідного дозволу на працевлаштування, необхідність якого передбачена законодавством України.
У судове засідання правопорушник з’явилася та пояснила, що здійснює торгівлю речами на Енергодарському міському ринку Запорізької області.
Вислухавши пояснення, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Об’єктивною стороною правопорушення передбаченого ст. 203 ч.1 КпАП України полягає у вчиненні таких діянь: порушенні іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні, за недійсними документами або документами, термін дії який закінчився, або працевлаштування без відповідного дозволу на це, якщо необхідність такого дозволу передбачено законодавством України, або недодержанні встановленого порядку пересування і зміни місця проживання, або ухиленні від виїзду через територію України, недодержанні іноземцями та особами без громадянства встановленого порядку реєстрації або порушенні встановленого терміну перебування в Україні.
Відповідно до ст. 21 КЗпП України, трудовий договір є угода між працівником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Згідно п. 6 ст. 24 КЗпП України, трудовий договір укладається у письмовій формі та додержання письмової форми є обов’язковою при укладанні трудового договору з фізичною особою.
Дослідував матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 203 ч.1 КпАП України, оскільки був відсутній трудовий договір, а звідси і відсутнє працевлаштування.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 займалася на ринку торгівельною діяльністю без реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності, що є об’єктивною стороною правопорушення передбаченого ст. 164 ч.1 КпАП України, де передбачена відповідальність запровадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що є складовою частиною складу адміністративного правопорушення.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 256 КпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено місце, час вчинення адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведення вини особи тлумачаться на її користь.
У зв’язку з викладеним, суд вважає, що з урахуванням обставин справи дії правопорушниці повинні бути кваліфіковані за спеціальними нормами права, а саме за ст. 164 КпАП України, а не за ст. 203 ч.1 КпАП України, тому виключає відповідальність за даною статтею, та вказує на відсутність складу адміністративного правопорушення передбаченого ст. 203 ч.1 КпАП України, що є підставою для закриття провадження по справі.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КпАП України, -
П О С Т А Н О В И В:
Провадженні по справі N 3-1229/2011 рік у відношенні ОСОБА_1 за ст. 203 ч.1 КпАП України закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя І. М. Ткаченко
Суд | Енергодарський міський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2011 |
Оприлюднено | 29.07.2016 |
Номер документу | 59203805 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Червоноградський міський суд Львівської області
Савуляк Р. В.
Адмінправопорушення
Овідіопольський районний суд Одеської області
Курочка В. М.
Адмінправопорушення
Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області
Войнаревич М. Г.
Адмінправопорушення
Енергодарський міський суд Запорізької області
Ткаченко І. М.
Адмінправопорушення
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Качмар В. Я.
Адмінправопорушення
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області
Іващенко А. І.
Адмінправопорушення
Каховський міськрайонний суд Херсонської області
Марків Т. А.
Адмінправопорушення
Великомихайлівський районний суд Одеської області
Пономаренко В. Д.
Адмінправопорушення
Таращанський районний суд Київської області
Василенко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні