ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
25.07.2016 р. Справа №914/1811/16
Господарський суд Львівської області розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали справи:
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю В«ОДЕОВ» (Україна,Львівська область, місто Городок, вулиця Івасюка, 2Г, поштовий індекс 81500)
до відповідача: BROCKETT SERVІCES LTD, реєстраційний номер: 09785832 Unit 8, Watch Oak Business Centre, Сhaіn Lane, Battlе, East Susseх, TN33 0GB Unsted Ksngdom
про: стягнення заборгованості. Ціна позову: 5 277 520,00 євро, що становить 145 869 935,05 гривень згідно офіційного курсу гривні щодо євро встановленого Національним банком України станом на 05.07.2016р. у розмірі 2763,9864 грн. за 100 євро.
Суддя Кітаєва С.Б.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1 - представник (довіреність в матеріалах справи);
від відповідача: не з'явився;
Права та обов'язки згідно ст. ст. 20, 22 ГПК України суд роз'яснив представникам позивача. Заяви про відвід судді не надходили. Клопотань про технічну фіксацію від сторін не надходило.
Суть спору : На розгляд господарського суду Львівської області поступив позов Товариства з обмеженою відповідальністю В«ОДЕОВ» (Україна,Львівська область, місто Городок, вулиця Івасюка, 2Г, поштовий індекс 81500) до відповідача: BROCKETT SERVІCES LTD, реєстраційний номер: 09785832 Unit 8, Watch Oak Business Centre, Сhasn Lane, Battlе, East Susseх, TN33 0GB Unsted Ksngdom про: стягнення заборгованості. Ціна позову: 5 277 520,00 євро, що становить 145 869 935,05 гривень згідно офіційного курсу гривні щодо євро встановленого Національним банком України станом на 05.07.2016р. у розмірі 2763,9864 грн. за 100 євро.
Ухвалою суду від 08.07.2016р. за даним позовом порушено провадження та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 25.07.2016р. Вимоги до сторін по підготовці справи до розгляду в судовому засіданні висвітлені в ухвалі.
22.07.2016р. за вх.№31043/16 позивач подав заяву в якій зазначив про відсутність в провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, справ зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав, а також повідомив, що станом на момент звернення до суду Договір №0704 від 07.04.2016р. є чинним, включно з додатковими угодами, зокрема, угодою №2 від 23.06.2016р. і на території України відсутнє рухоме чи нерухоме майно відповідача а також не існує філій і представництв відповідача.
В судове засідання 25.07.2016р. року позивач явку повноважних представника забезпечив.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання 25.07.2016р. не забезпечив.
Судом зазначається, що положення ст. 64 ГПК України передбачають обов'язок суду повідомити сторонам спору про прийняття позовної заяви, призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, шляхом надіслання на адресу сторін ухвали про порушення провадження у справі.
Відповідно до ст. 123 ГПК України, іноземні суб'єкти господарювання мають такі самі процесуальні права і обов'язки, що і суб'єкти господарювання України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до ст.125 ГПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Відповідно до ст.19 Закону України В«Про міжнародні договори УкраїниВ» , чинні міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства і застосовуються у порядку, передбаченому для норм національного законодавства. Якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені у відповідному акті законодавства України, то застосовуються правила міжнародного договору.
У справах за участю нерезидентів для передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном господарськими судами застосовується Конвенція про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 р., яка була імплементована в національне законодавство Законом України від 19.10.2000 р. №2052-III і набрала чинності для України з 26.11.2000р.
На сьогоднішній день учасниками цієї Конвенції є Об'єднане Королівство Великої Британії.
Згідно зі ст.3 Конвенції, орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.
У ч. 3 ст. 5 Конвенції зазначається, що якщо документ має бути вручений відповідно до частини першої цієї статті, то Центральний орган може вимагати, щоб документ був складений або перекладений офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуваної Держави.
Особливості виконання Конвенції визначено розділом VI Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України і Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 р. №1092/5/54.
Пунктом 2.1. Інструкції передбачено, що у разі, якщо при розгляді цивільної справи в суду України виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд України складає доручення про надання правової допомоги за кордоном. Доручення складається судом України, який розглядає цивільну справу, і повинно містити інформацію та документи, передбачені міжнародним договором України. Доручення адресується компетентному суду запитуваної держави.
У разі надіслання судом України доручення для виконання за кордоном цивільна справа, у зв'язку з якою складається доручення, призначається до розгляду з урахуванням розумних строків пересилання документів та виконання направленого доручення за кордоном. У разі можливості судом України призначається дата наступного судового засідання, на яке може прибути особа, що викликається (п. 2.2. Інструкції).
Частина 2 ст.15 Конвенції визначає, що кожна Договірна Держава може заявити, що суддя незалежно від положень частини першої цієї статті може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови: a) документ було передано одним із способів, передбачених цією Конвенцією, b) з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців, c) не було отримано будь-якого підтвердження, незважаючи на всі розумні зусилля для отримання його через компетентні органи запитуваної Держави.
Суд вважає обов'язковим повідомити відповідача, про розгляд цієї справи в порядку, передбаченому Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах 1965 р.
Зважаючи на те, що у суду виникла необхідність вручення документів нерезиденту шляхом направлення судового доручення в порядку ст. 125 ГПК України, розгляд справи слід відкласти на строк, зазначений у ч.2 ст.15 Конвенції 1965 р.
Керуючись ст.ст. 3, 5, 10, 15 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах, Законом України В«Про міжнародне приватне правоВ» , Законом України В«Про міжнародні договори УкраїниВ» , ст.ст. 77, 86, 125 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Звернутися до компетентного органу за місцем знаходження BROCKETT SERVІCES LTD (East Sussex, United Kingdom) із судовим дорученням про вручення документів у порядку, встановленому Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах.
2 . Розгляд справи відкласти на: : 01.02.17 р. о 12:00 год. У разі, якщо виклик (повідомлення) на виконання вимог ухвали суду не буде вручено своєчасно, суд врахує це та розгляне справу в день наступного судового засідання, що відбудеться 08.02.17 о 12:00 год.
Судове засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, зал судових засідань №9 (2-й поверх).
3. Сторонам - у зв'язку із запровадженням автоматизованої системи документообігу у господарському суді, з метою належної реєстрації та своєчасного передання таких матеріалів до судді, кореспонденцію до суду подати за три дні до судового засідання, з реєстрацією у канцелярії суду (1-й поверх).
4. Зобов'язати ТзОВ «ОДЕО» у строк до 04.08.2016р.:
- надати суду підписаний посадовою особою позивача, відповідального за складення реєстру ВМД та за дані які в нього внесені, оскільки такий реєстр фактично є розрахунком заявленої до стягнення суми заборгованості;
- надати суду належним чином нотаріально засвідчений переклад англійською мовою у трьох примірниках наступних документів:
- ухвали про порушення провадження у справі №914/1811/16 від 08.07.2016р.;
- ухвали про відкладення розгляду справи №914/1811/16 від 25.07.2016 р.;
- позовної заяви від 05.07.2016 р.;
- довіреності від 01.07.2016р. №010716/1;
- реєстру ВМД за договором №0704 від 07.04.2016р.
- явка повноважного представника позивача для дачі пояснень з приводу обставин справи та з оригіналами документів для огляду - обов'язкова.
5.Зобов'язати Відповідача в порядку та строки, встановлені в п.3 даної ухвали:
- подати суду документально обґрунтований відзив на позов, в якому зазначити власну позицію стосовно заявлених вимог (визнаю, не визнаю, не визнаю в частині);
-надати суду копії договору №0704 від 07 квітня 2016 року, укладеного з позивачем, та додаткових угод до нього;
- надати докази на підтвердження отримання від позивача товару за договором №0704 від 07 квітня 2016 року загальною вартістю 5 277 520,00 євро;
- подати письмові докази наявності на території України рухомого чи нерухомого майна відповідача, або знаходження на території України філії чи представництва відповідача;
-надати офіційне підтвердження від компетентних органів правового статусу відповідача станом на час розгляду справи;
-при наявності - докази погашення богу або докази відсутності правових підстав виникнення боргу, стягнення якого є предметом позову ;
-надати письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір , немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає судових рішень цих органів;
- в письмовій формі інформувати суд, чи станом на момент звернення з позовом до суду є чинним договір №0704 від 07 квітня 2016 року, укладений з відповідачем та додаткові угоди до нього, в т.ч. і угода №2 від 23 червня 2016 року ;
-явка повноважного представника відповідача в судове засідання обовВ»язкова.
Суддя Кітаєва С.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2016 |
Оприлюднено | 01.08.2016 |
Номер документу | 59239391 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Кітаєва С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні