УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
26.07.16р. Справа № Б29/278-09
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М.
при секретарі судового засідання Карпенко К.М.
за участю представників сторін:
від кредитора: - представник ПАТ "ДТЕК Дніпрообленерго" ОСОБА_1 за довіреністю №153/1001 від 01.04.2016р.
- представник ВД Дніпропетровського обласного відділення ФСС з ТВП ОСОБА_2 за довіреністю №08-04-2534 від 02.07.2016р.
від боржника: ліквідатор ОСОБА_3
в засіданні приймали участь: -
розглянувши справу
за заявою Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Дніпрообленерго", м. Дніпропетровськ
до боржника ОСОБА_4 - житлового підприємства № 5, вул. Шкапенка, 13а, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 19.08.2009р. порушено провадження у справі про банкрутство Комунально-житлового підприємства №29, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області за заявою ПАТ "ДТЕК Дніпрообленерго", м. Дніпропетровськ.
Постановою від 20.07.2010р. боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_5
Ухвалою суду від 28.04.2015р. припинено повноваження арбітражного керуючого ОСОБА_5 як ліквідатора банкрута, ліквідатором призначено арбітражного керуючого ОСОБА_3, свідоцтво №288 від 25.02.2013р. (50086, м. Кривий Ріг, а/с 4790; ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
До суду надійшла заява КП "Житлово-експлуатаційної контори №31" з грошовими вимогами до банкрута в розмірі 186430,33грн.
Ліквідатором відповідно до повідомлення грошові вимоги кредитора відхилено, оскільки вони є конкурсними та заявлені після встановленого Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" строку.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, встановлено наступне.
Відповідно до статті 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно п. 1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону від 22.12.11р. № 4212-VI, положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.
Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Провадження у даній справі порушено 19.08.2009р., а постанова про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури прийнята 25.05.10р., тобто до набрання чинності зазначеним Законом.
Таким чином, під час розгляду даної справи про банкрутство мають застосовуватися положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 01.07.1992р. № 2344-ХІІ (в редакції від 30.06.1999р. № 784-XIV із змінами та доповненнями).
Статтею 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон) визначено поняття кредитора - це юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів). Конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство. До конкурсних кредиторів відносяться також кредитори, вимоги яких до боржника виникли внаслідок правонаступництва за умови виникнення таких вимог до порушення провадження у справі про банкрутство. Поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.
Із дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури згідно з частиною 1 статті 23 Закону закінчується технологічний цикл із виготовлення продукції, і підприємницька діяльність банкрута завершується. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав. Припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута. Вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури.
З огляду на приписи ст.ст. 1, 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", право пред'являти вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, в межах ліквідаційної процедури стосується лише вимог, що виникли до визнання боржника банкрутом, тобто зобов'язань, що виникли під час проведення інших процедур банкрутства, до введення процедури ліквідації.
Проте, вимоги на суму 58215,80грн., які заявлені кредитором, становлять заборгованість банкрута за послуги з утримання будинків станом на 01.12.2011р.
З матеріалів грошових вимог не вбачається період виникнення заборгованості, проти згідно із тексту заяви кредитора заборгованість виникла 01.12.2011р.
Кредитор в судове засідання не з'явився, пояснень щодо заявлених грошових вимог не надав.
Таким чином, заявлені скаржником спірні грошові вимоги заявлені після введення ліквідаційної процедури, під час якої не виникає будь-яких нових зобов'язань та не пов'язані з заходами ліквідаційної процедури, тому не можуть бути включені до реєстру вимог кредиторів банкрута.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне у задоволенні грошових вимог відмовити.
Керуючись ст. ст. 86, 87 ГПК України, ст. 23, 24, 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у визнанні грошових вимог ОСОБА_4 підприємства "Житлово-експлуатаційна організація №31", до Комунально-житлового підприємства № 5 в розмірі 58215,80грн.
Суддя ОСОБА_6
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2016 |
Оприлюднено | 04.08.2016 |
Номер документу | 59313942 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Дмитро Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Дмитро Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Дмитро Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Дмитро Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Дмитро Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Дмитро Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Дмитро Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Дмитро Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Дмитро Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Дмитро Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні