ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 235-95-51
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
"25" липня 2016 р. Справа № 911/1680/16
за позовом Комунального підприємства В«Центр обслуговування споживачів Шевченківського району, м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю В«ХВА ГрупВ» , смт. Гостомель, м. Ірпінь
про стягнення 7 271,33 грн.
Суддя Щоткін О.В.
за участю представників:
позивач -ОСОБА_1предст. за дов. №02-Д від 04.01.2016;
відповідач - ОСОБА_2 предст. за дов. від 13.07.2016 р.;
СУТЬ СПОРУ:
До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Комунального підприємства «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району» до Товариства з обмеженою відповідальністю «ХВА Груп» про стягнення 7 271,33 грн., з яких: 6521,11 грн. основного боргу, 189,86 грн. 3% річних та 560,36 грн. інфляційних втрат.
Ухвалою господарського суду Київської області від 24.05.2016 було порушено провадження у справі № 911/1680/16 та призначено розгляд справи на 01.07.2016 року.
Ухвалою господарського суду Київської області від 01.07.2016 розгляд справи було відкладено на 18.07.2016 року.
В судовому засіданні 18.07.2016 року оголошувалась перерва в порядку ст. 77 Господарського процесуального кодексу України на 25.07.2016 року.
Представник позивача у судовому засіданні 25.07.2016 року озвучив позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідач не скористався правом, наданим ст. 59 Господарського процесуального кодексу України, та відзив на позовну заяву не надав.
Разом з тим, присутній в судовому засіданні представник відповідача усно проти позову заперечив.
Відповідно до частини 2 статті 82 ГПК України, рішення приймається судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками господарського процесу, а також доказів, які були витребувані господарським судом, у нарадчій кімнаті.
Згідно з ч. 1 статті 85 ГПК України, прийняте рішення оголошується господарським судом у судовому засіданні після закінчення розгляду справи.
Враховуючи достатність в матеріалах справи доказів для повного, всебічного та об'єктивного розгляду спору по суті, в судовому засіданні 25.07.2016 року було оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд
встановив:
Комунальне підприємство В«Центр обслуговування споживачів Шевченківського районуВ» відповідно до рішення Київської міської ради від 22.09.2011 р. № 24/6240 В«Про питання діяльності комунальних підприємств, що належать до комунальної власності територіальної громади міста КиєваВ» перейменоване з Комунального підприємства по утриманню житлового господарства Шевченківської районної у м. Києві ради, зареєстрованого Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією 31.10.2001 року.
Відповідно до п. 2.1. статуту підприємство (позивач) створене з метою отримання прибутку від господарської діяльності, спрямованої на задоволення суспільних потреб, надання послуг населенню у сфері житлово-комунального господарства в якості виконавця цих послуг.
Основними напрямками діяльності підприємства згідно з п.п. 2.2.1-2.2.13 статуту є забезпечення послугами газопостачання, водопостачання (водовідведення) та централізованого опалення до споживачів по внутрішньо будинкових мережах на підставі договорів, укладених Підприємством з виробниками послуг, а також на підставі договорів, укладених Підприємством безпосередньо зі споживачами послуг; здійснення нарахувань та виготовлення рахунків на сплату житлово-комунальних послуг для споживачів (власників, наймачів) жилих та нежилих приміщень; забезпечення збору платежів від споживачів зазначених послуг на користь виробників послуг; здійснення комплексних заходів по підвищенню платіжної дисципліни населення; здійснення комплексного обслуговування споживачів, в тому числі проведення прийому споживачів, нарахування споживачам та збір платежів за спожиті житлово-комунальні послуги на підставі відповідних договорів (доручення, про надання послуг тощо) з виробниками житлово-комунальних послуг (ПАТ В«КиївенергоВ» , ПАТ В«АК В«КиївводоканалВ» , ПАТ В«КиївгазВ» тощо).
01.11.2003 року між акціонерною енергопостачальною компанією В«КиївенергоВ» (постачальник) та комунальним підприємством по утриманню житлового господарства Шевченківського району (споживач) було укладено договір на постачання теплової енергії у гарячій воді № 8262048, за умовами якого постачальник зобов'язується виробити та поставити теплову енергію споживачу для потреб опалення та гарячого водопостачання, а споживач зобов'язується отримати її та оплатити відповідно до умов, викладених в цьому договорі.
20.04.2005 року між відкритим акціонерним товариством В«Акціонерна компанія В«КиївводоканалВ» (постачальник) та комунальним підприємством управління житлового господарства Шевченківського району (абонент) було укладено договір на постачання питної води та приймання стічних вод через приєднані мережі №05618/2-10, за умовами якого постачальник зобов'язується надавати абоненту послуги з постачання питної води та приймати від нього стічні води у систему каналізації м. Києва, а абонент зобов'язується здійснювати своєчасну оплату наданих йому послуг.
Відповідач на підставі договору купівлі-продажу № 3853 від 31.12.2008 року є власником нежитлових приміщень з № 1 по № 13 (група приміщень № 154) (в літ. А) за адресою: м. Київ, вул. Ольжича, 8.
01.04.2012 року між Комунальним підприємством В«Центр обслуговування споживачів Шевченківського районуВ» (Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ХВА Груп» (Споживач) укладено договір про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення № С-083, відповідно до умов якого, Виконавець зобов'язується своєчасно надавати Споживачеві відповідної якості послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, а Споживач зобов'язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, що передбачені договором.
Згідно з п. 3.2. Договору, у разі застосування щомісячної системи оплати послуг, платежі вносяться не пізніше 25 числа місяця, що настає за розрахунковим.
Підпунктом 4.2.1. договору передбачено, що Споживач зобов'язаний оплачувати у встановлений договором строк.
Відповідно до п. 9.1. договору, цей договір укладається на один рік і набирає чинності з дня його укладення. Договір вважається щороку продовженим, якщо за місяць до закінчення строку його дії однією із сторін не буде письмово заявлено про його розірвання або необхідність перегляду.
Як стверджує позивач, він свої зобов'язання виконав належним чином, надавши відповідачу обумовлені договором послуги, що підтверджується наявними у матеріалах справи табуляграмами наданими виробниками послуг.
Відповідач у свою чергу, за словами позивача, зобов'язання з оплати отриманих послуг виконував неналежним чином, у зв'язку з чим за період з 30.06.2012 по 27.06.2014 року за відповідачем утворилась заборгованість у розмірі 6 521,11 грн.
З метою досудового врегулювання спору, позивач направив відповідачу претензію б/н від 16.07.2015, в якій вимагав оплатити наявну заборгованість.
Втім, вказана претензія була залишена без відповіді та задоволення, у зв'язку з чим, позивач був змушений звернутись з позовом до суду.
Відповідно до ст. 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Згідно з приписами ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ст. 1 Закону України В«Про житлово-комунальні послугиВ» , житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачене право споживача одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, при цьому такому праву прямо відповідає визначений п. 5 ч. 3 ст. 20 цього Закону обов'язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Згідно з ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Частиною 1 ст. 530 ЦК України встановлено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Таким чином, оскільки відповідач не виконав зобов'язань за договором про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення №С-083, заборгованість перед позивачем у сумі 6 521,11 грн. на час прийняття рішення не погашена, а розмір вказаної відповідає фактичним обставинам справи, вимога позивача про стягнення з відповідача заборгованості у сумі 6 521,11 грн. підлягає задоволенню.
Також, позивач просить стягнути з відповідача 189,86 грн. 3% річних та 560,36 грн. інфляційних втрат.
Згідно з ч. 2 ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Судом перевірено розрахунок 3 % річних та інфляційних втрат, здійснений позивачем та встановлено, що він є арифметично вірним, відповідає вимогам законодавства та обставинам справи, а тому вимоги в цій частині позову підлягають задоволенню в повному обсязі.
Враховуючи вищезазначене, позовні вимоги про стягнення з відповідача 6521,11 грн. основного боргу, 189,86 грн. 3% річних та 560,36 грн. інфляційних втрат є доведеними, обґрунтованими, підтверджені доказами і підлягають задоволенню у повному обсязі.
Витрати по сплаті судового збору, згідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Київської області, -
вирішив:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю В«ХВА ГрупВ» (08290, Київська обл., м. Ірпінь, смт. Гостомель, вул. Кулішова, 18-Б, код ЄДРПОУ 34999393) на користь Комунального підприємства «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району» (03190, м. Київ, вул. М. Кирпоноса, 10/8, код ЄДРПОУ 31731838) - 6521 (шість тисяч п'ятсот двадцять одну) грн. 11 коп. основного боргу, 189 (сто вісімдесят дев'ять) грн. 86 коп. 3 % річних, 560 (п'ятсот шістдесят) грн. 36 коп. інфляційних та 1378 (одну тисячу триста сімдесят вісім) 00 коп. судового збору.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Дата підписання повного тексту рішення 02.08.2016р .
Суддя О.В. Щоткін
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2016 |
Оприлюднено | 08.08.2016 |
Номер документу | 59379584 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Щоткін О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні