АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Провадження № 22-ц/774/6042/16 Справа № 181/279/16-ц Головуючий у 1 й інстанції - ОСОБА_1 Доповідач - Калиновський А.Б.
Категорія 5
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 серпня 2016 року м. Дніпро
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:
Головуючого - Калиновського А.Б.
Суддів - Гайдук В.І., Єлізаренко І.А.
При секретарі - Гулієву М.І.о
розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Дніпро апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Межівського районного суду Дніпропетровської області від 07 червня 2016 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Акцент-центр», треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, Публічне акціонерне товариство «Надра» про витребування майна із чужого незаконного володіння, скасування реєстрації права власності та визнання права власності, -
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Межівського районного суду Дніпропетровської області від 07 червня 2016 року у задоволенні заяви ОСОБА_2 про забезпечення позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить ухвалу суду скасувати та передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції, посилаючись на те, що оскаржувана ухвала винесена з порушенням норм процесуального права.
Перевіривши законність і обґрунтованість ухвали суду в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а ухвала суду скасуванню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, 20 квітня 2016 року ОСОБА_6 звернувся до суду із позовною заявою ОСОБА_2 до ТОВ «Акцент-центр», треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ПАТ «Надра» про витребування майна із чужого незаконного володіння, скасування реєстрації права власності та визнання права власності.
07 червня 2016 року представником позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_6 було подано до суду заяву про забезпечення позову, в якій він просить заборонити будь-які реєстраційні дії відносно нерухомого майна, а саме: нежитлової будівлі (будівлі автозаправочної станції), яка розташована в смт. Межова Дніпропетровської області по вул. Центральна, 1-а і складається з будівлі автозаправочної станції загальною площею 18,1 кв.м., позначеної в плані літ. «А», туалету літ. «Т», навісу літ. «Н», бетонного покриття № 1, у тому числі: заборонити укладати будь-які угоди стосовно цього майна, видавати витяги про реєстрацію права власності на це майно та проводити його перереєстрацію.
Відмовляючи у задоволенні заяви про забезпечення позову, суд виходив з того, що спірне майно являється спільною сумісною власністю позивача та ОСОБА_5, який має право на його частку, а накладення заборони на будь-які реєстраційні дії відносно нерухомого майна порушить його права.
З таким висновком суду погодитись не можна.
Відповідно до вимог ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, що приймають участь у справі може вжити заходи забезпечення позову, якщо невжиття заходів може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду. В заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено причини, у зв'язку з якими необхідно забезпечити позов, вид забезпечення позову, з обґрунтуванням необхідності його застосування, та інші відомості, необхідні для забезпечення позову, а ст. 152 ЦПК України передбачені види забезпечення позову, та зазначено, що види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Згідно обставин, викладених позивачем в позовній заяві, їй належало на праві власності спірне майно. Рішенням суду від 10.12.2015 року, яке в подальшому було скасовано, було визнано право власності на вказане майно за ОСОБА_3, 31.12.2015 року ОСОБА_3 здійснив його відчуження на користь ОСОБА_4. а остання 05.01.2016 року здійснила відчуження на користь ТОВ "Акцент-Центр".
Таким чином, за наявними в матеріалах справи документами, на час вирішення спору, ОСОБА_5 не є власником спірного майна, а тому заходи забезпечення позову не можуть порушувати його права.
Вирішуючи питання, суд на вказані обставини справи та вимоги закону уваги не звернув, належним чином не перевірив чи є ризик, що ТОВ «Акцент-центр» до моменту прийняття судом рішення по справі може здійснити відчуження нерухомого майна та помилково дійшов висновку про необхідність відмови у задоволенні заяви позивачки про забезпечення позову.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що ухвала суду підлягає скасуванню, з направленням питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 312, 314 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.
Ухвалу Межівського районного суду Дніпропетровської області від 07 червня 2016 року скасувати з передачею питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає, бо не перешкоджає провадженню у справі.
Головуючий:
Судді:
Суд | Апеляційний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2016 |
Оприлюднено | 09.08.2016 |
Номер документу | 59424831 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Дніпропетровської області
Калиновський А. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні