27.03.2015
Справа № 522/1838/14-к
Провадження 1-кп/522/417/15
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2015 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
за участю прокурора - ОСОБА_3 ,
адвоката - ОСОБА_4 ,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Одесі клопотання прокурора про призначення судової експертизи по обвинувальному акту у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42013170110000071 від 13.09.2013р. відносно ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.271 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
03.02.2014 р. до Приморського районного суду м. Одеси з прокуратури м. Одеси надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.271 КК України.
В судовому засіданні ОСОБА_5 вину у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення не визнала.
27.03.2015 р. прокурором в судовому засіданні заявлено клопотання про призначення судової експертизи, з дослідження причин та наслідків порушення вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці нещасного випадку із ОСОБА_6 , пов`язаного із виробництвом, який відбувся 17.06.2013 р. на ПАТ «Виробниче об`єднання «Одеський консервний завод», на вирішення якої просив поставити наступні питання:
- Які обставини нещасного випадку (його опис), що відбувся із працівником ПАТ «Виробниче об`єднання «Одеський консервний завод» ОСОБА_7 .?
- У чиї обов`язки входило забезпечення безпеки життєдіяльності та охорони праці при проведенні робіт, у ході яких стався нещасний випадок?
- Чи були допущенні відступи вимог забезпечення безпеки життєдіяльності та охорони праці при проведенні робіт, у ході яких стався нещасний випадок, якщо були, то в чому вони проявились?
- Чи існував причинний зв`язок між відступами і наслідками, що наступили, якщо такий зв`язок був, то в чому він полягав?
- Чиї дії (бездіяльність) створили умови для того, що сталось, послужили його прямою (безпосередньою та інше) причиною нещасного випадку?
Проведення експертизи просив доручити експертам Одеського науково-дослідницького інституту судових експертиз.
Своє клопотання прокурор мотивував тим, що у ході допиту ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , вони повністю спростували факти, встановлені під час проведення розслідування нещасного випадку який мав місце 17.06.2013 р. на території ПАТ «Виробниче об`єднання «Одеський консервний завод», а саме викладені у пункті №10 „Особи, які допустили порушення законодавства про охорону праці" акту про нещасний випадок, пов`язаний з виробництвом від 12.07.2013 р. Так, свідки - члени комісії ОСОБА_13 , ОСОБА_8 та ОСОБА_12 показали, що обвинувачена ОСОБА_5 законодавство про охорону праці не порушувала, а порушила тільки свою посадову інструкцію
У зв`язку із тим, що між висновками акту № 1 про нещасний випадок із ОСОБА_6 , пов`язаний із виробництвом (форми Н-1) від 12.07.2013 р. та показами членів комісії ОСОБА_14 , ОСОБА_8 та ОСОБА_12 , є суттєва різниця, прокурор вважав за необхідне призначити експертизу з дослідження причин та наслідків порушення вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці.
Адвокат ОСОБА_4 проти задоволення клопотання заперечував, обвинувачена ОСОБА_5 підтримала думку свого захисника.
Потерпіла ОСОБА_15 проти задоволення клопотання не заперечувала.
Розглянувши клопотання, вивчивши матеріали кримінального провадження, заслухавши думку учасників процесу, суд приходить до висновку, що клопотання прокурора, підлягає частковому задоволенню.
Так, згідно ч.1 ст.332 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторін кримінального провадження або потерпілого за наявності підстав, передбачених ст.242 КПК України, має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту або експертам.
Згідно ч.ч.1, 2 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертом за зверненням сторони кримінального провадження або за дорученням слідчого судді чи суду, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Слідчий або прокурор зобов`язаний звернутися до експерта для проведення експертизи щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.
В ході досудового слідства судова експертиза з причин та наслідків порушення вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці нещасного випадку із ОСОБА_6 , пов`язаного із виробництвом, який відбувся 17.06.2013 р. на ПАТ «Виробниче об`єднання «Одеський консервний завод» у кримінальному провадженні не призначалася та не проводилася.
В зв`язку з чим, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.271 КК України, суд вважає за необхідне, призначити судову експертизу.
В частині задоволення клопотання з питань: які обставини нещасного випадку (його опис), що відбувся із працівником ПАТ «Виробниче об`єднання «Одеський консервний завод» ОСОБА_7 .? У чиї обов`язки входило забезпечення безпеки життєдіяльності та охорони праці при проведенні робіт, у ході яких стався нещасний випадок?, суд вважає за необхідне відмовити, оскільки з`ясування таких питання не відносяться до компетенції експертів.
На підставі вищезазначеного, керуючись ст.332 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора про призначення судової експертизи по обвинувальному акту у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42013170110000071 від 13.09.2013р. відносно ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.271 КК України задовольнити частково.
Призначити у кримінальному провадженні судову експертизу на вирішення якої поставити наступні питання:
- чи були допущенні відступи вимог забезпечення безпеки життєдіяльності та охорони праці при проведенні робіт в ПАТ «Виробниче об`єднання «Одеський консервний завод», у ході яких 17.06.2013 р. стався нещасний випадок, якщо були, то в чому вони проявились?
- чи існував причинний зв`язок між відступами вимог забезпечення безпеки життєдіяльності та охорони праці і наслідками, що наступили, якщо такий зв`язок був, то в чому він полягав?
- чиї дії (бездіяльність) створили умови для того, що сталось 17.03.2013 р. в ПАТ «Виробниче об`єднання «Одеський консервний завод», послужили його прямою (безпосередньою та інше) причиною нещасного випадку?
- встановити причину нещасного випадку з ОСОБА_7 .?
- встановити обставини, які зумовили настання досліджуваного нещасного випадку з ОСОБА_7 .?
- встановити, чи існує причинний зв`язок між будь-якими діями чи бездіяльністю майстра дієтного цеху ПАТ «Виробниче об`єднання «Одеський консервний завод» ОСОБА_5 та настанням шкоди, яка наступила в результаті нещасного випадку з робітницею ОСОБА_7 ?
Проведення судової експертизи доручити експертам Одеського науково-дослідницького інституту судових експертиз, куди направити матеріали кримінального провадження №42013170110000071 від 13.09.2013р. відносно ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.271 КК України та відеокасету проведення слідчого експерименту з потерпілою ОСОБА_15 .
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Розгляд обвинувального акту у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.271 КК України - відкласти до отримання висновку експертизи.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 59444842 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Лабунський В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні