П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/1000/11
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Боднарюка О.В.;
розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовомуправління Пенсійного фонду України в Кіцманському районі Чернівецької областідоТовариства з обмеженою відповідальністю "Припруття"про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ :
Управління Пенсійного фонду України у Кіцманському районі Чернівецької області (далі-позивач) звернулося з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю “Припруття” (далі-відповідача) про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 139099,69 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що відповідач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Кіцманському районі Чернівецької області є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Згідно поданої звітності до Пенсійного фонду України, за липень-грудень 2010 року товариство з обмеженою відповідальністю «Припруття» визначило своє зобов'язання по сплаті внесків в розмірі 102962,78 грн., крім того нарахована штрафна санкція в сумі 36136,91 грн. та пеня 5183,22 грн., таким чином заборгованість відповідача становить 139099,69 грн.
Відповідач заперечення на позовну заяву не надав.
Представнком позивача подано клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача подав до суду заяву про визнання позову в повному обсязі та з проханням про розгляд справи без його участі.
Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 КАС України.
Відповідно до ч.3 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Перевіривши матеріали справи, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд вважає, що визнання відповідачем позову не суперечить вимогам закону та не порушує чиї – не будь законні права та інтереси, а тому суд приймає його.
Відповідно до ч.4 ст.122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Суд вважає за можливе та доцільне розглянути дану адміністративну справу без участі сторін на підставі наявних в ній доказів в порядку письмового провадження.
Дослідивши письмові докази, перевіривши матеріали адміністративної справи суд приходить до таких висновків.
Судом встановлені такі обставини та правовідносини.
03 квітня 1998 року відповідач зареєстрований як платник страхових внесків до управління Пенсійного фонду України у Кіцманському районі, згідно з повідомленням про взяття на облік юридичної особи (а.с. 23).
Заборгованість підтверджується розрахунком сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за липень-грудень 2010 року та розрахунком по фінансових санкцій, розрахунком по пені (а.с. 6-21); розрахунком заборгованості за період липень-грудень 2010 року (а.с. 25).
З встановлених обставин справи вбачається, що на час розгляду справи в суді заборгованість відповідача перед Пенсійним фондом становить 139099,69 грн., яка визнана відповідачем в повному обсязі.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування регулюються Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 р. №1058-ІV, який розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про обов'язкове державне пенсійне страхування (далі –Закон №1058-ІV).
Згідно ч.6 ст.20 Закону №1058-ІV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до ч. 12 ст.20 Закону №1058-ІV встановлено, що страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Згідно ч. 2 ст.106 Закону №1058-ІV передбачає, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків.
Відповідно до п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. В ході судового розгляду відповідач позов визнав в повному обсязі та не заперечував проти його задоволення.
З урахуванням встановлених обставин справи, та законодавства, яке регулює спірні правовідносини, суд приходить до висновку - позов задовольнити.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд , -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “Припруття” (ідентифікаційний код 03801752) на користь управління Пенсійного фонду України в Кіцманському районі Чернівецької області заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 139099,69 грн.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому та скороченому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя О.В. Боднарюк
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2011 |
Оприлюднено | 09.08.2016 |
Номер документу | 59487373 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні