Єдиний унікальний номер 205/4171/15-к
У Х В А Л А
01 серпня 2016 року суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , розглянувши заяву обвинуваченого ОСОБА_2 про відвід судді Ленінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_3 , -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні судді Ленінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_3 знаходиться кримінальне провадження №12013040690003859 відносно ОСОБА_2 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України.
25 липня 2016 року до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська надійшла заява обвинуваченого ОСОБА_2 , про відвід головуючого у справі - судді ОСОБА_3 .
Обґрунтовуючи відвід, обвинувачений як в заяві, так і в своїх поясненнях в судовому засіданні посилався на те, що суддею ОСОБА_3 при призначенні вказаного провадження до слухання було умисно порушено встановлені чинним КПК України строки призначення справи до розгляду. На думку ОСОБА_2 , такі дії судді порушують його законні права як обвинуваченого у кримінальному провадженні, а тому така обставина вказує на упередженість і необ`єктивність судді при розгляді відповідного кримінального провадження і є обґрунтованою підставою для відводу головуючого, що прямо встановлено положеннями чинного КПК України.
Захисник обвинуваченого - адвокат ОСОБА_4 , підтримала заяву свого підзахисного про відвід.
Прокурор проти задоволення заяви ОСОБА_2 заперечував, вважаючи, що обвинувачений звертаючись з безпідставними заявами про відвід, таким чином зловживає своїм процесуальним правом з метою затягування судового розгляду кримінального провадження. При цьому жодних законних підстав для задоволення заявленого ОСОБА_2 відводу, на думку прокурора, на теперішній час немає.
Дослідивши заяву про відвід і її доводи, заслухавши обвинуваченого ОСОБА_2 та інших учасників, суддя приходить до висновку про те, що заява обвинуваченого про відвід головуючого судді ОСОБА_3 є безпідставною та не обґрунтованою, крім того не ґрунтується на вимогах закону, а тому не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, відповідно до ч.5 ст. 80 КПК України відвід судді повинен бути вмотивованим.
Згідно з ч.4 ст.75 КПК України, суддя не може брати участь у кримінальному провадженні за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості.
Враховуючи те, що головуючим у кримінальному провадженні відносно обвинуваченого ОСОБА_2 - суддею ОСОБА_3 , після надходження в його провадження даної справи було виконано всі необхідні дії для призначення справи до розгляду у встановлені чинним кримінально-процесуальним законодавством України строки, але судове засідання не відбулося з об`єктивних причин, тому за таких обставин суддя відмовляє обвинуваченому у задоволенні заяви про відвід, оскільки не вважає, що наведена обвинуваченим підстава, може якимось чином вказувати на упередженість судді ОСОБА_3 при розгляді вищезазначеного провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.75, 81, 371,372 КПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні заяви обвинуваченого ОСОБА_2 про відвід судді Ленінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_3 від розгляду кримінального провадження №12013040690003859 відносно ОСОБА_2 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
З оригіналом згідно: Суддя -
Секретар -
Суд | Ленінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 59496046 |
Судочинство | Кримінальне |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Сорока О. В.
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Дніпропетровська
Калініченко Г. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні