Постанова
від 16.02.2010 по справі 2а-6555/09/2370
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2010 року справа № 2а-6555/09/2370

м. Черкаси

09 год. 50 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Чубар Т.М.,

при секретарі - Дуженко С.А.,

за участю представника позивача управління Пенсійного фонду України в м. Сміла Черкаської області ОСОБА_1 - за довіреністю № 15/01 від 04.01.2010р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Сміла Черкаської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Сміла-ресурси» про стягнення простроченої заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулось управління Пенсійного фонду України в м. Сміла Черкаської області, в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Сміла-ресурси» борг в сумі 3 669 грн. 94 коп., в тому числі страхові внески 3 285 грн. 15 коп., пеня 281 грн. 14 коп., штрафна санкція 103 грн. 65 коп.

Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, обґрунтовуючи їх тим, що відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Сміла Черкаської області як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України. Станом на 01.12.2009р. відповідач має заборгованість до Пенсійного фонду України зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за вересень 2009 року, штрафних санкцій та пені на загальну суму 3 669 грн. 94 коп., яку позивач просить стягнути на його користь.

Відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи в судове засідання не з'явився, про причину своєї неявки не повідомив, заперечення на позов не надав, а тому суд вирішив провести розгляд справи за його відсутності на підставі наявних матеріалів справи.

Заслухавши пояснення та доводи представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Спеціальним законом, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, є Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003р. (далі за текстом - Закон).

Страхувальниками, що згідно статті 17 Закону зобов'язані, окрім іншого нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески , а також у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом, подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду є:

роботодавці, зокрема підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру;

застраховані особи, зазначені в пунктах 3 і 4 статті 11 та частині першій статті 12 Закону, як то фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності; особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з отриманням доходу безпосередньо від цієї діяльності та особи, які досягли 16-річного віку та не належать до кола осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до статті 11 Закону, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною ОСОБА_1 України, мають право на добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду зазначені вище страхувальники набувають з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду зокрема на підставі відповідної заяви або відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Судом встановлено, що відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю «Сміла-ресурси» зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Смілянської міської ради Черкаської області 16.05.2005р. (свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 460149), ідентифікаційний код 33515107.

З огляду на викладені вище норми Закону відповідач є страхувальником, в розумінні цього Закону, та зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України за реєстраційним номером НОМЕР_1.

Обов'язок страхувальника (платника страхових внесків) нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески, визначено, як зазначалось вище, статтею 17 Закону.

Так, згідно з ч. 6 статті 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

При цьому базовим звітним періодом для страхувальників-роботодавців, зокрема підприємств, установ і організацій, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та інших осіб (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб - є календарний місяць;

а для страхувальників-застрахованих осіб, в тому числі фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, з урахуванням тих, які обрали особливий спосіб оподаткування, та членів сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності; осіб, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з отриманням доходу безпосередньо від цієї діяльності - квартал.

Перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).

Слід зазначити, що страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків (стаття 20 Закону).

Згідно поданого товариством з обмеженою відповідальністю «Сміла-ресурси» до управління Пенсійного фонду України в м. Сміла Черкаської області розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за вересень 2009 року, розмір останніх відповідачем визначено самостійно на загальну суму 3 285 грн. 15 коп.

В той же час, грошові кошти в рахунок погашення заборгованості по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за цей період відповідач в установлені статтею 20 Закону строки в повному обсязі не перерахував у зв'язку з чим утворилась заборгованість зі сплати страхових внесків перед Пенсійним фондом України за вересень 2009 року у розмірі 3 285 грн. 15 коп.

Відповідно до ч. 2 статті 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Так, відповідачем в порушення зазначених вище термінів сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в період з 20.11.2008р. по 20.07.2009р. неодноразово затримувалась сплата страхових внесків у зв'язку з чим управлінням Пенсійного фонду України в м. Сміла Черкаської області, на підставі п. 2 ч. 9 статті 106 Закону, яка передбачає за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладення штрафу в розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум та одночасне нарахування пені в розмірі 0,1 відсотка сум своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій, розрахованої за кожний день прострочення платежу, прийнято рішення № 718 від 22.10.2009р., яким до відповідача застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 103 грн. 65 коп. та нараховано пеню в сумі 281 грн. 14 коп., отримане уповноваженою особою відповідача 20.11.2009р.

Відповідно до ч. 13 статті 106 Закону суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Відповідач рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені не оскаржив, визначену в ньому суму штрафних санкцій та пені не сплатив.

Керуючись п. 8.2 п. 8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003р. у зв'язку з несплатою товариством з обмеженою відповідальністю «Сміла-ресурси» самостійно розрахованих сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, штрафних санкцій та пені в установлені строки позивачем на адресу відповідача була направлена вимога № Ю-182 від 01.12.2009р. на суму 55 950 грн. 14 коп., отримана уповноваженою особою відповідача 04.12.2009р.

Частиною 3 статті 106 Закону визначено, що протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

У разі ж незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, страхувальник узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Сміла-ресурси» вимога про сплату недоїмки № Ю-182 від 01.12.2009р. в порядку узгодження не оскаржувалась, страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України за вересень 2009 року, штрафні санкції та пеня на загальну суму 3 669 грн. 94 коп. протягом встановленого для їх сплати строку не сплачені.

Оскільки право територіального органу Пенсійного фонду на звернення до суду з позовом про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено ч. 3 статті 106 Закону, суд вважає доведеним право позивача на стягнення з відповідача заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за вересень 2009 року, штрафних санкцій та пені на загальну суму 3 669 грн. 94 коп.

Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Сміла-ресурси», ідентифікаційний код 33515107, на користь управління Пенсійного фонду України в м. Сміла Черкаської області 3 669 (три тисячі шістсот шістдесят дев'ять) грн. 94 коп. заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за вересень 2009 року, штрафних санкцій та пені.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Т.М. Чубар

Повний текст постанови виготовлений 22 лютого 2010 року.

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.02.2010
Оприлюднено17.08.2016
Номер документу59676019
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-6555/09/2370

Постанова від 16.02.2010

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Т.М. Чубар

Ухвала від 04.02.2010

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Т.М. Чубар

Постанова від 16.02.2010

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Чубар Тетяна Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні