ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
15.08.2016р. Справа № 912/2200/16
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючого судді Сизько І.А.(доповідач)
суддів: Кузнецової І.Л., Широбокової Л.П.,
розглянувши матеріали апеляційної скарги Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області на рішення господарського суду Кіровоградської області від 18.07.2016р. у справі №912/2200/16
за позовом приватного сільськогосподарського підприємства “Перемога”, с.Котовське, Вільшанський район, Кіровоградська область
до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, м.Кіровоград
за участю третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Вільшанської районної державної адміністрації Кіровоградської області та Котовської сільської ради Вільшанського району Кіровоградської області
про визнання поновленим договору оренди земельної ділянки, визнання укладеною додаткової угоди
ВСТАНОВИВ:
Апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом з наступних підстав.
По-перше, до скарги не додано доказів надсилання її копії позивачу по справі – приватному сільськогосподарському підприємству “Перемога” та третім особам без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Вільшанській районній державній адміністрації Кіровоградської області та Котовській сільській раді Вільшанського району Кіровоградської області, що є підставою для повернення апеляційної скарги згідно п. 2 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України.
Докази надсилання копії апеляційної скарги приватному сільськогосподарському підприємству “Перемога” та третім особам без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Вільшанській районній державній адміністрації Кіровоградської області та Котовській сільській раді Вільшанського району Кіровоградської області відсутні і в додатку до апеляційної скарги.
За приписом ст. 129 Конституції України, ст. 22 Господарського процесуального кодексу України, правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано доказів надсилання її копії іншій стороні (сторонам).
У пункті 4 постанови пленуму Вищого господарського суду України №7 від 17.05.2011 року “Про деякі питання практики застосування розділу XII Господарського процесуального кодексу України” зазначено, що треті особи користуються правами і несуть обов'язки сторони у справі (за деякими винятками щодо третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору); прокурор, який бере участь у справі, несе обов'язки і користується правами сторони (статті 26, 27, 29 ГПК). Тому якщо до апеляційної скарги не додано доказів надіслання її копії третім особам, прокурору, який бере участь у справі, то така апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається господарським судом (пункт 2 частини першої статті 97 ГПК).
По-друге, до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі за подання апеляційної скарги.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Порядок сплати судового збору встановлений Законом України “Про судовий збір”, який набрав чинності з 01.11.2011р.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” з 01 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1 378, 00 грн.
За приписом п. 2.2 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір сплачується за ставкою 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Щодо дослідженої справи, то предметом даного спору є немайнові вимоги.
Згідно п. 2.11 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21.02.2013р. “Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України”, якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.
Приватне сільськогосподарське підприємство “Перемога” звернулось до господарського суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області з наступними вимогами:
- визнати поновленим договір оренди земельної ділянки від 07 жовтня 2005 року, укладений між Вільшанською районною державною адміністрацією Кіровоградської області та приватним сільськогосподарським підприємством “Перемога”, зареєстрований 15 березня 2006 року за №2, на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором;
- визнати укладеною додаткову угоду до договору земельної ділянки від 15.10.2005 року, укладеного між Вільшанською районною державною адміністрацією Кіровоградської області та приватним сільськогосподарським підприємством “Перемога”, зареєстрованого 15 березня 2006 року за №02.
При зверненні з позовом немайнового характеру приватним сільськогосподарським підприємством “Перемога” платіжними дорученнями №107 від 02.06.2016р. та №108 від 02.06.2016р. було сплачено судовий збір у розмірі 2 756, 00 грн. (1 378, 00 грн. (мінімальна заробітна плата з 01.01.2016р.) х 2 (немайнові вимоги) (т. 1 а.с. 11, 12).
Відповідно до п. 2.4 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, розмір судового збору за подання апеляційної скарги у даному випадку становить 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позову, тобто 2 756, 00 грн. х 110% =3 031, 60 грн.
Скаржником не сплачено судовий збір та не наведено відповідні норми законодавства, що звільняють від сплати судового збору чи надають право не сплачувати судовий збір за апеляційною скаргою на рішення господарського суду.
Відповідно до ч. 4 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, апеляційна скарга може бути подана повторно.
По-третє, подана апеляційна скарга не приймається до розгляду і підлягає поверненню заявникові, оскільки скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про відновлення цього строку.
Згідно ч. 1 ст. 93 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.
Згідно ч. 1, ч. 3 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, процесуальні дії вчиняються у строки, встановлені цим Кодексом. У тих випадках, коли процесуальні строки не встановлено, вони призначаються господарським судом. Перебіг процесуального строку, обчислюваного роками, місяцями або днями, починається наступного дня після календарної дати або настання події, якими визначено його початок.
Рішення господарського суду Кіровоградської області по справі №912/2200/16 прийнято 18.07.2016р., оформлене відповідно до вимог ст.84 Господарського процесуального кодексу України 22.07.2016р.
Отже, строк подання апеляційної скарги на вказане рішення спливає 01.08.2016р.
Проте, апеляційна скарга складена 03.08.2016р. та подана до господарського суду Кіровоградської області 04.08.2016р., про що свідчить штамп вхідної кореспонденції господарського суду Кіровоградської області на апеляційній скарзі.
Скаржник ні в апеляційній скарзі, ні в окремому клопотанні не просить суд відновити пропущений процесуальний строк на подання апеляційної скарги.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо апеляційну скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.
Слід звернути увагу, що клопотання про відновлення пропущеного строку на подання апеляційної скарги подається в будь - якому випадку пропуску строку незалежно від причин, які зумовили цей пропуск.
Викладене є підставою для повернення апеляційної скарги згідно з п. 4 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі наведеного та керуючись п. 2, п. 3, п. 4 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, суд –
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області на рішення господарського суду Кіровоградської області від 18.07.2016р. у справі №912/2200/16 повернути скаржнику без розгляду.
Головуючий суддя І.А. Сизько
Суддя І.Л. Кузнецова
Суддя Л.П. Широбокова
Суд | Дніпропетровський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2016 |
Оприлюднено | 17.08.2016 |
Номер документу | 59680007 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Сизько Ірина Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні