Справа № 388/625/16-ц
У х в а л а
Іменем України
"16" серпня 2016 р. Суддя Долинського районного суду Кіровоградської області Баранський Д.М., розглянувши заяву селянського (фермерського) господарства «Павел» про перегляд заочного рішення у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до селянського (фермерського) господарства «Павел» про стягнення орендної плати та розірвання договору оренди землі, -
ВСТАНОВИВ:
У серпні 2016 року селянське (фермерське) господарство «Павел» звернулось до суду із заявою про перегляд заочного рішення у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до селянського (фермерського) господарства «Павел» про стягнення орендної плати та розірвання договору оренди землі.
Розглянувши подану заяву, дійшов до висновку про залишення її без руху з таких підстав.
Згідно ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору.
За змістом ч. ч. 1-2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції на час звернення до суду) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: заяви про перегляд заочного рішення, що подано юридичною особою або фізичною особою - підприємцем 0,5 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» установлена на 2016 рік мінімальна заробітна плата, у місячному розмірі з 1 січня - 1378 грн.
Відповідно до п. 26 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року N 10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» законодавством не встановлено спеціальних вимог до оформлення платіжних документів, на підставі яких перераховуються суми судового збору. Таке перерахування здійснюється за загальними правилами згідно з вимогами Закону України від 05 квітня 2001 року N 2346-III "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" і відповідних нормативно-правових актів Національного банку України. Платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір . При цьому, наприклад, платіжне доручення повинно бути підписано уповноваженою посадовою особою банку і скріплено печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та відміткою про зарахування суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. Відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Таким чином, селянським (фермерським) господарством «Павел» не додано до заяви документа про сплату судового збору в розмірі 689 грн (рахунок для сплати судового збору № 31211206700160 , код 37983323, МФО 823016, одержувач коштів УДКС України у Долинському районі Кіровоградської області, код класифікації доходів бюджету 22030001).
Відповідно до викладеного, заява про перегляд заочного рішення підлягає залишенню без руху до усунення селянським (фермерським) господарством «Павел» недоліків заяви, шляхом подання супровідним листом через канцелярію суду заяви про усунення таких недоліків, з доданням квитанції (або належно оформленого платіжного доручення) про сплату судового збору в розмірі 689 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 119, 121 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Залишити без руху заяву селянського (фермерського) господарства «Павел» про перегляд заочного рішення у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до селянського (фермерського) господарства «Павел» про стягнення орендної плати та розірвання договору оренди землі.
Надати селянському (фермерському) господарству «Павел» строк для усунення недоліків заяви, а саме три дні з дня отримання копії цієї ухвали.
Роз'яснити селянському (фермерському) господарству «Павел», що у разі виконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, його заява буде вважатися поданою в день первісного її подання. Інакше заява вважатиметься неподаною і повернеться.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ :ОСОБА_2
Суд | Долинський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2016 |
Оприлюднено | 23.08.2016 |
Номер документу | 59764281 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Долинський районний суд Кіровоградської області
Баранський Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні