ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
18.08.16р. Справа № 904/5278/16
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Вуглемеханізація-МАТО", м. Луганськ
до Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Павлоградвугілля", Дніпропетровська область, м. Павлоград
про стягнення 1 456 194,41 грн.
Суддя Мілєва І.В.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1, довіреність № б/н від 01.07.2016р.;
від відповідача: ОСОБА_2 довіреність № ББУ/ПУ215/ББ/15;
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Вуглемеханізація-МАТО" звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Павлоградвугілля" про стягнення 1 456 194,41 грн., з яких: 1 371 579,50 грн. - основний борг, 53 677,64 грн. - пеня, 3 932,00 грн. - 3% річних, 27 005,27 грн. - інфляційні втрати.
Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем умов договору поставки № 14-16/727-КП від 01.02.2015р., в частині оплати поставленого товару.
Ухвалою суду від 24.06.2016р. порушено провадження у справі та призначено судове засідання на 19.07.2016р.
19.07.2016р. розгляд справи відкладено на 08.08.2016р.
03.08.2016р. відповідач подав до суду письмові пояснення щодо вимог по сплаті основного боргу, в яких зазначив, що зобов'язання відповідача (з оплати основного боргу) на суму 112 060,32 грн. в зв'язку з застосуванням оперативно-господарської санкції, припинились.
08.08.2016р. розгляд справи відкладено на 18.08.2016р.
15.08.2016р. до суду надійшло клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Вуглемеханізація-МАТО" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, забезпечення якої доручити господарському суду Хмельницької області. Заявлене клопотання позивач обґрунтовує неможливістю здійснювати додаткові грошові витрати для відрядження представника до місця розташування суду.
Ухвалою від 15.08.2016р. клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Вуглемеханізація-МАТО" задоволено; доручено господарському суду Хмельницької області забезпечити проведення відеоконференції у справі № 904/5278/16.
У судове засідання з'явились представники позивача та відповідача.
Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, господарський суд -
ВСТАНОВИВ :
01.02.2015р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Вуглемеханізація-МАТО" (постачальник) та Публічним акціонерним товариством "ДТЕК Павлоградвугілля" (покупець) було укладено договір поставки № 14-16/727-КП (далі - договір).
В порядку та на умовах, передбачених цим договором, постачальник зобов'язується поставити у власність покупця продукцію та/або обладнання виробничо-технічного призначення (надалі - «продукція»), в асортименті, кількості, в терміни, за ціною і з якісними характеристиками, узгодженими сторонами в цьому договорі і специфікаціях, які є невід'ємними частинами до цього договору (п. 1.1. договору).
Покупець зобов'язується прийняти та оплатити продукцію, що поставляється в його власність, відповідно до умов цього договору (п. 1.2. договору).
Приймання продукції здійснюється на підставі фактичних даних якості і кількості відповідно до звичаїв ділового обороту. Під звичаями ділового обороту сторони розуміють перевірку дотримання постачальником умов цього договору щодо кількості, асортименту, якості, комплектності, тари та (або) упаковки продукції відповідно до «Інструкції про порядок приймання продукції виробничо-технічного призначення і товарів народного споживання за кількістю», затвердженої постановою Держарбітражу при ОСОБА_3 СРСР від 15.06.1965 р № П-6 (зі змінами та доповненнями) та «Інструкцією про порядок приймання продукції проізводстаенно-технічного призначення і товарів народного споживання за якістю», затвердженої постановою Держарбітражу при ОСОБА_3 СРСР від 25.04.1Е6бг. №П-7 (із змінами і доповненнями), в частині, що не суперечить умовам цього договору (п. 2.2. договору).
Продукція приймається покупцем на підставі даних: за фактичною кількістю продукції, поставленої в узгоджене місце призначення поставки, згідно з даними, зазначеними у видаткових, залізничних/товарно-транспортних накладних; за якістю - відповідно до якісних показників, зазначених в сертифікаті якості заводу-виробника, паспорті, а також відповідно до технічних характеристик та інших додаткових вимог до даної продукції, обумовлених сторонами у відповідних специфікаціях до даного договору (п. 2.6. договору).
Продукція надходить партіями в асортименті, кількості, за цінами, з якісними характеристиками і в терміни, узгоджені сторонами в специфікаціях до даного договору. Під партією продукції сторони розуміють будь-яку кількість продукції, однорідної за своїми якісними показниками, яка супроводжується одним документом про якість та / або одним з товаросупровідних документів (п. 4.1. договору).
Умови поставки продукції - DDP, згідно з «Інкотермс-2010», з урахуванням умов і застережень, що містяться в цьому договорі та / або відповідних специфікаціях до договору Узгоджене місце призначення поставки вказується сторонами у відповідних специфікаціях до договору. Постачальник несе всі витрати, пов'язані з постачанням продукції, до моменту її поставки в узгоджене місце призначення поставки у випадках, коли сторонами в специфікаціях обумовлюються інші умови поставки, взаємини сторін будуть регулюватися положеннями, погодженими сторонами у відповідних специфікаціях до договору (п. 4.2. договору).
Датою поставки вважається дата, зазначена представником покупця на відповідних товаросупровідних документах, наданих постачальником (п. 4.7. договору).
Зобов'язання постачальника вважається виконаним з моменту передачі продукції в розпорядження покупця в погодженому місці призначення поставки в асортименті, кількості, в терміни, з якісними характеристиками, узгодженими сторонами в договорі і специфікаціях до договору. Зобов'язання покупця вважаються виконаними з моменту прийняття і оплати поставленої продукції (п. 4.8. договору).
Право власності на продукцію, ризики втрати або пошкодження продукції переходять від постачальника до покупця з дати поставки продукції (п. 4.9. договору).
Загальна сума договору визначається загальною сумою всіх специфікацій, які є невід'ємною частиною цього договору. У разі відхилення кількості фактично поставленої продукції від узгодженої до постачання кількості, загальна вартість договору, змінюється пропорційно кількості фактично поставленої продукції з розрахунку її ціни, зазначеної у відповідних специфікаціях до договору. Толеранс (відхилення за кількістю) поставки продукції становить 5%, якщо інше не обумовлено сторонами у відповідних специфікаціях до договору. У будь-якому випадку, загальна орієнтовна сума договору не повинна перевищувати суму, еквівалентну 15 000 000,00 грн. на дату укладення договору. Сума договору може бути збільшена шляхом підписання сторонами відповідної додаткової угоди після отримання дозволу уповноваженого на те органу управління покупця (п. 5.1. договору).
Ціни на продукцію, що поставляється постачальником, встановлюються сторонами у відповідних специфікаціях до договору (п. 5.2. договору).
Розрахунки за поставлену постачальником продукцію за цим договором здійснюються покупцем шляхом безготівкового перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника протягом 5 (п'яти) робочих днів з 90 календарного дня з дати поставки відповідної продукції на підставі отриманого покупцем рахунку і за умови надання постачальником належним чином оформленої податкової накладної, а також документів, передбачених розділом 4 цього договору, якщо інший більший термін відстрочки не визначений у відповідній специфікації. Датою оплати вважається дата списання грошових коштів з поточного рахунку покупця. Остаточні взаєморозрахунки між покупцем і постачальником здійснюються на підставі даних якості, кількості, асортименту та комплектності продукції, визначених відповідно до розділу 2 цього договору (п. 5.4. договору).
У разі невиконання або неналежного виконання будь-якою зі сторін прийнятих на себе за цим договором зобов'язань, вона несе відповідальність перед іншою стороною відповідно до вимог чинного законодавства України, в тому числі, відшкодовує збитки, сплачує штрафні санкції. Сторони дійшли згоди, що збитки (витрати), понесені на виконання даного договору, стягуються з винної сторони в повному обсязі незалежно від санкцій, передбачених розділом 6 цього договору (п. 6.1. договору).
Цей договір вступає в силу з дати його підписання уповноваженими представниками сторін та скріплення печатками сторін. Сторони дійшли згоди, що в разі належного виконання обома сторонами своїх зобов'язань, термін дії договору встановлюється до 31.12.2015 року включно. У разі не виконання (неналежного виконання) сторонами (стороною) своїх зобов'язань за цим договором, термін дії договору продовжується до повного виконання сторонами своїх зобов'язань (п. 8.1. договору).
Всі зміни і доповнення до цього договору можуть бути внесені за згодою на це обох сторін і оформлюються додатковими угодами, які є невід'ємними частинами до цього договору. Специфікації є невід'ємними частинами цього договору (п. 8.3. договору).
19.02.2015р. сторонами підписано та скріплено їх печатками протокол узгодження розбіжностей до договору (а.с. 26) відповідно до якого сторони узгодили викласти п. 5.4. договору в наступній редакції: «Розрахунки за поставлену постачальником продукцію по цим договором здійснюються покупцем шляхом безготівкового перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника протягом 5 (п'яти) робочих днів з 60 календарного дня з дати поставки відповідної продукції на підставі отриманого покупцем рахунку і за умови надання постачальником належним чином оформленої податкової накладної, а також документів, передбачених розділом 4 цього договору, якщо інший більший термін відстрочки не визначений у відповідній специфікації. Датою оплати вважається дата списання грошових коштів з поточного рахунку покупця. Остаточні взаєморозрахунки між покупцем і постачальником здійснюються на підставі даних якості, кількості, асортименту та комплектності продукції, визначених відповідно до розділу 2 цього договору.».
На виконання умов договору сторони підписали специфікації до договору:
- від 27.04.2015р. про поставку продукції на суму 3 504 984,00 грн. з ПДВ (а.с. 27);
- від 27.04.2015р. про поставку продукції на суму 477 589,50 грн. з ПДВ (а.с. 28).
Позивач стверджує, що свої зобов'язання за договором виконав належним чином, поставив відповідачу товар на загальну суму 2 188 775,70 грн., про що свідчать підписані сторонами та скріплені їх печатками видаткові накладні:
- № РН-0000063 від 26.06.2015р. про поставку товару на суму 644 040,00 грн. з ПДВ (а.с. 31);
- довіреність № 222053/П від 23.06.2015р. видана на ім'я ОСОБА_4 (а.с. 32);
- № РН-0000065 від 07.07.2015р. про поставку товару на суму 644 040,00 грн. з ПДВ (а.с. 33);
- довіреність № 222091/П від 06.07.2015р. видана на ім'я ОСОБА_5 (а.с. 34);
- № РН-0000067 від 15.07.2015р. про поставку товару на суму 257 483,70 грн. з ПДВ (а.с. 35);
- довіреність № 222104/П від 14.07.2015р. видана на ім'я ОСОБА_6 (а.с. 36);
- № РН-0000071 від 28.07.2015р. про поставку товару на суму 643 212,00 грн. з ПДВ (а.с. 37);
- довіреність № 222091/П від 06.07.2015р. видана на ім'я ОСОБА_5 (а.с. 38).
25.12.2015р. сторонами укладено додаткову угоду до договору (а.с. 29-30), відповідно до якої сторони дійшли згоди про внесення змін до договору в частині зміни термінів оплати поставленої продукції. Відповідно до п. 1 додаткової угоди відповідач був зобов'язаний провести оплату продукції шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок позивача в наступні строки:
- частину вартості продукції, поставленої на підставі видаткової накладної №РН-0000063 від 26.06.2015р. в сумі 195 903,80 грн. та частину вартості продукції, поставленої на підставі видаткової накладної №РН-0000065 від 07.07.2015р. в сумі 575 675,70 грн., всього в сумі 771 579,50 грн. в строк до 30 квітня 2016 року;
- частину вартості продукції, поставленої на підставі видаткової накладної №РН-0000065 від 07.07.2015р. в сумі 68 364,30 грн., вартість продукції, поставленої на підставі видаткової накладної № РН-0000067 від 15.07.2015р. в сумі 257 483,70 грн. та частину вартості продукції, поставленої на підставі видаткової накладної №РН-0000071 від 28.07.2015р. в сумі 274 152 грн., всього в сумі 600 000,00 грн. в строк до 30 травня 2016 року.
Однак як стверджує позивач, відповідач у встановлені строки за поставлену продукцію не розрахувався, внаслідок чого у нього виникла заборгованість у розмірі 1 371 579,50 грн.
За договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму (ч.1 ст.712 Цивільного кодексу України).
За договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму (ст. 265 Господарського кодексу України).
Суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору (п. 1 ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України).
Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ст. 526 Цивільного кодексу України).
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Цивільного кодексу України).
Якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України).
Зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (ст. 599 Цивільного кодексу України).
Під час розгляду справи відповідач подав до суду платіжне доручення № НОМЕР_1 від 13.07.2016р. (а.с. 81), відповідно до якого сплатив позивачу 400 000,00 грн., призначення платежу «оплата за стрержни соед. соед. согл. дог. 14-16/727-КП от 01.02.2015».
Господарський суд припиняє провадження у справі, якщо відсутній предмет спору (п. 1-1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).
Припинення провадження у справі на підставі п. 1-1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України можливе в разі, коли предмет спору існував на момент виникнення останнього та припинив існування в процесі розгляду справи (п.4.4 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції).
З матеріалів справи вбачається, що у складі продукції виробничо - технічного призначення, яка була поставлена за спірними накладними, загальна вартість стержнів з'єднувальних складає 160 092 грн., а саме:
- за накладною № РН-0000063 від 26.06.2015р. поставлено стержень з'єднувальний Р25/985 у кількості 60 шт. на суму 25 200,00 грн. з ПДВ, з'єднувальний стержень Р25/1185 в кількості 60 шт. на суму 28 440,00 грн. з ПДВ, всього поставлено стержнів на суму 53 640,00 грн. з ПДВ;
- за накладною №РН-0000065 від 07.07.2015р. поставлено стержень з'єднувальний Р25/985 в кількості 60 шт. на суму 25 200,00 грн. з ПДВ, з'єднувальний стержень Р25/1185 в кількості 60 шт. на суму 28 440,00 грн. з ПДВ, всього поставлено стержнів на суму 53 640,00 грн. з ПДВ;
- за накладною №РН-0000071 від 28.07.2015р. поставлено стержень з'єднувальний Р25/985 в кількості 49 шт. на суму 20 580,00 грн. з ПДВ, з'єднувальний стержень Р25/1185 в кількості 68 шт. на суму 32 232,00 грн. з ПДВ, всього поставлено стержнів на суму 52 812,00 грн. з ПДВ
Таким чином, з урахування призначення платежу, зазначеного в платіжному дорученні № НОМЕР_1 від 13.07.2016р., відповідач здійснив часткову оплату заборгованості за поставлену продукцію на суму 160 092,00 грн.
Позовна заява подана позивачем до суду 23.06.2016р., про що свідчить відбиток штемпеля канцелярії господарського суду в правому нижньому куті першої сторінки позовної заяви (а.с. 3).
Враховуючи викладене, провадження у справі в частині стягнення основного боргу на суму 160 092,00 грн. підлягає припиненню на підставі пункту 1-1 частини першої статті 80 Господарського процесуального кодексу України у зв'язку з відсутністю предмета спору.
Доказів сплати за поставлений товар в сумі 1 211 487,50 грн.(1 371 579,50 грн. - 160 092,00 грн.) відповідач не надав.
03.08.2016р. відповідач подав до суду письмові пояснення щодо вимог по сплаті основного боргу, в яких зазначив, що під час виконання договору, позивачем були допущені чисельні порушення його умов щодо строків поставки продукції, тому позивачу були нараховані штрафні санкції у вигляді пені та штрафу загалом на суму: 112 060,32 грн. 14.07.2016р. на адресу позивача був надісланий розрахунок штрафних санкцій на суму 112 060,32 грн. Вищевказаний розрахунок позивач залишив без відповіді, а тому 25.07.2016р. відповідач повідомив позивача про застосування оперативно-господарської санкції на суму 112 060,32 грн. за порушення умов договору згідно раніше направленого позивачу розрахунку. Жодної відповіді про згоду чи не згоду щодо застосування оперативно-господарської санкції позивач на адресу відповідача не направляв, до суду щодо скасування даної санкції не звертався, а отже вона на даний час є діючою. Враховуючи вищевикладене, зобов'язання відповідача (з оплати основного боргу) на суму 112 060,32 грн. (в зв'язку з застосуванням оперативно-господарської санкції) припинились.
У випадку порушення постачальником строків поставки, обумовлених в специфікації (ях), покупець вправі направити постачальнику розрахунок штрафних санкцій та/або збитків та до їх оплати затримати оплату за поставлену продукцію на суму штрафних санкцій. Постачальник зобов'язується провести оплату штрафних санкцій, протягом п'яти банківських днів з моменту направлення розрахунку штрафних санкцій постачальнику (п. 5.5. договору).
У випадку не поставки, в тому числі недопоставки продукції, або поставки продукції з порушенням строків, постачальник за письмовою вимогою покупця, сплачує покупцю неустойку у вигляді штрафу в розмірі 5% від вартості продукції, яка постачається по відповідній специфікації. У випадку порушення постачальником своїх обов'язків згідно даному пункту більш ніж на 20 календарних днів постачальник за письмовою вимогою покупця сплачує покупцю неустойку у вигляді пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожний день прострочки поставки від вартості не поставленої, недопоставленої, або поставленої з порушенням строків продукції (п. 6.2. договору).
Обов'язок постачальника здійснити поставку у відповідності до умов договору, специфікацій до договору забезпечується оперативно-господарською санкцією. Під оперативно-господарською санкцією розуміється право покупця отримати суму нарахованих штрафних санкцій із сум, які належать виплаті постачальнику. Оперативно-господарська санкція застосовується до постачальника після того як він не сплатив в строк, надісланий на його адресу розрахунок штрафних санкцій, згідно умовам договору. Про застосування оперативно-господарської санкції покупець зобов'язаний письмово повідомити постачальника (п. 5.7. договору).
Відповідач має право до початку розгляду господарським судом справи по суті подати зустрічний позов (ч. 5 ст. 22 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідач має право до початку розгляду господарським судом справи по суті подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним позовом. Зустрічний позов повинен бути взаємно пов'язаний з первісним. Подання зустрічного позову провадиться за загальними правилами подання позовів (ст. 60 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідач своїм правом на подачу зустрічного позову не скористався. Доказів укладення з позивачем договору про зарахування зустрічних однорідних вимог до суду не надав.
Враховуючи вищевикладене, твердження відповідача стосовно припинення зобов'язання з оплати основного боргу на суму 112 060,32 грн. у зв'язку з застосуванням оперативно-господарської санкції є безпідставним.
Таким чином, позовні вимоги щодо стягнення основного боргу у розмірі 1 211 487,50 грн. є правомірними та підлягають задоволенню.
Позивач нарахував та просить стягнути з відповідача пеню у розмірі 53 677,64 грн., 3 % річних у розмірі 3 932,00 грн. та інфляційні втрати у розмірі 27 005,27 грн. станом на 17.06.2016р.
Відповідно до п. 6.8. договору у разі несвоєчасної оплати продукції, покупець, на письмову вимогу постачальника, сплачує постачальнику неустойку у вигляді пені, в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України за кожен день прострочення оплати від вартості своєчасно не оплаченої продукції.
Виконання зобов'язання (основного зобов'язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом (ст. 548 Цивільного кодексу України).
У разi порушення зобов'язання настають правовi наслiдки, встановленi договором або законом, зокрема - сплата неустойки (п.3 ч.1 ст. 611 Цивільного кодексу України).
Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або iнше майно, якi боржник повинен передати кредиторовi у разi порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у вiдсотках вiд суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (ст.549 Цивільного кодексу України).
Згідно зі ст. ст. 1, 3 Закону України В«Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язаньВ» , платники грошових коштiв сплачують на користь одержувачiв цих коштiв за прострочку платежу пеню в розмiрi, що встановлюється за згодою сторiн. Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано (ч.6 ст.232 Господарського Кодексу України).
Відповідно до п. 6.11. договору термін нарахування покупцем постачальнику штрафних санкцій за договором не обмежується 6 (шістьма) місяцями з моменту виконання зобов'язань за договором, у зв'язку з чим, штрафна санкція підлягає нарахуванню за весь період порушення зобов'язання.
Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Судом здійснено перевірку розрахунку позивача та встановлено, що він виконаний не вірно.
Щодо нарахованого розміру інфляційних втрат. Позивачем при розрахунку не враховано приписи абз. 3 п. 3.2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язань» №14 від 17.12.2013р., відповідно до яких розмір боргу з урахуванням індексу інфляції визначається виходячи з суми боргу, що існувала на останній день місяця, в якому платіж мав бути здійснений, помноженої на індекс інфляції, визначений названою Державною службою, за період прострочення починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому мав бути здійснений платіж, і за будь-який місяць (місяці), у якому (яких) мала місце інфляція. При цьому в розрахунок мають включатися й періоди часу, в які індекс інфляції становив менше одиниці (тобто мала місце дефляція).
Згідно із здійсненим судом розрахунком, розмір інфляційних втрат на суму заборгованості 771 579,50 грн. за період прострочення травень 2016р. становить - 771,58 грн.
Відповідно до розрахунку позивача на суму заборгованості 771 579,50 грн. за період з 30.04.2016р. по 17.06.2016р. розмір пені становить - 37 669,97 грн., розмір 3% річних становить 3044,00 грн.; на суму заборгованості 600 000,00 грн. за період з 30.05.2016р. по 17.06.2016р. розмір пені становить - 16 007,67 грн., розмір 3% річних становить 888,00 грн.
Відповідно до розрахунку здійсненого судом:
- на суму заборгованості 771 579,50 грн. за період з 30.04.2016р. по 17.06.2016р. розмір пені та 3% річних є більшим, однак суд не виходить за межі позовних вимог;
- на суму заборгованості 600 000,00 грн. за період з 30.05.2016р. по 17.06.2016р. розмір пені становить - 11 213,11 грн., розмір 3% річних є більшим, однак суд не виходить за межі позовних вимог.
З огляду на викладене, зважаючи на те, що має місце прострочення виконання зобов'язання є правомірними та такими, що підлягають частковому задоволенню позовні вимоги про стягнення з відповідача 1 265 074,16 грн., з яких: 1 211 487,50 грн. - основний борг, 48 883,08 грн. - пеня, 3 932,00 грн. - 3% річних, 771,58 грн. - інфляційні втрати.
Позовна заява подана позивачем до суду 23.06.2016р., про що свідчить відбиток штемпеля канцелярії господарського суду в правому нижньому куті першої сторінки позовної заяви (а.с. 3).
За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 1,5 відсотків ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 150 розмірів мінімальних заробітних плат, а за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати (ст. 4 Закону України "Про судовий збір"). Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" мінімальна заробітна плата з 1 січня 2016 року становить 1 378 грн.
Як вказано вище у зв'язку із частковою сплатою відповідачем основного боргу, суд припинив провадження у справі в частині стягнення основного боргу у розмірі 160 092,00 грн.
При зверненні з позовом до суду позивач сплатив судовий збір в розмірі 21 842,92 грн. згідно з платіжним дорученням № 120 від 16.06.2016р. замість 19 441,54 грн. Таким чином, при зверненні з позовом до суду позивач надмірно сплатив судовий збір в розмірі 2 401,38 грн.
Відповідно до п.5 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом).
Відповідне клопотання позивачем до суду подано не було. Тому суд вважає за необхідне роз'яснити позивачу, що надмірно сплачений судовий збір в розмірі 2 401,38 грн. підлягає поверненню позивачу з державного бюджету України, для чого позивачу необхідно звернутися до суду з відповідним клопотанням.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу витрати по сплаті судового збору покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог: на позивача - 464,65 грн. (2,39 %), на відповідача - 18 976,89 грн. (97,61 %).
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.1, 33, 34, 43, 49, 82-85, п.1-1 ч.1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Провадження у справі припинити в частині стягнення основного боргу у розмірі 160 092,00 грн.
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Павлоградвугілля" (51400, Дніпропетровська обл., м. Павлоград, вул. Соборна (Леніна), буд. 76, ідентифікаційний код 00178353) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Вуглемеханізація-МАТО" (91047, Луганська обл., м. Луганськ, вул. Оборонна, буд. 34 Г, ідентифікаційний код 33351838) 1 265 074,16 грн. , з яких: 1 211 487,50 грн. - основний борг, 48 883,08 грн. - пеня, 3 932,00 грн. - 3% річних, 771,58 грн. - інфляційні втрати, про що видати наказ.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Павлоградвугілля" (51400, Дніпропетровська обл., м. Павлоград, вул. Соборна (Леніна), буд. 76, ідентифікаційний код 00178353) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Вуглемеханізація-МАТО" (91047, Луганська обл., м. Луганськ, вул. Оборонна, буд. 34 Г, ідентифікаційний код 33351838) витрати по сплаті судового збору у розмірі 18 976,89 грн. , про що видати наказ.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня його оголошення, а у разі якщо в судовому засідання було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення -з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 19.08.2016р.
Суддя ОСОБА_7
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2016 |
Оприлюднено | 23.08.2016 |
Номер документу | 59788104 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мілєва Ірина Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні