Справа №601/1223/15-ц
Провадження № 2/601/98/2016
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 серпня 2016 року Кременецький районний суд Тернопільської області у складі: головуючого судді Варневич Л.Б.,
при секретарі Польовій Ж.П.,
за участю адвоката ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременці цивільну справу за позовом релігійної громади «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла села Башуки Кременецького району Тернопільської єпархії Української Православної Церкви», ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до ОСОБА_6, ОСОБА_7, де треті особи на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору, - Тернопільська обласна державна адміністрація, релігійна громада «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла села Башуки Кременецького району Тернопільської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату», про визнання протиправними та скасування рішення загальних зборів та статуту релігійної громади,-
ВСТАНОВИВ:
Релігійна громада «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла села Башуки Кременецького району Тернопільської єпархії Української Православної Церкви», ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 звернулися з позовом в суд до ОСОБА_6, ОСОБА_7, де треті особи на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору, - Тернопільська обласна державна адміністрація, релігійна громада «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла села Башуки Кременецького району Тернопільської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату» про визнання протиправними та скасування рішення загальних зборів та статуту релігійної громади.
В судовому засіданні представник позивачів уточнив свої позовні вимоги та суду пояснив, що релігійна громада «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла села Башуки Кременецького району Тернопільської єпархії Української Православної Церкви» діє на підставі статуту, затвердженого у встановленому законом порядку та у відповідності до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», є окремою юридичною особою із власними, відокремленими від територіальної громади органами управління. До складу парафії входять парафіяни. Членство в парафії не є фіксованим. Відповідно до ст. 10 Статуту релігійної громади «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла села Башуки Кременецького району Тернопільської єпархії Української Православної Церкви» органами парафіяльного управління є Парафіяльні збори, очолювані настоятелем та Парафіяльна рада, підзвітна настоятелю.
Відповідачами по справі 07 квітня 2015 року було оформлено протокол № 1 загальних зборів віруючих релігійної громади «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла», яким статут даної релігійної громади прийнято в новій редакції.
Рішення загальних зборів жителів села не може впливати на діяльність їх релігійної громади, як відокремленої юридичної особи, яка відповідно до закону управляється передбаченими статутом органами.
Внаслідок дій зазначених осіб відбулося втручання в діяльність їх релігійної громади та порушення прав, встановлених Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації» , зокрема, права на свободу совісті, право вільно сповідувати своє віросповідання та свою релігію, тощо.
Зазначений протокол підлягає скасуванню, виходячи з тих підстав, що позивачі по справі будь-які зібрання чи збори 07 квітня 2015 року не проводили, члени парафії не приймали участі в загальних зборах та згоди на перехід в релігійну громаду «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла села Башуки Кременецького району Тернопільської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату» не давали.
Таким чином, рішення щодо їх парафії прийняте сторонніми особами, що є наслідком втручання в її діяльність. Підписантами вказаного вище протоколу є жителі с. Башуки, які не мають відношення до парафії, оскільки не визнають статут релігійної громади «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла села Башуки Кременецького району Тернопільської єпархії Української Православної Церкви», не відвідують богослужіння та не перебувають у канонічному послухові настоятелю. Згідно з п. 10 статуту парафії до органів управління парафією належать: парафіяльні збори очолювані настоятелем та парафіяльна рада. Таким чином, загальні збори мешканців села (які не належать до членів парафії) не мають права визначати питання про зміну віросповідання за членів парафії. Про проведення загальних зборів, настоятеля не повідомлялося,участі в даних зборах настоятель парафії не брав, протокол не підписував. Відповідно до п.п. 8, 9, 12, 14 розділу VIII Статуту про управління УПЦ, роботою Парафіяльних зборів керує настоятель згідно з ухваленим регламентом. Парафіяльні збори обирають зі свого складу секретаря, відповідального за ведення протоколу засідання. Протокол Парафіяльних зборів підписується настоятелем, секретарем та п'ятьма членами зборів, які обираються для цього. Протоколи Парафіяльних зборів затверджуються єпархіальним архієреєм, і тільки після цього ухвалені рішення набувають чинності. Незаконним рішенням загальних зборів від 07.04.2015 року громаду Української Православної Церкви позбавлено статусу юридичної особи, позбавлено власного статуту, на підставі якого вона здійснювала свою юридичну діяльність з 1991 року. На підставі даного рішення релігійну організацію УПЦ перереєстровано в цілком іншу релігійну організацію - УПЦ КП.
Рішенням загальних зборів від 07.04.2015 року прийнято статут релігійної громади в новій редакції, де в п.1 Статуту зазначено, що «парафія являється правонаступником релігійної громади з наданням їй усіх попередніх прав і обов»язків, зареєстрованої рішенням виконавчого комітету Тернопільської обласної ради від 24 вересня 1991 року № 221». Напис на титульній сторінці статуту - «зареєстровано рішенням виконавчого комітету Тернопільської обласної ради від 24 вересня 1991 року № 221». ОСОБА_2 УПЦ с. Башуки не приймала рішення про внесення змін до статуту парафії та щодо передачі її прав та обов»язків до іншої релігійної організації.
Позивачі просять суд визнати протиправними (недійсними) та скасувати рішення загальних зборів віруючих релігійної громади УПЦ «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла» с. Башуки Кременецького району Тернопільської області від 07.04.2015 року в частині зазначення викладення статуту в новій редакції та виключити з п. 4 протоколу № 1 від 07.04.2015 року загальних зборів віруючих релігійної громади УПЦ «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла» с. Башуки Кременецького району Тернопільської області слова «у новій редакції»; Визнати протиправним (недійсними) та скасувати п. 1 Статуту релігійної громади «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла» с. Башуки Кременецького району Тернопільської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату (прийнятий парафіяльними зборами, протоколом № 1 від 07.04.2015 р.) в частині «ОСОБА_2 являється правонаступником релігійної громади з наданням їй усіх попередніх прав і обов'язків, зареєстрованої рішенням виконавчого комітету Тернопільської обласної ради від 24 вересня 1991 року № 221»; напис на титульній сторінці вказаного статуту «Зареєстровано Рішенням виконавчого комітету Тернопільської обласної ради від 24 вересня 1991 року № 221»; Виключити з п. 1 Статуту релігійної громади «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла» с. Башуки Кременецького району Тернопільської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату (прийнятий парафіяльними зборами, протокол № 1 від 07.04.2015 р.) слова «ОСОБА_2 являється правонаступником релігійної громади з наданням їй усіх попередніх прав і обов'язків, зареєстрованої рішенням виконавчого комітету Тернопільської обласної ради від 24 вересня 1991 року № 221» та напис на титульній сторінці вказаного статуту «Зареєстровано Рішенням виконавчого комітету Тернопільської обласної ради від 24 вересня 1991 року № 221»; Покласти на відповідачів судові витрати по справі.
Відповідачі ОСОБА_6, ОСОБА_7 та їх представник в судовому засіданні позов не визнали та суду пояснили, що загальні збори УПЦ «ОСОБА_2 Архистратига Михаїла» с. Башуки відбулися 07.04.2015 року, що підтверджується протоколом № 1, списками парафіян, довідкою Башуківської сільської ради. Відповідачі стверджують, що права позивача ОСОБА_3 не порушені, оскільки на час прийняття рішення про зміну канонічної підпорядкованості ОСОБА_3 не являвся настоятелем парафії. Стороною позивача не представлено доказів про кількість членів парафії УПЦ МП. Зміни до статуту релігійної громади вносились відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», чинного законодавства. Позовні вимоги вважають необґрунтованими та безпідставними, в задоволенні позову просять відмовити.
Представник третьої особи на стороні відповідачів -Тернопільської обласної державної адміністрації суду пояснив, що відповідно до абзацу першого частини першої статті 30 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» обласна державна адміністрація здійснює реєстрацію статутів (положень) релігійних організацій, а також змін і доповнень до них. Реєстрація здійснюється шляхом видачі головою обласної державної адміністрації розпорядження відповідно до частини 1 статті 6 та частини 1 статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації». Відповідно до частини 6 статті 14 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» зміни і доповнення до статутів релігійних організацій підлягають реєстрації в тому ж порядку і в ті ж терміни, що і реєстрація статутів. Законом не передбачено згоди єпархіального архієрея на внесення змін в статут. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 19 Конституції України). 04 вересня 2015 року головою Тернопільської обласної державної адміністрації в передбаченому законом порядку було прийнято розпорядження № 554-од «Про статут релігійної громади УПЦ КП с. Башуки Кременецького району у новій редакції», яким затверджено нову редакцію статуту релігійної громади «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла с. Башуки Кременецького району Тернопільської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату». Для реєстрації Статуту облдержадміністрації були надані всі необхідні документи, передбачені частиною 1 статті 14 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Проект нового статуту був обговорений та прийнятий на скликаних релігійною громадою загальних зборах віруючих громадян, що підтверджується протоколом. Зазначений закон не передбачає наявності реєстру учасників зборів. Наявність протоколу загальних зборів підтверджує факт проведення зборів. З протоколу, як письмового свідчення рішення громади з приводу обговорюваних на зборах питань, вбачається, що громада вирішила поміняти канонічне підпорядкування та зареєструвати нову редакцію свого статуту. Законом не встановлено кількості осіб, достатньої для того, щоб рішення вважалось прийнятим. Тому на практиці береться до уваги думка більшості. В даному випадку, більшість є переважаючою. Також було обрано осіб, уповноважених на представництво громади в органах державної влади, які і звернулись в ОДА з відповідною заявою. Протокол підписано обраними на зборах головою та секретарем. Законодавство України не встановлює вимог щодо підписання протоколу настоятелем та затвердженні його архієреєм УПЦ. Членство в релігійних організаціях України не є фіксованим, а тому визначити, чи є парафіянином громади та чи інша особа - неможливо. Відповідно до статті 9 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод , ч.1 ст. 35 Конституції України встановлює законне право на внесення змін до статуту, вільну зміну канонічної юрисдикції, що передбачає вихід громади з УПЦ та перехід в УПЦ КП. Статут релігійної громади відповідав вимогам законодавства, підстав для відмови не було. Для обґрунтування своїх тверджень позивач посилається на Статут управління УПЦ. Норми даного статуту регулюють внутрішньоцерковну діяльність церкви, а так як церква відділена від держави, то правила та норми, викладені в статуті, не є загальнообов'язковими для держави та її громадян в повсякденному світському житті. Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації» не передбачено обов'язку поширення положень статуту релігійного (центру) управління на діяльність релігійних громад, які до нього входять. Окрім того, релігійна громада підпорядковувалась УПЦ в канонічних питаннях, а не в юридичних, організаційних чи ін. (пункт 1 розділу І Статуту релігійної громади, діючого на момент зборів). Релігійна громада - це самоврядна організація, тому всі рішення щодо її діяльності приймають члени громади, а не єпархія, єпархіальний архієрей чи настоятель. А тому представник Тернопільської ОДА в задоволенні позову просить відмовити. Невиконання ухвали Кременецького районного суду від 2 вересня 2015 року щодо заборони Тернопільській ОДА приймати рішення про реєстрацію нової редакції статуту релігійної громади «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла с. Башуки Кременецького району Тернопільської єпархії УПЦ представник пояснив несвоєчасним отриманням ухвали суду.
Представник третьої особи на стороні відповідачів - релігійної громади «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла села Башуки Кременецького району Тернопільської Єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату» суду пояснив, що йому є незрозумілими позовні вимоги позивачів, оскільки вважає, що громада вправі вносити зміни до статуту та приймати рішення про перехід під юрисдикцію Київського Патріархату. В задоволенні позову просить відмовити.
Суд, заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов є підставним та підлягає до задоволення з наступних міркувань.
Відповідно до ст. 35 Конституції України, кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров'я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей. Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова.
Крім цього, згідно зі статтею 9 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на свободу думки, совісті та релігії. Це право включає свободу змінювати свою релігію або переконання, а також свободу сповідувати свою релігію або переконання під час богослужіння, навчання, виконання та дотримання релігійної практики і ритуальних обрядів як одноособово, так і спільно з іншими, як прилюдно, так і приватно. Свобода сповідувати свою релігію, переконання підлягає лише таким обмеженням, що встановлені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах громадської безпеки, для охорони публічного порядку, здоров'я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. З Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» кожному громадянину в Україні гарантується право на свободу совісті. Це право включає свободу мати, приймати і змінювати релігію або переконання за своїм вибором і свободу одноособово чи разом з іншими сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, відправляти релігійні культи, відкрито виражати і вільно поширювати свої релігійні або атеїстичні переконання.
Згідно ст. 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації" релігійна громада є місцевою релігійною організацією віруючих громадян одного і того ж культу, віросповідання, напрямку, течії або толку, які добровільно об'єднались з метою спільного задоволення релігійних потреб. Держава визнає право релігійної громади на її підлеглість у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням) і вільну зміну цієї підлеглості. Повідомлення державних органів про утворення релігійної громади не є обов'язковим.
З копії виписки з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців серії АБ № 368952 вбачається, що державним реєстратором Кременецької РДА 24 вересня 1991 року за № 16401760000002304 проведено реєстрацію «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла» села Башуки Кременецького району Тернопільської єпархії Української Православної Церкви. Керівником даної релігійної організації вказано ОСОБА_3.
Таким чином, релігійна громада «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла» села Башуки Кременецького району Тернопільської єпархії Української Православної Церкви є юридичною особою та дії на підставі Статуту, затвердженого керуючим Тернопільською єпархією Української Православної Церкви архієпископом Сергієм (Генсіцьким) та зареєстрованого рішенням виконавчого комітету Тернопільської обласної ради 24 вересня 1991 року № 221.
Судом встановлено, що «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла» села Башуки Кременецького району Тернопільської єпархії Української Православної Церкви є релігійною громадою, інтереси якої представляє настоятель ОСОБА_3
Протоколом № 1 загальних зборів віруючих релігійної громади УПЦ «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла» від 7 квітня 2015 року прийнято нову редакцію Статуту релігійної громади та прийнято рішення про перехід релігійної громади «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла» до Тернопільської єпархії УПЦ КП.
Згідно п.1 нової редакції Статуту, затвердженого керуючим Тернопільською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату архієпископом ОСОБА_1 (Писиком), релігійна громада «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла» села Башуки Кременецького району Тернопільської Єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату є первинним структурним підрозділом Української Православної Церкви Київського Патріархату, який в канонічному та організаційному підпорядкуванні входить до Тернопільської Єпархії УПЦ КП. ОСОБА_2 являється правонаступником релігійної громади з наданням їй усіх попередніх прав і обов»язків, зареєстрованої рішенням виконавчого комітету Тернопільської обласної ради від 24 вересня 1991 року № 221.
Відповідно до п.5 ст. 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації в статуті (положенні) релігійної організації повинні міститись відомості про порядок внесення змін і доповнень до статуту (положення) релігійної організації. Статутом релігійної громад «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла» села Башуки Кременецького району Тернопільської Єпархії Української Православної Церкви не висвітлено питання порядку внесення змін до статуту.
В судовому засіданні встановлено, що в с. Башуки відбувся не перехід громадян з однієї парафії в іншу, а поділ УПЦ на УПЦ та УПЦ КП. Новостворена релігійна громада УПЦ КП повинна була зареєструвати власний статут, а діючий статут УПЦ залишити без змін. Така позиція відповідає ст. 16 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Реєструючи свій статут, громада, яка виділилась, не може порушувати права іншої частини релігійної громади.
Пунктом 4 оспорюваного рішення від 7 квітня 2015 року про прийняття нової редакції статуту права позивачів, як членів релігійної громади, втрачаються, оскільки попередня редакція Статуту, який визнають і виконують члени цієї громади втратить юридичну силу. А тому права позивачів, як релігійної громади, діяльність якої може припинитись, підлягають захисту шляхом виключення з п. 4 протоколу № 1 від 07.04.2015 року загальних зборів віруючих релігійної громади УПЦ «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла» с. Башуки Кременецького району Тернопільської області слів «у новій редакції».
Прийнятий рішенням зборів від 7 квітня 2015 року Статут релігійної громади не містить вказівок на те, що він прийнятий у новій редакції чи про припинення дії статуту 1991 року. В п.1 Статуту громада позиціонує себе, як правонаступника релігійної громади УПЦ, зареєстрованої рішенням виконавчого комітету Тернопільської обласної ради від 21 вересня 1991 року, з наданням їй усіх релігійних прав і обов»язків.
Відповідно до ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов»язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення.
В судовому засіданні встановлено, що 7 квітня 2015 року відбулись загальні збори віруючих громадян с. Башуки, а не парафіяльні збори УПЦ, оскільки згідно довідки Башуківської сільської ради від 27.05.2015 року за № 524 прихильниками УПЦ МП є 70 чоловік. А згідно протоколу № 1 на зборах були присутні 300 осіб. Тобто це були загальні збори всіх віруючих громадян.
Крім цього, дані збори відбулися не у відповідності до положень статуту УПЦ с. Башуки щодо порядку проведення зборів, прийняття та оформлення рішень зборів.
Згідно ст.ст. 10, 11 Статуту парафії УПЦ с. Башуки органами парафіяльного управління є парафіяльні збори, очолювані настоятелем, та парафіяльна рада, підзвітна настоятелю. Парафіяльні збори складаються з православних віруючих, кліриків та мирян, які досягли 18-річного віку, в канонічних питаннях визнають обов»язковість Статуту Української Православної Церкви, регулярно відвідують богослужіння та сповідь, перебувають в канонічному послухові настоятелю і не перебувають під забороною чи церковним судом, що забороняє повноцінну участь у богослужбовому житті.
Відповідно до абз. 2 ст. 15, п.п. «б», «в», «д» ст. 16 Статут парафії УПЦ с. Башуки усі офіційні документи парафії підписуються настоятелем та головою парафіяльної ради.
Ст. 37, 38 Статуту парафії УПЦ с. Башуки парафія може припинити свою діяльність у зв»язку з її реорганізацією або ліквідацією.
Таким чином, рішення про реорганізацію парафії приймалось не парафіяльними зборами УПЦ, а загальними зборами віруючих громадян с. Башуки різних конфесій. Дані збори не вправі були приймати рішення про викладення Статуту релігійної громади в новій редакції, як Статуту громади іншої канонічної належності, та вказувати в Статуті, що парафія являється правонаступником релігійної громади з наданням усіх попередніх прав і обов»язків, зареєстрованої рішенням виконавчого комітету Тернопільської обласної ради від 24 вересня 1991 року.
З огляду на вищесказанне та керуючись ст. 35 Конституції України, ст. 9 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації», рішенням Європейського суду з прав людини № 77703/01 від 14 червня 2007 року, ст.ст. 10,58,60, 215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задоволити.
Визнати протиправними (недійсними) та скасувати рішення загальних зборів віруючих релігійної громади УПЦ «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла» с. Башуки Кременецького району Тернопільської області від 07.04.2015 року в частині зазначення викладення статуту в новій редакції та виключити з п. 4 протоколу № 1 від 07.04.2015 року загальних зборів віруючих релігійної громади УПЦ «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла» с. Башуки Кременецького району Тернопільської області слова «у новій редакції».
Визнати протиправним (недійсними) та скасувати п. 1 Статуту релігійної громади «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла» с. Башуки Кременецького району Тернопільської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату (прийнятий парафіяльними зборами, протоколом № 1 від 07.04.2015 р.) в частині «ОСОБА_2 являється правонаступником релігійної громади з наданням їй усіх попередніх прав і обов'язків, зареєстрованої рішенням виконавчого комітету Тернопільської обласної ради від 24 вересня 1991 року № 221»; напис на титульній сторінці вказаного статуту «Зареєстровано Рішенням виконавчого комітету Тернопільської обласної ради від 24 вересня 1991 року № 221».
Виключити з п. 1 Статуту релігійної громади «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла» с. Башуки Кременецького району Тернопільської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату (прийнятий парафіяльними зборами, протокол № 1 від 07.04.2015 р.) слова «ОСОБА_2 являється правонаступником релігійної громади з наданням їй усіх попередніх прав і обов'язків, зареєстрованої рішенням виконавчого комітету Тернопільської обласної ради від 24 вересня 1991 року № 221» та напис на титульній сторінці вказаного статуту «Зареєстровано Рішенням виконавчого комітету Тернопільської обласної ради від 24 вересня 1991 року № 221».
Стягнути солідарно з ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на користь релігійної громади «ОСОБА_2 Святого Архистратига Михаїла села Башуки Кременецького району Тернопільської єпархії Української Православної Церкви» судові витрати по справі в розмір 243 гривні 60 копійок.
Стягнути солідарно з ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на користь ОСОБА_3, ОСОБА_8, ОСОБА_5 судові витрати по справі в розмір 487 гривень 20 копійок.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Тернопільської області через Кременецький районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий:
Суд | Кременецький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2016 |
Оприлюднено | 26.08.2016 |
Номер документу | 59890907 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кременецький районний суд Тернопільської області
Варневич Л. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні