Ухвала
від 19.08.2016 по справі 5011-24/519-2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

19.08.2016Справа № 5011-24/519-2012

За позовом Публічного акціонерного товариства «Київенерго»

до Комунального підприємства житлового господарства Голосіївського

району м. Києва

про стягнення 4 529 986, 80 грн.

Суддя Сівакова В.В.

Без виклику сторін

СУТЬ СПОРУ:

Рішенням Господарського суду міста Києва від 18.06.2013 у справі № 910/8349/13 позовні вимоги задоволено повністю та стягнуто з Комунального підприємства житлового господарства Голосіївського району м. Києва на користь Публічного акціонерного товариства «Київенерго» 4 024 209,71 грн. основного боргу, 362 047,73 грн. збитків від інфляції, 143 729,36 грн. 3% річних, 64 380,00 грн. судового збору.

16.08.2016 Публічне акціонерне товариство «Київенерго» звернулось до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження боржника - Комунального підприємства житлового господарства Голосіївського району м. Києва його правонаступником Комунальне підприємство Голосіївської районної в місті Києві ради «Голосіївприватсервіс», на підставі ст. 25 Господарського процесуального кодексу України.

Розпорядженням Керівника апарату Господарського суду міста Києва від 16.08.2016 за № 04-23/1681 щодо призначення повторного автоматичного розподілу справ, призначено проведення повторного автоматичного розподілу даної справи.

Згідно протоколу повторного автоматичного розподілу судової справи між суддями від 16.08.2016 визначено суддю Сівакову В.В.

Розглянувши матеріали справи, Господарський суд міста Києва встановив:

Згідно ст. 115 Господарського процесуального кодексу України рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Виконання судового рішення є невід'ємною стадією процесу правосуддя, і заміна сторони на цій стадії може відбуватися не інакше, як на підставах та у порядку, визначеному Господарським процесуальним кодексом України та Законом України «Про виконавче провадження». (Відповідна правова позиція відображена у постанові Верховного Суду України № 6/408 від 05.10.2004).

Так, в ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження» зазначається, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником.

Відповідно до вказаної статті для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Слід звернути увагу, що інститут заміни сторони в виконавчому провадженні є складовою частиною загального інституту процесуального правонаступництва в порядку статті 25 Господарського процесуального кодексу України.

Стаття 25 Господарського процесуального кодексу України встановлює, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.

Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.

Про заміну або про відмову заміни сторони чи третьої особи її правонаступником господарський суд виносить ухвалу.

Процесуальне правонаступництво - це перехід процесуальних прав і обов'язків сторони у справі до іншої особи у зв'язку з вибуттям особи у спірному матеріальному правовідношенні.

Процесуальне правонаступництво випливає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони матеріального правовідношення її правонаступником) і відображає зв'язок матеріального і процесуального права. У кожному конкретному випадку для вирішення питань можливості правонаступництва господарському суду слід аналізувати відповідні фактичні обставини, передбачені нормами матеріального права.

Частина 1 статті наводить однією з підстав процесуального правонаступництва - внаслідок реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення).

Відповідно до ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.

Згідно зі ст. 106 Цивільного кодексу України злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади.

26.11.2009 Голосіївською районної у м. Києві радою прийнято рішення № 35/03 «Про проведення реорганізації Комунального підприємства житлового господарства Голосіївського району м. Києва та Комунального підприємства «Голосіїприватсервіс», відповідно до якого вирішено припинити діяльність Комунального підприємства житлового господарства Голосіївського району м. Києва шляхом його приєднання до Комунального підприємства «Голосіїприватсервіс».

Стаття 59 Господарського кодексу України визначає, що припинення суб'єкта господарювання здійснюється відповідно до закону.

Відповідно до ч. 4 ст. 91 Цивільного кодексу України цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

При цьому, згідно з ч. 2 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Згідно з п. 3 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» у разі злиття юридичних осіб здійснюється державна реєстрація новоутвореної юридичної особи та державна реєстрація припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті злиття. Припинення вважається завершеним з дати державної реєстрації припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті злиття.

Отже, моментом переходу прав до правонаступника юридичної особи слід вважати дату внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру.

З вказаного вище вбачається, що до внесення до Єдиного державного реєстру запису про припинення юридичної особи, її цивільна правоздатність не припиняється. До правонаступника (у разі припинення шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення) переходять усі права та обов'язки припиненої юридичної особи лише з моменту внесення такого запису.

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань Комунальне підприємство житлового господарства Голосіївського району м. Києва з 12.01.2016 знаходиться в стані припинення, але не припинено і відповідний запис у реєстрі відсутній.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про відсутність на даний час достатніх підстав для здійснення заміни сторони у виконавчому провадженні з виконання рішення Господарського суду міста Києва № 5011-24/519-2012 від 02.04.2012 з Комунального підприємства житлового господарства Голосіївського району м. Києва на його правонаступника Комунальне підприємство Голосіївської районної в місті Києві ради «Голосіївприватсервіс».

Керуючись ст. ст. 25, 86 ГПК України, -

У Х В А Л И В:

В задоволенні заяви Публічного акціонерного товариства «Київенерго» про заміну боржника у виконавчому провадженні його правонаступником відмовити повністю.

СуддяВ.В.Сівакова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.08.2016
Оприлюднено29.08.2016
Номер документу59925968
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5011-24/519-2012

Ухвала від 19.08.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сівакова В.В.

Рішення від 14.03.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандичев Д.В.

Ухвала від 20.02.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандичев Д.В.

Ухвала від 02.02.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандичев Д.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні