Справа № 157/840/16-ц
Провадження №2/157/325/16
УХВАЛА
26 серпня 2016 року м.Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні приміщенням гаража
в с т а н о в и в :
25 серпня 2016 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить усунути перешкоди в користуванні належним їй приміщенням гаража (літ «в»), що розташований у м. Камені-Каширському по вул. Шевченка, 29, Волинської області, шляхом зобов'язання ОСОБА_2 не чинити жодних перешкод в користуванні гаражем, в тому числі шляхом перепланування приміщення та зведення стін.
У відповідності до ч. 1 ст. 122 ЦПК України, суддя відкриває провадження в цивільній справі не інакше як на підставі заяви, поданої і оформленої в порядку, встановленому цим Кодексом.
Статтею 119 ЦПК України передбачено, що позовна заява, поряд з іншим, повинна містити зміст позовних вимог, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування, перелік документів, що додаються до заяви. До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Подана ОСОБА_1 позовна заява вказаним вимогам закону не відповідає.
Відповідно до підпункту 1 пункту 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» встановлено, що розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2016 року становить 1378 грн. Отже, ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, з якою позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду, становитиме 551 грн. 20 коп.
Разом з тим, з доданої до позовної заяви квитанції № 62 від 23 серпня 2016 року вбачається, що ОСОБА_1 сплатила судовий збір у розмірі 522 грн.
Окрім того, позивачкою ОСОБА_1 не зрозуміло викладено зміст позовних вимог, зокрема, вказуючи у позовній заяві на зведення у її гаражі відповідачкою з метою збільшення площі літньої кухні перегородки (стіни) з бетонних блоків, позивачка просить усунути перешкоди у користуванні гаражем шляхом зобов'язання відповідачки не чинити жодних перешкод в користуванні, в тому числі шляхом перепланування приміщення та зведення стін, однак не зазначає яке саме приміщення вона просить перепланувати з метою усунення перешкод в користуванні належним їй гаражем та яким чином і в який спосіб (знести бетонну стіну і відновити дерев'яну перегородку, тощо) та які саме стіни звести.
Таким чином, позивачці ОСОБА_1 необхідно чітко викласти зміст позовних вимог, зазначивши яким саме чином вона просить усунути перешкоди у користуванні гаражем, та доплати судовий збір за подання нею до суду позовної заяви немайнового характеру у розмірі 29 грн. 20 коп. (551,20 грн. - 522 грн. = 29 грн. 20 коп.), про що надати суду оригінал квитанції (реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - УДКСУ у Камінь-Каширському районі (Камінь-Каширський район) 22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37908808, банк отримувача ГУДКСУ у Волинській області, код банку отримувача (МФО) 803014, рахунок отримувача 31210206700095, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу - судовий збір, Камінь-Каширський районний суд Волинської області код ЄДРПОУ 02890469. При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору - фізичною особою - зазначається ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані).
Відповідно до вимог ст. 121 ЦПК України, позовна заява подана без додержання вимог, викладених у ст.ст. 119, 120 ЦПК України, підлягає залишенню без руху із встановленням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем копії ухвали.
Отже, позовну заяву ОСОБА_1 належить залишити без руху та надати позивачці п'ять днів з дня отримання копії цієї ухвали для виправлення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 119, 121, 209 ЦПК України
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні приміщенням гаража, залишити без руху.
Повідомити позивачці про необхідність усунення зазначених недоліків позовної заяви у п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали і роз'яснити, що у разі невиконання зазначених вимог позовна заява буде вважатись неподаною і їй повернута. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О. В. Антонюк
Суд | Камінь-Каширський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2016 |
Оприлюднено | 31.08.2016 |
Номер документу | 59935252 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Камінь-Каширський районний суд Волинської області
Антонюк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні