Дата документу 11.07.2016 Справа № 554/1489/16-к
№554\1489\16-к
№1кс\554\6685\2015
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11.07.2016 м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1
за участю: секретаря ОСОБА_2 ,
слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження № 32016170000000001 від 25.01.2016 року з правовою кваліфікацією за ч. 3 ст. 204 КК України про надання дозволу на проведення обшуку, -
в с т а н о в и л а:
11.07.2016 року до суду надійшло зазначене клопотання, яке погоджено з начальником відділу прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 .
Ініціатор клопотання просить слідчого суддю надати дозвіл на проведення обшуку в будинку за адресою: АДРЕСА_1 , з метою виявлення та вилучення незаконно виготовлених алкогольних напоїв та інших підакцизних товарів, сировини, засобів, предметів та речей, які використовуються та можуть використовуватись для їх незаконного придбання, виготовлення, транспортування, зберігання та збуту; документів, які можуть свідчити про вчинення незаконної діяльності з придбання, виготовлення, транспортування, зберігання та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів; чорнових записів, які містять або можуть містити відомості про здійснення незаконної діяльності з підакцизними товарами; транспортних засобів та інших засобів, які використовуються для незаконного придбання, виготовлення, транспортування, зберігання та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів; мобільних телефонів, за допомогою яких фігуранти спілкувалися з покупцями та безпосередніми постачальниками незаконно виготовлених алкогольних напоїв та спирту; предметів, документів, речей та цінностей, у тому числі грошових коштів, отриманих від здійснення незаконної діяльності; а також інших предметів, документів, речей та цінностей, які мають значення для досудового розслідування та можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку:
на даний час слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Полтавській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32016170000000001, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.01.2016, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.204 КК України.
Із клопотання слідує, що у 2015 році невстановлені особи на території Полтавської області незаконно придбавали з метою збуту, зберігали з метою збуту, транспортували з метою збуту та збували незаконно виготовлені підакцизні товари - алкогольні напої з недоброякісної сировини (матеріалів), що становлять загрозу для життя і здоров`я людей.
В ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , незаконно придбавають, зберігають, транспортують з метою збуту та збувають на території Полтавської області незаконно виготовлені з недоброякісної сировини (матеріалів) алкогольні напої, що становлять загрозу для життя і здоров`я людей.
Згідно отриманої інформації від оперативного управління Головного управління ДФС у Полтавській області встановлено, що ОСОБА_5 та ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_1 пристосували та обладнали підсобне приміщення, де відкрили «підпільний» цех по незаконному виготовленню алкогольних напоїв з недоброякісної сировини в неконтрольованих відповідними державними установами умовах та здійснили завезення бочок і каністр для зберігання спирту та готової алкогольної продукції, а також іншого обладнання (лійки, гумові шланги, перекачувальні насоси) для незаконного виготовлення лікеро-горілчаних виробів. Крім того, незаконне виготовлення «фальсифікованих» алкогольних напоїв ОСОБА_5 та ОСОБА_6 здійснюють шляхом змішування спирту низької якості та води у відповідних пропорціях, отримуючи в подальшому незаконно виготовлені алкогольні напої, горілку.
Проведеними оперативними заходами по перевірці отриманої інформації встановлено, що ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в органах державної влади як суб`єкти господарської діяльності не зареєстровані, ліцензій на право виробництва та реалізації алкогольних напоїв не отримували. Згідно отриманої інформації з центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб ДПА України про суми виплачених доходів, вказані громадяни офіційних доходів не мають, що свідчить про отримання доходів незаконним шляхом.
У своїй злочинній діяльності ОСОБА_5 та ОСОБА_6 використовують автомобіль Volkswagen Caddy (ФольксВаген Кадді) білого кольору д.н.з НОМЕР_1 , яким здійснюють транспортування незаконно виготовлених алкогольних напоїв до місць їх зберігання та реалізації.
Згідно рапорту начальника відділу ПНОПТ ОУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_7 , незаконно виготовлені алкогольні напої ОСОБА_5 та ОСОБА_6 розвозять на вищезазначеному автомобілі та реалізовують в пластикових каністрах об`ємом 35 (тридцять п`ять) літрів по магазинах на території Полтавської області. Загальний об`єм «фальсифікованих» алкогольних напоїв, виготовлених та реалізованих ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в тиждень складає близько 2000 (двох тисяч) літрів.
Матеріалами кримінального провадження встановлено, що у даний час ОСОБА_5 та ОСОБА_6 продовжують здійснювати злочинну діяльність по незаконному придбанню незаконно виготовлених алкогольних напоїв з недоброякісної сировини (матеріалів), що становлять загрозу для життя і здоров`я людей, та збувають їх за готівкові кошти. При цьому незаконне виготовлення, зберігання та збут алкогольних напоїв здійснюється вищевказаними громадянами в «підпільному» цеху за адресою: АДРЕСА_1 .
Тобто, за вказаною адресою зберігаються та збуваються предмети і речі, які вказують на порушення ОСОБА_5 та ОСОБА_6 законодавства, можуть бути використані як докази під час досудового розслідування і суду у кримінальному провадженні та мають значення для забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування.
Спроба вилучення вищезазначених незаконно виготовлених алкогольних напоїв, предметів у спосіб, відмінний від обшуку, може призвести до їх знищення або переховування. Зокрема, за наявною оперативною інформацією зазначені речі та предмети можуть бути вивезені на інші адреси та приховані або знищені.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна за №62655112 від 04.07.2016 в реєстрах відсутні відомості про власника будинку, який розташовується за адресою: АДРЕСА_1 .
Враховуючи незначну чисельність власників будинків за адресою: АДРЕСА_1 , направлення запитів, щодо власника будинку до керівника комунального госпрозрахункового житлово експлуатаційного підприємства, призвело б до порушення ч. 1 ст. 222 КПК України, тобто розголошення відомостей досудового розслідування та в подальшому переховування, знищення речей та предметів, що є знаряддями вчинення злочину та містять на собі сліди вчинення злочину.
Частиною 1 ст. 234 КК України визначено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних документів.
Слідчому судді надано матеріали кримінального провадження, які досліджені.
За результатами вивчення вважаю, що у поданому клопотанні слідчим наведено дані, які можуть вказувати на вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України.
При чому, відшукувані речі можуть мати значення для даного кримінального провадження.
З огляду на обставини справи речі, які планується відшукати можуть знаходитися в будинку за адресою: АДРЕСА_1 .
На підставі викладеного, приходжу до висновку, що подане слідчим клопотання є обґрунтованим та підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.234, 235 КПК України,-
у х в а л и л а:
Клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження № 32016170000000001 від 25.01.2016 року з правовою кваліфікацією за ч. 3 ст. 204 КК України про надання дозволу на проведення обшуку задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку в будинку за адресою: АДРЕСА_1 , з метою виявлення та вилучення незаконно виготовлених алкогольних напоїв та інших підакцизних товарів, сировини, засобів, предметів та речей, які використовуються та можуть використовуватись для їх незаконного придбання, виготовлення, транспортування, зберігання та збуту; документів, які можуть свідчити про вчинення незаконної діяльності з придбання, виготовлення, транспортування, зберігання та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів; чорнових записів, які містять або можуть містити відомості про здійснення незаконної діяльності з підакцизними товарами; транспортних засобів та інших засобів, які використовуються для незаконного придбання, виготовлення, транспортування, зберігання та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів; мобільних телефонів, за допомогою яких фігуранти спілкувалися з покупцями та безпосередніми постачальниками незаконно виготовлених алкогольних напоїв та спирту; предметів, документів, речей та цінностей, у тому числі грошових коштів, отриманих від здійснення незаконної діяльності.
Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 59939810 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Січиокно Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні