АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
Справа № 22-ц/796/11082/2016 року Головуючий у 1-й інстанції: Остапчук Т.В.
Доповідач: Чобіток А.О.
У Х В А Л А
19 серпня 2016 року суддя судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду м. Києва Чобіток А.О., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_2, ОСОБА_3 на заочне рішення Печерського районного суду м. Києва від 29 червня 2016 року в справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма Укрінвест», ОСОБА_4, Реєстраційної служби Головного управління юстиції, Громадської організації «Всеукраїнський центр протидії корупції та сприяння правоохоронним органам антикорупційна ініціатива» , третя особа : приватний нотаріус Каплун ЮрійВікторович про визнання свідоцтва про право власності на нерухоме майно недійсним, визнання договору купівлі-продажу Ѕ частини нерухомого майна недійсним , витребування з незаконного володіння Ѕ частки нерухомого майна , -
в с т а н о в и л а :
У листопаді 2014 року ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулись до суду з позовом про визнання свідоцтва про право власності на нерухоме майно недійсним, сплативши судовий збір за вимогу немайнового характеру відповідно до ставок, встановлених на січень 2014 року у розмірі 243,60 грн. .
06.11.2015 року позивачі збільшили позовні вимоги та остаточно окрім визнання свідоцтва про право власності на нерухоме майно недійсним, просили суд визнати договір купівлі-продажу Ѕ частини нерухомого майна недійсним , витребувати з незаконного володіння Ѕ частку нерухомого майна, яким є нежитлова будівля за адресою: АДРЕСА_1.
Заочним рішенням Печерського районного суду м. Києва від 29 червня 2016 року в задоволенні вищевказаного позову відмовлено.
Не погодившись з вказаним рішенням суду позивачі - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 подали апеляційну скаргу, сплативши судовий збір у розмірі 330 грн. 00 коп., проте апеляційне провадження не може бути відкрито, оскільки апеляційна скарга не в повному обсязі оплачена судовим збором.
Згідно з підпунктом 1 пункту 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», в редакції на час подання позову, ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру складала 0,2 розміру мінімальної заробітної плати , встановленої на 1 січня календарного року ( січень 2014 року - 1218 грн.), що станом на 2014 рік складало 243,60 грн..
При цьому відповідно до ч. 6 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», в редакції на час подання позову, у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Тобто, оскільки кожен з позивачів заявив вимогу про визнання свідоцтва про право власності на нерухоме майно недійсним, то кожен і повинен був сплатити по 243,60 грн. судового збору.
З 01.09.2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», яким змінено ставки судового збору за подання до суду процесуальних документів і перелік суб»єктів, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх інстанціях, тощо.
Відповідно до п. 2 ч. 2 , ч.3 , п. 1,2 ч. 6 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі, якщо розмір позовних вимог збільшено або пред»явлено нові позовні вимоги, недоплачену суму судового збору необхідно сплатити до звернення до суду з відповідною заявою. За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об»єднано дві і більше позовних вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. У разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом. У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Згідно з підпунктом 1, 2, пункту 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» , в редакції на час збільшення позовних вимог, ставка судового збору за подання фізичною особою до суду позовної заяви майнового характеру складала 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати ( листопад 2015 року - 6 090,00 грн., так як один розмір мінімальної заробітної плати на січень 2015 року складав 1218 грн.) , а немайнового характеру -0,4 розміру мінімальної заробітної плати (листопад 2015 року -487 грн. 20 коп.) .
Підпунктом 6 пункту 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання апеляційної скарги на рішення суду, судовий збір справляється у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви , іншої заяви і скарги.
Як вбачається з матеріалів справи, то позов складається з двох вимог немайнового характеру та однієї вимоги майнового характеру.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 80 ЦПК України, ціна позову у позовах про визнання права власності або його витребування визначається вартістю майна .
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі якщо судовий збір за подання позовної заяви до суду в розмірі, визначеному з урахуванням ціни позову, а встановлена при цьому позивачем ціна позову не відповідає дійсній вартості спірного майна або якщо на день подання позову неможливо встановити точну його ціну, розмір судового збору попередньо визначає суд з подальшою сплатою недоплаченої суми або з поверненням суми переплати судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом у процесі розгляду справи.
З матеріалів справи встановити точну ціну позову неможливо, а зазначена позивачами його ціна, не відповідає дійсній вартості, внаслідок чого суд апеляційної інстанції вважає за можливе визначити розмір судового збору максимальною межею, передбаченою п.п.1 п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у розмірі 5 розмірів мінімальної заробітної плати, що на листопад складало 6090,00 грн..
Таким чином , враховуючи загальну ціну позову при його поданні судовий збір підлягав сплаті кожним з позивачів у розмірі 3 775 грн. 80 коп. ( 243,60 за вимогу немайнового характеру у листопаді 2014 року, 487,20 грн. за вимогу немайнового характеру у листопаді 2015 року та 3 045,00 грн. -1/2 від 5 розмірів мінімальної заробітної плати (6090,00)), оскільки при збільшенні позовних вимог відповідно до п.2 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» сплаті підлягала недоплачена сума судового збору.
Враховуючи викладене , кожен з позивачів повинен сплатити судовий збір з розрахунку 110 відсотків ціни позову від ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, що складає 4 153 грн. 38 коп. (3775 грн. 80 коп.х110 %) на р/р: 31210206780010; Одержувач УДКС у Солом'янському районі; Банк одержувача ГУ ДКСУ у м. Києві; Код ЄДРПОУ: 38050812; МФО банку: 820019.
Оскільки позивачами при поданні апеляційної скарги сплачено 330,00 грн. судового збору, тобто по 165,00 грн. кожним, то доплаті підлягає 3 988,38 грн. ( 4 153,38 - 165) кожним з позивачів.
Оригінали квитанцій про сплату судового збору необхідно подати до суду апеляційної інстанції.
Виходячи з наведеного, провадження по апеляційній скарзі не може бути відкрито, позивачам необхідно надати строк для усунення недоліків, а апеляційну скаргу залишити без руху, попередивши, що в разі невиконання ухвали суду, апеляційна скарга буде вважатись неподаною та повернута відповідно до вимог ст.121 ЦПК України.
Керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 121 ,297 ЦПК України, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3 на заочне рішення Печерського районного суду м. Києва від 29 червня 2016 року залишити без руху строком не більше ніж на п'ять днів з дня отримання ухвали.
В разі невиконання ухвали суду апеляційна скарга буде вважатись неподаною та повернута.
Ухвала підлягає оскарженню до Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ в частині визначення судового збору протягом двадцяти днів .
Суддя :
Суд | Апеляційний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2016 |
Оприлюднено | 05.09.2016 |
Номер документу | 60022940 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд міста Києва
Чобіток Алла Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні