ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
31 серпня 2016 рокум. ПолтаваСправа №816/1417/16
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Бойко С.С., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову Приватного підприємства "Ліро" до відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання відмови протиправною, зняття арешту з майна, зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Приватне підприємство "Ліро" 30.08.2016 звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання відмови протиправною, зняття арешту з майна, зобов'язання вчинити певні дії.
У відповідності до пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
А відповідно до частини другої вказаної статті на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Позивач у прохальній частині позову вказує назву об'єкта нерухомого майна: промислові будівлі Н-1-1 центральна ремонтна майстерня площею 2427,70 кв.м. Натомість у доданих до позовної заяви документах вказано назву об'єкта нерухомого майна: промислові будівлі Н-1-2 центральна ремонтна майстерня площею 2427,70 кв.м. Наведене унеможливлює визначення предмета позову.
Крім того, позивач зазначає, що арешт на спірні об'єкти нерухомого майна накладено на підставі постанов державних виконавців Бабушкінського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції та стверджує про те, що вказаний орган ДВС ліквідовано на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.01.2015 №17, а його правонаступником є Міністерство юстиції України. Однак, наведені твердження є хибними, оскільки правонаступником Бабушкінського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції є Бабушкінський відділ державної виконавчої служби міста Дніпропетровськ Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області (49101, м. Дніпро, вул. Старокозацька, 56), доказів звернення до якого із заявами про зняття арешту зі спірного майна позивач не надав.
Окрім того, в силу частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивач до матеріалів позову додав платіжне доручення від 26.08.2016 №104 про сплату судового збору у розмірі 4350,00 грн.
Згідно з частиною другою статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Поданий Приватним підприємством "Ліро" позов містить шість позовних вимог немайнового характеру, оскільки стосується різних об'єктів нерухомого майна.
За приписами абзацу другого частини третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
В силу підпункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції Закону України від 22.05.2015 №484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору") розмір судового збору за подання до адміністративного суду юридичною особою адміністративного позову немайнового характеру становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" мінімальна заробітна плата з 1 січня 2016 року становить 1378 гривень.
Таким чином, позивач має доплатити судовий збір у розмірі 3918,00 грн.
Також варто зазначити, що надана позивачем копія позовної заяви для надіслання відповідачу не підписана директором ПП "Ліро", що не відповідає вимогам частини четвертої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, позовну заяву Приватного підприємства "Ліро" необхідно залишити без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
Вказані недоліки можуть бути усунені шляхом подання до Полтавського окружного адміністративного суду:
- заяви про уточнення позовних вимог з урахуванням наведених вище висновків суду та її копій і копій доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб у справі;
- оригіналу документа про доплату судового збору у розмірі 3918,00 грн за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у м. Полтаві Полтавської області, 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38019510; банк отримувача - ГУДКСУ у Полтавській області; код банку отримувача (МФО) 831019; рахунок отримувача 31213206784002; код класифікації доходів бюджету: 22030101; призначення платежу: *;101; код клієнта за ЄДРПОУ; Судовий збір, за позовом /назва підприємства/, Полтавський окружний адміністративний суд;
- копії позовної заяви для надіслання відповідачу, підписаної директором ПП "Ліро".
Керуючись статтями 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Приватного підприємства "Ліро" залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків до 26 вересня 2016 року.
Попередити позивача, що в разі не усунення недоліків позовної заяви її буде повернуто на підставі пункту 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати ініціатору звернення.
Ухвала набирає законної сили відповідно до положень статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду у порядку та строки, визначені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.С. Бойко
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2016 |
Оприлюднено | 06.09.2016 |
Номер документу | 60143616 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
С.С. Бойко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні