cpg1251 КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 810/1505/16 Головуючий у 1-й інстанції: Щавінський В.Р.
Суддя-доповідач: Пилипенко О.Є.
ПОСТАНОВА
Іменем України
01 вересня 2016 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Пилипенко О.Є.
суддів - Межевич М.В. та Шелест С.Б.,
при секретарі - Грабовській Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальність «Науково-виробниче підприємство «Прецизійні абразиви» на постанову Київського окружного адміністративного суду від 09 червня 2016 року у справі за адміністративним позовом Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Відкритого акціонерного товариства «Науково-виробниче підприємство «Прецизійні абразиви» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,
В С Т А Н О В И Л А :
У травні 2016 року позивач - Київське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, звернулося до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Науково-виробниче підприємство «Прецизійні абразиви» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 24 514,00 грн.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 09 червня 2016 року позов задоволено.
Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням в частині відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою стягнути з нього адміністративно-господарські санкції в розмірі 12 176,66 грн.. Свої вимоги апелянт обґрунтовує тим, що оскаржуване рішення суду першої інстанції прийнято з порушенням норм матеріального права.
У засідання учасники процесу не з'явилися, будучи належним чином повідомленими, що не перешкоджає слуханню спірного питання відповідно до вимог ч. 4 ст. 196 КАС України.
Відповідно до ч. 6 ст. 12, ч. 1 ст. 41 КАС України, у випадку неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі під час судового розгляду повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не відбувається.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальність «Науково-виробниче підприємство «Прецизійні абразиви» - задовольнити, а постанову Київського окружного адміністративного суду від 09 червня 2016 року - скасувати, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
У відповідності до ст. 202 КАС України суд апеляційної інстанції скасовує рішення суду першої інстанції та ухвалює нове якщо встановить, що судом неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог в повному обсязі суд першої інстанції дійшов висновку, що відповідач не виконав норматив по створенню робочих місць по працевлаштуванню інвалідів.
Слід зазначити, що колегія суддів із таким висновком погоджується, разом з цим, позивач постанову суду першої інстанції в цій частині не оскаржує.
Відтак, керуючись нормами ч. 1 ст. 195 КАС України, за якими суд апеляційної інстанції переглядає судове рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції розглядає даний спір в частині вимог апеляційної скарги позивача щодо правильності обчислення застосованих до нього адміністративно-господарських санкцій.
Як встановлено судом та вбачається з наявних матеріалів справи, відповідач ВАТ науково-виробниче підприємство «Прецизійні абразиви» зареєстрований у Київському обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів.
Оскільки, у відповідача не було створено 1 робочого місця для інвалідів, які, відповідно не працевлаштовані, то згідно ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991 р. №875-ХІІ (далі - Закон №875-ХІІ) ВАТ науково-виробниче підприємство «Прецизійні абразиви» зобов'язане сплатити адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу по створенню робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Враховуючи, що відповідач самостійно не сплатив адміністративно-господарських санкцій, позивач звернувся до адміністративного суду з позовом.
Обговорюючи правомірність вимог апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступного.
Ст. 20 Закону № 875-ХІІ встановлено обов'язок підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону № 875-ХІІ порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Частинами 3 та 4 ст. 20 Закону № 875-ХІІ передбачено, що сплату адміністративно-господарських санкцій і пені підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, проводять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів). Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою ст. 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені ст. 250 Господарського кодексу України.
Відповідно до розрахунку позивача, середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу у 2015 році становила 15 осіб. У відповідності до ст. 19 Закону України №875-ХІІ норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів для відповідача становить - 1 особа, відповідачем не працевлаштовано жодної особи.
Судом встановлено, що відповідач не виконав норматив по створенню робочих місць по працевлаштуванню інвалідів.
Відповідно до звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2015 р., середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу у 2015 році становила 15 осіб, фонд оплати праці штатних працівників відповідача складає -365 300,00 грн.
Суд першої інстанції погоджуючись із розрахунком позивача не врахував, що за наведеними вище приписами для підприємств, на яких працює від 8 до 15 осіб, а в даному випадку у відповідача працювало 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати.
Відтак, розмір штрафних санкцій за невиконання нормативу робочих місць із розрахунку середньої заробітної плати за рік відповідача складає 365 300,0: 15 :2= 12 176,67 та пені (12 176,67 грн. х 0,06%) х 11 дн. = 80,37 грн.
Загальна сума до сплати - 12 176,67 грн.+80,37 грн.= 12 257,04 грн.
За таких обставин, суд першої інстанції помилково дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог у повному обсязі, що є підставою для скасування оскаржуваної постанови.
За таких обставин, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції було частково не правильно застосовано норми матеріального права, що призвело до ухвалення частково неправомірного рішення. У зв'язку з цим колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальність «Науково-виробниче підприємство «Прецизійні абразиви» - задовольнити частково, постанову Київського окружного адміністративного суду від 09 червня 2016 року - скасувати.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 202, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальність «Науково-виробниче підприємство «Прецизійні абразиви» - задовольнити.
Постанову Київського окружного адміністративного суду від 09 червня 2016 року - скасувати та ухвали нову, якою адміністративний позов Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Відкритого акціонерного товариства «Науково-виробниче підприємство «Прецизійні абразиви» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені - задовольнити частково.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Науково-виробниче підприємство «Прецизійні абразиви» на користь Київського обласного віддалення фонду соціального захисту інвалідів заборгованість в розмірі 12 257,04 (дванадцять тисяч двісті п'ятдесят сім гривень 04 копійки).
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: О.Є.Пилипенко
Суддя: М.В. Межевич
С.Б. Шелест
Головуючий суддя Пилипенко О.Є.
Судді: Межевич М.В.
Шелест С.Б.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2016 |
Оприлюднено | 06.09.2016 |
Номер документу | 60222803 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Пилипенко О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні