Справа № 815/4466/16
УХВАЛА
05 вересня 2016 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Самойлюк Г.П., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "Чорномор'є плюс" до Роздільнянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000622200 від 13.08.2015р.,-
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "Чорномор'є плюс" до Роздільнянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області, в якому позивач просить: визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000622200 від 13.08.2015р., прийняте ДПІ у Біляївському районі ГУ ДФС в Одеській області, яким визначено суму податкового зобов'язання за платежем: орендна плата з юридичних осіб, 18010600 (як орендна плата за землю) на загальну суму 162931,01 грн.
Згідно п.6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до вимог статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються ім'я позивача та відповідача, зміст позовних вимог згідно з ч.4, 5 ст.105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї по кількості відповідачів, а також документ про сплату судового збору.
Позивач подав адміністративний позов з порушенням вказаних вимог КАС України, з огляду на наступне.
Відповідно до ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. При цьому, доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовується позов, до суду не надано.
Згідно ч.3 ст.106 КАС України, серед іншого, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Підпунктом 1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати. За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем належить сплачувати 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» № 928-VIII від 25.12.2015р. станом на 1 січня 2016 року мінімальний розмір заробітної плати в місячному розмірі становить 1378,00 грн.
Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
В прохальній частині адміністративного позову позивачем зазначена позовна вимога про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000622200 від 13.08.2015р.
З рішення Європейського суду з прав людини від 14.10.2010 р. у справі "Щокін проти України" вбачається, що вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є втручанням до його майнових прав.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
З урахуванням наведеного, за заявлені позовні вимоги майнового характеру позивачу належить сплатити судовий збір у розмірі 2443,97 грн.
Позивачем надано до суду квитанцію № 24-14412/1 від 02.09.2016 р. на підтвердження сплати судового збору у розмірі 1378,00 грн.
Таким чином, позивач заявляє позовні вимоги майнового характеру, проте, в порушення ч.3 ст.106 КАС України, не надає до суду доказів сплати судового збору за заявлені позовні вимоги у встановленому законом розмірі.
Позивач оскаржує податкове повідомлення-рішення № 0000622200 від 13.08.2015р., прийняте ДПІ у Біляївському районі ГУ ДФС в Одеській області, зазначаючи відповідачем Роздільнянську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС в Одеській області, однак не звертає до цієї особи позовних вимог, що є недотриманням приписів п.4 ч.1 ст.106 КАС України.
З урахуванням вищевикладеного, позов товариства з обмеженою відповідальністю "Чорномор'є плюс" подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України.
Згідно ст.108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків шляхом надання до суду належно оформленого адміністративного позову, доказів в обґрунтування заявлених позовних вимог; доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі .
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 КАС України , суддя-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "Чорномор'є плюс" до Роздільнянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000622200 від 13.08.2015р., - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - до 15 вересня 2016 року.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повертається позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Г.П. Самойлюк
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2016 |
Оприлюднено | 08.09.2016 |
Номер документу | 60919045 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Самойлюк Г. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні