У Х В А Л А
05 вересня 2016 року м. Київ
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Кадєтова О.В., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Червонозаводського районного суду м. Харкова від 09 квітня 2015 року, додаткове рішення Червонозаводського районного суду м. Харкова від 15 квітня 2015 року та рішення апеляційного суду Харківської області від 20 липня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до ОСОБА_2 про визнання недійсними заяв про відкликання заяви про прийняття спадщини та про відмову від спадщини, визнання права власності в порядку спадкування за законом та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про встановлення факту проживання однією сім'єю, визнання права власності на нерухоме майно та рухоме майно,
в с т а н о в и в :
Подана заявником касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду касаційним судом, оскільки заявником не надано доказів сплати судового збору в порядку та розмірі, який визначений Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на перше січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Підпунктом 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (у редакції, чинній на день звернення до суду з даним позовом) за подання позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить один відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше трьох розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно пп. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлена у розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» з 01 січня 2014 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1218,00 грн.
Крім того, згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
У даній справі предметом спору є окремо вимоги немайнового характеру (визнання недійсними заяв про відкликання заяви про прийняття спадщини та про відмову від спадщини; встановлення факту проживання однією сім'єю), та окремо вимоги майнового характеру (визнання права власності в порядку спадкування за законом; визнання права власності на нерухоме майно та рухоме майно).
Таким чином, враховуючи категорію справи, обставину, що заявником оскаржуються судові рішення як стосовно первісного, так і зустрічного позовів, а також те, що з матеріалів касаційного провадження не вбачається вартості спірного майна, розмір судового збору при зверненні до суду з даним позовом за вимогу майнового характеру підлягав сплаті у сумі, не меншій від 243,60 грн та не більшій від 3 654,00 грн (виходячи з вартості спірного нерухомого майна), і за вимогу немайнового характеру судовий збір підлягав сплаті у сумі 243,60 грн.
Підпунктом 7 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (у редакції від 01 вересня 2015 року) встановлено, що за подання до суду касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду розмір судового збору становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви та скарги.
Отже, розмір судового збору за подання та розгляд касаційної скарги у даній справі за вимогу немайнового характеру становить 292,32 грн, за вимогу майнового характеру - від 292,32 грн до 4 384,80 грн (залежно від вартості спірного нерухомого майна).
Судовий збір за подання касаційної скарги до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ повинен бути сплачений за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: УДКCУ у Печерському районі м. Києва;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897;
Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві;
Рахунок отримувача: 31212253700007;
Код банку отримувача (МФО): 820019;
Призначення платежу: 22030103 «Судовий збір (Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, 065)», символ звітності банку 253.
Крім того, заявником не додано завіреної належним чином копії додаткового рішення Червонозаводського районного суду м. Харкова від 15 квітня 2015 року (копія судового рішення має бути підписана та скріплена гербовою печаткою суду; якщо копія судового рішення складається з кількох аркушів, вона має бути прошнурована нитками на п'ять проколів, а на зворотному боці останнього аркуша скріплена підписом судді, працівника апарату суду, засвідчена відбитком гербової печатки суду із зазначенням кількості зшитих аркушів, як це передбачено п. 13.7 Інструкції «Про затвердження Інструкції з діловодства в місцевих загальних судах,апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ», затвердженою наказом Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року № 173).
Відповідно до ч. 2 ст. 328 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 326 ЦПК України, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються положення ст. 121 ЦПК України, про що суддею-доповідачем постановляється відповідна ухвала.
Враховуючи наведене, касаційну скаргу слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
Керуючись ст. ст. 121, 326, 328 ЦПК України,
у х в а л и в :
Касаційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Червонозаводського районного суду м. Харкова від 09 квітня 2015 року, додаткове рішення Червонозаводського районного суду м. Харкова від 15 квітня 2015 року та рішення апеляційного суду Харківської області від 20 липня 2016 року залишити без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків до 04 жовтня 2016 року, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали.
У разі невиконання вимог суду, касаційна скарга буде визнана неподаною й повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого
суду України з розгляду
цивільних і кримінальних справ О.В. Кадєтова
Суд | Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2016 |
Оприлюднено | 09.09.2016 |
Номер документу | 61147290 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Кадєтова Олена Веніамінівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Кадєтова Олена Веніамінівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні