19/148
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"20" квітня 2007 р. Справа № 19/148
За позовом Закрите акціонерне товариство "Ей-І-Ес Рівнеенерго" Рівненський міський район електричних мереж
до відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "Спеціальне проектно-конструкторське і технологічне бюро високовольтної апаратури"
про стягнення в сумі 5881 грн. 57 коп.
Суддя Тимошенко О.М.
Представники:
Від позивача : представник Кузьмарук С.С.
Від відповідача : представник не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся до господарського суду Рівненської області з позовом про стягнення з відповідача 5881,57 грн.- суми основного боргу за спожиту електроенергію згідно договору № 405 від 22.09.20066 р. В судовому засіданні позовні вимоги, відповідно до права, наданого статтею 22 ГПК України, підтвердив.
Відповідач відзиву на позов не подав, в судове засідання не з'явився,про день та час судового розгляду повідомлений належним чином, що підтверджується поштовими повідомленнями, наявними в матеріалах справи. За таких обставин розгляд справи здійснюється за нормами статті 75 ГПК України.
Статті 20, 22, 91, 107 Господарського процесуального кодексу України роз'яснені.
Відводи з підстав, передбачених статтею 20 ГПК України, відсутні.
Протокол судового засідання складено відповідно до статті 811 ГПК України.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, вивчивши подані ним письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, місцевий господарський суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.
Суд виходив з такого.
"22" вересня 2006 р. між сторонами укладено договір № 405 про постачання електричної енергії.
Відповідно до п.п. 2.3.3, 2.5 договору, відповідач зобов'язувався щомісячно оплачувати використану електроенергію відповідно до діючих тарифних ставок та у встановлений договором строк.
За використану активну електричну енергію протягом листопада 2006 року - лютого 2007 року відповідачем не повністю проведено розрахунок. Борг складає 5881,57 грн., що підтверджується випискою з особового рахунку відповідача, знятими даними показників приладів обліку та звітами про використану електроенергію, складеними самим відповідачем.
Згідно зі статтею 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Аналогічні умови виконання зобов'язань передбачені ст. 193 Господарського кодексу України.
Вищезазначені дії відповідача є вчинення ним правопорушенням у сфері господарювання.
У відповідності до пункту 2 статті 218 Господарського кодексу України (який є спеціальним законом в сфері господарських відносини) учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. У разі якщо інше не передбачено законом або договором, суб'єкт господарювання за порушення господарського зобов'язання несе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов'язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних обставин за даних умов здійснення господарської діяльності.
Доказів сплати заборгованості відповідач суду не надав.
З урахуванням вищевикладеного позовні вимоги про стягнення з відповідача суми боргу в розмірі 5881,57 грн. підтверджуються матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню з покладенням на відповідача витрат по сплаті держмита та витрат по оплаті інформаційно-технічних послуг по забезпеченню судового процесу.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, а у разі, якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно зі статтею 91 Господарського процесуального кодексу України, сторона у справі, не згідна із рішенням суду має право подати апеляційну скаргу, а прокурор - апеляційне подання на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили. Апеляційна скарга або подання подається через місцевий господарський суд, який розглянув справу.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 49, 75, 811, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити .
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеціальне проектно-конструкторське і технологічне бюро високовольтної апаратури" (вул. Курчатова 26,Рівне,33000, код ЄДРПОУ 05391028, розрахунковий рахунок № 26009301585019, банк: ПІБ м. Рівне, МФО банку 333335) на користь Закритого акціонерного товариства "Ей-І-Ес Рівнеенерго" Рівненський міський район електричних мереж (вул. Кн.Володимира 71,Рівне,33000, код ЄДРПОУ 05424874) - основний борг в сумі 5881грн. 57коп., витрати по сплаті державного мита в сумі 102грн. 00коп., витрат на оплату послуг за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 118грн 00коп. Наказ видати після набрання рішенням законної сили відповідно до частини 3-4 статті 85 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Тимошенко О.М.
Повний текст рішення суддею підписано "28" квітня 2007 р.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 20.04.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 612096 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні