Ухвала
від 13.09.2016 по справі 910/9476/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

13.09.2016Справа № 910/9476/16

За позовом Приватного підприємства "СЕМ"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Євроінтеграл+"

третя особа 1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Авто-Холл"

третя особа 2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_1

третя особа 3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_2

третя особа 4, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Державна інспекція сільського господарства України

про визнання права власності

Суддя Турчин С.О.

Представники сторін:

не викликались

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Приватне підприємство "СЕМ" (позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Євроінтеграл+" (відповідача) про визнання за Приватним підприємством "СЕМ" права власності на бетонолом марки Wirtigen BTZ 7000, заводський номер 2. BZ.0025, номер двигуна НОМЕР_1.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.05.2016 порушено провадження по справі № 910/9476/16 та призначено її до розгляду на 14.06.2016.

13.06.2016 через відділ діловодства суду від відповідача надійшли заперечення на позовну заяву.

14.06.2016 через відділ діловодства суду від позивача надійшли документи по справі.

В судове засідання 14.06.2016 з'явились представники позивача та відповідача.

Представник позивача надав суду пояснення по суті позовних вимог, підтримав вимоги з підстав викладених в позові, просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача заперечив позовні вимоги з підстав викладених в письмових запереченнях.

В судовому засіданні 14.06.2016 оголошено перерву до 14.07.2016 та зобов'язано сторін надати докази по справі.

06.07.2016 через відділ діловодства суду від відповідача надійшли додаткові пояснення по справі.

13.07.2016 через відділ діловодства суду від позивача надійшли пояснення по справі.

В судове засідання 14.07.2016 з'явились представники позивача.

Представник відповідача 14.07.2016 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.

Представники позивача надали суду пояснення по справі та надали оригінал акту повернення постачальнику № 2 від 02.12.2014 для долучення до матеріалів справи.

В судовому засіданні 14.07.2016, дослідивши матеріали справи та заслухавши представників позивача, суд дійшов висновку про необхідність залучення до участі у справі Товариство з обмеженою відповідальністю "Авто-Холл", ОСОБА_1 та ОСОБА_2, як третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.07.2016 продовжено строк вирішення спору у справі № 910/9476/16 на 15 днів, залучено до участі у справі №910/9476/16 як третіх осіб 1-3, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Авто-Холл", ОСОБА_1, ОСОБА_2, відкладено розгляд справи на 26.07.2016 та зобовязано сторін надати суду докази по справі.

21.07.2016 через відділ діловодства суду від позивача надійшли пояснення по справі.

21.07.2016 через відділ діловодства суду від третьої особи 1 надійшли пояснення та документи по справі.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.07.2016 призначено у справі №910/9476/16 судову почеркознавчу експертизу, проведення якої доручено Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6) та зупинено провадження у справі до закінчення проведення судової почеркознавчої експертизи.

06.09.2016 від Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України надійшло клопотанням судових експертів про посвідчення зразків підпису, надання додаткових матеріалів для проведення судової почеркознавчої експертизи.

Згідно даного клопотання експерти зазначають, що для проведення почеркознавчої експертизи необхідно:

- визначити номери аркушів справи № 910/9476/16, на яких знаходяться вільні та умовно-вільні зразки підпису ОСОБА_2, а також посвідчити їх відповідно до вимог Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень (затверджених наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 № 53/5 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08.10.1998 за № 705/3145), далі - Рекомендації;

- надати додаткові вільні (які можуть міститися у заяві про видачу паспорта (форма № 1), у паспорті (надати електрофотокопії сторінок хорошої якості), у різного роду посвідченнях (посвідчення водія тощо - при наявності), у документах з місця роботи (заявах, автобіографіях тощо), у квитанціях на сплату комунальних платежів, довіреностях, договорах, в особистій кореспонденції, листівках, власноруч заповнених анкетах тощо (по можливості надати оригінали документів), в тому числі наближені або зіставлювані за часом виконання з досліджуваним документом, та експериментальні зразки підпису ОСОБА_2 відповідно до вимог Рекомендацій.

Відповідно до Постанови Пленуму ВГСУ від 23 березня 2012 року N 4 "Про деякі питання практики призначення судової експертизи", зокрема, п.11, у разі коли для вирішення поставлених перед експертом питань йому необхідні додаткові матеріали (документи, зразки тощо) він з огляду на положення частини четвертої статті 31 ГПК вправі просити господарський суд про їх надання. Водночас законом не передбачено повноважень судового експерта щодо витребування та одержання додаткових матеріалів безпосередньо від учасників судового процесу. Тому господарський суд не може покладати на останніх обов'язок надавати додаткові матеріали безпосередньо експертові на його вимогу.

Клопотання судового експерта про надання додаткових матеріалів розглядається господарським судом після поновлення провадження у справі; за необхідності для розгляду такого клопотання суд може витребувати матеріали справи з експертної установи, а також повідомити учасників судового процесу про час і місце проведення відповідного судового засідання. Після розгляду клопотання провадження у справі знову зупиняється, а матеріали справи, якщо вони витребувалися судом, надсилаються до експертної установи. При цьому господарським судам слід мати на увазі можливість настання передбачених пунктами 1.13 і 4.9 Інструкції наслідків у вигляді повернення матеріалів справи суду, який призначив експертизу, або повідомлення експертом суду про неможливість надання висновку.

Крім того, суд зазначає, що відповідно до п. 1.3 Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 № 53/5, вільними зразками є рукописні тексти, рукописні записи (буквені та цифрові), підписи, достовірно виконані певною особою до відкриття кримінального провадження, провадження в справах про адміністративні правопорушення, цивільних, адміністративних чи господарських справах і не пов'язані з їх обставинами; умовно-вільними є зразки почерку, виконані певною особою до відкриття провадження у справі, але пов'язані з обставинами цієї справи, або виконані після відкриття провадження у справі, але не в зв'язку з її обставинами; експериментальні зразки почерку - це такі, що виконані за завданням органу (особи), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), у зв'язку з призначенням даної експертизи.

Перед приєднанням вільних та умовно-вільних зразків до матеріалів справи орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) пред'явити їх особі, яка підлягає ідентифікації, а потім позначити кожний зразок, тобто указати, що це вільний зразок почерку (підпису) певної особи (указати її прізвище, ім'я, по батькові), та посвідчити це своїм підписом.

У разі неможливості пред'явити зазначені зразки (смерть виконавця, від'їзд тощо) як зразки слід надавати документи або інші папери, на яких рукописні тексти (підписи) достовірно виконані особою, щодо якої ставиться питання з ідентифікації її як виконавця досліджуваного рукопису (наприклад, заяву про отримання паспорта (форма № 1), паспорт, різного роду посвідчення, на яких є власноручний підпис, тощо).

Вільні зразки по змозі повинні відповідати об'єкту, який досліджується, за часом виконання, за видом матеріалів письма (папір, олівець, кулькова ручка тощо), за формою документа (накладні, відомості тощо), за його змістом та цільовим призначенням.

Якщо текст (підпис), що досліджується, виконано друкованими літерами або спеціальним шрифтом, слід по змозі надати вільні зразки аналогічного характеру.

Як вільні, так і експериментальні зразки буквеного або цифрового письма бажано надавати не менше ніж на 15 аркушах. Чим коротший досліджуваний текст (запис), тим більша потреба у вільних зразках. Вільні зразки підпису надаються по змозі не менше ніж на 15 документах, експериментальні - у кількості не менше 5 - 8 аркушів. (п. 1.4, 1.5, 1.8 Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень).

Таким чином, з метою розгляду клопотання судового експерта про надання матеріалів необхідних для проведення судової експертизи у справі № 910/9476/16, керуючись ст. ст. 79, 86 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Поновити провадження у справі № 910/9476/16 для розгляду клопотання судового експерта про надання додаткових матеріалів для проведення експертизи.

2. Призначити розгляд клопотання експерта на 27.09.2016 о 14:40 год. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду міста Києва (01030, м. Київ, вул. Б. Хмельницького,44-Б) в залі судових засідань № 7.

3. Зобов'язати позивача, відповідача та третю особу 3 надати суду додаткові вільні зразки підпису та почерку (бажано в оригіналах) ОСОБА_2 (які можуть міститися у заяві про видачу паспорта (форма № 1), у паспорті (надати електрофотокопії сторінок хорошої якості), у різного роду посвідченнях (посвідчення водія тощо - при наявності), у документах з місця роботи (заявах, автобіографіях тощо), у квитанціях на сплату комунальних платежів, довіреностях, договорах, в особистій кореспонденції, листівках, власноруч заповнених анкетах тощо (по можливості надати оригінали документів), в тому числі наближені або зіставлювані за часом виконання з досліджуваним документом.

4. Викликати в судове засідання ОСОБА_2 для можливості приєднання вільних та відібрання експериментальних зразків підпису. Зобов'язати відповідача забезпечити участь у судовому засіданні ОСОБА_2

5. Викликати в судове засідання учасників судового процесу.

6. Участь представників сторін та третьої особи 3 у судовому засіданні обов'язкова.

7. Зупинити провадження у справі № 910/9476/16 до 27.09.2016.

Суддя С.О. Турчин

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.09.2016
Оприлюднено15.09.2016
Номер документу61251766
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/9476/16

Рішення від 02.02.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

Ухвала від 17.01.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

Ухвала від 27.09.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

Ухвала від 27.09.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

Ухвала від 13.09.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

Ухвала від 26.07.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

Ухвала від 14.07.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні