Іванівський районний суд Одеської області
Іванівський районний суд Одеської області
Справа № 499/794/16-ц
Провадження № 2/499/471/16
У Х В А Л А
Іменем України
"09" вересня 2016 р. смт.Іванівка
Суддя Іванівського районного суду Одеської області Тимчук Р.М., розглянувши заяву приватного сільськогосподарського підприємства «Дружба народів» про забезпечення позову у справі за позовом до ОСОБА_1, товариства з обмеженою відповідальністю «БТК АГРО», державного реєстратора Роздільнянського районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_2, третя особа відділ Держгеокадастру в Іванівському районі Одеської області про визнання договору оренди землі недійсним,-
ВСТАНОВИВ:
Представником ПСП «Дружба народів» подано заяву про забезпечення позову, обґрунтовуючи свої вимоги такими обставинами.
Представник ПСП «Дружба народів» звернувся з позовом до ОСОБА_1, товариства з обмеженою відповідальністю «БТК АГРО», державного реєстратора Роздільнянського районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_2, третя особа відділ Держгеокадастру в Іванівському районі Одеської області про визнання договору оренди землі недійсним, та просить суд забезпечити даний позов оскільки земельна ділянка, яка є предметом новоукладеного та зареєстрованого договору оренди між відповідачами вже знаходиться у оренді у ПСП «Дружба народів», згідно зареєстрованого договору оренди, строк дії якого не сплинув. Але при об'їзді полів працівниками ПСП «Дружба народів», зокрема земельної ділянки, яка належить відповідачу, невідомі особи ведуть сільськогосподарські роботи, що свідчить про реальну загрозу заподіяння дуже значної шкоди позивачеві, оскільки позбавлення підприємства землі, в яку на протязі тривалого часу вкладались значні ресурси, призведе до величезних збитків та зробить неможливим виконання рішення у випадку визнання договору оренди землі недійсним.
Позивач просить забезпечити позов шляхом накладення заборони ОСОБА_1 та ТОВ «БТК АГРО» чи їх працівникам або найнятим особам вчиняти будь які сільськогосподарські та не сільськогосподарські роботи на земельній ділянці з кадастровим номером № 5121884200:01:001:0080.
Суд розглянувши дану заяву, дослідивши документи долучені до позовної заяви приходить до висновку про наявність підстав для задоволення заяви про забезпечення позову виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.151 ЦПК України суд за заявою осіб , які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим кодексом , заходи забезпечення позову.
Відповідно до п.1 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» № 9 від 22.12.2006 року, роз'яснено, що суди повинні звернути увагу на те, що за змістом ч.1 ст.151 ЦПК України єдиною підставою для забезпечення позову є відповідне клопотання у формі мотивованої заяви будь якої з осіб, котрі беруть у справі.
Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи після відкриття провадження у ній (за винятком випадку, передбаченого ч. 4 ст. 151 ЦПК, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
У пункту 4 постанови № 9 від 22 грудня 2006 року Пленуму Верховного Суду України "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має право з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Як вбачається із матеріалів справи свої доводи позивач підтверджує копією договору оренди земельної ділянки, який укладений між позивачем та відповідачем та інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав з якої вбачається, що на одну і ту ж земельну ділянку зареєстровано й інший договір оренди з іншою стороною в якості орендаря, який і просить визнати недійсним позивач.
Як зазначено у постанові Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року № 9 "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" ( Із змінами, внесеними згідно з Постановою № 2 від 12.06.2009 року) забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.
Точне і неухильне додержання судами України норм чинного законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову є необхідною умовою здійснення завдань цивільного судочинства, які полягають у справедливому, неупередженому та своєчасному розгляді й вирішенні цивільних справ із метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб,
прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Крім того, вирішуючи питання про забезпечення позову суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких може бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.
Отже судом вбачається що між сторонами існує реальний спір, також суд вважає, що невжиття заходів забезпечення позову може призвести до ускладнення виконання рішення у разі задоволення позовних вимог, що призведе до порушення прав позивача.
Частиною 3 ст. 152 ЦПК України передбачено, що види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення заяви про забезпечення позову.
Суд вважає, що задля захисту прав позивача необхідно заборонити ОСОБА_1 та ТОВ «БТК АГРО» чи їх працівникам або найнятим особам вчиняти будь які сільськогосподарські та не сільськогосподарські роботи на земельній ділянці з кадастровим номером № 5121884200:01:001:0080, яка належить ОСОБА_1.
До такого висновку суд приходить, виходячи з розумності, обґрунтованості й адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову, з урахуванням забезпечення збалансованості інтересів сторін, наявності зв'язку між конкретним видом, що застосовується для забезпечення позову, і предметом позовної вимоги, оскільки такий вид забезпечення позову спроможний забезпечити фактичне виконання рішення суду в разі задоволення позову.
Керуючись ст.ст.151-153 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ :
Заяву приватного сільськогосподарського підприємства «Дружба народів» про забезпечення позову - задовольнити.
Заборонити ОСОБА_1 та ТОВ «БТК АГРО» чи їх працівникам або найнятим особам вчиняти будь які сільськогосподарські та не сільськогосподарські роботи на земельній ділянці з кадастровим номером № 5121884200:01:001:0080, яка належить ОСОБА_1.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі постановлення ухвали без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяОСОБА_3
Суд | Іванівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2016 |
Оприлюднено | 19.09.2016 |
Номер документу | 61262484 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іванівський районний суд Одеської області
Тимчук Р. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні