Ухвала
від 13.09.2016 по справі 813/2995/16
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13 вересня 2016 року Справа № 813/2995/16

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравців О.Р. одержав позовну заяву Приватного підприємства «Торгівельна агенція «Галицький ярмарок» до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, державний виконавець Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби ОСОБА_1, про визнання незаконною та скасування постанови, зобов'язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в :

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Приватного підприємства «Торгівельна агенція «Галицький ярмарок» до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, державний виконавець Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби ОСОБА_1, в якому просить:

- визнати незаконною та скасувати постанову про стягнення з позивача виконавчого збору у розмірі 3639193,33 грн., винесену головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби міністерства юстиції України ОСОБА_1 10.02.2016 року (ВП № 48963412) так як винесена передчасно;

- зобов'язати державного виконавця Біловола Віталія Олексійовича Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України винести постанову про закриття виконавчого провадження ВП № 52044809 у зв'язку з фактичним виконанням.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві, зазначаються зокрема, ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.

Так, позивачем всупереч вказаним вимогам зазначено стороною у справі заявника та його реквізити, однак відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 50 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Так, позивачем у позовній заяві зазначено двоє відповідачів, однак, зміст позовних вимог щодо кожного з них у прохальній частині позовної заяви не сформульовано.

Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Відповідно до змісту позовної заяви ПП «Торгівельна агенція «Галицький ярмарок» в обгрунтування позовних вимог покликається на ряд документів, однак, жодного з них до матеріалів позовної заяви не надано, як і не надано клопотання про витребування таких у відповідачів із обґрунтуванням неможливості надання такого ПП «Торгівельна агенція «Галицький ярмарок».

Слід наголосити, що при усуненні вказаного недоліку позивачу необхідно враховувати положення ч. 3 ст. 106 КАС України, а саме: до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

Також, згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Так, згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» (чинний) судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ст. 2 Закону).

Вищим адміністративним судом України у листі № 165/11/13-12 від 18.01.2012 року акцентовано увагу судів на тому, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. З покликанням на практику Європейського суду з прав людини ВАС України роз'яснив, що адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо. Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

Таким чином, вимога про визнання протиправною та скасування постанови про стягнення виконавчого збору в сумі 3639193,33 грн. є майновою, а вимога щодо зобов'язання вчинити дії - немайновою.

Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано, зокрема, суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, а немайнового характеру (для юридичної особи) - 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Станом на 1 січня 2016 року мінімальна заробітна плата становить 1378,00 грн.

Відтак, позивачу за подання вищевказаного позову до Львівського окружного адміністративного суду належало сплатити 55965,89 грн. судового збору (1,5% від 3639193,33 грн. + 1378,00 грн.) за платіжними реквізитами: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок - 31217206784003; Код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу: судовий збір за подання позову до … (вказати найменування суду).

Крім того, на переконання судді, належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України .

Всупереч викладеному, до матеріалів позовної заяви долучено копію квитанції № 0.0.609547085.1 від 31.08.2016 року на суму 2040,00 грн.

Окрім того, ч. 4, 5 ст. 106 КАС України передбачено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Відповідно до ч. 7 ст. 56 КАС України законними представниками органу підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням статутом.

Згідно з ч. 2 ст. 58 КАС України повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи.

Суддею з'ясовано, що вказану позовну заяву підписано невідомою особою із проставленням на такому підписі відтиску печатки підприємства. Вказане не дає можливості встановити особу-підписанта позовної заяви та наявність у неї повноважень на здійснення зазначених дій.

Також, суддя акцентує увагу на тому, що згідно зі ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Так, відповідно до ч. 1, 2 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Позовну заяву може бути подано до суду, зокрема, у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Так, ПП «Торгівельна агенція «Галицький ярмарок» просить визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця від 10.02.2016 року, які як зазначив у тексті позовної заяви одержав 31.08.2016 року.

З урахуванням вищевикладеного, позивачу слід обґрунтувати обставини та надати докази поважності причин пропуску строку звернення до суду з позовом.

Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

З врахуванням того, що позивачем не виконано вимог ст. 106 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати строк позивачу для усунення вищевказаних недоліків.

Керуючись ст.ст. 2, 106, 107, 108, 158 - 160, 165 КАС України, -

у х в а л и в :

1. Позовну заяву Приватного підприємства «Торгівельна агенція «Галицький ярмарок» до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, державний виконавець Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби ОСОБА_1, про визнання незаконною та скасування постанови, зобов'язання вчинити дії - залишити без руху до 05 жовтня 2016 року включно , для усунення недоліків вказаних у мотивувальній частині даної ухвали суду.

2. Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків заява буде повернута.

3. Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала може бути оскаржена, згідно з ст. 186 КАС України, протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили, згідно з ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Кравців О.Р.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.09.2016
Оприлюднено20.09.2016
Номер документу61319494
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/2995/16

Постанова від 15.11.2016

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кравців Олег Романович

Ухвала від 09.11.2016

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кравців Олег Романович

Ухвала від 21.09.2016

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кравців Олег Романович

Ухвала від 13.09.2016

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кравців Олег Романович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні