ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
16.09.2016 р. Справа№ 914/2296/16
Суддя Горецька З.В. розглянувши матеріали справи
за зустрічною позовною заявою: ОСОБА_1 підприємства В«ЯсеньВ» , с. Оброшине, Пустомитівський район, Львівська область
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю В«Торговий дім В«РозмаВ» , м. Київ
про визнання недійсною додаткової угоди №1 від 03.05.2016 року до договору купівлі-продажу обладнання та надання послуг №1 від 22.07.2015 року
у справі № 914/2296/16
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю В«Торговий дім В«РозмаВ» , м. Київ
до відповідача ОСОБА_1 підприємства В«ЯсеньВ» , с. Оброшине, Пустомитівський район, Львівська область
про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу обладнання та надання послуг № 1 від 22.07.15р. в розмірі 1 054 963,91 грн.
визнав представлені матеріали достатніми для прийняття зустрічної позовної заяви до розгляду.
Представники сторін: не викликалися
В провадженні Господарського суду Львівської області перебуває справа № 914/2296/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю В«Торговий дім В«РозмаВ» до ОСОБА_1 підприємства В«ЯсеньВ» про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу обладнання та надання послуг № 1 від 22.07.15р. в розмірі 1 054 963,91 грн.
Ухвалою Господарського суду Львівської області 08.09.2016 року порушено провадження у вказаній справі та призначено до розгляду в судовому засіданні на 20.09.2016 року.
До початку розгляду справи по суті, 15.09.2016 р. до господарського суду надійшов зустрічний позов ОСОБА_1 підприємства В«ЯсеньВ» до Товариства з обмеженою відповідальністю В«Торговий дім В«РозмаВ» про визнання недійсною додаткової угоди №1 від 03.05.2016 року до договору купівлі-продажу обладнання та надання послуг №1 від 22.07.2015 року.
Приписами ст. 60 ГПК України передбачено, що відповідач має право до початку розгляду справи по суті подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним позовом.
При поданні зустрічного позову Товариством з обмеженою відповідальністю «ЯСЕНЬ» дотримано вимоги ст. 60 ГПК України, оскільки зустрічний позов подано до ТзОВ «Торговий дім «Розма», який є позивачем за первісним позовом.
Крім того, судом встановлено взаємопов"язаність первісного та зустрічного позовів. Зокрема, в первісному позові позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що внаслідок невиконання умов додаткової угоди №1 у відповідача виникла заборгованість. В зустрічному позові відповідач (за первісним позовом) просить визнати недійсною цю додаткову угоду №1 від 03.05.2016 року до договору купівлі-продажу обладнання та надання послуг №1 від 22.07.2015 року.
Враховуючи, що зустрічний позов пов'язаний з первісним позовом, поданий з дотриманням загального порядку встановленого для подання позовів, тому він підлягає прийняттю для спільного розгляду з первісним позовом у справі № 914/2296/16.
Керуючись ст.ст. 60, 64, 65, 86 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти до спільного розгляду з первісним позовом у справі № 914/2296/16 зустрічний позов ОСОБА_1 підприємства «ЯСЕНЬ» до Товариства з обмеженою відповідальністю В«Торговий дім «Розма» про визнання недійсною додаткової угоди №1 від 03.05.2016 року до договору купівлі-продажу обладнання та надання послуг №1 від 22.07.2015 року.
2. Розгляд зустрічного позову призначити спільно з первісним на: 20.09.16 р. на 12:30 год.
3. Позивачу за зустрічним позовом: забезпечити явку представника в судове засідання.
4. Відповідачу за зустрічним позовом представити: документально та нормативно обґрунтований відзив на зустрічний позов; витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців про державну реєстрацію на час розгляду справи в суді; вжити заходів до добровільного врегулювання спору; забезпечити явку повноважного представника в судове засідання.
Довести до відома позивача , що у випадку невиконання вимог ухвали суду, неподання до суду витребуваних документів, суд вправі залишити позов без розгляду на підставі ст.81 Господарського процесуального кодексу України.
Довести до відома сторін та інших учасників процесу , що у випадку неможливості виконання вимог ухвали суду, необхідно надати письмове обґрунтоване пояснення, в якому зазначити підстави та обставини, які зумовили невиконання вимог суду.
У зв’язку із функціонуванням автоматизованої системи документообігу, клопотання, заяви, пояснення, відзиви, копії витребуваних судом документів подавати за 3 дні до початку судового засідання через канцелярію суду, зазначаючи номер справи.
Учасникам процесу письмові докази, які подаються до господарського суду, оформити відповідно до вимог ст.36 ГПК України.
Довести до відома сторін, що згідно ст.28 ГПК України справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника.
Керівники підприємств та організацій , інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище.
Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації.
Повноваження сторони або третьої особи від імені юридичної особи може здійснювати її відособлений підрозділ, якщо таке право йому надано установчими або іншими документами.
Громадяни можуть вести свої справи в господарському суді особисто або через представників, повноваження яких підтверджуються нотаріально посвідченою довіреністю.
Довіреність громадянина , який є суб'єктом права на безоплатну вторинну правову допомогу, за зверненням якого прийнято рішення про надання такої допомоги, може бути посвідчена посадовою особою органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Повноваження адвоката як представника можуть також посвідчуватися ордером, дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором. До ордера обов'язково додається витяг з договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін договору.
Довести до відома сторін , що згідно з п.5 ст.83 Господарського процесуального кодексу України за ухилення від виконання дій, покладених господарським судом з винної сторони може бути стягнутий штраф, а справа, відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України може бути розглянута за наявними у ній матеріалами.
Суддя Горецька З. В.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2016 |
Оприлюднено | 22.09.2016 |
Номер документу | 61385766 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Горецька З. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні