копія
Справа №592/11458/14-ц Головуючий у суді у 1 інстанції - ОСОБА_1 Номер провадження 22-ц/788/2205/14 Суддя-доповідач - ОСОБА_2 Категорія - 20
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
12 грудня 2014 року м. Суми
Суддя Апеляційного суду Сумської області Сибільова Л. О. , вивчивши матеріали справи за апеляційною скаргою ОСОБА_3, подану його представником ОСОБА_4,
на ухвалу судді Ковпаківського районного суду м. Суми від 07 листопада 2014 року про забезпечення позову
у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_5, товариства з обмеженою відповідальністю ТВО «Темп», третя особа - приватний нотаріус ОСОБА_6, про визнання договору недійсним,
в с т а н о в и л а:
Ухвалою судді Ковпаківського районного суду м. Суми від 07 листопада 2014 року в задоволенні заяви ОСОБА_3 про забезпечення позову відмовлено.
Зазначену ухвалу ОСОБА_3 в особі свого представника ОСОБА_4 оскаржив у апеляційному порядку.
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 слід залишити без руху.
Згідно ч. 1 ст. 294 ЦПК апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до ч. 3 ст. 297 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 294 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
З матеріалів справи вбачається, що оскаржувана ухвала була постановлена суддею одноособово 07 листопада 2014 року без участі позивача. Апеляційну скаргу позивач в особі свого представника подав до суду 20 листопада 2014 року, тобто з пропуском строку її оскарження. В апеляційній скарзі відсутні посилання на дату отримання копії ухвали позивачем та на докази, що це підтверджують, до скарги не додані докази дати її отримання. З заявою про поновлення строку апеляційного оскарження ОСОБА_3 до суду не звертався.
Позивачеві ОСОБА_3 необхідно надати апеляційному суду заяву про поновлення строку апеляційного оскарження ухвали суду, зазначивши поважні причини його пропуску, докази дати отримання копії ухвали, якщо він вважає не пропущеним строк оскарження.
Крім того, при подачі апеляційної скарги ОСОБА_3 не сплатив судовий збір.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», який набрав чинності з 01 листопада 2011 року, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п/п 14 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання до суду апеляційної скарги на ухвалу суду, заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду складає 0,1 розмір мінімальної заробітної плати.
Станом на 1 січня 2014 року розмір мінімальної заробітної плати складає 1218 грн.
ОСОБА_3 необхідно сплатити судовий збір в сумі 121 грн. 80 коп. на належний рахунок.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору за апеляційний перегляд цивільних справ у апеляційному суді Сумської області:
Рахунок 31211206780002
МФО 837013
ЄДРПОУ 37970593
Отримувач УДКС у м. Суми (м. Суми), 22030001.
При заповненні платіжного документа у графі «код» платником судового збору - фізичною особою зазначається ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
У графі «призначення платежу» вказується:
«Судовий збір за апеляційний перегляд ОСОБА_3 в апеляційному суді Сумської області, (код ЄДРПОУ апеляційного суду Сумської області - 02893444), пункт з таблиці ставок судового збору ( 1.14 - для оскарження ухвали місцевого суду).
Оригінал квитанції про сплату судового збору слід надати апеляційному суду Сумської області.
Згідно ч. 2 ст. 297 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 295 цього Кодексу, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються положення статті 121 цього Кодексу.
Ч.1 ст. 121 ЦПК України передбачає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Керуючись ст. ст. 121, 297 ЦПК України, суддя
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3, подану його представником ОСОБА_4, на ухвалу судді Ковпаківського районного суду м. Суми від 07 листопада 2014 року про забезпечення позову в даній справі залишити без руху.
Надати ОСОБА_3 строк для звернення з заявою про поновлення строку оскарження ухвали суду - тридцять днів з дня отримання ним копії даної ухвали, а також роз'яснити, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали в частині поновлення строку оскарження ухвали суду у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено, а у випадку не усунення недоліків скарги в частині несплати судового збору - апеляційна скарга буде вважатись неподаною і йому повернута.
Копію ухвали надіслати ОСОБА_3 та його представнику ОСОБА_4 для відома (а.с.10).
Ухвала касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя Апеляційного суду Сумської області ОСОБА_2
Суд | Апеляційний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2014 |
Оприлюднено | 23.09.2016 |
Номер документу | 61428867 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Сумської області
Сибільова Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні