Ухвала
від 26.09.2016 по справі 499/906/16-ц
ІВАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Іванівський районний суд Одеської області

Іванівський районний суд Одеської області

Справа № 499/906/16-ц

Провадження № 2/499/536/16

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"26" вересня 2016 р. смт.Іванівка

Суддя Іванівського районного суду Одеської області Кравчук О.О., розглянувши цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про витребування майна з чужого незаконного володіння та зобов'язання не чинити перешкод у володінні, користуванні та розпорядженні земельною ділянкою,

В С Т А Н О В И В:

21 вересня 2016 року ОСОБА_4, ОСОБА_2 (далі -позивачі) звернулися до суду з позовною заявою до ОСОБА_3 (далі - відповідач) про витребування майна з чужого незаконного володіння та зобов'язання не чинити перешкод у володінні, користуванні та розпорядженні земельною ділянкою, мотивуючи свої вимоги тим, що вони не можуть вирішити дане питання в досудовому порядку.

Зі змісту п. 4, 5 ч. 2 ст. 119 ЦПК України вбачається, що позовна заява повинна містити ціну позову щодо майнового характеру, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Частиною 4 ст.119 ЦПК України встановлено, що позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.

Відповідно до п. 2, 9, 10 ч.1 ст.80 ЦПК України ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна; у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.

Однак, позовна заява взагалі не містить визначену ціну позову.

З ч.5 ст.119 ЦПК України вбачається, що до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Згідно ст.4 Закону України «Про судовий збір» (далі - Закон) ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.

Позивачами подано дві вимоги майнового характеру та дві вимоги немайнового характеру. Оплата судового збору за подання позовної заяви майнового характеру позивачами не проведена.

За таких обставин позивачам слід визначити ціну позову загальної дійсної вартості всього нерухомого майна та здійснити доплату судового збору виходячи з визначеної ціни позову на рахунок Іванівського районного суду Одеської області за такими реквізитами - рахунок №31217206700200, отримувач УК в Іванівському районі Одеської області, ЄДРПОУ 37801601, банк отримувач УК в Одеській області, МФО 828011 й надати до суду оригінал квитанції про вчинення таких дій, та її копії.

Така правова позиція підтверджується роз'ясненнями Вищого спеціалізованого суду України який в: п.27 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» від 17 жовтня 2014 року №10, (далі - постанова) роз'яснив, що якщо заявником не подано належних доказів сплати судового збору у встановленому законодавством порядку та розмірі або (за необхідності) документів, що підтверджують звільнення від його сплати, заява (скарга) залишається без руху.

З п.6 ч.2 ст.119 ЦПК України вбачається, що позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.

Відповідно до ч.1, 2 ст. 57 ЦПК доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко- і відеозаписів, висновків експертів.

У позовній заяві не зазначено виходячи з положень ч.2 ст. 57 ЦПК України докази на підтвердження: неправомірного утримання та обробки земельної ділянки відповідачем; несплати відповідачем орендної плати; неможливості позивачів самостійно користуватися земельними ділянками; наявності фактичних перешкод з боку відповідача у володінні, користуванні та розпорядженні позивачами земельною ділянкою.

При цьому, слід звернути увагу позивача, що усунення недоліків заяви має відбуватись шляхом подання тексту нової позовної заяви з доданими до неї документами відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.

Така правова позиція підтверджується роз'ясненнями Верховного Суду України, який в абзаці 1 п.7 постанови Пленуму Верховного суду України «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» від 12 червня 2009 року №2 роз'яснив, що позовна заява повинна відповідати вимогам статті 119 ЦПК України. У зв'язку з цим суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.

За правилами ч.1 ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

З огляду на викладене, зазначену вище позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачу, строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст. 121 ЦПК України, суддя,

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про витребування майна з чужого незаконного володіння та зобов'язання не чинити перешкод у володінні, користуванні та розпорядженні земельною ділянкою - залишити без руху.

Надати позивачу строк 5 (п'ять) днів з дня отримання ним копії ухвали для усунення недоліків позовної заяви, вказаних в мотивувальній частині ухвали.

Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання вимог, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, позовна заява буде повернута позивачеві.

Ухвала судді оскарженню не підлягає.

СуддяОСОБА_5

СудІванівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення26.09.2016
Оприлюднено29.09.2016
Номер документу61548370
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —499/906/16-ц

Рішення від 18.04.2017

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Кравчук О. О.

Рішення від 12.04.2017

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Кравчук О. О.

Ухвала від 12.04.2017

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Кравчук О. О.

Рішення від 12.04.2017

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Кравчук О. О.

Ухвала від 27.03.2017

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Кравчук О. О.

Ухвала від 27.03.2017

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Кравчук О. О.

Ухвала від 21.11.2016

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Кравчук О. О.

Ухвала від 09.11.2016

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Кравчук О. О.

Ухвала від 26.09.2016

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Кравчук О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні