Справа №127/16868/16-к
Провадження №1-кс/127/6733/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2016 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , слідчого ОСОБА_5 , представників ПП "Тайфун Плюс" ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого відділу УСБ України у Вінницькій області ОСОБА_5 про арешт майна, а саме: лісоматеріала, який є деревиною цінної породи - дуб у кількості 3918 колод та загальний об"єм якої становить 1256,74 м. кубічних; відеореєстратор HIKVISION NETWORK VIDEO REKORDER MODEL DS-7732 NI-E4 s/n 613919727 чорного кольору разом із пультом та технічною документацією та відеореєстратор HIKVISION NETWORK VIDEO REKORDER MODEL DS-7732 NI-E4 s/n 613919765 чорного кольору разом із пультом та технічною документацією; картонну коробку з пластиковими номерними чіпами, за відсутністю клопотання учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий ОСОБА_5 звернувся до суду з даним клопотанням про арешт майна, яке погоджено з прокурором ОСОБА_10 , мотивуючи свої вимоги тим, що слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015020000000220 від 06.06.15, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 191 КК України.
Згідно матеріалів кримінального провадження внаслідок протиправної діяльності посадових осіб державних та комунальних лісогосподарських підприємств системи Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства та ВОКСЛП «Віноблагроліс», які, перебуваючи у змові із службовими особами вітчизняних та заснованих на іноземному капіталі суб`єктів господарської діяльності (ТОВ «Малінад» код ЄДРПОУ 37472446, ТОВ «Чаброс Інтернешнл» код ЄДРПОУ 37423476, ІП «Центра Інтернешнл» код ЄДРПОУ 36605952, ФОП ОСОБА_11 і.н. НОМЕР_1 , ФОП ОСОБА_12 і.н. НОМЕР_2 ), запроваджено протиправну схему заволодіння деревиною державних та комунальних лісів Вінницькій області у значних розмірах з послідуючою організацією її експорту за кордон.
Посадові особи зазначених державних та комунальних лісогосподарських підприємств шляхом здійснення самовільних рубок або внесення до лісорубних квитків головного користування (санітарних рубок) недостовірних відомостей про кількісний та якісний стан відведених у рубку дерев, створюються необліковані залишки ввіреної їм деревини, які ними привласнюються та в подальшому за готівку і відповідну грошову винагороду реалізуються ТОВ «Малінад», ТОВ «Чаброс Інтернешнл», ІП «Центра Інтернешнл», фізичним особам підприємцям. З метою легалізації вказаної деревини посадові особи цих підприємств подають до Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства фіктивні документи про походження необлікованої деревини нібито придбаної ними у дочірніх підприємств ВОКСЛП «Віноблагроліс», державних лісових господарств системи Держкомлісу України, в т.ч. розташованих за межами регіону (Київської, Рівненської, Черкаської, Житомирської, Львівської, Чернігівської та інших областей).
Станом на даний час виявлено, що протягом 2014-2015 років посадові особи ІП «Центра Інтернешнл» та ТОВ «Чаброс Інтернешнл» отримали на підставі підроблених товарно-транспортних накладних сертифікати про походження деревини, оформили в органах митниці Державної фіскальної служби України дозволи та експортували за кордон понад 3600 кубів кругляка дубу, мінімальна ринкова вартість якого складає понад 9 млн. гривень. При цьому посадовими особами державних лісогосподарських підприємств та дочірніх підприємств ВОКСЛП «Віноблагроліс», ТОВ «Малінад», ТОВ «Чаброс Інтернешнл», ІП «Центра Інтернешнл» не відображено або внесено недостовірні відомості до своєї електронної податкової звітності щодо операцій з формування податкового кредиту в розрізі зазначення відповідних контрагентів постачальників деревини.
Під час досудового розслідування зазначеного кримінального провадження встановлено, що до організації протиправної діяльності та запровадження протиправної схеми заволодіння деревиною державних та комунальних лісів Вінницької області у значних розмірах з послідуючою організацією її експорту за кордон та на деревообробні підприємства України за попередньою змовою із посадовими особами державних та комунальних лісогосподарських підприємств системи Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства та ВОКСЛП «Віноблагроліс» безпосередньо причетні фактичні власники та керівники ТОВ «Чаброс Інтернешнл» (код ЄДРПОУ 37423476) та ІП «Центра Інтернешнл» (код ЄДРПОУ 36605952): ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Вороновиця, Вінницького району, Вінницької області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , використовує мобільний телефон № НОМЕР_3 , код ДРФО 2678008798; ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Тульчин, Вінницької області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_3 , використовує мобільний телефон № НОМЕР_4 , код ДРФО 3105916012.
З метою здійснення тіньового бухгалтерського обліку незаконно отриманої деревини, підроблення товарно-транспортних накладних та інших документів бухгалтерського обліку та податкової звітності, а також проведення фіктивних безтоварних операції через карткові рахунки підставних суб`єктів господарської діяльності з подальшим зняттям готівки через мережу банкоматів ОСОБА_13 та ОСОБА_14 залучено й інших осіб.
В подальшому необлікована деревина (лісоматеріали) за підробленими товарно-транспортними документами про її нібито легальне придбання, власними та орендованими вантажними автомобілями постачається на адресу ПП «Тайфун-Плюс» (код. ЄДРПОУ 36741547, с. Ожидів, Львівської області, вул. Шашкевича, 41), одним із фактичних власників якого є ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець с. Циганів, Борщівського району, Тернопільської області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 , код ДРФО НОМЕР_5 ), який контролює перерахування коштів за отриману від ОСОБА_13 та ОСОБА_14 деревину на карткові рахунки підставних СПД. Необлікована деревина та товарно-транспортні накладні про її постачання від імені фіктивних суб`єктів господарювання Вінницької області зберігається в офісних, складських та виробничих приміщеннях ПП «Тайфун-Плюс» (код ЄДРПОУ 36741547), які знаходяться на відокремленій території та мають адреси: с. Ожидів, Львівської області, вул. Шашкевича, будинки №№ 41, 43а, 43б, 43в та 43г (право власності зареєстроване за ПП «Тайфун-Плюс»).
Під час проведення санкціанованих обшуків офісних, складських, виробничих або інших приміщень, а також території за адресою знаходження ПП «Тайфун-Плюс» (с. Ожидів, Львівської області, вул. Шашкевича, будинки №№ 41, 43а, 43б, 43в та 43г), який проводився з 03.08.2016 по 04.08.2016 слідчими СВ УСБУ у Вінницькій області виявлено та вилучено речі та документи, пов`язані із діяльністю (або здобутих за участю, сприяння тощо) ІП «Центра Інтернешнл», ТОВ «Чаброс Інтернешнл», ОСОБА_14 , і.п.н. НОМЕР_6 ; ОСОБА_13 , і.п.н. НОМЕР_7 ; ОСОБА_16 , код і.п.н. НОМЕР_8 ; ОСОБА_17 , і.п.н. НОМЕР_9 ; ОСОБА_18 , і.п.н. НОМЕР_10 ; ОСОБА_19 , і.п.н. НОМЕР_11 ; ОСОБА_20 , і.п.н. НОМЕР_12 ; ОСОБА_21 , і.п.н. НОМЕР_13 ; ОСОБА_22 , і.п.н. НОМЕР_14 ; ОСОБА_11 , і.п.н. НОМЕР_1 ; ОСОБА_23 , і.п.н. НОМЕР_15 ; ОСОБА_24 , і.п.н. НОМЕР_16 ; ОСОБА_25 , і.п.н. НОМЕР_17 ; ОСОБА_26 , і.п.н. НОМЕР_18 ; ОСОБА_27 , і.п.н. НОМЕР_19 ; ОСОБА_28 , і.п.н. НОМЕР_20 ; ОСОБА_29 , і.п.н. НОМЕР_21 ; ОСОБА_30 , і.п.н. НОМЕР_22 ; ОСОБА_31 , і.п.н. НОМЕР_23 ; Атві Хасан Реда (дані щодо і.п.н. відсутні); ОСОБА_32 (інші дані відсутні); ОСОБА_33 (інші дані відсутні); ОСОБА_34 (інші дані відсутні).
Однак, під час вищезазначеного обшуку за участю спеціалістів та процесуальних керівників у зазначеному кримінальному провадження, слідчими було виявлено лісоматеріали, які не мають документів щодо їх походження, із відсутніми електронними чіпами Державного агентства лісових ресурсів України, а також з чіпами, які не відповідають породі та об`єму лісосировини. У зв`язку з цим, було прийнято процесуальне рішення у встановленому КПК України порядку щодо його вилучення на підставі слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області.
Зокрема, під час обшуку зазначеної території та приміщень ПП «Тайфун-Плюс» було виявлено 1999 колод деревини та інший лісоматеріал у значних розмірах, який зібраний в 19 штабелях (рядах) середнім розміром приблизно 3.0 х2.7х15 метрів. Детальний опис яких зазначений в додатку № 1 до протоколу обшуку від 03-04.2016. Також було виявлено та вилучено картонну коробку з пластиковими номерними чіпами.
Під час проведення обшуків офісних, складських, виробничих або інших приміщень, а також території за адресою знаходження ПП «Тайфун-Плюс» (с. Ожидів, Львівської області, вул. Шашкевича, будинки №№ 41, 43а, 43б, 43в та 43г), слідчими СВ УСБУ у Вінницькій області виявлено та вилучено речі та документи, пов`язані із незаконною діяльністю, а також лісоматеріали, які не мають документів щодо їх походження, із відсутніми електронними чіпами Державного агентства лісових ресурсів України, а також з чіпами, які не відповідають породі та об`єму лісосировини.
У зв`язку з викладеним, у встановленому порядку було подано клопотання до Вінницького міського суду Вінницької області про накладення арешту на вказане майно. Під час розгляду вказаного клопотання слідчий суддя ОСОБА_35 , розглянувши матеріали, якими обґрунтовуються підозри щодо незаконного походження деревини прийняв рішення про накладення арешту. Крім того, під час судового засідання представник ПП «Тайфун Плюс» зазначав про наявність документів про походження деревини, однак не долучив їх до матеріалів судової справи та не передав на вимогу слідчого для долучення до матеріалів кримінального провадження.
Крім того, під час розгляду апеляційної скарги директора ПП «Тайфун Плюс» ОСОБА_36 на рішення Вінницького міського суду Вінницької області, представники підприємства наголошували про необхідність долучення вказаних документів з метою повного та об`єктивного розгляду клопотання. Однак апеляційний суд Вінницької області дійшов правильного та законного рішення, відмовивши у їх долученні, оскільки вказані документи можуть свідчити лише про факт придбання вказаної деревини, а не законності її походження та вирубки. Крім того, як було встановлено під час судового засідання в апеляційній інстанції, за допомогою вказаних документів неможливо ідентифікувати лісо деревину, яка зберігається на території підприємства та на яку було накладено арешт.
З метою повного та об`єктивного досудового розслідування слідчими УСБУ у Вінницькій області було проведено огляд вказаної деревини за участю спеціаліста та встановлено, що весь лісоматеріал являється деревиною цінної породи дуб у кількості 3918 (три тисячі дев`ятсот вісімнадцять) колод та загальний об`єм якої становить 1256,74 м.3 (одна тисяча двісті п`ятдесят шість цілих 74 сотих метрів кубічних). При цьому, вказані лісоматеріали не мають документів щодо їх походження, із відсутніми електронними чіпами Державного агентства лісових ресурсів України, а також з чіпами, які не відповідають породі та об`єму лісосировини.
Також було виявлено та вилучено відео реєстратори, на які здійснювався запис відео, що має значення для кримінального провадження, а саме: відвантаження вищезазначеної деревини транспортними засобами, наявність відвідувачів підприємства, які ймовірно є співучасниками злочину або можуть бути допитані, як свідки. У зв`язку з цим, було вилучено: відеореєстратор HIKVISION NETWORK VIDEO RECORDER MODEL DS-7732NI-E4 s\n 613919727 чорного кольору разом із пультом та технічною документацією; відеореєстратор HIKVISION NETWORK VIDEO RECORDER MODEL DS-7732NI-E4 s\n 613919765 чорного кольору разом із пультом та технічною документацією.
У зв`язку із викладеними обставинами та вимогами кримінального та кримінально-процесуального законодавства України існує необхідність в арешті вищевказаного майна щодо якого існує обґрунтована підозра про його одержання злочинним шляхом.
Метою накладення арешту є збереження їх як речових доказів, проведення товарознавчих експертиз вказаних речей для встановлення їхньої вартості і можливого забезпечення відшкодування внаслідок кримінального правопорушення шкоди.
Враховуючи викладене, з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, необхідності проведення судової експертизи, виникла необхідність в накладанні арешту на вилучене майно, крім того, незастосування арешту до даних документів може призвести до зникнення, втрати або пошкодження або настання інших наслідків, які можуть перешкоджати кримінальному провадженню.
В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 , прокурор ОСОБА_4 , слідчий ОСОБА_5 клопотання частково підтримали, зокрема: в частині накладення арешту на відеореєстратори у кількості 2 шт. та картонної коробки з пластиковими номерними чіпами, в іншій частині просили клопотання залишити без розгляду, оскільки ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 21 вересня 2016 року на лісоматеріали вже накладено арешт.
Представники ПП "Тайфун Плюс" ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 заперечили проти клопотання, посилаючись, що клопотання безпідставне та необгрунтоване, суду пояснили, що ПП "Тайфун Плюс" веде правомірну господарську діяльність, на даний час вказане підприємство несе збитки за зовнішньоекономічними контрактами та договорами з іншими підприєствами України поставки деревини, у зв"язку з слідчими діями, які проводяться, зокрема вилучення лісоматеріала загального об`єма 1256,74 метрів кубічних. Також, вказана деревина втрачає свою вартість, оскільки зберігається неналежним чином з порушенням відповідних температурних норм, просили відмовити у повному обсязі.
Заслухавши учасників судової процесуальної дії, перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку слідчого, прокурора, суд дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню частково.
Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
В судовому засіданні встановлено, що слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12015020000000220 від 06.06.15 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 191 КК України.
Згідно матеріалів кримінального провадження внаслідок протиправної діяльності посадових осіб державних та комунальних лісогосподарських підприємств системи Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства та ВОКСЛП «Віноблагроліс», які, перебуваючи у змові із службовими особами вітчизняних та заснованих на іноземному капіталі суб`єктів господарської діяльності (ТОВ «Малінад» код ЄДРПОУ 37472446, ТОВ «Чаброс Інтернешнл» код ЄДРПОУ 37423476, ІП «Центра Інтернешнл» код ЄДРПОУ 36605952, ФОП ОСОБА_11 і.н. НОМЕР_1 , ФОП ОСОБА_12 і.н. НОМЕР_2 ), запроваджено протиправну схему заволодіння деревиною державних та комунальних лісів Вінницькій області у значних розмірах з послідуючою організацією її експорту за кордон.
Під час проведення санкціонованих обшуків офісних, складських, виробничих або інших приміщень, а також території за адресою знаходження ПП «Тайфун-Плюс» (с. Ожидів Львівської області, вул. Шашкевича, будинки №№ 41, 43а, 43б, 43в та 43г), слідчими СВ УСБУ у Вінницькій області виявлено та вилучено речі та документи пов`язані із незаконною діяльністю, а також лісоматеріали, які не мають документів щодо їх походження, із відсутніми електронними чіпами Державного агентства лісових ресурсів України, а також з чіпами, які не відповідають породі та об`єму лісосировини.
З матеріалів клопотання вбачається, що клопотання про накладення арешту на вилучене під час обшуків майно в ПП «Тайфун-Плюс» ініціювалося досудовим органом в передбачені законом строки.
Ухвалою апеляційного суду Вінницької області від 29 серпня 2016 року ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 09 серпня 2016 року про накладення арешту майно ПП «Тайфун-Плюс» скасовано.
Відповідно до резолютивної частини ухвали Вінницького міського суду Вінницької області від 21 вересня 2016 року накладено арешт на лісоматеріал ( деревину цінної породи дуб) у кількості 3918 (три тисячі дев`ятсот вісімнадцять) колод та загальний об`єм якої становить 1256,74 м.3 (одна тисяча двісті п`ятдесят шість цілих 74 сотих метрів кубічних), які були вилучені під час проведення обшуку в період з 08.09.2016 по 16.09.2016 на території за адресою знаходження ПП «Тайфун-Плюс» (с. Ожидів Львівської області, вул. Шашкевича, будинки №№ 41, 43а, 43б, 43в та 43г).
Тобто, судом вбачається, що в частині клопотання слідчого про накладення арешту на лісоматеріал ( деревину цінної породи дуб) у кількості 3918 (три тисячі дев`ятсот вісімнадцять) колод та загальний об`єм якої становить 1256,74 м.3 (одна тисяча двісті п`ятдесят шість цілих 74 сотих метрів кубічних, на який ухвалою суду вже накладено арешт, слід відмовити.
Не підлягає задоволенню вимога ініціатора клопотання про залишення без розгляду клопотання в частині накладення арешту на лісоматеріали, оскільки чинним КПК України залишення без розгляду клопотання не передбачено.
Інше майно, зокрема: відеореєстратор HIKVISION NETWORK VIDEO REKORDER MODEL DS-7732 NI-E4 s/n 613919727 чорного кольору разом із пультом та технічною документацією та відеореєстратор HIKVISION NETWORK VIDEO REKORDER MODEL DS-7732 NI-E4 s/n 613919765 чорного кольору разом із пультом та технічною документацією; картона коробку з пластиковими номерними чіпами, яке було вилучено 03 серпня 2016 під час проведення обшуку на території за адресою знаходження ПП «Тайфун-Плюс» (с. Ожидів Львівської області, вул. Шашкевича, будинки № 41, в силу п.4 ч.2 ст.167 КПК України зберігло на собі сліди кримінального правопорушення, містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, приймаючи до уваги, що незастосування арешту до даного майна може призвести до зникнення, втрати або пошкодження або настання інших наслідків, які можуть перешкоджати кримінальному провадженню та унеможливить подальше досудове розслідування, суд вважає, що є достатні підстави для накладення арешту на зазначене майно.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 98,131,132, 167, 170,171. КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання частково задоволити.
Накласти арешт на відеореєстратор HIKVISION NETWORK VIDEO REKORDER MODEL DS-7732 NI-E4 s/n 613919727 чорного кольору разом із пультом та технічною документацією та відеореєстратор HIKVISION NETWORK VIDEO REKORDER MODEL DS-7732 NI-E4 s/n 613919765 чорного кольору разом із пультом та технічною документацією; картонну коробку з пластиковими номерними чіпами.
В іншій частині вимог клопотання відмовити.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області протягом 5 днів з дня її оголошення, однак її оскарження не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2016 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 61596167 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Клапоущак С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні