308/9318/16-к
У Х В А Л А
09.09.2016 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , з участю слідчого ОСОБА_2 розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС 1 відділення слідчого відділу Управління СБ України в Закарпатській області підполковника юстиції ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення обшукубудинку та прибудинкових господарських споруд, наявних на території домоволодіння, що за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем реєстрації та фактичного проживання громадянина України ОСОБА_3 ., -
В С Т А Н О В И В:
З внесеного клопотання, яке погоджено з прокурором, та матеріалів справи вбачається, що службові особи Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, впродовж 2014-2015 років умисно, діючи за попередньою домовленістю із окремими суб`єктами підприємницької діяльності, зловживаючи своїм службовим становищем всупереч інтересам служби, видавали підприємцям сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення останніми експортних операцій на територію Європейського Союзу на підставі фіктивних товарно-транспортних накладних, внаслідок чого державі було заподіяно тяжкі наслідки, в сумі понад 250 тис. грн.
Так, в ході досудового розслідування слідчим відділом УСБУ в Закарпатській області, з оперативного підрозділу Управління захисту економіки в Закарпатській області ДЗЕ Національної поліції України, отримано повідомлення про те, що до вчинення даного злочину причетний: гр. України суб`єкт підприємницької діяльності ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директор та власник ТОВ «Бокораш» (код ЄДРПОУ 39712718), зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 , фактично здійснюючий підприємницьку діяльність за адресою АДРЕСА_2 .
Слідчий зазначає у клопотанні, що із повідомлення оперативного підрозділу службові особи Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства вбчається, що впродовж 2014-2015 років умисно, діючи за попередньою домовленістю із директором та власником ТОВ «Бокораш» ОСОБА_3 , зловживаючи своїм службовим становищем, видавали останньому сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення останнім експортних операцій на територію Європейського Союзу на підставі фіктивних товарно-транспортних накладних.
Також, з повідомлення вбачається, що товарно-транспортні накладні на підставі яких Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства видавало сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів - ОСОБА_3 підробляв особисто або ж за його дорученням чи вказівками їх підробляли інші особи.
Із повідомлення оперативного підрозділу слідує, що в даний час за місцем реєстрації та фактичного проживання гр. ОСОБА_3 , можуть знаходитися: підроблені бланки товарно-транспортних накладних, які використовувались для отримання сертифікатів про походження лісоматеріалів документи, що свідчать про реальне походження лісо-пило матеріалів та інші докази в даному кримінальному провадженні.
У відповідності до інформаційної довідки відділу адресно-довідкової роботи ГУДМСУ в З/о № 47/17167 від 02.09.2016 року - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значиться зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно із інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності домоволодіння за адресою АДРЕСА_1 - зареєстрованим не значиться.
Клопотання слідчого мотивоване тим, що вказані у клопотанні предмети, майно та документи, які планується відшукати та вилучити за вказануою в клопотанні адресоюмають значення для кримінального провадження, оскільки можуть підтверджувати фактичні обставини вчинення злочину, тобто бути доказами, а також на які може бути накладено арешт з метою забезпечення можливої конфіскації майна, та можуть знаходитись у вказаному житлі.
Заслухавши пояснення слідчого з приводу внесеного клопотання, дослідивши матеріали кримінального провадження, приходжу до наступного висновку.
У відповідності до ч. 1 статті 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
В судовому засіданні на підставі доданих до матеріалів клопотання письмових доказів встановлено, що 02.02.2016 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42016071030000009 внесено відомості про кримінальне правопорушення за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
З досліджених в судовому засіданні матеріалів клопотання вбачається, що у вказаному кримінальному провадженні жодній особі не оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
Разом з тим слідчий просить надати дозвіл на здійснення обшуку будинку та прибудинкових господарських споруд, наявних на території домоволодіння, що за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем реєстрації та фактичного проживання громадянина України ОСОБА_3 .
Положеннями ч. 5 ст. 234 КПК України визначено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:
1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Вивчивши письмові докази по справі слідчим суддею встановлено, що фактично орган досудового слідства клопоче про обшук в житлі особи, не надавши жодних доказів того, що ОСОБА_3 причетний до вказаного у клопотанні кримінального правопорушення, адже відомості про вчинення ним будь-яких порушень не внесені до ЄРДР, такому не оголошено жодної підозри у вказаному кримінальному провадженні.
Таким чином, клопотання ґрунтується на припущеннях, хоча внаслідок обшуку можуть бути реально, істотно обмежені та порушені права і інтереси інших правомірних власників чи користувачів можливого спірного майна, таким чином слідчий не довів, що порушення Конституційних прав особи співмірно із завданнями кримінального провадження.
З врахуванням вищенаведеного слідчий суддя, виходячи з вимог п. 4 ч. 5 ст. 234 КПК України, приходить до висновку, що внесене клопотання є необґрунтованим, а тому в його задоволенні слід відмовити.
Керуючись ст.ст.234, 235, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання старшого слідчого в ОВС 1 відділення слідчого відділу Управління СБ України в Закарпатській області підполковника юстиції ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення обшукубудинку та прибудинкових господарських споруд, наявних на території домоволодіння, що за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем реєстрації та фактичного проживання громадянина України ОСОБА_3 . - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2016 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 61604566 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Бедьо В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні