Комінтернівський районий суд м.Харкова
Номер провадження №1-кс/641/1987/2016 Справа №641/4509/16-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2016 року слідчий суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , розглянувши клопотання представника юридичної особи ТОВ «РА-2» ОСОБА_2 подане в порядку ст. 114 КПК України, в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42014220010000033 від 2 вересня 2014 року за ознаками скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст. 382 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
30.09.2016 року заявник звернувся до суду із клопотанням про встановлення процесуального строку, яке подано в порядкуст. 114 КПК України, просить постановити ухвалу, якою встановити строк проведення досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42014220010000033 від 2 вересня 2014 року за ознаками скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст. 382 КК України терміном 14 діб з моменту прийняття судом рішення з даного питання.
За змістом клопотання, заявник не погоджується із діями слідчого у кримінальному провадженні, зазначає що слідчий вчинив вже достатньо дій по цьому провадженню, які є достатніми для вирішення питання про наявність чи відсутність підстав для притягнення певних осіб до кримінальної відповідальності.
Вивчивши клопотання, суддя приходить до висновку про те, що зазначене клопотання підлягає поверненню заявнику у зв`язку із таким.
Так, у відповідності до правового змістуст. 114 КПК України, слідчий суддя, серед інших уповноважених посадових осіб, може встановлювати процесуальні строки, проте, строки встановлюються для проведення конкретних процесуальних дій та у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому, законом не передбачено вирішення слідчим суддею клопотань про встановлення процесуальних строків проведення досудового розслідування, граничні строки встановлені самим Кодексом.
Відповідно до правилст. 303 КПК України, під час досудового розслідування сторонами кримінального провадження можуть оскаржуватися:
1) бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогамистатті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна;
2) рішення слідчого, прокурора про зупинення досудового розслідування - потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження;
3) рішення слідчого про закриття кримінального провадження - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником;
4) рішення прокурора про закриття кримінального провадження та/або провадження щодо юридичної особи - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження;
5) рішення прокурора, слідчого про відмову у визнанні потерпілим - особою, якій відмовлено у визнанні потерпілою;
6) рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора при застосуванні заходів безпеки - особами, до яких можуть бути застосовані заходи безпеки, передбачені законом;
7) рішення слідчого, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій - особою, якій відмовлено у задоволенні клопотання, її представником, законним представником чи захисником;
8) рішення слідчого, прокурора про зміну порядку досудового розслідування та продовження його згідно з правилами, передбаченими главою, - підозрюваним, його захисником чи законним представником, потерпілим, його представником чи законним представником.
Цей перелік є вичерпним, зазначені скарги розглядаються слідчим суддею в порядку та у строк, передбачені ст. ст.304,306 КПК України.
Бездіяльність органу досудового розслідування або невиправдана тяганина оскаржується у порядкуст. 308 КПК України прокурору вищого рівня певними особами, а саме підозрюваним, обвинуваченим, потерпілим.
Згідно з ч. 2ст. 303 КПК України, скарги на інші рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора (не передбачені ч. 1ст. 303 КПК України) не розглядаються під час досудового розслідування і можуть бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді згідно з правиламистатей 314-316 цього Кодексу.
Крім того, під час підготовчого судового засідання можуть бути оскаржені рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, передбачені пунктами 5 та 6 частини першої цієї статті.
Виходячи з викладеного, вважаю, що слідчий суддя не наділений повноваженнями щодо встановлення строків досудового розслідування, разом з тим забезпечує його розумні строки шляхом своєчасного розгляду питань (скарг, заяв, клопотань та ін.), віднесених до його компетенції.
Таким чином слідчий суддя вважає необхідним клопотання представника юридичної особи ТОВ «РА-2» ОСОБА_2 подане в порядку ст. 114 КПК України, в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42014220010000033 від 2 вересня 2014 року за ознаками скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст. 382 КК України повернути заявнику, як таке, що не підлягає розгляду у судовому порядку.
Керуючись ст. ст.2,38,114,214,303,304,306,307,309 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання представника юридичної особи ТОВ «РА-2» ОСОБА_2 подане в порядку ст. 114 КПК України, в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42014220010000033 від 2 вересня 2014 року за ознаками скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст. 382 КК України- повернути заявнику.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Харківської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя- ОСОБА_1
Суд | Комінтернівський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 61721127 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Комінтернівський районний суд м.Харкова
Ариничева С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні