Справа № 815/4718/16
У Х В А Л А
10 жовтня 2016 року
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Тарасишиної О.М.,
за участю секретаря Слободянюка К.С.,
За участю сторін:
представника Позивача Богданцевої І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі за позовом ДП "Універсальна буксирна компанія" до Одеської митниці ДФС у зв'язку з зайнятістю, -
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшов адміністративний позов ДП "Універсальна буксирна компанія" до Одеської митниці ДФС.
10.10.2016р. (вх. № 26427/16, № ЕП/2765/16) від представника відповідача надійшло клопотання про зупинення провадження справі у зв'язку із зайнятістю працівників юридичного відділу Одеської митниці ДФС в інших судових засіданнях.
Суд зазначає, що відповідач вже повторно не з'явився у судове засідання. У судовому засіданні 29.09.2016 року судом було задоволено клопотання представника відповідача та зупинено провадження у справі. Як вбачається, відповідач зловживає своїми правами, що в свою чергу призводить до затягування судового процесу.
Представник позивача проти задоволення клопотання не заперечував.
Згідно ч.1 ст.122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до положень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 49 КАС України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки та зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Крім наявних прав особи, що беруть участь у справі, наділені також певними обов'язками, що кореспондують процесуальним правам інших осіб, та дають змогу здійснювати ефективний розгляд справи судом. При цьому, процесуальні права і обов'язки будь-якої особи, яка бере участь у справі, не можуть визнаватися більш або менш важливими ніж права і обов'язки іншої особи, яка бере участь у справі.
Отже, адміністративним процесуальним законодавством особам, які беруть участь у справі, надані широкі процесуальні права для захисту порушених прав, свобод та інтересів в суді. Наданими їм процесуальними правами, вони, відповідно до частини 2 статті 49 КАС України, зобов'язані користуватися добросовісно.
Разом з тим, суд зазначає, що відповідачем у справі, що розглядається, є суб'єкт владних повноважень інтереси якого може представляти будь-який представник уповноважений ним, відтак, є необгрунтованим посилання представника відповідача про неможливість з'явитись у судове засідання та необхідність зупинення провадження.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що клопотання представника Одеської митниці ДФС про зупинення провадження по справі до терміну, встановленого судом, є не обґрунтованим, в зв'язку з чим суд відмовляє у задоволенні останнього.
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 10.10.2016 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Складення ухвали у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог ч. 2 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин ухвали у судовому засіданні.
Керуючись ст.ст. 156, 165, 185 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі - відмовити.
Ухвала окремо від рішення оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлено та підписано 10.10.2016р.
Суддя О.М. Тарасишина
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2016 |
Оприлюднено | 17.10.2016 |
Номер документу | 61923104 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Тарасишина О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні