ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
11.10.2016 р. Справа№ 914/2478/16
Господарський суд Львівської області в складі головуючого судді Горецької З.В. за участю секретаря Хороз І.Б.
розглянув матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Мікро-Ф», м.Львів
до відповідача: Фірми «ОСОБА_1 ФОРКЛІФТС, ОСОБА_2», Японія, Осака, Сакаї
про стягнення 1 218 373,06 грн.
За участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_3- представник (довіреність від 03.09.2014 року);
від відповідача: не з»явився.
Суть спору: На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Мікро-Ф» до Фірми «ОСОБА_1 ФОРКЛІФТС, ОСОБА_2» про стягнення 1 218 373,06 грн.
Ухвалою від 27.09.2016 року порушено провадження у справі та призначено до розгляду на 11.10.2016р. Крім того, ухвалою суду позивача зобов»язано надати суду офіційний переклад на англійську мову позовної заяви та ухвали про порушення провадження у справі в трьох примірниках. На виконання вимог ухвали суду позивач надав документ із офіційним перекладом на англійську мову копії позовної заяви та ухвали суду про порушення провадження у справі від 27.09.2016 року.
Представник позивача в судове засідання 11.10.2016 року з'явився, позовні вимоги підтримав.
В канцелярію господарського суду Львівської області 10.10.2016 року за вх. № 40338/16 позивачем подано пояснення.
11.10.2016 року за вх.№40710/16 позивач подав супровідний лист з додатками.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, відзив та витребуванні судом документи до суду не подав.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, дослідивши наявні у справі докази, суд вирішив зупинити провадження у справі №914/2478/16, у зв'язку із необхідністю вручення документів відповідачеві, який є нерезидентом.
При прийнятті ухвали суд виходить з наступного.
Відповідно до ст.123 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) іноземні суб'єкти господарювання мають такі самі процесуальні права і обов'язки, що і суб'єкти господарювання України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Стаття 22 ГПК України визначає, що сторони користуються рівними процесуальними правами. Сторони мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії, брати участь в господарських засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення господарському суду, наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають у ході судового процесу, заперечувати проти клопотань і доводів інших учасників судового процесу, оскаржувати судові рішення господарського суду в установленому цим Кодексом порядку, а також користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
Стаття 19 Закону України В«Про міжнародні договори УкраїниВ» визначає, що чинні міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства і застосовуються у порядку, передбаченому для норм національного законодавства. Якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені у відповідному акті законодавства України, то застосовуються правила міжнародного договору.
Згідно ст.125 ГПК України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Так, оскільки відповідачем у справі є Резидент Японії - Фірма «ОСОБА_1 ФОРКЛІФТС, ОСОБА_2», то до правовідносин по повідомленню іноземної сторони про розгляд справи, у якій вона виступає відповідачем (врученню судового доручення) необхідно застосовувати положення відповідно до Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових або позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15 листопада 1965 року.
Частина 2 ст.15 Конвенції визначає, що кожна Договірна Держава може заявити, що суддя незалежно від положень частини першої цієї статті може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови: a) документ було передано одним із способів, передбачених цією Конвенцією, b) з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців, c) не було отримано будь-якого підтвердження, незважаючи на всі розумні зусилля для отримання його через компетентні органи запитуваної Держави.
Згідно статті 2 цієї Конвенції, кожна договірна Держава призначає Центральний Орган, обов'язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.
У Японії таким Центральним органом є Міністерство закордонних справ (Ministry of Foreign Affairs). Поштова адреса: 2-2-1 Kasumigaseki Chiyoda-ku,Tokyo,100-8919 Japan.
Відтак, з метою належного повідомлення відповідача - юридичної особи Резидента Японії - Фірми «ОСОБА_1 ФОРКЛІФТС, ОСОБА_2», суд дійшов до висновку про необхідність зобов'язання позивача забезпечити здійснення перекладу відповідних судових документів та судових доручень на англійську мову з наданням нотаріально засвідчених перекладів господарському суду Львівської області для їх подальшого скерування, відповідно до положень Конвенції, та враховуючи положення ч.1 ст.79 Господарського процесуального кодексу України, зупинити провадження у справі №914/2478/16.
Керуючись ст.19 ЗУ В«Про міжнародні договори УкраїниВ» , ст.ст. 4, 22, 79, 86, 123-125 ГПК України, Гаазькою Конвенцією про вручення за кордоном судових або позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15 листопада 1965 року, з метою забезпечення повідомлення у належній формі іноземного учасника судового процесу про час і місце розгляду справи суд, -
У Х В А Л И В:
1. Зупинити провадження у справі №914/2478/16 до виконання судового доручення про вручення судових документів Резидента Японії - Фірми «ОСОБА_1 ФОРКЛІФТС, ОСОБА_2» чи повідомлення про неможливість такого виконання.Розгляд справи призначити на 21.03.2017 року о 11:00 год .
2 . Звернутися до компетентного органу за місцем знаходження Резидента Японії - Фірми «ОСОБА_1 ФОРКЛІФТС, ОСОБА_2» із судовим дорученням про вручення документів у порядку, встановленому Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах.
3. У разі, якщо виклик (повідомлення) не буде вручено своєчасно, суд врахує це та розгляне справу в день наступного судового засідання, що відбудеться 04.04.2016р. о 11:00 год.
3. Судове засідання відбудеться в приміщенні господарського суду за адресою: 79014, Україна, м. Львів, вул. Личаківська, 128, зал судових засідань №8.
4. Позивачу - вжити заходів добровільного врегулювання спору; виконати вимоги попередніх ухвал суду, забезпечити явку повноважного представника в судове засідання.
5. Відповідачу - докази правосуб'єктності юридичної особи, правовстановлюючі документи; вжити заходів добровільного врегулювання спору; виконати вимоги попередніх ухвал суду, явка повноважного представника на власний розсуд.
Суддя Горецька З. В.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2016 |
Оприлюднено | 18.10.2016 |
Номер документу | 61976514 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Горецька З. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні