УКРАЇНА
Апеляційний суд Житомирської області
Справа №280/1279/16-К Головуючий у 1-й інст. ОСОБА_1
Категорія ст. 170 КПК України Доповідач ОСОБА_2
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2016 року колегія суддів Судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючого судді: ОСОБА_2
суддів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4
з участю
секретаря: ОСОБА_5
прокурора: ОСОБА_6
захисника: ОСОБА_7
підозрюваного: ОСОБА_8
власника майна: ОСОБА_9
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі апеляційну скаргу захисника ОСОБА_7 на ухвалу слідчого судді Коростишівського районного суду Житомирської області від 22 вересня 2016 року, якою задоволено клопотання слідчого СВ Коростишівського ВП ГУ НП ст. лейтенанта поліції ОСОБА_10 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №12016060190000694,
ВСТАНОВИЛА:
Вказаною ухвалою слідчого судді накладено арешт на майно, який полягає в забороні права відчуження, розпорядження та користуванні вказаним майном, на речові докази по кримінальному провадженні №12016060190000694 від 19.09.2016 року, які являються предметом і знаряддям вчинення кримінального правопорушення та визнані речовими доказами а саме:
- прорезинені рукавиці, мобільний телефон марки «Nokia», моделі 059W9Z1, блакитного кольору з наявному в ньому карткою мобільного оператора ТОВ «Лайфселл», 2 металевих ключа, посвідчення водія на ім`я ОСОБА_8 , свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу марки «PEUGEOT Partner», реєстраційний номер НОМЕР_1 , синього кольору, на ім`я ОСОБА_9 , 2 візитки та картку автозаправки «Подорожник»;
- мішечок у середині якого наявний паперовий згорток, хрестик невідома речовина біло-рожевого кольору у кількості 3-ох частинок, мобільний телефон марки «Nokia», моделі 105, чорного кольору з наявному в ньому карткою мобільного оператора ТОВ «Лайфселл», ключі від автомобіля марки «КІА» та прорезинені рукавиці;
- автомобіль марки «PEUGEOT Partner», реєстраційний номер НОМЕР_1 , синього кольору, в салоні якого виявлено полімерну (пластмасову) ємність об`ємом на 600 л всередині якої наявна речовина жовтого кольору, за властивостями запаху подібна до дизельного палива, 2 пластмасові ємності об`ємом по 30л кожна та 1 ємність об`ємом на 20 л., електричний насос потужністю на 12 Вт., гумовий шланг, чорного кольору, діаметром 12см, чорну сумку в середині якої наявні металеві ключі різного типу, виду та розміру.
Прийняте рішення слідчий суддя мотивував тим, що вилучене майно є речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні, а тому з метою їх збереження, а також з метою забезпечення можливої конфіскації, відшкодування шкоди є необхідність в його арешті.
В апеляційній скарзі захисник ОСОБА_7 просить скасувати ухвалу слідчого судді в частині накладення арешту на автомобіль «PEUGEOT Partner» д.н. НОМЕР_1 , посвідчення водія на ім`я ОСОБА_8 , а також на візитки хрестика та картки автозаправки «Подорожник».
Не оспорює законність накладення арешту на майно в частині накладення арешту на металеві ключі, сумки, каністри та резинові шланги, а також щодо вилучення рукавиць. Вважає, що вказані предмети повинні бути вилучені як речові докази та не повинні передаватись на зберігання власникам.
Вказує, що слідчий суддя в описовій частині ухвали не навів жодного обґрунтування або підстав щодо арешту на більшу частину майна та документів.
На його думку, безпідставно та в порушення вимог КПК України слідчий суддя наклав арешт на значну частину майна, яке не має відношення до вчинення правопорушення та не є доказами, а саме: візитки та картка автозаправки «Подорожник», ключі від автомобіля «КІА», мішечок, паперовий згорток, хрестик, автомобіль «PEUGEOT Partner» д.н. НОМЕР_1 , який не належить підозрюваному, а належить на праві приватної власності ОСОБА_9 .
Також, вказує, що закон не забороняє передавати на зберігання власнику речові докази, а автомобіль вже оглянуто та сфотографовано ще в день затримання і немає жодних підстав позбавляти власника автомобіля права використовувати належний йому транспортний засіб.
Вважає, що передчасно та необґрунтовано накладено арешт на посвідчення водія на ім`я ОСОБА_8 , оскільки на даному документі не має слідів вчинення правопорушення, а це є посвідченням особи та підозрюваний повністю визнає свою вину та не заперечує своєї участі у злочині.
Заслухавши доповідача, пояснення захисника ОСОБА_7 , підозрюваного ОСОБА_8 , власника автомобіля ОСОБА_9 , які підтримали апеляційну скаргу, заперечення прокурора на апеляційну скаргу, пояснення слідчого, яка переконувала суд в необхідності арешту усього майна, оскільки у її провадженні перебуває ще три аналогічні кримінальні справи, що в сукупності може викликати необхідність в більш детальному досліджені цих речових доказів, колегія суддів вважає, що апеляційна скаргане підлягає задоволенню з наступних підстав.
З клопотання слідчого та долучених матеріалів вбачається, що ОСОБА_8 обґрунтовано підозрюється в тому, що 20.09.2016 року. за попередньою змовою з ОСОБА_11 , близько 05 год. 30 хв., використовуючи транспортний засіб марки «PEUGEOT Partner», реєстраційний номер НОМЕР_1 , синього кольору, прибули на територію стоянки, що поряд з кафе «94 км», яке розташоване за адресою: с. Новогородське, Житомирської області, Коростишівського району на автодорозі Київ-Чоп 94 км, де в той час знаходився вантажний автомобіль марки «VOLVO», реєстраційний номер НОМЕР_2 , до якого прикріплено напівпричіп марки «VANHOLL», реєстраційний номер НОМЕР_3 , припаркувавши свій автомобіль паралельно даного вантажного автомобіля здійснили крадіжку дизельного палива об`ємом близько 50 л, чим спричинили матеріального збитку ТОВ «ТАЛЬКО АВТО» на суму близько 1000 грн.
Цього ж дня ОСОБА_8 та ОСОБА_11 затримано у порядку ст.208 КПК України та 20.09.2016 року повідомлено про підозру у вчиненні ними кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.185 КК України.
20.09.2016 року по даному факту Коростишівським ВП ГУНП в Житомирській області внесено відомості до ЄРДР за №12016060190000694 про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.185 КК України.
Згідно до змісту статті 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Згідно з ч. 2 та ч. 3 цієї статті арешт з метою збереження речових доказів може бути накладено на майно будь-якої особи, якщо це майно відповідає критеріям зазначеним у статті 98 КПК України, а зокрема є предметом, що був об`єктом кримінально протиправних дій, набуте кримінально протиправним шляхом або отримане юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
За таких обставин, коли є достатні підстави вважати, що арештоване майно є речовими доказами у кримінальному провадженні №12016060190000694, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.185 КК України, колегія суддів повністю погоджується з висновками слідчого судді щодо необхідності прийняття рішення про накладення арешту на майно, яке належить ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , оскільки лише такий захід забезпечення кримінального провадження може забезпечити належне збереження вказаного майна на час проведення досудового розслідування і щодо необхідності більш-ретельного дослідження якого, в тому числі призначення експертиз, у слідства може виникнути необхідність.
Натомість вказане рішення слідчого судді не перешкоджає власнику майна в подальшому, в разі недотримання розумних строків проведення розслідування, порушувати перед органами досудового слідства, слідчим суддею клопотання про скасування арешту, вимагати належного збереження майна, тощо.
Істотних порушень вимог кримінально процесуального закону, які б давали підстави для скасування вказаної ухвали слідчого судді колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст.ст. 376, 404, 405, 407, 422 КПК України, колегія суддів,-
п о с т а н о в и л а:
Апеляційну скаргу захисника ОСОБА_7 залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Коростишівського районного суду Житомирської області від 22 вересня 2016 року, якою задоволено клопотання слідчого СВ Коростишівського ВП ГУ НП ст. лейтенанта поліції ОСОБА_10 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №12016060190000694 - без змін.
Ухвала набирає законної сили після її проголошення та оскарженню не підлягає.
Судді:
Суд | Апеляційний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 61993579 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Житомирської області
Ляшук В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні