МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
07 жовтня 2016 року Справа № 814/1664/16
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Князєва В.С., розглянувши в порядку письмового провадження справу за
адміністративним позовом Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, пр. Центральний, 93, м. Миколаїв, 54017
до відповідача Підприємства об'єднання громадян «Етна» Всеукраїнської організації інвалідів «Союзу організації інвалідів України», вул. Кірова, 53, м. Вознесенськ, Миколаївська область 56500; вул. Пушкінська, 4, м Вознесенськ, Миколаївська область, 56500
про стягнення коштів в сумі 3395,58 грн.,
в с т а н о в и в:
Миколаївське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – позивач) звернулось до адміністративного суду з позовною заявою про стягнення Підприємства об'єднаних громадян «Етна» Всеукраїнської організації інвалідів «Союзу організації інвалідів України» (далі – відповідач) коштів в сумі 3395,58 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що відповідач має заборгованість зі сплати фінансових санкцій за несвоєчасне повернення коштів Фонду Соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яка виникла на підставі рішення № 213 від 12.05.2016 року.
Представники сторін у судове засідання не з'явились, про дату час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, причин неявки не повідомили.(арк. спр. 24-26).
Згідно з частиною 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважних представників сторін, відповідно до ст. 128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Відповідач є страхувальником на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з тимчасової втарти працездатності.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року № 1105, Фонд соціального страхування України є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат за цими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та здійснює інші функції згідно із затвердженим статутом.
Згідно з п. 6 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року № 1105, до завершення заходів, пов'язаних з утворенням Фонду соціального страхування України та його робочих органів, виконання функцій та завдань, передбачених цим Законом забезпечують у межах компетенції відповідні виконавчі дирекції та їх робочі органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
26.04.2016 року позивачем проведено перевірка порядку нарахування, обліку та витрачення коштів у відповідача. При перевірці встановлений факт неправомірного використання страхових коштів в сумі 2263,72 грн.
За результатами перевірки відповідача прийнято рішення від 12.05.2016 року №213 про повернення коштів Фонду в сумі 2263,72 грн. та застосування фінансових санкцій в сумі 1131,86 грн. за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.
Рішення №213 в установленому порядку не оскаржено, тому вважається узгодженим.
Заборгованість за Рішенням №213 самостійно відображена відповідачем у звіті за перше півріччя 2016 року (арк.. спр. 8), але заборгованість не перерахована.
Відповідно до ч.1 ст. 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року №1105 в редакції Закону України від 28.12.2014 року №77 своєчасно не сплачені страхові кошти стягуються із страхувальника в дохід Фонду в порядку встановленому законом.
Отже, виходячи з наведеного за Підприємством об'єднаних громадян «Етна» Всеукраїнської організації інвалідів «Союзу організації інвалідів України» рахується заборгованість в сумі 3395,58 грн., яка була ним самостійно визначена та підлягає поверненню на користь позивача.
Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач своїм правом не скористався, позов не заперечив, доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи не надав.
Враховуюче викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтвердженні матеріалами справи та їх належить задовольнити в повному обсязі.
У справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються ( ч. 4 ст. 94 КАС України).
Керуючись статтями 11, 94, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Підприємства об'єднаних громадян «Етна» Всеукраїнської організації інвалідів «Союзу організації інвалідів України» (код ЄДРПОУ 24797701) 3395,58 грн. (три тисячі триста дев'яносто п'ять гривень 58 копійок) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на р/р 37170002000355 (банк ГУДКСУ в Миколаївській області, МФО 826013, код ЄДРПОУ 20866865).
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Князєв В.С.
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2016 |
Оприлюднено | 20.10.2016 |
Номер документу | 62025275 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Князєв В.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні