УКРАЇНА
Апеляційний суд Житомирської області
Справа №295/10686/16-к Головуючий у 1-й інст. ОСОБА_1
Категорія КПК України Доповідач ОСОБА_2
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2016 року
Апеляційний суд Житомирської області в складі суддів:
ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
за участю секретаря ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі апеляційну скаргу адвоката ОСОБА_6 , що діє в інтересах ТОВ «МЖК ГРУП», на ухвалу слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 22.08.2016 року,
за участю:
прокурора ОСОБА_7 ,
В С Т А Н О В И В:
ухвалою слідчого суді Богунського районного суду м. Житомира від 22.08.2016 року задоволено клопотання старшого слідчого з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області підполковника податкової міліції ОСОБА_8 та накладено арешт та тимчасово заборонено відчужувати кошти з банківського рахунку, відкритого ТОВ "МЖК ГРУП" код 31953855 у ПАТ "ЮНЕКС БАНК" м. Київ (МФО 322539), а саме: №№ НОМЕР_1 (євро, українська гривня, долар США) та НОМЕР_2 (українська
гривня) в частині видаткових операцій , крім обов`язкових платежів до бюджету та для виплати заробітної плати.
Не погоджуючись з таким рішенням суду, адвокат ОСОБА_6 , що діє в інтересах ТОВ «МЖК ГРУП» подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вищевказану ухвалу.
В обгрунтування доводів своєї апеляційної скарги зазначає, що ухвала Богунського районного суду м. Житомира від 22.08.2016 року є незаконною, необгрунтованою та такою, що підлягає скасуванню.
Зазначає, що судом І інстанції не досліджено обставин, що мають істотне значення для ухвалення законного, обгрунтованого та справедливого рішення.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, думку прокурора, який заперечив проти задоволення апеляційної скарги, перевіривши матеріали судового провадження та доводи апеляційної скарги, а також ухвалу суду першої інстанції в межах, передбачених ст.404 КПК України, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно ухвали суду І інстанції, досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені особи, діючи за попередньою змовою групою осіб, сприяли службовим особам підприємств - платників ПДВ: ТОВ «Адденум» (код ЄДР 38390934), ТОВ «Алюмінієм Лоджистікс» (код ЄДР 39292307), ТОВ «Трейдбудінвест Сервіс» (код ЄДР 37728202), ТОВ «БК» Спецбуденерго» (код ЄДР 37773056), ТОВ «ТД «Медіа -Трейдінг» (код ЄДР 38727037), ТОВ «Хенквіст» (код ЄДР 39314655), ТОВ «Дарлан Груп» (код ЄДР 39296846) в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах на загальну суму 3 млн. 817 тис. грн., шляхом незаконного формування податкового кредиту, від підприємств, з ознаками фіктивності: ТОВ «Украгро-Холдинг Полісся» (код ЄДР 39313735) та ТОВ «Торгова палата «Полісся» (код ЄДР 39313892). Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ "Запчастина-комп Т", ТОВ "Техсоюз і К", ТОВ "Новомакс", ТОВ "Крашер" сформували податковий кредит з ПДВ від вищевказаних підприємств на суму 3,2 млн.грн. ПДВ.
Проведеним досудовим розслідуванням в суді І інстанції встановлено, що невстановлені особи в липні 2014 року, без мети ведення реальної господарської діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, зареєстрували ТОВ "ТОРГОВА ПАЛАТА "ПОЛІССЯ" (код ЄДР 39313892, юридична та фактична адреса м. Житомир, вул. Велика Бердичівська 112, кв. 17). Допитана у якості свідка засновник ТОВ "ТОРГОВА ПАЛАТА "ПОЛІССЯ" ОСОБА_9 пояснила, що їй не відомо, що на її ім`я зареєстровано підприємство. Фінансово-господарську діяльність підприємства не проводила та будь-які бухгалтерські та податкові документи на здійснення господарської діяльності не підписувала. У ході проведення досудового розслідування встановлено, що невстановлені особи в липні 2014 року, без мети ведення реальної господарської діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, зареєстрували ТОВ «Украгро-Холдинг Полісся» (код ЄДР 39313735, юридична та фактична адреса м. Житомир, вул. Велика Бердичівська 112, кв. 17).
Згідно змісту клопотання, допитаний у якості свідка засновник ТОВ "УКРАГРО- ХОЛДИНГ ПОЛІССЯ" ОСОБА_10 пояснив, що здійснив реєстрацію підприємства за грошову винагороду у розмірі 500 грн., на прохання невстановленої слідством особи на ім`я - « ОСОБА_11 ». Фінансово-господарську діяльність підприємства не проводив та будь-які бухгалтерські та податкові документи на здійснення господарської діяльності не підписував. По даному факту 28.05.2016 року до суду скеровано обвинувальний акт відносно ОСОБА_10 за ч. 1 ст. 205 КК України. У подальшому встановлено, що на території м. Києва та Житомирської області діє група осіб до складу якої входять ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та інші не встановлені особи слідством, які здійснюють ведення бухгалтерського та податного обліку підприємств, які мають ознаки фіктивності/транзитних, а саме ТОВ «Украгро- Холдинг Полісся» (код ЄДР 39313735), ТОВ «Торгова палата «Полісся» (код ЄДР 39313892), ТОВ "МЖК ГРУП" код 31953855, TOB "АВМ КОМПЛЕКТ" код 33741764, ТОВ "АЛЬЯНС БРОГ КАПІТАЛ" код 38638508, ТОВ "КОНСУЛ 2014" код 39093223, ТОВ "АЛХАСОР" (код 34454852), ТОВ «Спайс Айленд» (код 39033269), ТОВ «Пивнаніч» (код ЄДР 37395821) та інші СГД. Суть схеми у незаконному формуванню податкового кредиту з ПДВ, полягає у створенні ланцюгу «фіктивних СГД», у яких виникає податковий кредит з ПДВ при імпорті товарів, які у подальшому продають товари за готівку а документально оформлюють продаж на «ризикові» СГД. У подальшому незаконно створений податковий кредит надається (продається) реально діючим СГД шляхом оформлення бухгалтерських та податкових документів про начеб то проведені фінансово-господарські операції. У ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_12 ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та інші не встановлені слідством особи здійснюють ведення бухгалтерського та податкового обліку фіктивних/транзитних СГД у т.ч. ТОВ "МЖК ГРУП" код 31953855, готування бухгалтерських та податкових документів, до яких вносяться недостовірні дані, які свідчать про документальне постачання ТМЦ, для платників ПДВ.
З вищезазначених фактів, вбачається, що діяльність ТОВ "МЖК ГРУП" здійснюється поза межами правового поля, що у свою чергу свідчить про не набуття належним чином цивільної право-дієздатності. Таким чином, фінансово-господарські операції ТОВ "МЖК ГРУП" є фіктивними правочинами, та такими, що вчинено без наміру створення правових наслідків, які обумовлювались цими правочинами (ст.234 Цивільного Кодексу України (ЦКУ).
Разом з тим встановлено, що ТОВ "МЖК ГРУП" код 31953855 відкрито банківські рахунки у ПАТ "ЮНЕКС БАНК" м. Київ (МФО 322539), а саме: №№ НОМЕР_1 (евро, українська гривня, долар США) та НОМЕР_2 (українська гривня).
Кошти, які могли б знаходитись на розрахункових рахунках ТОВ "МЖК ГРУП", а також ті, що могли надійти (можуть надійти) на рахунок підприємства за фіктивними угодами з продажу товарно-матеріальних цінностей (робіт, послуг), є предметом кримінально-протиправних дій та можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час досудового розслідування. Кошти на банківських рахунках ТОВ "МЖК ГРУП" є доказом вчинення злочину і може підлягати спеціальній конфіскації, оскільки вказані кошти використовуються для незаконного формування податкового кредиту з ПДВ для реально-діючих суб`єктів господарської діяльності по ланцюгу постачання.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому КПК України порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому КПК України порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Згідно ч.2 ст.170 КПК України метою арешту є забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу Кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч.3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому п.1 ч.2 ст.170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної та юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України.
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «МЖК ГРУП» зареєстроване 18 квітня 2002 року та займається імпортом товарів із-за кордону та оптовою торгівлею з суб`єктами господарювання на території України та будівництвом. ТОВ «МЖК ГРУП» має ліцензію Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 09 березня 2016 року по 09 березня 2021 року, реєстраційний запис № 2013025708 від 24 березня 2016 року.
Як вбачається з ухвали слідчого судді, суд дослідив всі обставини які є важливими для прийняття законного та обгрунтованого рішення та не знайшов у висновках органу досудового розслідування при зверненні з клопотанням про накладення арешту порушень вимогКПК Українита чогось очевидно безпідставного чи довільного.
Доводи апеляційної скарги щодо порушень судом І інстанції нормКПК Українине знайшли свого підтвердження під час апеляційного розгляду та зазначені в апеляційній скарзі обставини не можуть бути безумовними підставами для скасування ухвали суду.
Перевіривши зміст клопотання, вивчивши матеріали додані до клопотання, вислухавши пояснення прокурора, проаналізувавши підстави, з яких слідчий ставить питання про накладення арешту, а також з`ясувавши інші обставини, які мають значення для вирішення питання про арешт, слідчий суддя дійшов обґрунтованого висновку, що в матеріалах кримінального провадження наявна справжня потреба в накладенні арешту на вищеперераховані речові докази.
З урахуванням викладеного, апеляційний суд вважає, що рішення слідчого судді прийнято у відповідності до вимог закону, слідчий суддя при розгляді клопотання з`ясував всі обставини, з якими закон пов`язує можливість накладення арешту, а тому доводи апеляційної скарги щодо невстановлення обставин, що мають істотне значення для ухвалення законного та обгрунтованого рішення є безпідставними.
Керуючись ст.ст.376 ч.2, 404, 405, 407, 422 КПК України,
П О С Т А Н О В И В:
апеляційну скаргу адвоката ОСОБА_6 , що діє в інтересах ТОВ «МЖК ГРУП», залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 22.08.2016 року щодо ТОВ «МЖК ГРУП» без змін.
Ухвала оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Судді:
Суд | Апеляційний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 12.10.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 62039808 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Житомирської області
Городиський С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні