Дата документу 04.08.2016 Справа № 554/3720/16-к
Провадження № 1-КС/554/5980/2016
УХВАЛА
Іменем України
04 серпня 2016 року м.Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , розглянувши клопотання начальника відділу СУ ГУНП в Полтавській області підполковника поліції ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів, -
встановила:
04.08.2016 року до суду надійшло зазначене клопотання, мотивоване наступним.
Слідчим управлінням ГУНП в Полтавській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12015170000000894 від 14.12.2015 за ч. 1 ст. 239, ч.2 ст.240, ч.2 ст.364, ч.1 ст.358 КК України за фактом забруднення та псування земель неподалік ГПУ ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Базилівщина Машівського району Полтавської області, незаконного видобування корисних копалин, зловживання службовим становищем службовими особами філії УПГГК, а також підробки документів.
30.07.2015 року СВ Машівського РВ УМВС України в Полтавській області розпочато кримінальне провадження за фактом того, що на території с/г угідь СТОВ ІНФОРМАЦІЯ_2 ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованих неподалік території виробничих потужностей філії УПГГК, ряд громадян здійснюють заходи по видобутку через виготовлені свердловини нафтопродуктів з домішками води та грунту, під приводом виконання робіт на замовлення ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 (м.Київ).
Досудовим розслідуванням встановлено, що в Машівському районі Полтавської області за адресою: АДРЕСА_1 знаходиться Технічний цех стабілізації конденсату та центральний склад ІНФОРМАЦІЯ_5 ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_3 НАК ІНФОРМАЦІЯ_6 (у минулому місце розташування наливних естакад ТЦСК). Згідно отриманих від ІНФОРМАЦІЯ_7 під виробничими обєктами ТЦСК ІНФОРМАЦІЯ_5 ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_3 НАК ІНФОРМАЦІЯ_6 утворилося піземне озеро нафтопродуктів з забрудненням грунтових вод, роботи по ліквідації якого на вказаній території проводить ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 .
При цьому попереднім керівником Філії УПГГК ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_3 НАК ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_3 з керівником ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_4 укладено договір про співпрацю та взаємодію від 08.08.2014 щодо ліквідації наслідків техногенної аварії у відповідності до програми по ліквідації забруднення грунтових вод під територією ТЦСК УПГГК, за умовами якого нафтопродукти, що збираються в результаті робіт, є власністю ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 .
При цьому службовим особам Філії УПГГК ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_3 НАК ІНФОРМАЦІЯ_6 достовірно відомо, що в результаті виконання вказаних робіт працівниками ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 збирається зі споруджених отворів газовий конденсат в чистому вигляді, який у подальшому реалізовується. При цьому згідно свідчень колишнього провідного інженера з екологічної безпеки вказаної Філії ОСОБА_5 облік видобутої речовини ні Філією УПГГК ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_3 НАК ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_3 , ні ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 не ведеться, а також не контролюється його вивезення.
Крім того, службові особи Філії УПГГК ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_3 НАК ІНФОРМАЦІЯ_6 зловживаючи своїм службовим становищем діючи всупереч інтересам служби, на користь ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 та в своїх інтересах, замість виконання проекту будівнитцва Системи інженерного захисту для прискорення ліквідації Машівського ореолу забрудення грунтових вод під територією виробничих цехів УПГГК, розробленого ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_8 в 2012 році, умисно, з метою отримання неправомірної вигоди для себе, а також для службових осіб ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 від реалізації зібраних нафтопродуктів, уклали саме вказаний договір про співпрацю замість виконання затвердженого проекту.
Таким чином, протягом 2014-2016 років ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 здійснюється збір газового конденсату та його реалізація стороннім особам без відповідного обліку, з укриттям отриманих доходів та ухиленням від сплати обовязкових платежів, а також з порушенням встановлених природоохоронним законодавством норм.
За підрахунками, протягом вересня-жовтня 2014 року було зібрано 42,846 тонн газового конденсату, а вже протягом квітня-липня 2015 відповідно 42,995 т., 40 т., 5, 7 т., 30 т., 27,395 т.
Добування вказаної речовини відбувається на території ТЦСК та центрального складу УПГГК, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 . Крім того, для перевезення видобутої речовини співробітниками ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 використовуються зокрема наступні транспортні засоби, а саме: ЗИЛ 131 д.н.з. НОМЕР_1 , УАЗ д.н.з. НОМЕР_2 , вантажний автомобіль д.н.з. НОМЕР_3 , вантажний автомобіль д.н.з. НОМЕР_4 , причеп д.н.з. НОМЕР_5 .
За наявною інформацією члени злочинної групи вказану речовину перевозять до ємностей, розміщених на території ферми №5 філії УПГГК, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 та зберігають його там до моменту виготовлення фіктивних документів на подальше транспортування та реалізацію в невідомому напрямку.
Так, згідно висновку експерта №145 від 11.09.2015 речовина, зразки якої були відібрані з металевих ємностей, розміщених на території ферми №5 ПСГ ІНФОРМАЦІЯ_2 ГПУ ІНФОРМАЦІЯ_1 є нафтопродуктом газовим конденсатом.
Згідно роздруківки руху коштів по рахунках, відкритих ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 , інформація про витрати коштів на переробку, утилізацію та реалізацію видобутої ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_9 речовини на підставі договору з Філією УПГГК ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_3 НАК ІНФОРМАЦІЯ_6 відсутня.
08.07.2016 в с.Нехвороща Н.Санжарського району Полтавської області працівниками поліції було затримано вантажний автомобіль ДАФ НОМЕР_6 з причіпом НОМЕР_7 , водій якого надав ТТН №115 від 08.07.2016 щодо відпуску суміші некондиційних нафтопродуктів в кількості 41 540 дм. Куб. густиною 0,793 кг/м. Куб. від ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_9 с.Селещина до ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 м.Кривий ріг. При цьому надана ТТН викликає сумнів щодо достовірності внесених до неї записів.
За умовами договору про співробітництво та взаємодію, Філія УПГГК ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_3 надає працівникам ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 та обладнанню у звязку з виконанням вказаного договору доступ на територію ТЦСК та центрального складу УПГГК за адресою: АДРЕСА_1 , погоджує ситуаційний план розміщення обладнання, підземних та наземних комунікацій, здійснює переробку вилучених нафтопродуктів, погоджує план заходів по ліквідації забруднень, виявлених під час здійснення еколого-геологічних вишукувань, постійний облік обсягу вилучених нафтопродуктів під час ліквідації та приймає відповідний звіт.
З огляду на вище вказане виникла необхідність у отриманні в ІНФОРМАЦІЯ_10 податкової звітності ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 ( НОМЕР_8 ) за період з 01.01.2014 по 01.08.2016, а саме: за формою 1-ДФ, розрахунково-звітну документацію: декларації про прибуток підприємства, розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнобовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища, декларацій зі сплати ПДВ та додатків до них, додатків №5, уточнюючих до них декларацій, декларацій зі плати податку за землю з додатками, звіти про фінансові результати та баланс, акти проведених планових та позапланових перевірок, а також відомостей щодо IP-адреси з якої протягом вказаного періоду, та зокрема протягом 2015-2016 років направлялась податкова звітність ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 ( НОМЕР_8 ) до органів Державної фіскальної служби.
Начальник відділу СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_2 надала заяву про розгляд клопотання у її відсутність, клопотання підтримала.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення зазначеної інформації, розгляд даного клопотання проводиться відповідно до ч.2 ст. 163 КПК України без виклику особи, у володінні якої вона перебуває.
Згідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 4, ч. 5, ч. 7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Ураховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання в частині надання дозволу на тимчасовий доступ та вилучення копій затребуваних документів.
Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя, -
ухвалила:
Надати дозвіл начальникові відділу СУ УМВС України в Полтавській області підполковнику поліції ОСОБА_2 на тимчасовий доступ та вилучення в ІНФОРМАЦІЯ_10 за адресою: АДРЕСА_3 копій наступних документів: податкової звітності ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 ( НОМЕР_8 ) за період з 01.01.2014 по 01.08.2016, а саме: за формою 1-ДФ, розрахунково-звітну документацію: декларації про прибуток підприємства, розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнобовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища, декларацій зі сплати ПДВ та додатків до них, додатків №5, уточнюючих до них декларацій, декларацій зі плати податку за землю з додатками, звіти про фінансові результати та баланс, акти проведених планових та позапланових перевірок, а також відомостей щодо IP-адреси з якої протягом вказаного періоду, та зокрема протягом 2015-2016 років направлялась податкова звітність ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 ( НОМЕР_8 ) до органів Державної фіскальної служби, які мають доказове значення при досудовому розслідуванні та можуть бути використані як докази під час судового розгляду.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали 1 місяць.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 62041432 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Тімошенко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні