Рішення
від 05.10.2016 по справі 369/6948/16-ц
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 369/6948/16-ц

Провадження № 2/369/3182/16

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

05.10.2016 року Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:

головуючої судді Пінкевич Н.С.,

за участі секретаря Дуплій Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, товариства з обмеженою відповідальністю «Арт-метал 2007» про розірвання договору, стягнення коштів, відшкодування моральної шкоди, -

в с т а н о в и в :

У липні 2016 року позивачка звернулась до суду з даним позовом. Свої вимоги мотивувала тим, що між нею та відповідачем був укладений договір підряду. За умовами договору відповідач мав у строк до 26 березня 2016 року виготовити та встановити навіс та веранду жилого будинку відповідно до специфікації. Загальна вартість робіт на час підписання договору становила 75 000 грн. У подальшому їх вартість була збільшена відповідачем через необхідність посилення металевої конструкції та становила 88 500 грн. На виконання умов договору вона сплатила відповідачу аванс в розмірі 61 920 грн. Також ними була погоджена нова дата виконання роботи, а саме до 24 травня 2016 року. У порушення вимог договору відповідач не виготовив та не встановив навіс та веранду у погоджений ними строк. У подальшому відповідач постійно обіцяв виконати умови договору, а потім просто повернути сплачені кошти. На час подачі позову до суду відповідач умови договору не виконав, коштів не поверну. Оскільки відповідач порушив зобов'язання він має їй сплатити пеню в розмірі 5 480 грн., та сплачений нею авансові платежі в розмірі 61 920 грн. Через неправомірні дії відповідача їй було завдано і моральної шкоди, яку вона оцінює в розмірі 10 000 грн.

Просила суд розірвати договір №03-03-2016 від 03 березня 2016 року; стягнути з відповідачів на її користь сплачений аванс в розмірі 61 920 грн., пеню в розмірі 5480 грн. та на відшкодування моральної шкоди 10 000 грн.; судові витрати покласти на відповідачів.

У судове засідання позивачка не з'явилась. Подала суду заяву про розгляд справи в її відсутність, позовні вимоги підтримала, просила суд задоволити позов у повному обсязі.

У судове засідання відповідач ОСОБА_2 та представник ТОВ «Арт-метал 2007» не з'явилися. Про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Причини неявки суду не повідомили. Клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило. За таких обставин та за відсутності заперечень позивача, суд ухвалив провести заочний розгляд справи.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступного.

За ст. 10 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ст. 837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

При розгляді справи судом встановлено, що 03 березня 2012 року між ТОВ «Арт-метал 2007» (виконавець) та ОСОБА_1 (замовник) укладено договір підряду №03-03-2016, за яким виконавець зобов'язувався виготовити, доставити, змонтувати скляний навіс, а також здійснити його монтаж на об'єкті замовника в с.Віто Поштова Києво-Святошинського району Київської області відповідно до індивідуального замовлення та специфікації за цінами та на умовах, визначених даним договором, а замовник зобов'язувався прийняти та оплатити виконану роботу.

У п.5.2 договору встановлено, що виконавець виконує роботи у терміни - три тижні з дня оплати авансу.

Відповідно до п. 2 договору вартість робіт становить 75 000 грн.; перша частина платежу становить 52 500 грн. та решта суми в розмірі 22 500 грн. - протягом п'яти днів з моменту підписання Акту прийому-передачі виконаних робіт.

На виконання умов договору ОСОБА_1 відповідно до умов п. 2.1.1. перерахувала грошові кошти в розмірі 61 920 грн., що підтверджено платіжним дорученням від 05 березня 2016 року на суму 37 500 грн., та від 11 квітня 2016 року на суму 24 450 грн., а також виписками по рахунку.

За ст. 610 ЦК України порушення зобов'язання є його невиконання або його невиконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Права та обов'язки сторін визначені в п. 3 договору. Так, замовник зобов'язувався після підписання договору передати виконавцю аванс, підписати акт прийому-передач виконаних робіт, прийняти виконану роботу та провести повний розрахунок. При цьому замовник має право вимагати від виконавця виконання робіт у встановлений договором термін.

Виконавець зобов'язувався якісно та у строки виконати роботи, та має право отримати від замовника оплату за виконану роботу.

Відповідно до ст.611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору, зміна умов зобов'язання, сплата неустойки, відшкодування збитків та моральної шкоди.

За ст. 849 ЦК України якщо підрядник своєчасно не розпочав роботу або виконує її настільки повільно, що виконання її в строк стає явно неможливим, замовник має право відмовитись від договору підряду та вимагати відшкодування збитків.

Замовник має право у будь-який час до закінчення роботи відмовитись від договору підряду, виплативши підрядникові плату за виконану частини роботи та відшкодувати йому збитки, завдані розірванням договору.

Ст. 526 КЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору, ЦК України, інших актів цивільного законодавства.

Порушення зобов'язання у розумінні ст. 610 ЦК України є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про захист прав споживачів» гарантує право споживача на належну якість продукції шляхом зобов'язання виконавця передати споживачеві продукцію належної якості, а також надати інформацію про цю продукцію.

З матеріалів справи встановлено, що у строк до 24 травня 2016 року роботи не були виконані, кошти в розмірі 61 920 грн. не повернуті. Оскільки виконавець у встановлений строк роботи не виконав, причини неможливості виконання суду не повідомив, тому суд вважає обґрунтованими вимоги позивача про розірвання договору та стягнення сплачених платежів з ТОВ «Арт-метал 2007» в розмірі 61 920 грн. В частині стягнення коштів з відповідача ОСОБА_2 суд відмовляє, оскільки виконавцем по даному договору є ТОВ «Арт-метал 2007».

За ст. 546 ЦК України виконання зобов'язання може забезпечуватись неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком. Договором або законом можуть бути встановлені інші види забезпечення виконання зобов'язання.

Відповідно до ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

За правилом ст. 550, 551 ЦК України право на неустойку виникає незалежно від наявності у кредитора збитків, завданих неналежним виконання зобов'язання. Якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.

У п. 4.5 договору підряду передбачено, що в разі невиконання зобов'язань щодо строків виготовлення замовлення, виконавець має сплатити замовнику штраф в розмірі 0,1% від вартості замовлення за кожен день прострочки, але не більше подвійної облікової ставки НБУ.

Перевіривши подані суду докази, розрахунки, враховуючи, що основний розмір замовлення становить 61 920 грн., відповідач заперечень суду не надав, суд вважає за можливе стягнути з виконавця ТОВ «Арт-метал 2007» штраф в розмірі 5 480 грн..

Відповідно до п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 6 від 27 березня 1992 року «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» розглядаючи позови про відшкодування шкоди, суди повинні мати на увазі, що відповідно до норм ЦК шкода, заподіяна особі і майну громадянина або заподіяна майну юридичної особи, підлягає відшкодування в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв'язок та є вина зазначеної особи.

Згідно з п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 4 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» обов'язковому з'ясуванню при вирішенні спору про відшкодування моральної (немайнової) шкоди підлягають: наявність такої шкоди, протиправність діяння її заподіювача, наявність причинного зв'язку між шкодою і протиправним діянням заподіювача та вини останнього в її заподіянні. Суд, зокрема повинен з'ясувати, чим підтверджується факт заподіяння позивачеві моральних чи фізичних страждань або втрат немайнового характеру, за яких обставин чи якими діями (бездіяльністю) вони заподіяні, в якій грошовій сумі чи в якій матеріальній формі позивач оцінює заподіяну йому шкоду та з чого він при цьому виходить, а також інші обставини, що мають значення для вирішення спору.

Виходячи зі змісту вищезазначеного, при вирішенні вказаного спору, у судовому засіданні підлягала обов'язковому встановленню наявність самої такої шкоди; протиправна, винна поведінка у формі дій або бездіяльності відповідача; причинний зв'язок між діями або бездіяльністю відповідача та наслідками, у вигляді шкоди, що були заподіяні позивачеві.

Згідно зі ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

За ст. 22 Закону України «Про захист прав споживача» при задоволенні вимог споживача суд одночасно вирішує питання щодо відшкодування моральної (немайнової) шкоди.

Оскільки позивачем не надано суду доказів на підтвердження заподіяння відповідачами моральної шкоди, тому в цій частині позовних вимог суд відмовляє.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позов задоволено частково, судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а відповідачеві - пропорційно до тієї частини позовних вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від оплати судових витрат, з другої сторони стягуються витрати на користь осіб, що їх понесли.

Оскільки позовні вимоги задоволені частково, суд стягує з відповідача на користь позивача судовий збір в розмірі 674 грн.

Враховуючи викладене, керуючись Законом України «Про захист прав споживачів», ст.ст.23, 1166, 1167 ЦК України ст.ст. 10, 11, 15, 60, 88, 208, 209, 212-215 ЦПК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України № 6 від 27 березня 1992 року «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» та Постановою Пленуму Верховного Суду України № 4 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», -

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 задоволити частково.

Розірвати договір на виконання та монтаж скляного навісу №03-03-2016, укладений 03 березня 2012 року між товариством з обмеженою відповідальністю «Арт-метал 2007» (виконавець) та ОСОБА_1 (замовник).

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Арт-метал 2007» (61145 АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 39138947) на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, СТ «Новіта», вул. Садова,72 - сплачені кошти в розмірі 61 920 грн. (шістдесят одна тисяча дев'ятсот двадцять грн.), штраф в розмірі 5 480 грн. (п'ять тисяч чотириста вісімдесят грн.) та судовий збір в розмірі 674 грн. (шістсот сімдесят чотири грн.).

У решті позовних вимог відмовити.

Копію заочного рішення негайно направити відповідачу.

Заочне рішення може бути переглянуто Києво - Святошинським судом Київської області за письмовою заявою відповідачів протягом 10 днів з моменту отримання копії рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя Н.С. Пінкевич

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення05.10.2016
Оприлюднено24.10.2016
Номер документу62086800
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —369/6948/16-ц

Ухвала від 21.02.2017

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Пінкевич Н. С.

Рішення від 05.10.2016

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Пінкевич Н. С.

Ухвала від 02.08.2016

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Пінкевич Н. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні