ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
19 жовтня 2016 року Справа № 11/51-1559
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді: Картере В.І. (доповідач),
суддів: Барицької Т.Л.,
Губенко Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк"
про відвід колегії суддів
на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 15.07.2016
та на ухвалу господарського суду Тернопільської області від 17.05.2016
у справі 11/51-1559
за позовом ОСОБА_2
до Товариства з обмеженою відповідальністю магазин "Київ"
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Тернопрестиж"
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк"
про зобов'язання виділити в натурі частку з майна товариства шляхом передачі у власність нерухомого майна
ВСТАНОВИВ:
19.10.2016 Публічним акціонерним товариством "Укрсоцбанк" подано заяву про відвід суддів Картере В.І., Барицької Т.Л., Губенко Н.М., в якій заявник посилається на те, що під час визначення судді для розгляду даної справи було порушено порядок, встановлений ст. 2 1 ГПК України, так як з інформації розміщеної на сайті "Судова влада. Офіційний веб-портал" у розділі "Інформація щодо стадій розгляду судових справ" звіти про автоматизований розподіл у справі № 11/51-1559 відсутні.
Крім того, на думку заявника, оскільки за участю суддів Картере В.І., Барицької Т.Л., Губенко Н.М. у даній справі приймалася постанова Вищого господарського суду України від 03.12.2015, що викликає сумнів у неупередженості вказаних суддів.
Дослідивши мотиви, з яких заявлений відвід та матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку про відсутність правових підстав для задоволення відводу з огляду на таке:
Відповідно до ст. 20 ГПК України суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо він є родичем осіб, які беруть участь у судовому процесі, якщо було порушено порядок визначення судді для розгляду справи, встановлений частиною третьою статті 2 1 цього Кодексу, або якщо буде встановлено інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості. Суддя, який брав участь у розгляді справи, не може брати участі в новому розгляді справи у разі скасування рішення, ухвали, постанови, прийнятої за його участю, або у перегляді прийнятих за його участю рішень, ухвал, постанов за нововиявленими обставинами.
Як вбачається з матеріалів справи, вперше касаційна скарга у даній справі подана ПАТ "Укрсоцбанк" була зареєстрована у Вищому господарському суді України 20.03.2014 та відповідно до п. 3.1 Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі - Положення), затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 № 30 (у редакції чинній на 20.03.2014) автоматично розподілена судді-доповідачу Картере В.І. на підставі внесеної до автоматизованої системи інформації.
Відповідно до п. 3.9.2 Положення у редакції чинній на 20.03.2014 раніше визначеному у судовій справі судді-доповідачу (головуючому судді) передаються також касаційні скарги, що надійшли до суду касаційної інстанції після визначення судді-доповідача у даній судовій справі.
У зв'язку з викладеним, скарга ліквідатора ТОВ магазин "Київ", яка була зареєстрована у Вищому господарському суді України 20.03.2014, також розподілена судді Картере В.І.
Отже, як вбачається з наявних матеріалів справи суддя-доповідач у даній справі був визначений при поданні касаційної скарги ПАТ "Укрсоцбанк", що зареєстрована у Вищому господарському суді України у березні 2014 року, за результатом розгляду якої було прийнято постанову Вищого господарського суду України від 09.04.2014.
Постановою Вищого господарського суду України від 09.04.2014 справу направлено на новий розгляд до господарського суду першої інстанції.
Відповідно до п. 2.3.44 Положення (у редакції від 02.04.2015) раніше визначеному в судовій справі головуючому судді (судді-доповідачу) передаються також апеляційні та касаційні скарги, що надійшли до суду відповідної апеляційної чи касаційної інстанцій після визначення судді-доповідача у цій судовій справі.
У зв'язку з цим, касаційна скарга Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк", яка зареєстрована у Вищому господарському суді України 29.09.2016 була передана раніше визначеному судді-доповідачу Картере В.І.
Відповідно до рішення зборів Вищого господарського суду України від 27.09.2016 № 2 було затверджено персональний склад постійно діючих колегій суддів (основний склад та резервні судді) у складі судових палат Вищого господарського суду України, у тому числі суддів першої судової палати. Відповідно до вказаного рішення було затверджено постійну колегію суддів у складі суддів: Барицька Т.Л., Губенко Н.М., Картере В.І.
Ухвалою Вищого господарського суду України від 04.10.2016 у складі суддів Картере В.І. (головуючий, доповідач), Барицької Т.Л. та Губенко Н.М. касаційна скарга Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" у справі № 11/51-1559 прийнята до розгляду та призначена до слухання.
Щодо посилання позивача на відсутність звітів про автоматизований розподіл у справі № 11/51-1559 від 30.09.2016 на сайті "Судова влада. Офіційний веб-портал" у розділі "Інформація щодо стадій розгляду судових справ", колегія суддів Вищого господарського суду України вважає за необхідне зазначити наступне:
Вимоги Положення у редакції на час повторного надходження касаційної скарги до Вищого господарського суду України не містять норму, якою б передбачалося формування звіту під час розподілу судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді , оскільки така вимога щодо формування звіту під час розподілу судових справ встановлена лише щодо автоматизованого розподілу судових справ між суддями вперше чи повторного автоматизованого розподілу судових справ між суддями.
Отже, зазначені вище обставини не свідчать про наявність в даному випадку порушення приписів с. 2 1 ГПК України при визначені колегії суддів.
Також, колегія вважає безпідставним ствердження позивача про порушення її права на розгляд справи неупередженим судом, оскільки такі обставини у справі відсутні.
Зокрема за змістом наведеної вище ст. 20 ГПК України суддя, який брав участь у розгляді справи, не може брати участі в новому розгляді справи у разі скасування рішення, ухвали, постанови, прийнятої за його участю, або у перегляді прийнятих за його участю рішень, ухвал, постанов за нововиявленими обставинами. Цей перелік процесуальних підстав відводу законодавець визначив, як вичерпний.
Слід зазначити, що відмовляючи у задоволення відводу, колегія суддів виходить також з усвідомлення того, що безпідставне задоволення відводу, або заявлення самовідводу в свою чергу може свідчити про ухилення від здійснення правосуддя у справі та мати своїм наслідком безпідставне порушення розумних строків розгляду справи.
Враховуючи викладене, наведені у заяві обставини спростовуються наявними матеріалами справи та не є підставою для відводу колегії суддів Картере В.І., Барицької Т.Л. та Губенко Н.М. в розумінні приписів ст. 20 ГПК України під час розгляду справи № 11/51-1559.
Керуючись ст.ст. 4 4 , 4 6 , 4 7 , 20, 86 Господарського процесуального кодексу України
УХВАЛИВ:
Заяву Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" про відвід колегії суддів Картере В.І., Барицької Т.Л. та Губенко Н.М., у справі № 11/51-1559 відхилити.
Головуючий суддя:В. Картере Судді: Т. Барицька Н. Губенко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 19.10.2016 |
Оприлюднено | 25.10.2016 |
Номер документу | 62160885 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Картере В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні