ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

РІШЕННЯ

Справа №461/1070/16-ц

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

/вступна та резолютивна частини/

18 жовтня 2016 року м.Львів

Галицький районний суд міста Львова в складі:

головуючого-судді - Романюка В.Ф.

з участю секретаря судового засідання - Куц Н.З.

позивача - ОСОБА_1

представника позивача - ОСОБА_2

представника відповідача ТзОВ «Агенція регіональної інформації та аналітики "Гал-Інфо» - ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Львівська хвиля», товариства з обмеженою відповідальністю "Агенція регіональної інформації та аналітики «Гал-Інфо», ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про захист честі, гідності та ділової репутації,

в с т а н о в и в:

враховуючи те, що для повного складання тексту рішення суду та обґрунтування пояснень сторін потрібен значний час, у відповідності до ст.209 ЦПК України, суд вважає, що складання рішення суду в повному обсязі слід відкласти на строк п'ять днів з дня закінчення розгляду справи, та повідомити особам, які беруть участь у справі, що вони зможуть ознайомитися з повним текстом рішенням 24 жовтня 2016 року в приміщенні Галицького районного суду м/. Львова.

На підставі ст.209 ЦПК України, суд, -

ухвалив:

позов задоволити повністю.

Визнати недостовірною та такою, що принижує честь, гідність та ділову репутацію ОСОБА_1 інформацію, розміщену 12 лютого 2016 року на сайті www.galinfo.com.ua в статті під назвою «Боєць «Луганськ-1» підтвердив, що купив авто в ОСОБА_1 не підозрюючи, що воно волонтерське», а саме:

«...на момент акції купівлі-продажу він запитував у ОСОБА_1, чи належить йому автомобіль «Опель Фронтейра» і той запевнив його, що автомобіль його власність.

«ОСОБА_1 (ОСОБА_1, - ред.) мені сказав, що це він за свої гроші купив машину, що він приїхав на ній в наш батальйон, і якщо, мовляв, в мене є бажання, то продасть мені її за 30 тис.грн. (на той час 1500 доларів). Мовляв, давай гроші і забирай її собі».

«Я йому (ОСОБА_1, - ред.) заплатив частинами - 28 тис. грн протягом двох місяців. Він мені передав машину, всі документи в мене є, навіть є люди, які підтвердять, що я в нього дійсно купив цю машину. Але ж ніхто не знав, що цей автомобіль йому волонтери передали... Він про це нікому не говорив і не згадував, що авто нам передали від благодійного фонду за що я йому гроші віддавав? Як то не його машина була?..».

«Про ремонт - це абсолютна неправда. Він нам говорив, що авто йому обійшлось не дуже дорого, і тому він може її за 28 тис. грн. продати. А те, що він казав, що начебто він її ремонтував, то можу сказати, що поки я виплачував йому гроші, машина була в нього, він її підганяв тоді ремонтувати, і я добре знав, який стан машини. Коли ж він передавав

мені авто, я не помітив, щоб там щось серйозно ремонтувалось там було ремонту ну тисяч на дві. Два ската купив, а так нічого він там не робив».

Зобов'язати - Товариство з обмеженою відповідальністю «АГЕНЦІЯ ІНФОРМАЦІЇ ТА АНАЛІТИКИ" ГАЛ-ІНФО" (код ЄДРПОУ 38739173), ОСОБА_7, ОСОБА_5 в строк, що не перевищує п'ятнадцяти днів, з моменту набрання рішенням законної сили, спростувати зазначену недостовірну інформацію шляхом розміщення на веб-сайті www.galinfo.com.ua простування наступного змісту: «Спростування. В статті під назвою «Боєць «Луганськ-1» підтвердив, що купив авто в ОСОБА_1 не підозрюючи, що воно волонтерське», розміщеній на сайті 12.02.2016 р. незаконно поширено недостовірну інформацію про ОСОБА_1. Не відповідає дійсності інформація про те, що ОСОБА_1 запевнював, що автомобіль «Опель Фронтейра» є його власністю, що він за свої гроші купив машину та пропонував її продати за 30 тис. грн. Не відповідає дійсності також те, що ОСОБА_1 погодився продати і продав вказаний автомобіль за 28 тис. грн., а також те, що окрім купівлі двох скатів, жодних інших ремонтних робіт вказаного автомобіля ОСОБА_1 не проводив».

Визнати недостовірною та такою, що принижує честь, гідність та ділову зепутацію ОСОБА_1 інформацію, розміщену 09 лютого 2016 року на сайті www.lwr.com.ua в статті під назвою «Заступник комбата продав подарований для вояків позашляховик», а саме: «... причетний до цього один із чиновників обласної адміністрації, який раніше служив у батальйоні Луганськ-1 та був заступником комбата». «Авто чоловік продав вже у зоні АТО. Водію батальйону Луганськ-1 ОСОБА_5 - за 28 тисяч гривень». «Ми запитували, як він може продавати батальйонну машину. А він казав, що це його, мовляв кошти в неї вклав, а відтак може нею розпоряджатися. Спочатку 30 тисяч гривень за неї просив. Та ще й швидку пропонував».

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «ЛЬВІВСЬКА ХВИЛЯ» (код ЄДРПОУ 13824151) та ОСОБА_6 в строк, що не перевищує п'ятнадцяти днів, з моменту набрання рішенням законної сили, спростувати зазначену недостовірну інформацію шляхом розміщення на веб-сайті www.lwr.com.uaспростування наступного змісту: «Спростування. В статті «Заступник комбата продав подарований для вояків позашляховик», розміщеній на сайті 09.02.2016 р. незаконно поширено недостовірну інформацію про ОСОБА_1. Не відповідає дійсності інформація про те, що ОСОБА_1 продав автомобіль «OPEL FRONTERA» водію батальйону Луганськ-1 за 28 тис. гривень. Не відповідає дійсності також те, що спочатку ОСОБА_1 30 тисяч гривень за неї просив. Та ще й швидку пропонував».

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «ЛЬВІСЬКА ХВИЛЯ» (код ЄДРПОУ 13824151) на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 440,96 грн.

Стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю «АГЕНЦІЯ ІНФОРМАЦІЇ ТА АНАЛІТИКИ" ГАЛ-ІНФО" (код ЄДРПОУ 38739173) на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 440,96 грн.

Стягнути з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 440,96 грн.

Стягнути з ОСОБА_6 на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 440,96 грн.

Стягнути з ОСОБА_7 на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 440,96 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Львівської області через Галицький районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги на рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Головуючий суддя В.Ф. Романюк

Дата ухвалення рішення 18.10.2016
Зареєстровано 25.10.2016
Оприлюднено 27.10.2016

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону