Справа № 760/17193/16-к
1-кс-12727/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2016 року м. Київ
Слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКЗОТІК ГРУП» про скасування арешту майна,
в с т а н о в и в:
До Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання ТОВ «ЕКЗОТІК ГРУП» про скасування арешту майна, застосованого ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 04 лютого 2016 року стосовно банківських рахунків ТОВ «ЕКЗОТІК ГРУП», зокрема, на рахунок № НОМЕР_1 , який відкритий у АТ «Таскомбанк».
Клопотання обґрунтовується тим, що в межах кримінального провадження № 32015100110000070 від 30 березня 2015 року був накладений арешт на зазначений рахунок ТОВ «ЕКЗОТІК ГРУП» у АТ «Таскомбанк».
ТОВ «ЕКЗОТІК ГРУП» вважає, що накладення арешту було безпідставним та помилковим, оскільки майно не мало та не має статусу тимчасово вилученого, арешт накладений на майно осіб, які не мають статусу підозрюваного або обвинуваченого, майно не підлягає спец конфіскації та до грошових коштів на рахунку не можуть бути застосовані заходи кримінально-правового характеру. Клопотання слідчого не містить доказів, що ТОВ «ЕКЗОТІК ГРУП» використовувалось третьою особою ( ОСОБА_2 ) у власних цілях, не наведено доказів безтоварності операцій ТОВ «ЕКЗОТІК ГРУП». Надати свої докази реальності господарської діяльності сторона захисту не мала можливості, оскільки не приймала участі в судовому засіданні.
Кримінальне правопорушення, що розслідується не стосується діяльності ТОВ «ЕКЗОТІК ГРУП». Провадження відкрито за фактом фіктивного підприємництва, ухилення від сплати податків та умисне введення в обіг на території України небезпечної продукції, проте нікому не оголошеного підозру та не пред`явлено обвинувачення.
У клопотанні слідчого та в ухвалі слідчого судді не встановлено обставин кримінального правопорушення, які б пов`язували їх з діяльністю ТОВ «ЕКЗОТІК ГРУП», не зазначено підстав необхідності арешту рахунку товариства, оскільки не доведено, що кошти на рахунку здобуті злочинним шляхом.
У судовому засіданні директор ТОВ «ЕКЗОТІК ГРУП» та адвокат товариства підтримали подане клопотання та просили його задовольнити. Пояснили суду, що ТОВ «ЕКЗОТІК ГРУП» займається ввезенням бананів, але через арешт рахунку діяльність товариства заблокована, так як саме цей рахунок вказаний в укладених контрактах. З лютого 2016 року будь-яких слідчих дій органом досудового розслідування не проводилось, посадові особи не опитувались. Вважають, що арешт було накладено необґрунтовано.
Представник СУ ФР ГУ ДФС ЦО з обслуговування ВП чи старший слідчий з ОВС 1-го відділу кримінальних розслідувань СУ ФР ГУ ДФС ЦО з обслуговування ВП ОСОБА_3 , за клопотанням якого було арештовано майно, в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали, слідчий суддя дійшов до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Частиною 10 цієї статті визначено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 04 лютого 2016 року накладено арешт на банківські рахунки ТОВ «ЕКЗОТІК ГРУП», зокрема, на рахунок № НОМЕР_1 , який відкритий у АТ «Таскомбанк»; заборонено розпоряджатися грошовими коштами та зупинено видаткові операції по рахунку.
Арешт був накладений в зв`язку зі здійсненнями досудового розслідування кримінального провадження № 32015100110000070 від 30 березня 2015 року.
Згідно з ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження судом.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Звертаючись з клопотанням про накладення арешту, слідчий зазначав, що ОСОБА_2 використовує ряд підприємств, зокрема, і ТОВ «ЕКЗОТІК ГРУП», у якості транзитних, через рахунки яких проходять фінансові операції на незаконну конвертацію грошових коштів у готівку за безтоварними фінансово-господарськими операціями.
У клопотанні про скасування арешту майна зазначено та підтверджено представниками ТОВ «ЕКЗОТІК ГРУП» у судовому засіданні, що після накладення арешту будь-яких слідчих дій органом досудового розслідування не проводилось, працівники ТОВ «ЕКЗОТІК ГРУП» не опитувались. Товариство займається ввезенням бананів, але через арешт рахунку діяльність товариства фактично заблокована, чим створюються перешкоди в господарській діяльності.
З матеріалів справи вбачається, що кримінальне провадження № 32015100110000070 зареєстроване ще 30 березня 2015 року. Про підозру будь-кому з посадових осіб ТОВ «ЕКЗОТІК ГРУП» не повідомлялось, відповідно на день розгляду клопотання слідчого та накладення арешту на майно службові особи товариства в статусі підозрюваних не перебували. З наявних матеріалів не вбачається, яке відношення рахунок підприємства має до розслідування кримінального правопорушення. Фатично такі посилання ґрунтуються лише на тексі клопотання.
Старший слідчий з ОВС 1-го відділу кримінальних розслідувань СУ ФР ГУ ДФС ЦО з обслуговування ВП, за клопотанням якого було арештовано майно, в судове засідання не з`явився, та не надав будь-яких доказів на підтвердження необхідності арешту рахунків ТОВ «ЕКЗОТІК ГРУП».
За таких обставин, вбачається, що арешт на рахунок ТОВ «ЕКЗОТІК ГРУП» накладено необґрунтовано.
З огляду на наведене, клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 131, 132, 167, 170-173, 174 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в:
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКЗОТІК ГРУП» про скасування арешту майна задовольнити.
Скасувати арешт майна, застосований ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 04 лютого 2016 року, згідно якої:
-накладено арешт на банківські рахунки Товариства з обмеженою відповідальністю «Екзотік груп» (код ЄДРПОУ 39459462), зокрема на рахунок № НОМЕР_1 , який відкритий у АТ «Таскомбанк» (МФО 339500), який знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Симона Петлюри, 30;
-заборонено розпоряджатися грошовими коштами, що знаходяться на рахунку № НОМЕР_1 , відкритому Товариством з обмеженою відповідальністю «Екзотік груп» (код ЄДРПОУ 39459462) в банківській установі АТ «Таскомбанк» (МФО 339500), який знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Симона Петлюри, 30;
-зупинено видаткові операції з грошовими коштами, що надходять на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Екзотік груп» (код ЄДРПОУ 39459462) в банківській установі АТ «Таскомбанк» (МФО 339500) та зупинено видаткові операції з коштами, які надійшли на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Екзотік груп» (код ЄДРПОУ 39459462) та вже знаходяться на рахунку.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 62225783 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Українець В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні