Рішення
від 21.10.2016 по справі 910/16541/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.10.2016Справа №910/16541/16

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР»

До Державного підприємства «Український державний центр радіочастот»

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, Товариство з обмеженою відповідальністю «Діалінк»

про зобов'язання укласти договір

Суддя Спичак О.М.

Представники сторін:

від позивача: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 - по дов.

від відповідача : ОСОБА_5 - по дов.

від третьої особи: ОСОБА_6 - по дов.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» про зобов'язання укласти договір.

Ухвалою від 12.09.2016 року було порушено провадження по справі №910/16541/16 та призначено її розгляд на 30.09.2016 року.

29.09.2016 року представник відповідача подав до канцелярії суду відзив на позовну заяву.

30.09.2016 року до канцелярії суду Товариством з обмеженою відповідальністю «Діалінк» була подана заява, відповідно до якої останній просив суд допустити його до участі у справі, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Крім того, Товариством з обмеженою відповідальністю «Діалінк» також було подане клопотання про зупинення провадження у справі.

В судовому засіданні 30.09.2016 року представник позивача подав заяву про зміну предмету позову, відповідно до якої просить суд:

1. Поновити строк, передбачений абз. 4, ч.2, ст.31 Закону України «Про здійснення держаних закупівель» для укладення Договору щодо закупівлі послуг з проектування, розроблення, впровадження та технічної підтримки Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів» (АІС ЦБД ПН) між Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» (код ЄДРПОУ: 01181765, м. Київ, проспект Перемоги, 15-й КМ, 03179) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» (код ЄДРПОУ 39679753, м. Київ, проспект Оболонський, 35, 04205);

2. Продовжити строк надання послуг з проектування, розроблення та впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів» (АІС ЦБД ПН) до 31.03.2017 року по Договору «Про закупівлю послуг з проектування, розроблення, впровадження та технічної підтримки Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів» (АІС ЦБД ПН)» між Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» (код ЄДРПОУ: 01181765, м.Київ, проспект Перемоги, 15-й КМ, 03179) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» (код ЄДРПОУ 39679753, м. Київ, проспект Оболонський, 35, 04205);

3. Визнати укладеним між Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» (код ЄДРПОУ: 01181765, м. Київ, проспект Перемоги, 15-й КМ, 03179) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» (код ЄДРПОУ 39679753, м. Київ, проспект Оболонський, 35, 04205) як переможцем процедури закупівлі «Код 62.01.1. Послуги щодо проектування та розробляння в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розроблення та впровадження Автоматизованої системи «Централізована база даних перенесених номерів») (оголошення № 227811 від 12.11.2015 року») Договір щодо закупівлі послуг з проектування, розроблення, впровадження та технічної підтримки Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів» (АІС ЦБД ПН) на умовах, викладених Позивачем у позовній заяві від 17 серпня 2016 року;

4. Стягнути з Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (код ЄДРПОУ 39679753, м. Київ, проспект Оболонський, 35, 04205) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» (код ЄДРПОУ 39679753, м. Київ, проспект Оболонський, 35, 04205) 4 134,00 грн. сплаченого судового збору.».

Відповідно до ч. 4 ст. 22 Господарського процесуального кодексу України, позивач вправі до прийняття рішення по справі збільшити розмір позовних вимог за умови дотримання встановленого порядку досудового врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу, в цій частині, відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог. До початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

Відповідно до аб. аб. 1, 4, 5, 7 п. 3.12 Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 року «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції», право позивача на зміну предмета або підстави позову може бути реалізоване лише до початку розгляду господарським судом справи по суті та лише у суді першої інстанції шляхом подання до суду відповідної письмової заяви, яка за формою і змістом має узгоджуватися із статтею 54 ГПК з доданням до неї документів, зазначених у статті 57 названого Кодексу.

Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.

Відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається.

Разом з тим не вважаються зміною підстав позову доповнення його новими обставинами при збереженні в ньому первісних обставин та зміна посилання на норми матеріального чи процесуального права. Водночас і посилання суду в рішенні на інші норми права, ніж зазначені у позовній заяві, не може розумітися як вихід суду за межі позовних вимог. У зв'язку з цим господарський суд, з'ясувавши у розгляді справи, що сторона або інший учасник судового процесу в обґрунтування своїх вимог або заперечень послалися не на ті норми, що фактично регулюють спірні правовідносини, самостійно здійснює правильну правову кваліфікацію останніх та застосовує у прийнятті рішення саме такі норми матеріального і процесуального права, предметом регулювання яких є відповідні правовідносини.

Дослідивши подану заяву про зміну предмету позову, господарський суд зазначає, що дана заява подана до початку розгляду справи по суті, відповідає вимогам чинного законодавства України, а також підписана уповноваженим представником, у зв'язку із чим приймається судом.

Щодо поданої заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Діалінк» про залучення третьої особи, господарський суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 27 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора або з ініціативи господарського суду.

Суд розглянув та задовольнив заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Діалінк» про залучення до участі у справі.

Також, в даному судовому засіданні, представник позивача подав документи на виконання вимог ухвали суду.

Клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Діалінк» щодо зупинення провадження у справі буде розглянуто судом у наступному судовому засіданні.

У зв'язку із залученням третьої особи та необхідністю витребування додаткових доказів, ухвалою від 30.09.2016р. розгляд справи було відкладено на 17.10.2016р.

Представником позивача 11.10.2016р. через відділ діловодства суду було подано заперечення на відзив та 12.10.2016р. були подані клопотання про долучення документів до матеріалів справи, які судом розглянуто та задоволено, а також 13.10.2016р. подано письмові пояснення по справі, а судовому засіданні надано заперечення на клопотання третьої особи про зупинення провадження по справі.

Представником третьої особи 17.10.2016р. через відділ діловодства суду було подано письмові пояснення по справі на виконання вимог ухвали.

Представник третьої особи у судовому засіданні 17.10.2016р. підтримав раніше подане клопотання про зупинення провадження по справі.

Представник позивача проти задоволення означеного клопотання подав заперечення.

Представник відповідача вирішення клопотання третьої особи про зупинення провадження залишив на розсуд суду.

Судом було розглянуто клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Діалінк» про зупинення провадження по справі та відмовлено в його задоволенні з наступних підстав.

За приписами ч.1 ст.79 Господарського процесуального кодексу України господарський суд зупиняє провадження по справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом.

Зупинення провадження у справі - це тимчасове й повне припинення всіх процесуальних дій у справі, що викликане настанням зазначених у законі причин, що перешкоджають подальшому руху процесу, і щодо яких невідомо, коли вони можуть бути усунені.

Зупинення провадження у справі, здійснюється без зазначення строку, до усунення обставин, які зумовили зупинення провадження у справі, тобто закінчення строку визначається вказівкою на подію. Крім того, перелік підстав відкладення розгляду справи не є вичерпним, а зупинити провадження у справі господарський суд може лише з підстав, установлених законом.

Господарський суд повинен зупинити провадження у справі за наявності інформації про розгляд іншої справи, незалежно від заяв учасників судового процесу. Така інформація підтверджується тільки судовими документами: ухвалами, рішеннями, постановами судів, позовними заявами, скаргами.

Для вирішення питання про зупинення провадження у справі господарському суду слід у кожному конкретному випадку з'ясовувати як пов'язана справа, яка розглядається господарським судом, зі справою, що розглядається іншим судом та чим обумовлюється неможливість розгляду справи.

Пов'язаність справ полягає у тому, що рішення іншого суду, який розглядає справу, встановлює обставини, що впливають на збирання та оцінку доказів у даній справі, зокрема, факти, що мають преюдиціальне значення. Ці обставини повинні бути такими, що мають значення для даної справи. Неможливість розгляду даної справи до вирішення справи іншим судом полягає в тому, що обставини, які розглядаються іншим судом, не можуть бути встановлені господарським судом самостійно у даній справі. Йдеться про те, що господарський суд не може розглянути певну справу через обмеженість своєї юрисдикції щодо конкретної справи внаслідок: непідвідомчості; обмеженості предметом позову; неможливості розгляду тотожної справи; певної черговості розгляду вимог.

Обґрунтовуючи подане клопотання, третя особа посилалась на те, що Окружним адміністративним судом міста Києва розглядається справа №826/6080/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Діалінк» до Постійно діючої адміністративної колегії антимонопольного комітету України з розгляду скарг про визнання протиправним та скасування рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель №521-р/пк-ск від 18.03.2016р. про зобов'язання Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» скасувати всі рішення, прийняті після розкриття пропозицій конкурсних торгів учасників процедури закупівлі - «Код 62.01.1. Послуги щодо проектування та розробляння у сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розроблення та впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»)» (оголошення № 227811. оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 12.11.2015 № 377(12.11.2015). Одночасно, третьою особою зазначено, що Господарським судом міста Києва розглядається справа №910/8358/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Діалінк» до Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» про: визнання недійсними рішень комітету з конкурсних торгів Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» стосовно процедури закупівлі «Код 62.01.1. Послуги з проектування та розробки в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розробка і впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»)» [оголошення № 227811, опубліковане на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 12.11.2015 № 377 (12.11.2015)], оформлені Протоколом оцінки пропозицій конкурсних торгів від 21 квітня 2016 року та Протоколом відхилення пропозицій конкурсних торгів від 21 квітня 2016 року; визнання недійсним рішення комітету з конкурсних торгів Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» про акцепт пропозиції конкурсних торгів Товариства з обмеженою відповідальністю «Ес Ай Центр» від 21 квітня 2016 року опублікованого на офіційному загальнодержавному веб-порталі з питань державних закупівель у бюлетені № 79 (25.04.2016) в оголошенні № 108031 від 25 квітня 2016 року; поновлення строку для укладення договору з Товариством з обмеженою відповідальністю «Діалінк» як переможцем процедури закупівлі «Код 62.01.1. Послуги з проектування та розробки в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розробка і впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»)» (оголошення № 227811, опубліковане на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 12.11.2015 № 377 (12.11.2015); зобов'язання Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» укласти договір із Товариством з обмеженою відповідальністю «Діалінк» як переможцем процедури закупівлі «Код 62.01.1. Послуги з проектування та розробки в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розробка і впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»)» (оголошення № 227811, опубліковане на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 12.11.2015 № 377 (12.11.2015).

За висновками суду, обставини, що входять до предмету доказування у даній справі, можуть бути встановлені судом в межах розгляду цієї справи на підставі оцінки доказів, представлених сторонами та третьою особою.

До того ж, з представлених суду документів вбачається, що постановою від 02.09.2016р. Окружного адміністративного суду міста Києва по справі №826/6080/16 у задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Діалінк» відмовлено в повному обсязі.

Доказів оскарження у передбаченому чинним законодавством порядку вказаного судового рішення матеріали справи не містять.

Одночасно, господарський суд зауважує, що у разі задоволення позовних вимог по вказаних вище справах учасники судового процесу не позбавлені права та можливості звернутись до суду з заявою про перегляд рішення по справі №910/16541/16 за нововиявленими обставинами.

Отже, з огляду на наведене у сукупності, клопотання третьої особи про зупинення провадження було залишено судом без задоволення.

Керуючись приписами ст.77 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні 17.10.2016р. було оголошено перерву до 21.10.2016р.

Представником позивача 20.10.2016р. через відділ діловодства суду було подано клопотання про долучення документів до матеріалів справи, яке розглянуто та задоволено судом.

Представник позивача надав усні пояснення по суті спору, відповідно до яких позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача надав усні пояснення по суті спору, відповідно до яких проти задоволення позовних вимог надав заперечення та просив відмовити в їх задоволенні.

Представник третьої особи у судовому засіданні 21.10.2016р. надав усні пояснення по суті справи, згідно яких проти задоволення позову заперечував.

Враховуючи, що у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, за висновками суду, справа може бути розглянута по суті за наявними у ній документами відповідно до вимог ст.75 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні 21.10.2016р.

В судовому засіданні 21.10.2016р. на підставі ст. 85 Господарського процесуального кодексу України оголошено вступну та резолютивну частини рішення суду.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників учасників судового процесу, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

12.11.2015р. Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» було оприлюднено оголошення про проведення процедури закупівлі послуг щодо проектування та розроблення у сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розроблення та впровадження автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів» (код державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010 - 62.01.11).

Документація конкурсних торгів по закупівлі послуг щодо проектування та розроблення у сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розроблення та впровадження автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів» була затверджена Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» 09.11.2015р.

25.12.2015р. Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» було подано пропозицію учасника для участі у конкурсних торгах.

У листі №80/16.4/826 від 25.01.2016р. відповідачем повідомлено позивача про відхилення конкурсної пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР».

Зі змісту протоколу відхилення пропозицій конкурсних торгів вбачається, що пропозиція Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» була відхилена як така, що не відповідає вимогам документації конкурсних торгів, кваліфікаційним критеріям, встановленим ст.16 Закону України «Про здійснення державних закупівель», а саме зазначено наступне: підпунктом 1.4 «Кваліфікаційні критерії» передбачено критерій «Наявність фінансової спроможності (баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух коштів, довідка з обслуговуючого банку про відсутність (наявність заборгованості за кредитами)», на підтвердження якого передбачено надання копії балансу за останній проміжний та останній звітний періоди з відміткою Держкомстату України та копії звіту про фінансові результати за останній проміжний та звітний періоди з відміткою Держкомстату України. Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» надано проміжну фінансову звітність станом на 30.09.2015р. (створене 05.03.2015р., звітність за 2014р. відсутня). Однак, ці документи на думку комітету конкурсних торгів, не підтверджують наявність у учасника фінансової спроможності, виходячи з даних проміжної звітності станом на 30.09.2015р. (протягом двох кварталів підприємство здійснювало збиткову діяльність). У протоколі зазначено, що фінансовий стан підприємства на основі дослідження окремих груп (фінансової стійкості, ліквідності та платоспроможності; прибутковості та рентабельності; ділової активності тощо) вказує на низьку надійність та фінансову неспроможність Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР». Учасником подано пропозицію за відповідною формою, в якій вказано, що вартісний показник «Послуг з технічної підтримки АІС ЦБН ПН» складає нуль гривень. У протоколі вказано, що вказана інформація не узгоджується з іншими документами, наявними у складі пропозиції конкурсних торгів, зокрема з п.1.6 «Кошторису витрат на проектування, розроблення та провадження АІС ЦБН ПН та КСЗІ та АІС ЦБН ПН», де зазначено, що програмне забезпечення АІС ЦБН ПН у складі ТЗ QuadonТМ включає технічну підтримку. Проте, у пропозиції конкурсних торгів Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» вартісний показник «Послуг з технічної підтримки АІС ЦБН ПН» складає нуль грн., що не відповідає додатку №2 до документації конкурсних торгів. З огляду на наведене, комітетом конкурсних торгів наголошено, що Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» зазначено у пропозиції конкурсних торгів (ціновій пропозиції) недостовірну інформацію, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі. Вказані обставини у сукупності стали підставою для відхилення цінової пропозиції позивача.

Згідно протоколу від 25.01.2016р. оцінки пропозицій конкурсних торгів за результатами проведення оцінки пропозицій конкурсних торгів (цінових пропозицій) найбільш економічно вигідною пропозицією визнано пропозицію Товариства з обмеженою відповідальністю «Діалінк».

Листом №80/16.4/822 від 25.01.2016р. Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» було повідомлено Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» про те, що згідно протоколу №14 від 25.01.2016р. засідання комітету конкурсних торгів Товариство з обмеженою відповідальністю «Діалінк» визнано переможцем торгів за процедурою «Послуги щодо проектування та розроблення у сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розроблення та впровадження автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів».

03.02.2016р. Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» звернулось до Антимонопольного комітету України зі скаргою на рішення комітету конкурсних торгів Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», яке оформлено протоколом №14 від 25.0.1.2016р., в якій заявник просив, зокрема, прийняти рішення про наявність порушення процедури закупівлі у частині безпідставності відхилення пропозиції конкурсних торгів Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР»; зобов'язати Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» вжити заходів до усунення порушення процедури закупівлі, а саме: повністю скасувати своє рішення про відхилення пропозиції конкурсних торгів Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» та про визначення переможця торгів; зобов'язати Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» здійснити оцінку пропозиції конкурсних торгів Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» разом з пропозиціями інших учасників на предмет визначення переможця торгів.

Рішенням №521-р/пк-ск від 18.03.2016р. Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» задоволено частково: зобов'язано Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» скасувати всі рішення, прийняті після розкриття пропозицій конкурсних торгів учасників процедури закупівлі «Код 62.01.1. Послуги з проектування та розробки в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розробка і впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»)» [оголошення № 227811, опубліковане на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 12.11.2015 № 377 (12.11.2015)].

Рішенням комітету конкурсних торгів Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», яке оформлено протоколом №46 від 01.04.2016р., відмінено протокол відхилення пропозицій конкурсних торгів на закупівлю за процедурою «Відкриті торги «Послуги з проектування та розробки в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розробка і впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»); відмінено протокол оцінки пропозицій конкурсних торгів на закупівлю за процедурою «Відкриті торги «Послуги з проектування та розробки в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розробка і впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»; відмінено протокол засідання комітету конкурсних торгів №14 від 25.01.2016р. про затвердження протоколів відхилення та оцінки пропозицій конкурсних торгів на закупівлю за процедурою «Відкриті торги «Послуги з проектування та розробки в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розробка і впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»).

З огляду на скасування попередньої процедури закупівлі, відповідачем повторно проведено оцінку наданих цінових пропозицій та відповідно до змісту протоколу від 21.04.2016р. відхилення пропозицій конкурсних торгів Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» відхилено пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «Хуавей Україна» та Державного підприємства «Українські спеціальні системи».

Згідно змісту протоколу від 21.04.2016р. оцінки пропозицій конкурсних торгів за результатами проведення оцінки пропозицій конкурсних торгів (цінових пропозицій) найбільш економічно вигідною пропозицією визначено пропозицію Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» та визнано останнього переможцем.

Враховуючи означені результати процедури закупівлі переможцю було направлено повідомлення №79 від 25.04.2016р. про акцепт пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції.

Не погоджуючись з означеними вище рішеннями комітету конкурсних торгів Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», Товариство з обмеженою відповідальністю «Діалінк» звернулось до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель з відповідною скаргою.

Рішенням №887-р/пк-ск від 04.05.2016р. Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель скаргу третьої особи прийнято до розгляду.

Крім того, третя особа звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва (справа №826/6080/16) до Постійно діючої адміністративної колегії антимонопольного комітету України з розгляду скарг про визнання протиправним та скасування рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель №521-р/пк-ск від 18.03.2016р. про зобов'язання Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» скасувати всі рішення прийняті після розкриття пропозицій конкурсних торгів учасників процедури закупівлі - «Код 62.01.1. Послуги щодо проектування та розробляння у сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розроблення та впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»)» (оголошення № 227811, оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 12.11.2015 № 377(12.11.2015).

Одночасно, матеріалами справи підтверджується, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Діалінк» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» про: визнання недійсними рішень комітету з конкурсних торгів Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» стосовно процедури закупівлі «Код 62.01.1. Послуги з проектування та розробки в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розробка і впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»)» [оголошення № 227811, опубліковане на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 12.11.2015 № 377 (12.11.2015)], оформлені Протоколом оцінки пропозицій конкурсних торгів від 21 квітня 2016 року та Протоколом відхилення пропозицій конкурсних торгів від 21 квітня 2016 року; визнання недійсним рішення комітету з конкурсних торгів Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» про акцепт пропозиції конкурсних торгів Товариства з обмеженою відповідальністю «Ес Ай Центр» від 21 квітня 2016 року, опублікованого на офіційному загальнодержавному веб-порталі з питань державних закупівель у бюлетені № 79 (25.04.2016) в оголошенні № 108031 від 25 квітня 2016 року; поновлення строку для укладення договору з Товариством з обмеженою відповідальністю «Діалінк» як переможцем процедури закупівлі «Код 62.01.1. Послуги з проектування та розробки в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розробка і впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»)» (оголошення № 227811, опубліковане на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 12.11.2015 № 377 (12.11.2015); зобов'язання Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» укласти договір із Товариством з обмеженою відповідальністю «Діалінк» як переможцем процедури закупівлі «Код 62.01.1. Послуги з проектування та розробки в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розробка і впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»)» (оголошення № 227811, опубліковане на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 12.11.2015 № 377 (12.11.2015). Ухвалою від 13.05.2016р. Господарським судом міста Києва порушено провадження по справі №910/8358/16.

З представлених суду документів вбачається, що в межах розгляду справи №910/8358/16 судом на підставі заяви позивача було застосовано заходи до забезпечення позову, а саме ухвалою від 30.05.2016р. заборонено Державному підприємству «Український державний центр радіочастот» укладати договір із Товариством обмеженою відповідальністю «Ес Ай Центр» як переможцем процедури закупівлі «Код 62.01.1. Послуги з проектування та розробки в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розробка і впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»)» [оголошення № 227811, опубліковане на веб-порталі з питань державних закупівель, бюлетень від 12.11.15. № 377 (12.11.2015)] до набрання судовим рішенням у справі №910/8358/16 законної сили.

Рішенням №1162-р/пк-ск від 02.06.2016р. Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель з огляду на відкликання скарги Товариством з обмеженою відповідальністю «Діалінк», розгляд останньої було припинено.

Постановою від 20.07.2016р. Київського апеляційного господарського суду скасовано ухвалу від 30.05.2016р. Господарського суду міста Києва по справі №910/8358/16.

21.07.2016р. Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» звернулось до Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» з листом №80/3494-L/2016 про підписання проекту договору за наслідками проведення процедури закупівлі «Код 62.01.1. Послуги з проектування та розробки в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розробка і впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»)». До означеного листа було додано, в тому числі, проект договору щодо закупівлі послуг з проектування, розроблення, впровадження та технічної підтримки Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів». Лист №80/3494-L/2016 від 21.07.2016р. було отримано Державним підприємством «Український державний центр радіочастот», що підтверджується написом про отримання представником відповідача. Одночасно, судом прийнято до уваги, що відповідачем протягом розгляду справи у судових засіданнях обставини щодо отримання від позивача проекту договору щодо закупівлі послуг з проектування, розроблення, впровадження та технічної підтримки Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів» не заперечувались.

Одночасно, листом №07/2016-06к від 21.07.2016р. позивачем повідомлено відповідача про скасування постановою від 20.07.2016р. Київського апеляційного господарського суду ухвали від 30.05.2016р. Господарського суду міста Києва по справі №910/8358/16, а отже, відсутність перешкод щодо укладання договору закупівлі послуг з проектування, розроблення, впровадження та технічної підтримки Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів».

Листом №80/16.4/10372 від 01.08.2016р. Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» повідомлено Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» про закінчення строку, визначеного Законом України «Про здійснення держаних закупівель», для укладання договору за наслідками здійснення процедури закупівлі послуг за державні кошти. До того ж, замовником послуг наголошено на тому, що строк надання послуг, який визначено документацією конкурсних торгів, сплинув 30.06.2016р. З огляду на наведене позивачу було відмовлено у підписання відповідного договору.

За твердженнями позивача, останньому, як переможцю процедури закупівлі «Послуги з проектування та розробки в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розробка і впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»)», було необґрунтовано відмовлено в укладанні договору щодо закупівлі послуг з проектування, розроблення, впровадження та технічної підтримки Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів», що і стало підставою для звернення до суду з розглядуваним позовом.

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, господарський суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Відповідно до ст.55 Конституції України кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань. Статтею 124 Конституції України встановлено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Конституційне право на судовий захист передбачає як невід'ємну частину такого захисту можливість поновлення порушених прав і свобод громадян, правомірність вимог яких встановлена в належній судовій процедурі і формалізована в судовому рішенні, і конкретні гарантії, які дозволяли б реалізовувати його в повному об'ємі і забезпечувати ефективне поновлення в правах за допомогою правосуддя, яке відповідає вимогам справедливості, що узгоджується також із ст.13 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Згідно із ст.1 Господарського процесуального кодексу України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.

Статтею 20 Господарського кодексу України передбачено, що кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів.

Захист цивільних прав та інтересів судом здійснюється у спосіб встановлений законом або договором.

Перелік основних способів захисту цивільних прав та інтересів визначається ст.16 Цивільного кодексу України та ст.20 Господарського кодексу України. При цьому, відповідно до ч.2 ст.16 Цивільного кодексу України суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

Відповідно до ст.509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно із ст.11 вказаного нормативно-правового акту підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

За змістом ст.626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Статтею 638 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.

Статтею 3 ст.179 Господарського кодексу України визначено, що укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Зміст договору, що укладається на підставі державного замовлення, повинен відповідати цьому замовленню (ч.5 ст.179 Господарського кодексу України).

Відповідно до ст.183 Господарського процесуального кодексу України договори за державним замовленням укладаються між визначеними законом суб'єктами господарювання - виконавцями державного замовлення та державними замовниками, що уповноважені від імені держави укладати договори (державні контракти), в яких визначаються господарські зобов'язання сторін та регулюються відносини замовника з виконавцем щодо виконання державного замовлення. Держава в особі Кабінету Міністрів України виступає гарантом за зобов'язаннями державних замовників. Укладення сторонами договору за державним замовленням (державного контракту) здійснюється в порядку, передбаченому статтею 181 цього Кодексу, з урахуванням особливостей, передбачених законодавством. Державний контракт укладається шляхом підписання сторонами єдиного документа. Ухилення від укладення договору за державним замовленням є порушенням господарського законодавства і тягне за собою відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами. Спори, пов'язані з укладенням договору за державним замовленням, в тому числі, при ухиленні від укладення договору однієї або обох сторін, вирішуються в судовому порядку. Виконавець державного замовлення звільняється від обов'язку укладення державного контракту на умовах, визначених державним замовленням, у разі визнання в судовому порядку державного замовлення недійсним.

Статтею 187 Господарського кодексу України передбачено, що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади на момент виникнення спірних правовідносин було врегульовано Законом України «Про здійснення державних закупівель» (у відповідній редакції).

Державна закупівля - це придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому Законом; договір про закупівлю - договір, який укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари; документація конкурсних торгів - документація, що розробляється та затверджується замовником, оприлюднюється для вільного доступу та безоплатно подається замовником під час проведення торгів (конкурсних торгів) фізичним/юридичним особам. Документація конкурсних торгів не є об'єктом авторського права та/або суміжних прав (ст.1 Закону України «Про здійснення державних закупівель»).

Частинами 1, 2 ст.31 Закону України «Про здійснення державних закупівель» передбачено, що у день визначення переможця замовник акцептує пропозицію конкурсних торгів, що визнана найбільш економічно вигідною за результатами оцінки. Замовник зобов'язаний протягом одного робочого дня з дня прийняття рішення про визначення переможця надіслати переможцю торгів повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів, а всім іншим учасникам - письмове повідомлення про результати торгів із зазначенням найменування та місцезнаходження учасника-переможця, пропозицію конкурсних торгів якого визнано найбільш економічно вигідною за результатами оцінки. Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, пропозицію конкурсних торгів якого було акцептовано, не пізніше ніж через 30 днів з дня акцепту пропозиції відповідно до вимог документації конкурсних торгів та акцептованої пропозиції. З метою забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів.

Статтею 18 Закону України «Про здійснення державних закупівель» визначено порядок оскарження процедур закупівлі. Зокрема, наведеною статтею передбачено, що скарга до органу оскарження подається суб'єктом оскарження в письмовій формі та повинна бути підписана особою, яка її подає, і містити таку інформацію: найменування органу оскарження; ім'я (найменування), місце проживання (місцезнаходження) суб'єкта оскарження, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти (у разі наявності); найменування, місцезнаходження, поштова адреса замовника, генерального замовника, рішення, дії або бездіяльність яких оскаржуються; номер оголошення про проведення процедури, яке оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу; підстави подання скарги, посилання на порушення процедури закупівлі або прийняті рішення, дії або бездіяльність замовника, генерального замовника, фактичні обставини, що це можуть підтверджувати, дату, коли суб'єкту оскарження стало відомо про такі рішення, дії або бездіяльність; вимоги суб'єкта оскарження та їх обґрунтування. До скарги додаються документи (у разі наявності), що підтверджують порушення процедури закупівлі або неправомірність рішень, дій або бездіяльності замовника, генерального замовника. Подання скарги до органу оскарження не потребує попереднього звернення до замовника, генерального замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі. Скарги подаються до органу оскарження не пізніше 10 днів з дня, коли суб'єкт оскарження дізнався або повинен був дізнатися про порушення його прав чи законних інтересів прийнятим рішенням, дією чи бездіяльністю замовника, генерального замовника, але до дня укладення договору про закупівлю. Скарги, що стосуються прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, генерального замовника, що відбулися до закінчення строку, встановленого для подання пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), подаються не пізніше ніж за чотири дні до дати, встановленої для подання пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), та не пізніше ніж за три дні до дати, встановленої для подання цінових пропозицій. Орган оскарження приймає рішення про припинення розгляду скарги у разі, якщо: обставини, зазначені в абзацах другому - п'ятому частини шостої цієї статті, встановлені органом оскарження після прийняття скарги до розгляду; замовником, генеральним замовником прийнято рішення про відміну торгів чи визнання їх такими, що не відбулися, відміну переговорної процедури, крім випадку оскарження будь-якого з цих рішень; скаргу відкликано суб'єктом оскарження. Розгляд скарги зупиняє перебіг строків, встановлених абзацами третім і четвертим частини другої статті 31, абзацом четвертим частини п'ятої статті 36, абзацом другим частини третьої статті 39 цього Закону. Перебіг цих строків продовжується з дня, наступного за днем прийняття рішення органом оскарження за результатами розгляду скарги, рішення про припинення розгляду скарги або рішення про залишення скарги без розгляду. У будь-якому разі укладення договору про закупівлю під час процедури оскарження забороняється. Під час розгляду скарги органом оскарження Уповноважений орган повинен забезпечити неприйняття для оприлюднення інформації про закупівлю за призупиненою процедурою закупівлі, яка підлягає оприлюдненню згідно з цим Законом, крім випадків усунення замовником, генеральним замовником порушень, зазначених у скарзі. Органом оскарження у розумінні ст.1 Закону України «Про здійснення державних закупівель» є Антимонопольний комітет України.

Як вказувалось вище, відповідно до протоколу від 21.04.2016р. оцінки пропозицій конкурсних торгів з проведення оцінки пропозицій конкурсних торгів (цінових пропозицій) найбільш економічно вигідною пропозицією визнано пропозицію Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» та визнано останнього переможцем. З огляду на означені результати процедури закупівлі, переможцю було направлено повідомлення №79 від 25.04.2016р. про акцепт пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції.

Не погоджуючись з означеними вище рішеннями комітету конкурсних торгів Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», Товариство з обмеженою відповідальністю «Діалінк» звернулось до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель з відповідною скаргою.

Тобто, виходячи з приписів ст.18 Закону України «Про здійснення державних закупівель», обставини щодо оскарження Товариством з обмеженою відповідальністю «Діалінк» процедури закупівлі «Послуги щодо проектування та розробляння у сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розроблення та впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів» вказують на те, що перебіг строків для укладання відповідного правочину було зупинено.

Рішенням №887-р/пк-ск від 04.05.2016р. Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель скаргу третьої особи прийнято до розгляду.

Рішенням №1162-р/пк-ск від 02.06.2016р. Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель з огляду на відкликання скарги Товариством з обмеженою відповідальністю «Діалінк», розгляд останньої було припинено.

Наразі, твердження третьої особи про неправомірність та безпідставність визначення переможцем процедури закупівлі саме Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» з огляду на надання останнім недостовірної інформації у складі конкурсної пропозиції, суд вважає такими, що позбавлені належного доказового обґрунтування. При цьому, підстави, наявність яких, на думку третьої особи, свідчить про недостовірність інформації, наданої позивачем, вже були предметом розгляду у межах справи №826/6080/16, яка розглядалась Окружним адміністративним судом міста Києва. При цьому, суд зауважує, що доказів скасування чи оскарження у передбачено чинним законодавством порядку постанови від 02.09.2016р. Окружного адміністративного суду міста Києва по справі №826/6080/16 матеріали справи не містять.

Одночасно, матеріалами справи підтверджується, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Діалінк» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» про: визнання недійсними рішень комітету з конкурсних торгів Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» стосовно процедури закупівлі «Код 62.01.1. Послуги з проектування та розробки в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розробка і впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»)» [оголошення № 227811, опубліковане на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 12.11.2015 № 377 (12.11.2015)], оформлені Протоколом оцінки пропозицій конкурсних торгів від 21 квітня 2016 року та Протоколом відхилення пропозицій конкурсних торгів від 21 квітня 2016 року; визнання недійсним рішення комітету з конкурсних торгів Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» про акцепт пропозиції конкурсних торгів ТОВ «Ес Ай Центр» від 21 квітня 2016 року опублікованого на офіційному загальнодержавному веб-порталі з питань державних закупівель у бюлетені № 79 (25.04.2016) в оголошенні № 108031 від 25 квітня 2016 року; поновлення строку для укладення договору з Товариством з обмеженою відповідальністю «Діалінк» як переможцем процедури закупівлі «Код 62.01.1. Послуги з проектування та розробки в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розробка і впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»)» (оголошення № 227811, опубліковане на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 12.11.2015 № 377 (12.11.2015); зобов'язання Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» укласти договір із Товариством з обмеженою відповідальністю «Діалінк» як переможцем процедури закупівлі «Код 62.01.1. Послуги з проектування та розробки в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розробка і впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»)» (оголошення № 227811, опубліковане на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 12.11.2015 № 377 (12.11.2015). Ухвалою від 13.05.2016р. Господарським судом міста Києва порушено провадження по справі №910/8358/16. Зі змісту відомостей автоматизованої системи «Діловодство господарського суду міста Києва» вбачається, що третя особа звернулась до суду з вказаним вище позовом 05.05.2016р.

Наразі, суд вважає за необхідне зауважити, що визначення у Законі України «Про здійснення державних закупівель» порядку оскарження конкурсних торгів та органом оскарження лише Антимонопольний комітет України не нівелює прав осіб на судовий захист своїх прав та законних інтересів. При цьому, суд зазначає наступне.

Статтею 124 Конституції України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) визначено право кожної особи звернутись до суду за захистом свого порушеного права чи законного інтересу.

За позицією Конституційного суду України, викладеною в рішенні №15-рп/2002 від 09.07.2002р. у справі за конституційним зверненням Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «Кампус Коттон клаб» щодо офіційного тлумачення положення частини другої статті 124 Конституції України, випливає, що кожен із суб'єктів правовідносин у разі виникнення спору може звернутися до суду за його вирішенням. Суб'єктами таких правовідносин можуть бути громадяни, іноземці, особи без громадянства, юридичні особи та інші суб'єкти цих правовідносин. Зазначена норма, як і інші положення Конституції України, не містять застереження щодо допустимості судового захисту тільки після досудового врегулювання спору та неприпустимості здійснення правосуддя без його застосування.

Право на судовий захист передбачено й іншими статтями Конституції України. Так, відповідно до ст.8 Конституції України звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України, норми якої мають пряму дію та найвищу юридичну силу, гарантується. Частина 4 ст.13 Конституції України встановлює обов'язок держави забезпечити захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, в тому числі у судовому порядку. До таких суб'єктів належать, зокрема, юридичні особи та інші суб'єкти господарських відносин. Тобто, можливість судового захисту не може бути поставлена законом, іншими нормативно-правовими актами у залежність від використання суб'єктом правовідносин інших засобів правового захисту, у тому числі досудового врегулювання спору.

Обов'язкове досудове врегулювання спорів, яке виключає можливість прийняття позовної заяви до розгляду і здійснення за нею правосуддя, порушує право особи на судовий захист. Можливість використання суб'єктами правовідносин досудового врегулювання спорів може бути додатковим засобом правового захисту, який держава надає учасникам певних правовідносин, що не суперечить принципу здійснення правосуддя виключно судом. Виходячи з необхідності підвищення рівня правового захисту держава може стимулювати вирішення правових спорів у межах досудових процедур, однак їх використання є правом, а не обов'язком особи, яка потребує такого захисту.

Суб'єкти правовідносин добровільно обирають засіб захисту їхніх прав.

Таким чином, обрання певного засобу правового захисту є правом, а не обов'язком особи, яка добровільно, виходячи з власних інтересів, його використовує.

Одночасно, як вказувалось вище, в межах розгляду справи №910/8358/16 судом на підставі заяви позивача було застосовано заходи до забезпечення позову, а саме ухвалою від 30.05.2016р. заборонено Державному підприємству «Український державний центр радіочастот» укладати договір із Товариством обмеженою відповідальністю «Ес Ай Центр» як переможцем процедури закупівлі «Код 62.01.1. Послуги з проектування та розробки в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розробка і впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»)» [оголошення № 227811, опубліковане на веб-порталі з питань державних закупівель, бюлетень від 12.11.15. № 377 (12.11.2015)] до набрання судовим рішенням у справі №910/8358/16 законної сили.

Постановою від 20.07.2016р. Київського апеляційного господарського суду скасовано ухвалу від 30.05.2016р. по справі №910/8358/16 Господарського суду міста Києва.

Наразі, суд зазначає, що на момент поновлення строків, що передбачені ст.31 Закону України «Про здійснення державних закупівель» щодо укладання договору про закуплю у зв'язку з прийняттям Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель рішення №1162-р/пк-ск від 02.06.2016р. про припинення розгляду скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Діалінк» з огляду на відкликання скарги, фактичне укладання договору за наслідками проведення процедури закупівлі було неможливим з огляду на застосування наведених вище заходів до забезпечення позову у межах справи №910/8358/16. При цьому, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.5 ст.124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

За приписами ч.2 ст.13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається процесуальним законом.

Згідно із ст.4-5 Господарського процесуального кодексу України господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов. Рішення і постанови господарських судів приймаються іменем України.

Ухвали господарських судів набирають законної сили в день їх винесення, якщо інше не передбачено законом (п.12 Постанови №6 від 23.03.2012р. Пленуму Вищого господарського суду України «Про судове рішення»).

Тобто, ухвала від 30.05.2016р. Господарського суду міста Києва по справі №910/8358/16 була обов'язковою для Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» та Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», а отже, до моменту її скасування постановою Київського апеляційного господарського суду, тобто, до 20.07.2016р. сторони були позбавлені можливості укласти договір за наслідками проведення процедури закупівлі «Код 62.01.1. Послуги з проектування та розробки в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розробка і впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»)».

Враховуючи скасування судом апеляційної інстанції ухвали про застосування заходів до забезпечення позову, суд зазначає, що відмова листом №80/16.4/10372 від 01.08.2016р. Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» Товариству з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» про закінчення строку, визначеного Законом України «Про здійснення держаних закупівель», для укладання договору за наслідками здійснення процедури закупівлі послуг за державні кошти є необґрунтованою та безпідставною та не спростовує обов'язку відповідача як замовника укласти договір з позивачем.

Крім того, слід зазначити що статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий розгляд його справи.

У ст.11 Міжнародного пакту про політичні та громадянські права, який ратифіковано Указом №2148-08 від 19.10.1973р. Президії Верховної Ради Української РСР, кожен має право при визначенні його прав і обов'язків у будь-якому цивільному процесі на справедливий і публічний розгляд справи компетентним, незалежним і безстороннім судом, створеним на підставі закону.

Одночасно, у рішенні №7-рп/2013 від 11.07.2013р. Конституційного суду України у справі за конституційним зверненням громадянина ОСОБА_9 щодо офіційного тлумачення положень другого речення преамбули Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань» визначено, що зобов'язання повинні ґрунтуватись на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

У рішенні 15-рп/2004 від 02.11.2004р. Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 69 Кримінального кодексу України (справа про призначення судом більш м'якого покарання) визначено, що справедливість - одна з основних засад права, є вирішальною у визначенні його як регулятора суспільних відносин, одним із загальнолюдських вимірів права. Зазвичай справедливість розглядають як властивість права, виражену, зокрема, в рівному юридичному масштабі поведінки й у пропорційності юридичної відповідальності вчиненому правопорушенню. У сфері реалізації права справедливість проявляється, зокрема, у рівності всіх перед законом і засобах, що обираються для їх досягнення.

Значення принципів справедливості та добросовісності поширюється не тільки на сферу виконання зобов'язань, а і на сферу користування правами, тобто, такі засади здійснення судочинства виступають своєрідною межею між припустимим використанням права (як формою правомірного поводження) та зловживанням правами (як формою недозволеного використання прав). Аналогічну позицію наведено у постанові від 29.05.2013р. Вищого господарського суду України по справі №5011-5/14825-2012.

Отже, з огляду на наведене вище у сукупності, приймаючи до уваги зміст Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та позицію Конституційного Суду України, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості позовних вимог в частині визнання договору щодо закупівлі послуг з проектування, розроблення, впровадження та технічної підтримки Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів» (АІС ЦБД ПН) укладеним.

При цьому, з приводу умов договору, на яких останній підлягає визнанню укладеним, суд зауважує наступне.

Частиною 1 ст.40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» передбачено, що договір про закупівлю укладається в письмовій формі відповідно до положень Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі.

Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: 1) зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника; 2) зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі; 3) покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі; 4) продовження строку дії договору та виконання зобов'язань щодо передання товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об'єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі; 5) узгодженої зміни ціни в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг); 6) зміни ціни у зв'язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок; 7) зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу інфляції, зміни курсу іноземної валюти або показників Platts у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни залежно від зміни такого курсу або таких показників, зміни біржових котирувань, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю; 8) зміни умов у зв'язку із застосуванням положень частини шостої цієї статті. Дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.

Істотні умови договору щодо закупівлі послуг з проектування, розроблення, впровадження та технічної підтримки Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів» (АІС ЦБД ПН) визначено замовником послуг - Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» у документації конкурсних торгів.

Зокрема, у додатку №7 до документації конкурсних торгів у п.5.1 вказано, що строк надання послуг з проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН з дати укладання договору до 30.06.2016р.

Вартість технічної підтримки АІС ЦБД ПН сплачується замовником на підставі виставлених виконавцем рахунків протягом 10-ти банківських днів (п.4.1 додатку №7).

Послуги з проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН надаються виконавцем відповідно до етапів, визначених у ТВ (додаток до договору) (п.5.2 додатку №7).

У розділі «Відповідальність сторін» додатку №7 до документації конкурсних торгів вказано, що за ненадання технічної підтримки АІС ЦБД ПН та/або надання її з порушенням строків, визначених розділом (строк надання послуг) цього договору, замовник має право стягнути з виконавця штрафні санкції у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла на момент такого прострочення, від вартості вказаних послуг за кожен день прострочення (п.8.3).

За невідповідність строків відновлення програмного забезпечення АІС ЦБД ПН з резервної копії, встановлених договором, замовник має право стягнути з виконавця штраф у розмірі одного відсотка від вартості послуг з проектування, розроблення та провадження АІС ЦБД ПН за кожен факт порушення (п.8.4).

За невідповідність (порушення) строків, визначених в договорі на які необхідно зупинити сервіс для повернення на стару версію програмного забезпечення АІС ЦБД ПН та розширення апаратного забезпечення АІС ЦБД ПН, замовник має право стягнути з виконавця штраф у розмірі одного відсотка від вартості послуг з проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН за кожен такий факт порушення (п.8.5).

Виконавець гарантує наявність в нього відповідно підтверджених прав на розповсюдження (підтримку) прикладного (функціонального) ПЗ АІС ЦБД ПН на період дії договору (п.10.3).

У випадку порушення виконавцем зобов'язань щодо порядку заповнення та/або реєстрації в ЄДРПН податкової накладної, замовник має право притримати виконання грошових зобов'язань за договором у розмірі суми ПДВ за такою податковою накладною (надалі - притримана сума) до моменту складання виконавцем у відповідності з порядком заповнення та реєстрації в ЄДРПН податкової накладної.

Наразі, суд звертає увагу позивача, що у відповідності до ст.40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі, ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі.

Отже, приймаючи до уваги наведене вище, суд зазначає, що умови проекту договору, який викладено позивачем у прохальній частині позовних вимог підлягає викладенню саме у повній відповідності з істотними умовами правочину, які визначено у додатку №7 до документації конкурсних торгів.

Одночасно, з приводу визначення строку дії договору суд зазначає наступне.

У ч.3 ст.180 Господарського кодексу України вказано, що при укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Частинами 1-3 ст.631 Цивільного кодексу України передбачено, що строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору. Договір набирає чинності з моменту його укладення. Сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення.

Наразі, умови щодо строку дії договору визначено у п.6.1 додатку №7 документації конкурсних торгів. При цьому, у документації не визначено чіткої дати (число, місяць, рік), до якого діє правочин.

Проте, вказано, що договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання та скріплення печатками сторін та у будь-якому випадку діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.

Враховуючи обставини щодо строків виконання послуг за договором, суд дійшов висновку що п.6.1 підлягає викладенню в наступній редакції: « 6.1 Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання та скріплення печатками сторін та діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань».

Крім того, приймаючи до уваги вимоги документації конкурсних торгів щодо строків надання послуг, суд не вбачає за доцільне укладання у наданій позивачем редакції календарного плану (додаток №3 до договору) та переліку уповноважених осіб замовника і групи технічної підтримки виконавця (додаток №4).

Таким чином з огляду на наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» стосовно визнання укладеним між Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР», як переможцем процедури закупівлі «Код 62.01.1. Послуги щодо проектування та розробляння в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розроблення та впровадження Автоматизованої системи «Централізована база даних перенесених номерів») (оголошення № 227811 від 12.11.2015 року»), договору щодо закупівлі послуг з проектування, розроблення, впровадження та технічної підтримки Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів» (АІС ЦБД ПН) підлягають частковому задоволенню.

Позовні вимоги про продовження строку надання послуг з проектування, розроблення та впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів» (АІС ЦБД ПН) до 31.03.2017 року по договору «Про закупівлю послуг з проектування, розроблення, впровадження та технічної підтримки Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів» (АІС ЦБД ПН)» між Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» задоволенню не підлягають з урахуванням наступного.

Як зазначалось вище, істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: 1) зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника; 2) зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі; 3) покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі; 4) продовження строку дії договору та виконання зобов'язань щодо передання товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об'єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі; 5) узгодженої зміни ціни в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг); 6) зміни ціни у зв'язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок; 7) зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу інфляції, зміни курсу іноземної валюти або показників Platts у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни залежно від зміни такого курсу або таких показників, зміни біржових котирувань, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю; 8) зміни умов у зв'язку із застосуванням положень частини шостої цієї статті. Дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку (ч.1 ст.40 Закону України «Про здійснення державних закупівель»).

Тобто, нормами чинного законодавства чітко визначено порядок та підстави зміни істотних умов договору про закупівлю послуг за державні кошти.

Враховуючи, що у даному випадку укладеним між Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» як переможцем процедури закупівлі «Код 62.01.1. Послуги щодо проектування та розробляння в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розроблення та впровадження Автоматизованої системи «Централізована база даних перенесених номерів») (оголошення № 227811 від 12.11.2015 року» ) договір щодо закупівлі послуг з проектування, розроблення, впровадження та технічної підтримки Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів» (АІС ЦБД ПН) буде в момент набуття рішенням по справі №910/16541/16 законної сили, позовні вимоги про зміну його істотних умов є передчасними.

При цьому, суд звертає увагу позивача, що останній не позбавлений права та можливості після набрання рішенням по справі №910/16541/16 законної сили звернутись до суду з окремим позовом про внесення змін по договору в частині зміни строку надання послуг.

Отже, з огляду на наведене, суд дійшов висновку щодо відмови в задоволенні позовних вимог про продовження строку надання послуг з проектування, розроблення та впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів» (АІС ЦБД ПН) до 31.03.2017р.

Позовні вимоги про поновлення строку, передбаченого абз. 4, ч.2, ст.31 Закону України «Про здійснення держаних закупівель», для укладення договору щодо закупівлі послуг з проектування, розроблення, впровадження та технічної підтримки Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів» (АІС ЦБД ПН) між Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» суд також залишає без задоволення з урахуванням наступного.

Відповідно до ст.15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Встановивши наявність у особи, яка звернулася з позовом, суб'єктивного матеріального права або охоронюваного законом інтересу, про захист яких подано позов, суд з'ясовує наявність чи відсутність факту порушення або оспорення і відповідно ухвалює рішення про захист порушеного права або відмовляє позивачу у захисті, встановивши безпідставність та необґрунтованість заявлених вимог.

Розпорядження своїм правом на захист є диспозитивною нормою цивільного законодавства, яке полягає у наданні особі, яка вважає свої права порушеними, невизнаними або оспорюваними, можливості застосувати способи захисту, визначені законом або договором.

Виходячи зі змісту ст.ст.15, 16 Цивільного кодексу України, ст.20 Господарського кодексу України таГосподарського процесуального кодексу України, застосування певного способу судового захисту вимагає доведеності належними доказами сукупності таких умов: наявності у позивача певного суб'єктивного права (інтересу); порушення (невизнання або оспорювання) такого права (інтересу) з боку відповідача; належності обраного способу судового захисту (адекватність наявному порушенню та придатність до застосування як передбаченого законодавством), і відсутність (недоведеність) будь-якої з означених умов унеможливлює задоволення позову.

Способи захисту за своїм призначенням можуть вважатись визначеним законом механізмом матеріально-правових засобів здійснення охорони цивільних прав та інтересів, що приводиться в дію за рішенням суду у разі їх порушення чи реальної небезпеки такого порушення.

Тобто, метою застосування судом певного способу захисту прав та законних інтересів осіб є усунення невизначеності у взаємовідносинах суб'єктів, створення необхідних умов для реалізації права й запобігання дій зі сторони третіх осіб, які перешкоджають його здійсненню. Отже, останнє направлене на настання певних юридичних наслідків. Таку позицію наведено у висновках Верховного Суду України про практику застосування судами ст.16 Цивільного кодексу України.

Наразі, суд зазначає, що порушені права позивача у даному випадку буде відновлено шляхом задоволення позовної вимоги про визнання договору укладеним, а поновлення строку, передбаченого ст.31 Закону України «Про здійснення держаних закупівель», фактично призведе до того, що строк, у який договір повинно бути укладено становитиме 30 календарних днів з моменту набуття рішенням по справі законної сили. Тобто, у даному випадку задоволення одночасно позовних вимог позивача не призведене до належного захисту та відновлення прав та законних інтересів Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР».

Отже, виходячи з наведеного позовні вимоги в цій частині підлягають залишенню без задоволення.

Всі інші доводи та міркування учасників судового процесу залишені судом без задоволення та не прийняті до уваги як необґрунтовані та безпідставні.

Згідно приписів ст.49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається сторін пропорційно задоволених вимог.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.32,33, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити частково.

2. Визнати укладеним між Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» (03179, м. Київ, проспект Перемоги, 15-й км, ЄДРПОУ 01181765,) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» (04205, м. Київ, проспект Оболонський, 35, ЄДРПОУ 39679753) як переможцем процедури закупівлі «Код 62.01.1. Послуги щодо проектування та розробляння в сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розроблення та впровадження Автоматизованої системи «Централізована база даних перенесених номерів») (оголошення № 227811 від 12.11.2015 року») договір щодо закупівлі послуг з проектування, розроблення, впровадження та технічної підтримки Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів» (АІС ЦБД ПН) в наступній редакції:

«ДОГОВІР

Про закупівлю послуг з проектування, розроблення, впровадження

та технічної підтримки Автоматизованої інформаційної системи

«Централізована база даних перенесених номерів» (АІС ЦБД ПН)

м. Київ «___»


2016 року

Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (далі - Замовник), в особі директора з фінансових питань Кишинського Андрія Володимировича, який діє на підставі довіреності № 80/05.01-7/15556 від 23.12.2015, з однієї сторони, та

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ес Ай Центр» (далі - Виконавець), яке є платником податку на прибуток на загальних умовах, в особі директора Ратушного Сергія Валерійовича, який діє на підставі Статуту, з іншої сторони (надалі разом іменуються - Сторони, а кожна окремо - Сторона) згідно з рішенням Комітету з конкурсних торгів УДЦР (протокол засідання Комітету з конкурсних торгів від 21.04.2016р.), уклали цей договір (далі - Договір) про наступне:

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1.1 Виконавець бере на себе зобов'язання за завданням Замовника надати послуги щодо проектування та розроблення у сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (проектування, розроблення та впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів» (далі - АІС ЦБД ПН), технічної підтримки АІС ЦБД ПН (далі - Послуги), а Замовник прийняти та оплатити ці Послуги згідно з умовами цього Договору.

2. МІСЦЕ НАДАННЯ ПОСЛУГ

2.1 Виконавець зобов'язаний надати Замовнику Послуги за адресами: м. Київ, пр-т Перемоги, 15 км., технологічні майданчики ЦОДів основного та резервного вузлів АІС ЦБД ПН (адреси визначаються на етапі виконання Договору).

3. ЦІНА (ВАРТІСТЬ) ДОГОВОРУ

3.1 Ціна Договору визначена на підставі комерційної пропозиції переможця конкурсних торгів - Виконавця, та включає в себе:

3.1.1 вартість Послуг з проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН, що складає - 39 582 989 (тридцять дев'ять мільйонів п'ятсот вісімдесят дві тисячі дев'ятсот вісімдесят дев'ять) грн. 69 коп., у тому числі ПДВ: 1 443 094 (один мільйон чотириста сорок три тисячі дев'яносто чотири) грн. 45 коп.;

3.1.2 вартість послуг з технічної підтримки АІС ЦБД ПН, що складає 0 (нуль) грн.

3.2 Загальна ціна договору складає 39 582 989 (тридцять дев'ять мільйонів п'ятсот вісімдесят дві тисячі дев'ятсот вісімдесят дев'ять) грн. 69 коп., у тому числі ПДВ: 1 443 094 (один мільйон чотириста сорок три тисячі дев'яносто чотири) грн. 45 коп.

3.3 Ціна Договору (вартість Послуг) включає в себе вартість всіх витрат Виконавця, пов'язаних з користуванням, передачею та технічною підтримкою будь-якого програмного забезпечення та обладнання, що буде використовуватись Виконавцем для виконання умов Договору.

4. ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ

4.1 Розрахунки між Сторонами проводяться наступним чином:

4.1.1 Замовник перераховує Виконавцю попередню плату у розмірі до 60 (шістдесяти) % від вартості послуг з проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН протягом 10 (десяти) банківських днів з моменту підписання Договору.

4.1.2. Решта коштів вартості послуг з проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН сплачуються Замовником Виконавцю протягом 10-ти банківських днів з дати підписання уповноваженими особами Сторін акту приймання-передавання послуг з проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН.

4.1.3 Вартість технічної підтримки АІС ЦБД ПН сплачується Замовником на підставі виставлених Виконавцем рахунків протягом 10 (десяти) банківських днів.

4.1.4. Розрахунки проводяться у безготівковій формі у національній валюті України шляхом перерахування відповідних сум на поточний рахунок Виконавця, зазначений у цьому Договорі.

4.2. Сторони вважають платіж здійсненим з моменту списання грошових коштів з поточного рахунку Замовника.

5. СТРОКИ НАДАННЯ ПОСЛУГ

5.1 Строк надання послуг з проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН з дати укладення договору до 30.06.2016 року.

5.2 Послуги з проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН надаються Виконавцем відповідно до етапів, визначених у Технічних вимогах (далі - ТВ) (Додаток 1 до Договору).

5.3 Технічна підтримка АІС ЦБД ПН надається Виконавцем протягом 36 місяців з дати закінчення гарантійних зобов'язань, в обсягах, визначених у ТВ (Додаток 1 до Договору).

5.4 У випадку, якщо послуги з проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН не можуть бути виконані в строк, визначений в п.5.1 цього Договору через виникнення обставин, що залежать від Замовника (зокрема, але не виключно - затримка попередньої оплати або попередня оплата у недостатньому для закупівлі обладнання обсязі, затримка в наданні необхідної для виконання цього Договору інформації, недопущення працівників виконавця до місця надання послуг тощо) строк надання послуг продовжується на строк дії цих обставин без застосування до Виконавця будь-яких штрафних санкцій.

6. СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ

6.1 Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання та скріплення печатками Сторін та діє до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань за цим Договором.

7. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ДОГОВОРУ

7.1 Виконавець забезпечує виконання договору у формі банківської гарантії (безвідкличної) у розмірі 5 (п'ять) % вартості Договору.

7.2 Забезпечення виконання договору вноситься Виконавцем не пізніше дати укладення цього Договору.

7.3 Банківська гарантія повинна бути безвідкличною із строком дії не меншим ніж дія даного Договору, виконання якого забезпечується, та відповідати вимогам постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 «Про затвердження Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 №41/10321.

7.4 Банківська гарантія повинна свідчити про обов'язок банка виплатити Замовнику суму забезпечення виконання Договору у разі відмови Виконавцем від виконання зобов'язань, визначених даним Договором.

7.5 Замовник повертає забезпечення виконання Договору після виконання Виконавцем цього Договору, а також у разі визнання судом результатів процедури закупівлі або цього Договору недійсним та у випадках, передбачених частинами першою і другою статті 30, частиною третьою статті 31 Закону України «Про здійснення державних закупівель», а також згідно з умовами, зазначеними в цьому Договорі, але не пізніше ніж протягом трьох банківських днів з дня настання зазначених обставин.

8. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН

8.1 У випадку порушення Договору Сторона, що порушила несе відповідальність, визначену цим Договором та (або) чинним законодавством України.

Порушенням Договору є його невиконання або неналежне виконання, тобто виконання з порушенням умов, визначених змістом цього Договору.

8.2 За невиконання послуг з проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН (окремого етапу згідно з ТВ - з Додаток 1 до Договору) та/або порушення строку надання цих послуг (окремого етапу згідно з ТВ Додаток 1 до Договору) Замовник має право стягнути з Виконавця штрафні санкції у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла на момент такого прострочення, від вартості вказаних послуг за кожен день прострочення, а за прострочення понад тридцять днів додатково сплачується штраф у розмірі 7 (семи) % вказаної вартості.

8.3 За ненадання технічної підтримки АІС ЦБД ПН та/або надання її з порушенням строків, визначених п. 5.3 розділу 5 (строк надання послуг) цього Договору, Замовник має право стягнути з Виконавця штрафні санкції у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла на момент такого прострочення, від вартості вказаних послуг за кожен день прострочення.

8.4 За невідповідність строків відновлення програмного забезпечення АІС ЦБД ПН з резервної копії, встановлених Договором, Замовник має право стягнути з Виконавця штраф у розмірі одного відсотка від вартості послуг з проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН зазначеної в п. 3.1.1 цього Договору за кожен такий факт порушення.

8.5 За невідповідність (порушення) строків, визначених в Договорі, на які необхідно зупинити сервіс для повернення на стару версію програмного забезпечення АІС ЦБД ПН та для розширення апаратного забезпечення АІС ЦБД ПН, Замовник має право стягнути з Виконавця штраф у розмірі одного відсотка від вартості послуг з проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН зазначеної в п. 3.1.1 цього Договору за кожен такий факт порушення.

8.6 За порушення Виконавцем строків введення АІС ЦБД ПН в дію, Замовник має право одноразово, окремо стягнути з Виконавця штраф у розмірі 0,1 відсотка від вартості послуг з проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН.

8.7 За порушення умов Договору щодо якості надання послуг, Замовник має право стягнути з Виконавця штраф у розмірі 20 (двадцять) % вартості неякісних послуг.

8.8 Сторона не несе відповідальності за порушення Договору, якщо воно сталося не з її вини (умислу чи необережності).

8.9 Сторона вважається невинуватою і не несе відповідальності за порушення Договору, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання цього Договору.

8.10 Сплата Стороною визначених цим договором та (або) чинним законодавством України штрафних санкцій (штрафу, пені) не звільняє її від обов'язку відшкодувати за вимогою іншої Сторони збитки, завдані порушенням договору (реальні збитки та (або) упущену вигоду) у повному обсязі, а відшкодування збитків не звільняє її від обов'язку сплатити за вимогою іншої Сторони штрафні санкції у повному обсязі.

9. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ

9.1 Усі спори, що виникають з цього Договору або пов'язані із ним, вирішуються шляхом переговорів між Сторонами.

9.2 Якщо відповідний спір неможливо вирішити шляхом переговорів, він вирішується в судовому порядку за встановленою підвідомчістю та підсудністю такого спору відповідно до чинного законодавства України.

10. ОБСТАВИНИ НЕПЕРЕБОРНОЇ СИЛИ

10.1 Сторони звільняються від відповідальності за невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором у разі виникнення обставин непереборної сили, які не існували під час укладання Договору та виникли поза волею Сторін (аварія, катастрофа, стихійне лихо, епідемія, війна тощо).

10.2 Сторона, що не може виконувати зобов'язання за цим Договором унаслідок дії обставин непереборної сили, повинна не пізніше ніж протягом 10 (десяти) днів з моменту їх виникнення повідомити про це іншу Сторону у письмовій формі.

10.3 Доказом виникнення обставин непереборної сили та строку їх дії є відповідні документи, які видаються Торгово-Промисловою палатою України.

10.4 У разі коли строк дії обставин непереборної сили продовжується більше ніж 30 днів, кожна із Сторін в установленому порядку має право розірвати цей Договір. У цьому випадку Сторони здійснюють взаєморозрахунки згідно фактично виконаних зобов'язань.

10.5 Жодна із Сторін не несе відповідальності за повне або часткове невиконання будь-якого із своїх зобов'язань, якщо невиконання є наслідком дії форс-мажорних обставин (стихійного лиха, воєнних дій, інших обставин, які знаходяться поза контролем сторін), що виникли після укладення Договору. При цьому строк виконання зобов'язань, зазначених у Договорі, змінюється відповідно до часу дії таких обставин та їх наслідків. Сторона, для якої стало неможливим виконання обов'язків через форс-мажорні обставини, повинна негайно в письмовій формі сповістити іншу Сторону про виникнення чи припинення дії цих обставин.

11. НАДАННЯ ПОСЛУГ ТА ПОСТАВКА ТОВАРУ

11.1 Надання Послуг та поставка Товару в рамках надання Послуг здійснюється Виконавцем згідно Специфікації поставки Товару та Послуг (Додаток 2 до Договору).

11.2 Товар повинен бути новим, без ознак використання, в оригінальній упаковці відповідного виробника.

11.3 Конкретні строки надання Послуг та строк поставки Товару визначаються Календарним планом.

11.4 Поставка Товару здійснюється на умовах DDP відповідно до Міжнародних правил щодо тлумачення торговельних термінів «Інкотермс-2010» за адресою: Україна, 03179, м. Київ, пр-т Перемоги, 15 км.

11.5 Виконавець надає Послуги відповідно до Технічних вимог (Додаток 1 до Договору).

11.6 Приймання-передавання Товару оформляється шляхом підписання Сторонами видаткових накладних. Приймання-передавання наданих Послуг оформляється шляхом підписання Сторонами Актів приймання-передавання послуг.

11.7 Право власності на Товар, а також ризик випадкового знищення й/або ушкодження Товару переходять до Замовника з моменту передачі Товару Замовнику й підписання Сторонами відповідних документів про приймання-передавання Товару.

11.8 Перевірка поставленого Товару за кількістю, комплектністю і якістю, а наданих Послуг за обсягом, складом та якістю здійснюється Замовником у день приймання-передавання Товару та/або наданих Послуг на підставі відповідних документів приймання-передавання (видаткова накладна/акт).

11.9 Замовник протягом 10 (десяти) робочих днів з дня отримання відповідних документів приймання-передавання зобов'язаний перевірити їх, підписати, оформити та один екземпляр повернути Виконавцю, або в той самий термін надати мотивовану відмову від підписання документів приймання-передавання з переліком виявлених недоліків Товару та/або Послуг.

11.10 Якщо Замовник не підписав протягом 10 (десяти) робочих днів з дати отримання документів приймання-передавання Товару та/або Послуг або не надав вмотивовану відмову від їх підписання, то Товар та/або Послуги вважаються наданими та прийнятими відповідно до видаткових накладних або акту приймання-передавання, що підписані Виконавцем в односторонньому порядку.

12. ГАРАНТІЯ ТА ЯКІСТЬ/ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

12.1 Виконавець гарантує якісну безперебійну роботу АІС ЦБД ПН та окремих її вузлів (обладнання) протягом усього гарантійного терміну на систему в цілому та окремі її вузли (обладнання).

12.2 Виконавець зобов'язується обслуговувати, ремонтувати та усувати помилки у роботі АІС ЦБД ПН та окремих її вузлів (обладнання) за свій рахунок протягом гарантійного терміну на систему в цілому та окремі її вузли (обладнання) за умови правильної експлуатації цієї системи та такого обладнання Замовником.

12.12. Послуги технічної підтримки АІС ЦБД ПН надаються Виконавцем постійно, протягом дії цього Договору.

12.13. Технічна підтримка АІС ЦБД ПН складається з наступних дій (послуг):

12.13.1 усунення помилок в роботі АІС ЦБД ПН;

12.13.2 інсталяція та налагодження обладнання АІС ЦБД ПН після відказу, критичного збою тощо;

12.13.3 супроводження загального (системного) програмного забезпечення АІС ЦБД ПН;

12.13.4 супроводження прикладного (функціонального) програмного забезпечення АІС ЦБД ПН (далі - ППЗ) що, зокрема, передбачає:

- розробку та надання Замовнику Плану супроводження ППЗ згідно ДСТУ ISO/IEC 14764:2014;

- виконання Виконавцем Плану супроводження ППЗ згідно ДСТУ ISO/IEC 14764:2014;

- реєстрацію Виконавцем запитів від Замовника щодо змін (модифікування) ППЗ (у зв'язку із змінами нормативно-правової бази, розширенням функціональних можливостей, змінами операцій експорту-імпорту даних в/із інформаційних систем виробничих підрозділів УДЦР або звітів щодо проблеми);

- вирішування Виконавцем проблем згідно ДСТУ ISO/IEC 12207:2014;

- коригувальне, запобіжне, адаптивне та поліпшувальне супроводження ППЗ згідно ДСТУ ISO/IEC 14764:2014;

- підтримку Виконавцем перенесення ППЗ із старого в нове середовище експлуатації згідно ДСТУ ISO/IEC 12207:2014;

12.13.5 постачання (разом з оновленнями програмного забезпечення) поновлених комплектів технічної документації на АІС ЦБД ПН, інсталяційних дисків/CD/DVD;

12.13.6 телефонні консультації (послуги «гарячої лінії») щодо використання АІС ЦБД ПН;

12.13.7 консультації щодо використання АІС ЦБД ПН засобами електронної пошти;

12.13.8 своєчасне забезпечення Замовника інформацією та документами, що стосуються предмету Договору, необхідними для виконання умов Договору;

12.13.9 оптимізація роботи бази даних АІС ЦБД ПН;

12.13.10 супроводження комплексної системи захисту інформації в АІС ЦБД ПН.

12.14 В окремих випадках, за погодженням з Виконавцем, Послуги можуть носити терміновий характер і повинні виконуватися у стислі терміни (протягом 1 доби).

12.15 Виконавець повинен поставити Замовнику Товар, якість якого відповідає Технічним вимогам (Додаток 1 до Договору) та надати послуги з його налаштування, що визначені у Технічних вимогах (Додаток 1 до Договору).

12.18 Початком перебігу гарантійного строку вважається дата підписання Сторонами видаткової накладної. Закінчення гарантійного строку на Товар визначається закінченням строку, зазначеного у Технічних вимогах (Додаток 1 до Договору).

12.19 Гарантійне обслуговування Товару, що поставляється за даним Договором, здійснюється шляхом виклику фахівця авторизованого сервісного центру компанії-виробника Товару (сервісного центру Виконавця у разі його авторизації виробником Товару) в період перебігу гарантійного строку для проведення обслуговування на місці установки обладнання шляхом надання Замовником заявки на обслуговування будь-яким доступним способом (факсимільний зв'язок, е-mail, телефон) з обов'язковим посиланням на даний Договір, що підтверджує можливість проведення гарантійного обслуговування на місці установки Товару.

12.20 Якщо на час гарантійного обслуговування Товар перебуває в авторизованому сервісному центрі Виконавця то він гарантує збереження Товару, що обслуговується, на час проведення гарантійного обслуговування, а також недоторканність, нерозголошення інформації, записаної на Товарі (тобто будь-якої інформації Замовника) і не використання її Виконавцем і/або його персоналом і/або третіми особами, що мають доступ у місця проведення гарантійного обслуговування.

12.21 Дефектні (неробочі) запасні частини, які були вилучені й замінені в процесі гарантійного обслуговування, стають власністю Виконавця.

12.22 Гарантія не поширюється на Товар, що вийшов з ладу внаслідок:

- використання Замовником деталей, зроблених не підприємством-виготовлювачем або не сертифікованих для використання з даним видом Товару;

- порушення правил експлуатації, зазначених у технічній документації на Товар;

- стихійного лиха.

12.23 Послуги з налаштування поставленого обладнання надаються кваліфікованими представниками Виконавця у відповідності до Технічних вимог (Додаток 1 до Договору).

13. УМОВИ НАВЧАННЯ ПЕРСОНАЛУ ЗАМОВНИКА

13.1 Виконавець зобов'язується на стадії введення в дію АІС ЦБД ПН забезпечити належне навчання персоналу Замовника з метою підготовки його до виконання завдань відповідно до операційних процедур (правил, інструкцій) з експлуатації АІС ЦБД ПН (у т.ч. дії персоналу в позаштатних ситуаціях та при відновленні працездатності системи) та підтвердити, що необхідний рівень компетентності (кваліфікації) персоналом Замовника досягнутий.

13.2 Програмою навчання повинно бути передбачено проведення навчання персоналу Замовника у кількості не менше 5 фахівців з метою набуття ним необхідних вмінь та навичок щодо адміністрування загального (системного) та прикладного (функціонального) програмного забезпечення АІС ЦБД ПН, мережного обладнання (у т.ч. обладнання мережної безпеки) АІС ЦБД ПН, а також щодо нотацій, що використовуються при моделюванні бізнес-процесів перенесення та повернення номера в рамках засобів створення нових процесів перенесення/повернення номера та внесення змін до існуючих процесів (без зміни програмного забезпечення й зупинки АІС ЦБД ПН), що поставляються Виконавцем (відповідно до Технічних вимог, Додаток 1 до цього Договору). Навчання повинно проводитись, зокрема, у тестовому середовищі АІС ЦБД ПН.

14. КОНТАКТНІ ОСОБИ ЗАМОВНИКА ТА ВИКОНАВЦЯ

14.1 Замовник зобов'язаний призначити осіб відповідальних за взаємодію з працівниками Виконавця, уповноважених надсилати Виконавцю повідомлення про проблеми функціонування АІС ЦБД ПН. Список уповноважених осіб Замовника та їх контактні дані наведені в Додатку 4 до цього Договору.

14.2 Виконавець зобов'язаний призначити групу технічної підтримки для виконання робіт згідно з Договором. Список учасників групи та їх контактні дані наведені в Додатку 4 до цього Договору.

14.3 Уповноважені особи Замовника та група технічної підтримки контактують по усіх питаннях цього Договору.

14.4 Замовник і Виконавець мають право змінювати склад контактних осіб з обов'язковим письмовим сповіщенням іншої сторони і наданням даних про осіб у формі, що наведена в Додатку 4 до цього Договору.

15. ОСОБЛИВІ УМОВИ

15.1 Впродовж терміну дії Договору Виконавець повинен здійснювати технічну підтримку АІС ЦБД ПН для забезпечення її постійної працездатності та оперативно удосконалювати АІС ЦБД ПН у відповідності з вимогами Замовника.

15.2 Виконавець протягом 36 (тридцяти шести) місяців з дати закінчення гарантійних зобов'язань надає технічну підтримку прикладного (функціонального) програмного забезпечення АІС ЦБД ПН.

15.3 Виконавець гарантує наявність в нього відповідно підтверджених прав на постачання (підтримку) прикладного (функціонального) ПЗ АІС ЦБД ПН на період дії Договору.

15.4 Замовник має право зменшувати обсяг закупівлі Послуг та загальну ціну цього Договору, зокрема залежно від реального фінансування видатків. У такому разі Сторони вносять зміни до Договору.

15.5 Сторони зобов'язані виконувати вимоги чинного законодавства України щодо електронного адміністрування податку на додану вартість. Виконавець зобов'язується надати замовнику складену у відповідності з порядком заповнення податкової накладної та зареєстровану в Єдиному державному реєстрі податкових накладних (надалі ЄДРПН) податкову накладну або розрахунок коригування в електронній формі із використанням ключа електронного цифрового підпису, отриманого в акредитованому центрі сертифікації ключів. Виконавець зобов'язується зареєструвати таку податкову накладну або розрахунок коригування в ЄДРПН не пізніше 10 робочих днів з дати її складання.

15.6 У випадку порушення Виконавцем зобов'язань щодо порядку заповнення та/або порядку реєстрації в ЄДРПН податкової накладної, Замовник має право притримати виконання грошових зобов'язань за договором у сумі ПДВ за такою податковою накладною (надалі - притримана сума) до моменту складання Виконавцем у відповідності з порядком заповнення та реєстрації в ЄДРПН податкової накладної. У разі, якщо протягом 180 календарних днів з дати складання податкова накладна не буде зареєстрована та/або помилки в податковій накладній не будуть виправленні, Виконавець зобов'язується протягом 5 робочих днів з дня отримання вимоги від Замовника сплатити йому штраф у розмірі сум ПДВ, не віднесених Виконавцем до податкового кредиту по причинах, зазначених вище у цьому пункті. Сторони погоджуються, що у випадку направлення вимоги Замовника щодо сплати штрафу у розмірі сум ПДВ, не віднесених Замовником до податкового кредиту, Замовник сплачує притриману суму протягом 5 (п'яти) робочих днів після надходження на банківський рахунок Замовника суми штрафу, сплаченого Виконавцем.

15.7 Істотні умови договору про закупівлю можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі у випадках, передбачених статтею 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель».

15.8 Вартість (ціна) Договору може бути змінена у випадку зміни курсу іноземної валюти не менш ніж на 5 % у порядку, що визначається Сторонами у додатковій угоді до цього Договору.

16. ІНШІ УМОВИ

16.1 Власником поставленого Товару з моменту підписання видаткової накладної відповідно до цього Договору є Замовник. Використання Виконавцем інформації, отриманої при постачанні Товару, може проводитись лише за погодженням із Замовником.

16.2 Виключні майнові права на всі об'єкти інтелектуальної власності, що виникли в ході виконання даної Послуги, є власністю Замовника. Виключні майнові права на згадані об'єкти інтелектуальної власності вважаються повністю переданими замовнику з моменту підписання Сторонами акту приймання-передавання наданої Послуги.

16.3 Виконавець зобов'язується надати Замовнику ліцензії на використання програмного забезпечення (далі - Ліцензії), вказаного у Специфікації Товару та Послуг (Додаток 2 до Договору):

16.3.1 безстрокову ліцензію на використання прикладного функціонального програмного забезпечення АІС ЦБД ПН (Quadon TM);

16.3.2. ліцензії на використання програмного забезпечення криптографічного захисту інформації та загального (системного) програмного забезпечення на строк, вказаний у Специфікації Товару та Послуг (Додаток 2 до Договору).

16.4 Передача Ліцензій на використання програмного забезпечення оформлюється шляхом підписанням Сторонами акту приймання-передавання ліцензій.

16.5 Право на використання програмного забезпечення АІС ЦБД ПН Замовником зокрема включає:

- право на використання програмного забезпечення відповідно до його призначення;

- право на запис програмного забезпечення в запам'ятовуючі пристрої обладнання, на засоби збереження інформації на весь термін дії АІС ЦБД ПН;

- право створювати архівну копію програмного забезпечення АІС ЦБД ПН.

16.6 Виконавець не вимагатиме від Замовника обов'язкового звітування про використання програмного забезпечення АІС ЦБД ПН.

16.7 Кожна Сторона несе повну відповідальність за правильність вказаних нею у Договорі реквізитів та зобов'язується протягом 10 (десяти) днів у письмовій формі повідомляти іншу Сторону про їх зміну, а у разі неповідомлення несе ризик настання пов'язаних із цим несприятливих наслідків.

16.8 Замовник має право ініціювати дострокове припинення/призупинення виконання Робіт/надання Послуг за цим Договором та його Додатками, письмово повідомивши Виконавця за 3 (три) робочих дня до дати дострокового припинення/призупинення виконання/надання Послуг та оплативши фактично надані Послуги. При цьому до Замовника не застосовуються будь-які штрафні санкції.

16.9 Замовник має право в будь-який час до закінчення виконання Робіт/надання Послуг розірвати Договір, надіславши повідомлення Виконавцю не пізніше ніж за 3 (три) робочих дня до дати розірвання Договору та оплативши фактично надані Послуги та/або вартість поставленого Товару. При цьому до Замовника не застосовуються будь-які штрафні санкції.

16.10 Виконавець має право лише за взаємною згодою з Замовником достроково розірвати Договір, при цьому, Виконавець зобов'язаний повернути отримані грошові кошти від Замовника за Послуги, які не були виконані, але були проавансовані згідно умов Договору.

16.11 У разі дострокового розірвання Договору, Виконавець зобов'язаний не пізніше 3 (трьох) робочих днів за актом приймання-передавання передати Замовнику надані Послуги, обладнання, інструкції, документацію, тощо.

16.12 Усі правовідносини, що виникають у зв'язку з виконанням умов Договору і не врегульовані ним, регламентуються нормами законодавства України.

16.13 Після підписання Договору всі попередні переговори за ним, листування, попередні угоди та протоколи про наміри з питань, що так чи інакше стосуються Договору, втрачають юридичну силу.

16.14 Цей Договір укладено та підписано у двох автентичних примірниках українською мовою, що мають однакову юридичну силу, по одному примірнику для кожної зі Сторін.

16.15 Зміни, доповнення, додаткові угоди та додатки до цього Договору є його невід'ємною частиною і мають юридичну силу у разі, якщо вони викладені у письмовій формі, підписані уповноваженими на те представниками Сторін та скріплені їх печатками.

17. ДОДАТКИ ДО ДОГОВОРУ

17.1 Невід'ємною частиною цього Договору є:

17.1.1 Додаток 1 - Технічні вимоги «Проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН»

17.1.2 Додаток 2 - Специфікація Товару та Послуг

18. МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ТА БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ СТОРІН

ЗАМОВНИК: Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» 03179, м. Київ, пр-т Перемоги, 15 км Код ЄДРПОУ 01181765 р/р 26009428584 в ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» МФО 380805 ІПН 011817626659 Свідоцтво платника ПДВ №200079733 Директор з фінансових питань А.В. КишинськийВИКОНАВЕЦЬ: Товариство з обмеженою відповідальністю «Ес Ай Центр» 04205, м. Київ, проспект Оболонський, буд. 35 Код ЄДРПОУ 39679753 п/р 26002556733000 в АТ "УкрСиббанк" у м. Київ МФО 351005 ІПН 396797526541 Свідоцтво платника ПДВ № 396797526541 Директор С.В Ратушний

Додаток № 1

до Договору від «___»


2016 року


ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ

«ПРОЕКТУВАННЯ, РОЗРОБЛЕННЯ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ

АВТОМАТИЗОВАНОЇ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ

«ЦЕНТРАЛІЗОВАНА БАЗА ДАНИХ ПЕРЕНЕСЕНИХ НОМЕРІВ»

1. Загальні відомості

1.1 Повне найменування системи: Автоматизована інформаційна система «Централізована база даних перенесених номерів».

1.2 Скорочене найменування: АІС ЦБД ПН.

1.3 Замовник: Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (УДЦР), яке відноситься до сфери управління Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).

1.4 Виконавець: визначається за результатами проведення відкритих торгів.

1.5 Перелік документів, згідно яких надаються проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН:

- Порядок надання послуг із перенесення абонентських номерів, затверджений Рішенням НКРЗІ від 31.07.2015 № 394; зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21.08.2015 за № 1019/27464 (далі - Порядок);

- Технічні вимоги до телекомунікаційних мереж загального користування України щодо забезпечення надання телекомунікаційної послуги перенесення абонентського номера, затверджені наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 24.06.2015 № 355; зареєстровані в Міністерстві юстиції України 17.07.2015 за № 872/27317;

- Звіт про науково-дослідну роботу «Техніко-економічне обґрунтування впровадження централізованої бази даних перенесених абонентських номерів для реалізації послуг перенесення абонентського номера в Україні»; розробник - Приватне акціонерне товариство "Український інститут із проектування і розвитку інформаційно-комунікаційної інфраструктури "Діпрозв'язок" (ПрАТ «Діпрозв'язок»);

- Рішення НКРЗІ «Про визначення державного підприємства "Український державний центр радіочастот" організацією, яка здійснює централізоване технічне адміністрування персональних номерів та перенесених абонентських номерів» від 25.11.2014 № 777 (далі - Рішення НКРЗІ);

- договір з Виконавцем - переможцем конкурсних торгів.

1.6 Строк надання послуг: терміни визначаються договором з Виконавцем.

1.7 Джерело фінансування: власні кошти УДЦР.

1.8 Допускається внесення змін до цих ТВ за взаємною згодою Замовника та Виконавця.

1.9 Порядок оформлення та надання Замовнику результатів послуг: результати послуг здаються Замовнику поетапно відповідно календарного плану проекту, визначеного у договорі. Після завершення кожного етапу Виконавець здає Замовнику звітні документи етапу, програмне забезпечення, обладнання, склад яких визначається договором.

1.10 Завдання щодо проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН покладається на Виконавця.

1.11 Завдання з організації та забезпечення промислової експлуатації АІС ЦБД ПН покладається на Замовника.

2. Призначення та мета створення АІС ЦБД ПН

2.1 АІС ЦДБ ПН призначена для автоматизації:

- процесу перенесення абонентських номерів (далі - ППН) від оператора-донора до оператора-отримувача;

- інформаційного обміну між операторами телекомунікацій під час ППН;

- процесу збору та обробки нформації про стан ППН, а також перенесені абонентські номери та їх номери маршрутування.

2.2 АІС ЦБД ПН забезпечує управління процесами перенесення абонентських номерів між операторами телекомунікацій, зберігання інформації про перенесені абонентські номери та їх номери маршрутування на основі централізованої бази даних та забезпечення періодичної синхронізації локальних баз даних перенесених абонентських номерів (ЛБД ПН) операторів телекомунікацій.

2.3 Метою створення АІС ЦБД ПН є впровадження в Україні послуги перенесення абонентських номерів між операторами телекомунікацій та за рахунок цього створення умов для надання більш якісних послуг абонентам, забезпечення рівних конкурентних умов операторам та провайдерам телекомунікацій тощо.

2.4 Метою створення АІС ЦБД ПН, в межах даних технічних вимог, є реалізація ППН у мережах рухомого (мобільного) зв'язку відповідно до Порядку.

3. Вимоги до АІС ЦБД ПН

3.1. Загальні вимоги

АІС ЦДБ ПН є функціонально єдиною системою, базові складові якої утворюють інтегровану інформаційно-комунікаційну інфраструктуру для забезпечення ППН.

Інтегрована інформаційно-комунікаційна інфраструктура АІС ЦДБ ПН представляє собою сукупність програмних та апаратних (технічних) засобів різних рівнів, у тому числі рівня центру обробки даних, баз даних, захищених каналів зв'язку, та робочих станцій, які забезпечують доступ користувачів до сервісів та інформаційних ресурсів системи через інтерфейс.

До програмних засобів відносяться загальне програмне забезпечення (операційні системи, системи управління базами даних, комплекси програм технічного обслуговування, спеціальні обчислювальні програми тощо) та прикладне (функціональне) програмне забезпечення за допомогою якого забезпечується сам ППН та обробка інформації під час забезпечення ППН, формування відповідних баз даних, взаємодія з іншими компонентами та підсистемами АІС ЦДБ ПН.

3.2. Складові інтегрованої інформаційно-комунікаційної інфраструктури АІС ЦБД ПН

Складовими інтегрованої інформаційно-комунікаційної інфраструктури АІС ЦБД ПН є:

- ОЦОД, його програмні та апаратні засоби;

- РЦОД, його програмні та апаратні засоби;

- програмні засоби (у тому числі прикладне (функціональне) програмне забезпечення);

- захищена телекомунікаційна мережа;

- робочі станції.

3.3. Вимоги до структури та функціонування АІС ЦБД ПН

Функціональна структура АІС ЦБД ПН повинна включати в себе такі компоненти (остаточний склад визначається на етапі проектування):

- централізована база даних перенесених абонентських номерів (ЦБД ПН);

- підсистема інтерфейсів;

- інформаційно-аналітична підсистема;

- підсистема аудиту та звітності;

- підсистема адміністрування і безпеки;

- підсистема моніторингу;

- підсистема технічної підтримки (HelpDesk);

- підсистема криптографічного захисту інформації.

(Далі схема у відповідності до сторінки 20 Документації конкурсних торгів «Послуги щодо проектування та розробляння у сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розроблення та впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»).

3.4. Вимоги до Централізованої бази даних перенесених номерів:

3.4.1. забезпечувати автоматичний обмін даними з ЛБД ПН реалізуючи функціональність відповідно до алгоритмів наведених у додатку 1.

3.4.2. здійснювати збір і обробку даних про перенесені абонентські номери і їх номери маршрутування;

3.4.3. забезпечувати можливість оновлення даних для операторів телекомунікацій про перенесені номери і номери маршрутування в режимі онлайн при завершенні процесу перенесення номера;

3.4.4. забезпечувати можливість для операторів телекомунікацій отримання оновленої інформації про перенесені номери і номери маршрутування в режимі офлайн;

3.4.5. надавати доступ до архівних даних для зберігання і синхронізації в режимі офлайн;

3.4.6. забезпечувати оновлення інформації про перенесені номери в режимі офлайн для визначених користувачів (не операторів телекомунікацій);

3.4.7. зберігати дані про Національний план нумерації і дані про приналежність номерів тому або іншому оператору телекомунікацій;

3.4.8. забезпечує автоматизоване введення актуальних даних Національного плану нумерації;

3.4.9. забезпечує автоматизований обмін даними із зовнішньою інформаційною системою за визначеним протоколом для актуалізації бази даних Національного плану нумерації;

3.5. Вимоги до Підсистеми інтерфейсів.

За допомогою інтерфейсів забезпечується доступ користувачів АІС ЦБД ПН до сервісів та програмних модулей системи. Підсистема інтерфейсів повинна за своїм функціональним призначенням складається з графічного WEB-інтерфейсу користувача, SOAP/XML-інтерфейсу та SFTP-інтерфейсу.

3.5.1. Підсистема інтерфейсів повинна забезпечувати доступ до АІС ЦБД ПН:

- інформаційним системам ЛБД ПН операторів телекомунікацій в автоматичному режимі, з метою сінхронізації з ЦБД ПН;

- користувачам Замовника з метою забезпечення інформаційнго обміну між операторами телекомунікацій при наданні ППН та адміністрування системи вцілому;

- користувачам операторів телекомунікацій - учасників процесу перенесення абонентського номера;

- користувачам НКРЗІ до інформації про перенесені номери, зокрема до статистичних даних, які необхідні для аналізу процесу надання ППН

- іншим користувачам - суб'єктів господарювання, які використовують дані про абонентські номери у своїх технологічних процесах, на рівній і недискримінаційній основі.

3.5.2. Загальні вимоги до графічного WEB-інтерфейсу користувача.

- АІС ЦБД ПН повинна підтримувати графічний WEB-інтерфейс для операторів телекомунікацій та забезпечувати обробку заявок на перенесення номера під час процесу перенесення номера.

- Користувач оператора телекомунікацій з певними повноваженнями після набору відповідного посилання і авторизації в АІС ЦБД ПН повинен отримувати доступ до системи через захищений протокол HTTPS відповідно до наданих йому прав користувача АІС ЦБД ПН.

- За допомогою графічного WEB-інтерфейсу оператор телекомунікацій повинен мати можливість створювати нові запити на перенесення номера, переглядати призначені йому запити, відповідати на спрямовані йому запити.

- Графічний WEB-інтерфейс повинен забезпечувати перегляд і фільтрацію повідомлень за різними параметрами, створювати нові повідомлення, відправляти відповіді на отримані повідомлення.

- Через графічний інтерфейс користувачам також має надаватися інформація щодо плану нумерації і статистичні дані, якщо користувачу надані такі права.

- Графічний WEB-інтерфейс повинен використовуватися операторами телекомунікацій у разі відсутності прямих з'єднань, а також під час простою або несправності прямих інтерфейсів.

3.5.3. Загальні вимоги до SOAP/XML-інтерфейсу.

SOAP/XML-інтерфейс призначений для інтеграції з системами операторів телекомунікацій для здійснення перенесення номера на рівні систем та повинен:

- мати необхідну функціональність для здійснення процесів перенесення й повернення номера;.

- надавати можливість багатопотокової обробки повідомлень для інформаційних систем операторів-учасників;

- забезпечувати прикладну авторизацію інформаційних систем операторів- учасників;

- працювати в синхронному й асинхронному режимі;

- мати параметр максимального часу очікування відповіді на запит, що конфігурується;

- забезпечувати контроль затримки обробки повідомлень за допомогою зовнішньої системи моніторингу;

- повторювати запити, якщо вони не були доставлені через недоступність інтерфейсу оператора телекомунікацій;

- блокувати доставку повідомлень оператору після досягнення встановленої кількості невдалих спроб надсилання повідомлення. Кількість спроб повинна бути параметром, що конфігурується.

- автоматично створювати заявку на рішення проблеми в підсистемі технічної підтримки (Help Desk), якщо відбулося блокування доставки повідомлень оператору телекомунікацій.

3.5.4. Загальні вимоги до SFTP-інтерфейсу.

SFTP-інтерфейс призначений для організації доступу операторів телекомунікацій та інших користувачів, які використовують дані про абонентські номери у своїх технологічних процесах, до файлів синхронізації даних: повного списку перенесених номерів, інкрементального списку перенесених номерів і списку повернених номерів. Інтервал генерації файлів повинен становити не більше 1 години, а строк зберігання файлів синхронізації даних - не менше 60 днів.

По SFTP повинні бути доступні:

- файл із даними про план нумерації;

- файл із даними про всі перенесені номери;

- файл із даними про номери, перенесені на протязі останньої години;

- файл із даними про номери, повернуті власникові номерного ресурсу.

3.6. Вимоги до Інформаційно-аналітичної підсистеми:

Функції Інформаційно-аналітичної підсистеми повинні бути доступними через графічний WEB-інтерфейс. Функціонал підсистеми повинен:

- здійснювати централізоване автоматичне адміністрування процесів перенесення і повернення абонентського номера мобільного зв'язку згідно з вимогами наведеними у додатку 1;

- здійснювати реєстрацію заявок на перенесення номера, що поступають в АІС ЦБД ПН (кожній заявці має бути присвоєний унікальний номер);

- здійснювати перевірку первинної інформації, що знаходиться в заявці на перенесення номера;

- здійснювати управління процесами перенесення одного номера, декількох номерів, або інтервалу номерів в одній заявці з можливістю скасування перенесення одного або декількох номерів, як з боку оператора-отримувача, так і з боку базового оператора/оператора-донора;

- реєструвати всіх етапи й строки процесу перенесення номерів, контролювати дотримання строків перенесення номера згідно з вимогами нормативних документів;

- здійснювати підтримку одночасно декількох процесів перенесення номерів з можливістю розподілу по учасникам;

- дотримуватись структурності процесу й послідовності повідомлень із зазначенням зв'язків між запитами та відповідями;

- підтверджувати в автоматичному режимі кожний отриманий запит про прийняття повідомлень, дійсності заявки і т.д., згідно з певними критеріями, із вказівкою на можливі помилки;

- мати можливість описувати нові процеси перенесення номера або змінювати існуючі процеси без істотних змін програмного забезпечення й зупинки системи;

- при зміні параметрів процесів здійснення підтримки двох версій одного процесу старого для заявок, поданих до зміни процесу й нових, поданих після внесення змін до процесу;

- забезпечувати можливістю проводити тестування процесів у прискореному режимі для скорочення загального часу тестування;

- забезпечувати можливістю реалізувати покрокове тестування етапів процесу перенесення номера в автоматичному режимі з фіксацією помилок. Алгоритм або кроки автоматичного покрокового тестування повинні описуватися шляхом підготовки текстових файлів або за допомогою GUІ;

- забезпечує формування звітів щодо даних Національного плану нумерації.

- здійснювати адміністрування процесу перенесення негеографічних номерів;

- здійснювати адміністрування процесу перенесення географічних номерів;

- забезпечувати можливістю повернення номера (номерів) оператору-донору у випадку, коли користувач розірвав контракт із оператором-отримувачем, на протязі (не більше) 24 годин після розірвання договору;

3.7. Вимоги до Підсистеми аудиту та звітності.

Підсистема повинна:

- надавати можливість Замовнику та уповноваженим користувачам отримати інформацію про хід процесу перенесення номера, відхилення від встановлених правил перенесення номера, статистичні звіти про надання послуги перенесення номера тощо;

- мати інструменти для забезпечення збору статистичних даних користувачами (Адміністратору, НКРЗІ та операторам телекомунікацій);

- забезпечувати експорт даних у формати MS Excel, MS Word, PDF, CSV, імпорт даних з формату MS Excel.

3.8. Вимоги до Підсистеми адміністрування і безпеки.

Підсистема повинна:

- Забезпечувати створення нових користувачів, наділяти їх необхідними правами та ролями, змінювати ці права та вилучати користувачів із системи;

- забезпечує авторизацію користувачів відповідно до їх прав і повноважень;

- забезпечує аутентифікацію і контроль доступу користувачів.

3.9. Вимоги до Підсистеми моніторингу.

Підсистема повинна контролювати статус і завантаження інтерфейсів системи та забезпечувати моніторинг:

- функціонування й контролю параметрів АІС ЦБД ПН (рівень завантаження програмних і апаратних компонентів АІС ЦБД ПН; рівень використання ресурсів);

- кількості заявок, що обробляються та знаходяться у черзі на обробку;

- вхідних параметрів заявки на перенесення номера її статус/крок виконання, час початку обробки заявки;

- дотримання якості сервісу (SLA) на етапах перенесення номера.

3.10. Вимоги до Підсистеми технічної підтримки (англ. Help Desk).

- забезпечує можливість операторам телекомунікацій реєструвати повідомлення про проблеми та хід їх усунення;

- забезпечує можливість Замовнику керувати процесом усунення проблем, вести журнал усунення проблем, зберігати історію про проблеми та хід їх усунення;

- виконання інших функцій систем типу Help Desk.

3.11. Вимоги до підсистеми криптографічного захисту інформації

Підсистема криптографічного захисту інформації в АІС ЦБД ПН повинна забезпечувати реалізацію функцій криптографічного захисту інформації від НСД, а також забезпечувати контролю цілісності інформації, яка передається по телекомунікаційним мережам загального користування між АІС ЦБД ПН та ЛБД ПН, між ОЦОД та РЦОД та під час оформлення та обробки заявки операторами телекомунікацій.

Для захисту персональних даних, оператори телекомунікацій з використанням особистого ключа шифрування, а також посиленого сертифіката відкритого ключа шифрування отриманого від АЦСК, що не належить Замовнику, повинні здійснювати шифрування лише персональних даних, які містяться в повідомленнях операторів під час реалізації алгоритму перенесення номеру. В АІС ЦБД ПН не має бути можливості розшифруваня персональних даних абонента, що містяться в повідомленнях операторів обмін якими здійснюється під час реалізації алгоритму перенесення номеру. Інша інформація, отримана від операторів, під час реалізації алгоритму перенесення номеру, має оброблюватися в АІС ЦБД ПН. Шифрування персональних даних, що містяться в повідомленнях під час реалізації алгоритму перенесення номеру, повинно здійснюватися шляхом формування криптографічних повідомлень у форматі, що встановлений вимогами законодавства України.

Кожний оператор телекомунікації повинен самостійно здійснювати формування ключових даних, запиту на сертифікацію відкритого ключа в АЦСК відповідно до регламенту роботи АЦСК та вимог законодавства. У встановленому АЦСК порядку кожний оператор телекомунікації повинен передати до АЦСК запит на сертифікацію відкритого ключа з метою отримання від АЦСК посиленого сертифіката відкритого ключа шифрування.

Оператор телекомунікації, отримавши криптографічне повідомлення з персональними даними повинен здійснити його розшифрування використовуючи посилений сертифікат відкритого ключа шифрування та власні ключові данні.

В процесі розшифрування обов'язково повинна виконуватися перевірка статусу посиленого сертифіката відкритого ключа шифрування оператора, сертифіката відкритого ключа АЦСК за механізмами списків відкликаних сертифікатів, що формує АЦСК та ЦЗО або за протоколом визначення статусу сертифіката в реальному часі, а також виконуються перевірки цілісності «ланцюжку» посилених сертифікатів, цілісності списків відкликаних сертифікатів, цілісності відповідей за протоколом визначення статусу сертифікатів.

Криптографічний захист каналів (основних та резервних) зв'язку повинен здійснюватися шляхом побудови віртуальних приватних мереж.

В ЦОДах АІС ЦБД ПН повинні розміщюватися «криптографічні шлюзи», що реалізують агрегацію віртуальних приватних мереж та відмовостійкість обладнання «криптографічних шлюзів».

Кожний оператор телекомунікації у власному центрі обробки даних повинен розмістити обладнання «криптографічних шлюзів», у кількості, що забезпечує відмовостійкість роботи обладнання «криптографічних шлюзів».

Адміністратор АІС ЦБД ПН здійснює формування ключової системи (ключових даних) для «криптографічних шлюзів» у необхідній кількості (залежно від кількості обладнання та мережевої архітектури).

Оператори телекомунікації повинні отримати ключові данні для «криптографічних шлюзів» від адміністратора АІС ЦБД ПН у порядку, що встановлений адміністратором АІС ЦБД ПН. Налаштування «криптографічних шлюзів» повинні здійснюватися операторами телекомунікації згідно рекомендацій та адресації отриманої від адміністратора АІС ЦБД ПН.

В підсистемі криптографічного захисту інформації АІС ЦБД ПН повинні бути реалізовані механізми балансування навантаження трафіку та забезпечення безперервності функціонування підсистеми (резервування складових частин).

Засоби криптографічного захисту інформації повинні відповідати вимогам законодавства України та мати відповідне підтвердження.

Концептуальна схема криптографічного захисту персональних даних при здійснені заявки на перенесення номеру наведена на рисунку.

(Далі рисунок у відповідності до сторінки 26 Документації конкурсних торгів «Послуги щодо проектування та розробляння у сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розроблення та впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»).

3.12. Загальні вимоги до режимів функціонування системи.

Система повинна забезпечувати:

- безперервне функціонування у режимі 24 години на добу 7 днів на тиждень;

- надійність не менше 99,7%;

- реалізацію централізованої моделі організації обміну інформацією про перенесені абонентські номери без участі АІС ЦБД ПН у процесі встановлення з'єднання між абонентами, маршрутизації голосових викликів, передачі MMS та SМS;

- обслуговування усіх операторів мобільного зв'язку діючих на момент створення системи та збільшення їх кількості без значних технічних змін;

- зберігання інформації про усі номери мобільного зв'язку виділені операторам телекомунікацій згідно Національного плану нумерації в об'ємі не менше 100 000 000 виділених номерів;

- пропускну спроможність не менше 25 000 запитів щодня на перенесення номера від операторів телекомунікацій;

- можливість адміністрування не менше 50 000 000 перенесених номерів з можливістю збільшення цієї кількості номерів без значних технічних змін;

- зберігання інформації про історію перенесення номерів не менше 5 років;

- виконання операцій обміну повідомленнями між АІС ЦБД ПН та операторів в процесі перенесення номера абонента в режимі online - не довше 1 години, в режимі offline - не довше 1 доби;

4. Вимоги до програмного забезпечення.

До складу АІС ЦБД ПН повинно входить загальне (системне) програмне забезпечення (операційні системи, системи управління базами даних, комплекси програм технічного обслуговування, спеціальні обчислювальні програми тощо) та прикладне (функціональне) програмне забезпечення за допомогою якого забезпечується сам ППН, а також збір, обробка та збереження інформації під час забезпечення ППН

4.1. Вимоги до загального (системного) програмного забезпечення.

Загальне програмне забезпечення повинно включати готове програмне забезпечення, що постачається Виконавцем на етапі виконання договору. Специфікація системного програмного забезпечення визначається Виконавцем у пропозиції конкурсних торгів.

Для допоміжних компонентів АІС ЦБД ПН, з метою оптимізації капітальних і експлуатаційних витрат, може використовуватись системне програмне забезпечення «Open Source».

Для всіх ключових компонентів програмно-апаратного комплексу АІС ЦБД ПН, з метою забезпечення високої надійності й стабільності системи в цілому, повинно використовуватися тільки серійне системне програмне забезпечення (операційні системи і програмне забезпечення баз даних) промислового рівня («carrіer grade», «enterprіse») третіх сторін від Mіcrosoft (MS Wіndows Server, MS SQL Server 2012 і вище) і/або Oracle (Oracle Lіnux, Oracle 11g RAC і вище). Виконавець повинен указати перелік системного програмного забезпечення третіх сторін.

4.2. Загальні вимоги до прикладного (функціонального) програмного забезпечення АІС ЦБД ПН

Прикладне програмне забезпечення повинно реалізовувати функції підсистем АІС ЦБД ПН, зазначених в п.3.3, та інформаційну взаємодію між цими підсистемами.

На рівні програмного забезпечення повинні бути реалізовані механізми забезпечення безпеки на рівні додатка, за допомогою аутентифікації й контролю доступу користувачів, керування правами й ролями користувачів, що включає:

- перевірку повноважень користувачів;

- розмежування доступу користувачів на рівні завдань і інформаційних модулів.

Взаємодія з АІС ЦБД ПН на рівні користувачів повинна здійснюватися тільки авторизованими користувачами відповідно до їх ролей й повноважень.

Прикладне програмне забезпечення повинно працювати на апаратному забезпеченні серійного виробництва. Постачальник вказує перелік рекомендованого апаратного забезпечення необхідного для встановлення програмного забезпечення АІС ЦБД ПН.

АІС ЦБД ПН, на програмному рівні повинна мати підтримку механізму резервного копіювання програмного забезпечення, конфігурації й статистичних даних на внутрішніх і зовнішніх ресурсах зберігання не рідше одного разу на добу. Відновлення програмного забезпечення з резервної копії в автоматичному режимі без зупинки сервісу. Повне відновлення АІС ЦБД ПН з резервної копії не повинно тривати більше 2-х годин.

Все програмне забезпечення, що використовується в АІС ЦБД ПН, повинно відповідати умовам ліцензійних договорів, що забезпечують його легальне використання Замовником.

Прикладне програмне забезпечення, що використовується в АІС ЦБД ПН, повинно базуватися на готовому програмному забезпеченні, що пройшло успішне практичне впровадження щонайменше в 1 (одному) проекті MNP та мати технічну підтримку від виробника на строк не менше 36 місяців.

Прикладне програмне забезпечення АІС ЦБД ПН повинно:

- бути масштабованим і мати можливість розширення окремими модулями і функціональними вузлами без істотної зміни архітектури рішення. Система повинна будуватися на основі модульного принципу.

- будуватись за клієнт-серверною структурою двох- або трьохланкової архітектури.

- здійснювати без переривання сервісів внесення змін у конфігурацію функціонального програмного забезпечення.

- забезпечувати можливість відміни останніх змін в конфігурації системи (усі зміни у конфігурації системи повинні записуватися в log-файли).

- не містити «єдину точку відказу» (SPOF) і передбачати географічне резервування ЦБД ПН за схемою « 1+1» - «гарячий» резерв: резервна частина повинна бути спроможною, у разі виникнення потреби, обслужити 100 % запитів на перенесення номера та запитів до ЦБД ПН. Усі критичні сервісні програмні блоки, апаратні та інтерфейсні блоки системи повинні резервуватися за схемою 1+1 або 1+N.

- записувати в log-файли усі операції, пов'язані з перенесенням номера й зміною маршрутної інформації (аварії, помилки, системні повідомлення, події, пов'язані з поведінкою користувачів) і зберігати ці файли певний строк (мінімум один рік). Доступ до log-файлів повинен забезпечуватися через графічний WEB - інтерфейс.

- дозволяти встановлення адміністратором прав й рівня доступу користувачів до інформації.

- забезпечувати контроль доступу користувачів на основі логіна й паролю.

- підтримувати авторизацію користувачів з використанням сертифікатів і ключів безпеки.

- підтримувати інтерфейс користувача на українській та англійській мові.

Прикладне (функціональне) програмне забезпечення повинно забезпечувати ППН та мати наступну функціональність:

- здійснення централізованого автоматичного адміністрування процесів перенесення абонентських номерів.

- підтримка одночасно декількох процесів перенесення номерів з можливістю ізоляції різних учасників.

- здійснення централізованого обміну даними (повідомленнями) між учасниками процесу перенесення номера, у процесі перенесення номера та/або в процесі повернення номерів оператору-донору. Детальний опис процесів підготовки до перенесення, виконання перенесення та повернення номера представлений у Додатку 1 до даних технічних вимог.

- здійснення збору і зберігання даних про перенесені абонентські номери та їх номери маршрутування.

- забезпечення можливості перенесення одиночних номерів, блоку номерів в одному запиті або комбінації одиночних номерів і декількох блоків номерів.

- забезпечення можливості перенесення окремих номерів, у разі коли заявка була подана для блоку номерів, а частина номерів була відкликана від процесу перенесення оператором за обґрунтованих причин.

- забезпечення можливості розподілу блоку номерів на під-блоки шляхом задання першого та останнього номера під блоку(мінімальний розмір під-блоку - один номер).

- забезпечення можливості розподілу блоку номерів на під-блоки відповідно до заданого критерію розподілу (мінімальний розмір під-блоку - один номер).

- здійснення збору і обробки статистичних даних про перенесені номери.

- реєстрація всіх етапів й строків процесу перенесення номерів, контроль дотримання строків перенесення номера згідно з вимогами нормативних документів.

- забезпечення можливості участі в процесі перенесення номерів систем ЛБД ПН операторів зв'язку, а також співробітників операторів телекомунікацій, задіяних у процесі перенесення номерів.

- надання доступу для участі в процесі перенесення номера через графічний WEB-інтерфейс, М2М SOAP/XML інтерфейс, а також інтерфейс SFTP, для одержання інформації про всі перенесені номери, перенесені номери на протязі певного часу (одна година).

- забезпечення можливості повернення номера (номерів) оператору-донору у випадку, коли користувач розірвав контракт із оператором-отримувачем, на протязі 24 годин після розірвання договору.

- дотримання структурності процесу й послідовності повідомлень із вказівкою, яким чином зв'язуються запити й відповіді.

- підтвердження в автоматичному режимі кожного отриманого запиту про прийняття повідомлень, дійсності заявки і т.д., згідно з певними критеріями, із вказівкою на можливі помилки.

- можливість описувати нові процеси перенесення номера або змінювати існуючі процеси без істотних змін програмного забезпечення й зупинки системи.

- при зміні параметрів процесів здійснення підтримки двох версій одного процесу - старого для заявок, поданих до зміни процесу й нових, поданих після внесення змін до процесу.

- забезпечення можливості проводити тестування процесів у прискореному режимі для скорочення загального часу тестування.

- забезпечення можливості реалізувати покрокове тестування етапів процесу перенесення номера в автоматичному режимі з фіксацією помилок. Алгоритм або кроки автоматичного покрокового тестування повинні описуватися шляхом підготовки текстових файлів або за допомогою GUІ.

- забезпечення можливості оновлення даних для операторів телекомунікацій про перенесені номери в режимі онлайн при завершенні процесу переносу номера, а також надання доступу до архівних даних для їх збереження й синхронізації в режимі офлайн.

- забезпечення можливості для операторів телекомунікацій одержувати оновлену інформацію про перенесені номери періодично в режимі офлайн із періодичністю 1 раз на годину.

- забезпечення технологічної можливості для певних користувачів одержувати оновлену інформацію про перенесені номери періодично в режимі офлайн із періодичністю 1 раз на добу.

- забезпечення використання Національного плану нумерації для перевірки абонентських номерів що переносяться та автоматичного вибору оператора-донора.

- забезпечення можливості угруповання номерів у блоки, виходячи з їхнього статусу, типу, згідно з Національним планом нумерації України.

5. Вимоги до апаратного (технічного) забезпечення АІС ЦБД ПН

Обладнання АІС ЦБД ПН має бути новим, що не використовувалося раніше та відповідати українським стандартам електроживлення. Перевага повинна надаватися обладнанню, що має сертифікати відповідності та позитивні експертні висновки Державної служби спеціально зв'язку та захисту інформації України.

Імпортна складова апаратного забезпечення АІС ЦБД ПН має відповідати вимогам наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 17.03.2014 № 115 «Про затвердження Положення про порядок визначення переліку технічних засобів, які можуть застосовуватися в телекомунікаційних мережах загального користування України, та погодження застосування засобів телекомунікацій, не внесених до цього переліку», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.04.2014 за № 405/25182.

Все обладнання має бути змонтованим та налаштованим та мати строк гарантійного обслуговування.

Обладнання АІС ЦБД ПН повинно встановлюватись на двох географічно віддалених майданчиках у приміщеннях призначених під центри обробки даних (ЦОД): на майданчику основного (ОЦОД) та резервного (РЦОД) центрів обробки даних на умовах Collocation та на майданчику головного офісу Замовника (м.Київ, пр-т Перемоги, 15-й км). Адреси розташування ОЦОД та РЦОД визначаються на етапі виконання робіт після підтвердження відповідності умов розміщення обладнання АІС ЦБД ПН у відібраних ЦОД вимогам цих ТВ та укладання відповідних договорів на надання послуг Collocation. Укладання зазначених договорів та оплата послуг здійснюється Замовником.

Обладнання серверів повинно забезпечувати технологію віртуалізації серверів від провідних виробників (Microsoft, VMware тощо), що комплектується системою управління віртуалізацією, у тому числі віддаленого управління.

У Додатку 2 представлені технічні вимоги до:

- серверів ОЦОД та РЦОД;

- маршрутизаторів ОЦОД і РЦОД;

- комутаторів ОЦОД і РЦОД;

- обладнання мережевої безпеки ОЦОД і РЦОД;

- загальні вимоги до обладнання мережевої безпеки;

- апаратного забезпечення підсистеми криптографічного захисту конфіденційної інформації.

Якщо наведені вимоги до апаратного забезпечення АІС ЦБД ПН містять посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, у такому разі будь-яке подібне посилання учаснику слід читати в розумінні виразу «або еквівалент».

Для забезпечення функціонування АІС ЦБД ПН повинна бути створена надійна телекомунікаційна інфраструктура що потенційно забезпечує пропускну здатність каналу в режимі шифрування трафіку не менш ніж 800 Мбіт/с (для пакетів ТСР). Оренду каналів передавання даних забезпечує Замовник.

6. Вимоги до створення комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) АІС ЦБД ПН (вимога, не менше ніж або еквівалент)

Виконавець повинен надати пропозиції щодо реалізації проекту у спосіб, що забезпечує надійне функціонування АІС ЦБД ПН, захист від НСД, захист персональних даних, забезпечення контролю цілісності, відповідності АІС ЦБД ПН вимогам законодавства у сфері захисту інформації та персональних даних. Основними принципами забезпечення захисту інформації є планування захисту і керування системою захисту.

Основними принципами керування доступом є:

- визначення об'єктів захисту, в тому числі персональних даних;

- забезпечення безперервного захисту;

- визначення атрибутів доступу;

- визначення принципів керування доступом (довірче або адміністративне);

- забезпечення персональної відповідальності;

- забезпечення аудиту;

Вимоги до реалізації послуги безпеки наведені в НД ТЗІ 2.5-004-99. Семантики функціонального профілю повинні бути не нижче, ніж:

- КА-2, КВ-3,ЦА-1, ЦО-1,

- ДС-1, ДЗ-1, ДВ-1,НР-1, НР-2, НИ-1, НИ-2, НК-1, НО-2, НЦ-1.

Виконавець має надати пропозиції щодо реалізації зазначених вимог.

6.1. Послуги зі створення комплексної системи захисту інформації (вимога, не менше ніж або еквівалент)

Учасник повинен надати наступні послуги зі створення КСЗІ АІС ЦБД ПН:

6.1.1. Обстеження інформаційної моделі ІС - Уточнення класифікації та опису ресурсів ІС (ОС, засоби зв'язку і комунікацій, інформація, її категорій, вид подання, місця зберігання, технології обробки тощо, обслуговуючий персонал і користувачі, території і приміщення і т. ін.).

6.1.2. Аналіз акту обстеження ІС

- гриф обмеження доступу інформації в ІС;

- відомості про підсистеми ІС: найменування, позначення, розташування, приналежність відповідному підрозділу тощо;

- технологічні процеси під час функціонування ІС із визначенням інформації, що підлягає захисту;

- ступінь обмеження доступу до інформації в ІС;

- організаційна структура забезпечення захисту інформації на об'єктах ІС;

- визначення існуючих топологічних та технологічних рішень забезпечення вимог інформаційної безпеки в ІС;

- поверхові плани (План-схеми будинків, Схеми приміщень ІС);

- розміщення СКМ на по-поверховому плані (Схеми розташування апаратури, Схема розташування елементів ТЗІ в апаратних шафах, Схема системи електроживлення, Схема кабельної мережі, Схема заземлення з протоколами вимірювань).

6.1.3. Розробка моделі загроз та моделі порушника

- Розробка моделі загроз та моделі порушника для інформації що обробляється в ІС (за результатами аналізу акту обстеження та інформаційної моделі).

6.1.4. Розробка функціонального профілю захисту інформації

- Створення функціонального профілю захисту інформації що розробляється в ІС;

- Функціональний профіль захисту повинен бути розроблений в термінології що відповідає вимогам НД ТЗІ 2.5-004-99 "Критерії оцінки захищеності комп'ютерних систем від несанкціонованого доступу";

- Профіль може бути або вибраний із профілів, описаних в НД ТЗІ 2.5-005-99, або визначений як упорядкована сукупність рівнів послуг згідно з вимогами зазначеного документа;

- Повинен бути вказаний рівень гарантій, що передбачається досягти.

6.1.5. Розробка технічного завдання

- Розробка технічного завдання на КСЗІ, з урахуванням вимог НД ТЗІ 3.7-001-99. Технічне завдання ґрунтується на результатах виконання робіт із створення першої черги КСЗІ та уточнених результатах обстеження;

- Технічні завдання повинні містити такі основні підрозділи:

- загальні відомості;

- мета і призначення комплексної системи захисту інформації;

- загальна характеристика автоматизованої системи та умов її функціонування;

- вимоги до комплексної системи захисту інформації;

- вимоги до норм технічного захисту конфіденційної інформації, що є власністю держави;

- вимоги до складу проектної та експлуатаційної документації;

- етапи виконання робіт;

- порядок внесення змін і доповнень до ТЗ;

- порядок проведення випробувань комплексної системи захисту інформації.

6.1.6. Погодження ТЗ із ДССЗЗІ України

6.1.7. Розробка техноробочого проекту КСЗІ

- Розробка проектних рішень, необхідних для реалізації вимог ТЗ на КСЗІ; рішень щодо структури КСЗІ (організаційної структури, структури технічних і програмних засобів), алгоритмів функціонування та умов використання засобів захисту; рішень щодо архітектури КЗЗ та механізмів реалізації, визначених функціональним профілем послуг безпеки інформації.

- Розробка, оформлення та затвердження робочої та експлуатаційної документації КСЗІ та, у разі необхідності, її окремих складових частин.

- До складу робочої документації на КЗЗ повинні входити описи процедур інсталяції та ініціалізації комплексу, налагодження всіх механізмів розмежування доступу користувачів до інформації та апаратних ресурсів ІТС, контролю за діями користувачів, а також контролю цілісності програмного забезпечення.

- Робоча документація повинна містити детальні рішення щодо реалізації технічного проекту КСЗІ, щодо забезпечення управління КСЗІ і взаємодії її компонентів, а також документацію, необхідну для тестування, проведення пусконалагоджувальних робіт, проведення випробувань КСЗІ.

- Експлуатаційна документація включає опис порядку функціонування КСЗІ та настанови (інструкції) щодо забезпечення цього порядку обслуговуючим персоналом і користувачами, порядку супроводження КСЗІ впродовж життєвого циклу ІТС.

- Мінімальний перелік комплекту проектної документації повинен включати:

- відомість технічного проекту;

- пояснювальна записка до технічного проекту;

- опис комплексу технічних засобів;

- опис програмного забезпечення;

- опис організаційної структури.

- Мінімальний перелік комплекту експлуатаційної документації повинен включати:

- відомість експлуатаційної документації;

- план захисту;

- інструкція адміністратора безпеки;

- інструкція системного адміністратора;

- інструкція адміністратора баз даних;

- інструкція користувача;

- програма попередніх випробувань;

- методика попередніх випробувань;

- паспорт-формуляр.

- Склад документації повинен відповідати вимогам ТЗ на КСЗІ, види та зміст - ГОСТ 34.201, НД ТЗІ 2.5-004.

- Документація на програмні засоби виконується згідно з комплексом стандартів ЄСПД.

- Документація на автоматизовану систему - згідно системи стандартів автоматизованих систем управління.

6.1.8 Проведення навчання користувачів

- Необхідно провести навчання користувачів Системи всіх категорій (технічного обслуговуючого персоналу, звичайних користувачів та користувачів, які мають повноваження щодо управління засобами КСЗІ та ін.) в частині, що їх стосується, основним положенням документів Плану захисту, які необхідні їм для дотримання правил політики безпеки інформації, експлуатації засобів захисту інформації тощо, перевірку їх уміння користуватись впровадженими технологіями захисту інформації і реєстрацію результатів навчання.

6.1.9 Пусконалагоджувальні роботи, що повинні включати:

- монтаж обладнання і атестацію комплексу технічного захисту інформації від витоку технічними каналами;

- встановлення і налагодження КЗЗ;

- перевірку працездатності засобів захисту інформації в автономному режимі та при їх комплексній взаємодії.

- У відповідності з документацією робочого проекту необхідно виконати інсталяцію, ініціалізацію та перевірку працездатності КЗЗ.

- Під час інсталяції КЗЗ необхідно задіяти механізми розмежування доступу користувачів до інформації та апаратних ресурсів ІТС, контролю за діями користувачів, а також контролю цілісності програмного забезпечення.

6.1.10 Попередні випробування КСЗІ

- Розробка та узгодження програми й методики випробувань попередніх випробувань.

- Проведення попередніх випробувань згідно з програмою та методиками випробувань.

- Оформлення та затвердження Протоколу попередніх випробувань КСЗІ.

- Протокол попередніх випробувань повинен містити висновок щодо можливості прийняття КСЗІ у дослідну експлуатацію, а також перелік виявлених недоліків, необхідних заходів з їх усунення, і рекомендовані терміни виконання цих робіт.

- Програма та методики випробувань, протоколи випробувань розробляються та оформлюються згідно з вимогами РД 50-34.698.

- У випадку наявності недоліків, необхідно виправити їх, та навести докази, що не з'явилися нові недоліки.

6.1.11 Державна експертиза

- Державну експертизу в сфері технічного захисту інформації необхідно провести згідно з Положенням про державну експертизу в сфері технічного захисту інформації, з метою визначення відповідності КСЗІ технічному завданню, вимогам НД із захисту інформації та визначення можливості введення КСЗІ в складі ІТС в експлуатацію.

- Розробка та узгодження програми та методики проведення експертизи із Замовником та ДССЗЗІ.

- Проведення Державної експертизи в сфері технічного захисту інформації у відповідності до програми та методики проведення експертизи

- Результати експертизи необхідно оформити у вигляді Протоколу відповідно до вимог Додатку №6 «Положення про державну експертизу

в сфері технічного захисту інформації» затвердженого Наказом Адміністрації ДССЗЗІ України від 15.05.2007 за №93.

- За результатами проведених робіт скласти Експертний висновок щодо відповідності об'єкта експертизи вимогам нормативних документів з ТЗІ, і разом із протоколами виконання робіт подати до Адміністрації.

6.2 Засоби КЗІ, що входять до складу КСЗІ, повинні мати дійсні експертні висновки Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України щодо відповідності вимогам нормативних документів системи криптографічного захисту інформації.

7. Склад та зміст послуг щодо створення АІС ЦБД ПН

7.1 Створення АІС ЦБД ПН має відповідати вимогам ГОСТ 34.601. Конкретний перелік етапів та термінів виконання визначається Замовником під час виконання робіт, і повинен бути не меншим ніж:

- Проектування (до 45 робочих днів з дати укладання договору);

- Розроблення, монтаж обладнання та налаштування програмного забезпечення (до 125 робочих днів з дати укладання договору);

- Дослідна експлуатація (тривалість до 25 робочих днів);

- Приймальні випробування (тривалість до 15 робочих днів);

- Промислова експлуатація.

7.2 Перелік документів має відповідати вимогам ГОСТ 34.201-89, а також стандартам, зазначеним у ГОСТ 34.601, а їх зміст РД 50-34.698. Перелік документів, що мають бути розроблені визначає Замовник під час виконання робіт, але не менш ніж наступний перелік документів, що надаються після закінчення відповідного етапу:

- технічний проект і робоча документація;

- керівництво з адміністрування системи;

- керівництво користувача системи;

- специфікація процесів;

- специфікація SOAP/XML інтерфейсу;

- специфікація інтерфейсу SFTP;

- керівництво користувача підсистеми технічної підтримки Help Desk;

- програма й методики приймальних випробувань;

- методика проведення навантажувальних випробувань;

- методика проведення випробувань відказостійкості системи;

- опис принципів тестування системи й процесів АІС ЦБД ПН із програмними і апаратними засобами ЛДБ ПН операторів телекомунікацій;

- методика проведення міжоператорського тестування;

- докладна специфікація устаткування АІС ЦБД ПН;

- вимоги до системного програмного забезпечення (операційні системи і програмне забезпечення баз даних) третіх сторін з переліком рекомендованого програмного забезпечення.

-

8. Порядок контролю і приймання результатів послуг

8.1 Види, склад, об'єми і методи випробувань АІС ЦБД ПН та її складових частин: у процесі розробки та впровадження виконуються наступні види випробувань:

- попередні випробування;

- дослідна експлуатація;

- приймальні випробовування.

8.2 При створенні комплексної системи захисту інформації проводяться випробування зазначені у розділі 6 ТВ.

8.3 Загальні вимоги до приймання послуг:

Після закінчення відповідного етапу формується комплект документації, передбаченої відповідним пунктом ТВ. Завершення етапу фіксується відповідним протоколом між Виконавцем і Замовником.

9. Вимоги до умов функціонування при підготовці АІС ЦБД ПН до введення в дію

Серверне приміщення ОЦОД повинно бути обладнано двома незалежними підводами електроживлення від різних трансформаторних підстанцій (ТП) із застосуванням схеми «автоматичне введення резерву» (АВР) та додаткового резервного живлення від дизель-генеруючої установки електроживлення.

Підключення до каналів зв'язку загального доступу повинно бути зарезервовано і реалізовано за принципом «автономної» системи. При цьому кількість точок перекриття каналів зв'язку повинно бути мінімізоване.

Приміщення ЦОД повинно бути забезпечено кондиціюванням у відповідності з вимогами п.5.4.8.11 Робочі параметри навколишнього середовища Стандарту ТІА 942 «Телекомунікаційна інфраструктура ЦОД», повинно бути оснащено пожежною сигналізацією і системою газового пожежогасіння у відповідності з ДБН В.2.2-20:9.22.4, а також обладнано системою відеоспостереження.

10. Вимоги до документування

Технічна документація повинна розроблятися відповідно ГОСТ 34.201-89 «Информационная технология. Комплекс стандартов на автоматизированные системы. Виды, комплектность и обозначение документов при создании автоматизированных систем» з використанням сучасних інструментальних технологій документування результатів проектування інформаційного, програмного та організаційного забезпечення.

Склад і зміст документів, що розроблюються, визначаються згідно з ГОСТ 34.201-89, РД 50-34.698-90 і ЄСПД та уточнюються на етапі розробки технічного завдання.

На ліцензійне програмне забезпечення та апаратні засоби (обладнання) надається документація, що входить до відповідних компонентів постачання програмного забезпечення та обладнання.

На програмне забезпечення, що розроблюється в процесі створення АІС ЦБД ПН, надається документація відповідно до ГОСТ 19.101-77.

Апаратні засоби АІС ЦБД ПН повинні бути документовані з обов'язковим (якщо це передбачено комплектом поставки) включенням структурних функціональних схем з пояснювальними записками, або з посиланням на відповідні ресурси мережі Інтернет, які надають доступ до такої інформації.

Документація передається Замовнику в паперовому та електронному вигляді.

11. Право інтелектуальної власності

З метою забезпечення захисту прав інтелектуальної власності Учасник надає документ, що підтверджує наявність у нього або суб'єкта господарювання прав інтелектуальної власності на програмний код прикладного (функціонального) програмного забезпечення АІС ЦБД ПН, включаючи власні авторські права, або визначає право на зміну програмного коду та необмежене його використання.

12. Опис та презентація

12.1. Для підтвердження відповідності Технічним вимогам Учасник надає:

- Детальний опис функціонування АІС ЦБД ПН.

- Презентацію щодо функціонування основних складових АІС ЦБД ПН та взаємодії між ними.

- Демонстраційна версія прикладного (функціонального) програмного забезпечення АІС ЦБД ПН та керівництво користувача українською мовою (на фізичному носієві або посилання на адресу віддаленого доступу в мережі Інтернет).

- Поетапний план впровадження АІС ЦБД ПН в Україні.

- Опис Технічного рішення АІС ЦБД ПН.

- Кошторис витрат на проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН та КСЗІ в АІС ЦБД ПН.

12.2. Опис Технічного рішення АІС ЦБД ПН повинен включати:

1. схематичний опис взаємодії складових системи;

2. опис основних характеристик рішення та ступінь їх відповідності (готовності) завданням, які визначені у Технічних вимогах;

3. пояснювальну записку, яка зокрема містить опис:

- функціональної структури системи;

- складу функцій, що реалізуються підсистемами та системою в цілому;

- логічної та компонентної архітектури із зазначенням готових компонентів та компонентів, що будуть розроблятись в рамках договору;

- склад та розміщення обладнання компонентів на ОЦОД та РЦОД;

- режими функціонування;

- опис та характеристики мережі передачі даних (телекомунікаційна складова);

- опис порядку взаємодії АІС ЦБД ПН із зовнішніми системами.

4. інші дані та інформація, яка стосується Технічного рішення АІС ЦБД ПН.

13. Гарантія та якість

13.1. Виконавець гарантує якісну безперебійну роботу АІС ЦБД ПН та окремих її вузлів протягом усього гарантійного терміну (не менше 6 місяців з дати початку промислової експлуатації) на систему в цілому та окремі її вузли.

13.2. Виконавець зобов'язується обслуговувати, ремонтувати та усувати помилки у роботі АІС ЦБД ПН та окремих її вузлів (обладнання) за свій рахунок протягом гарантійного терміну на систему в цілому та окремі її вузли (обладнання) за умови правильної експлуатації цієї системи та такого обладнання Замовником.

14. Технічна підтримка АІС ЦБД ПН

14.1. Виконавець протягом 36 (тридцяти шести) місяців з дати закінчення гарантійних зобов'язань (п.13.1) здійснює технічну підтримку АІС ЦБД ПН в постійній працездатності та зобов'язується оперативно удосконалювати АІС ЦБД ПН у відповідності з вимогами Замовника.

14.2. Технічна підтримка АІС ЦБД ПН складається з наступних послуг:

• усунення (у разі виявлення) помилок в роботі АІС ЦБД ПН, з наданням Замовнику оновлених версій/релізів АІС ЦБД ПН, які усувають/ виправляють виявлені помилки;

• постачання оновлень АІС ЦБД ПН, випущених у зв'язку із змінами нормативно-правової бази, розширенням функціональних можливостей, змінами операцій експорту-імпорту даних в/із інформаційних систем виробничих підрозділів УДЦР за зверненням (заявками) Замовника;

• послуги з інсталяції оновленої АІС ЦБД ПН та налагодження АІС ЦБД ПН після відмови, критичного збою тощо;

• постачання (разом з оновленнями) поновлених комплектів технічної документації на АІС ЦБД ПН, інсталяційних дисків/CD/DVD;

• телефонні консультації (послуги «гарячої лінії») щодо використання АІС ЦБД ПН;

• консультації щодо використання АІС ЦБД ПН засобами e-пошти;

• оптимізації роботи бази даних АІС ЦБД ПН.

14.3. В окремих випадках, за погодженням з Виконавцем, послуги можуть носити терміновий характер і повинні виконуватися у стислі терміни (протягом 1-2 діб).

14.4. Виконавець, в межах строку визначеного п.14.1, також наданє технічну підтримку прикладного (функціонального) програмного забезпечення АІС ЦБД ПН, що, зокрема, передбачає:

• надання оновлень прикладного (функціонального) ПЗ АІС ЦБД ПН випущених для виправлення помилок та оптимізації його роботи;

• інформаційну та технічну підтримку працівників Замовника щодо інсталяції, налаштування та підтримки прикладного (функціонального) ПЗ АІС ЦБД ПН в працездатному стані;

• письмові повідомлення про виявлені недоліки прикладного (функціонального) ПЗ АІС ЦБД ПН та вжиття заходів щодо їх усунення;

• своєчасне забезпечення Замовника інформацією та документами, що стосуються предмету Договору і необхідні для виконання умов Договору.

14.5. Для забезпечення якості та надійності роботи прикладного (функціонального) ПЗ АІС ЦБД ПН Виконавець зобов'язується щорічно в рамках технічної підтримки прикладного (функціонального) програмного забезпечення АІС ЦБД ПН надавати оновлення до прикладного (функціонального) ПЗ АІС ЦБД ПН.

Додаток 1

до Технічних вимог

Процеси перенесення і повернення абонентського номера

1 . Процес перенесення номера

1.1 Наведено опис взаємодії між АІС ЦБД ПН, оператором-отримувачем, оператором-донором/базовим оператором та іншими операторами телекомунікацій в процесі перенесення номера. Блок-схеми алгоритмів підготовки до перенесення та безпосередньо перенесення номера наведені на рисунках 1.1 та 1.2.

1.2 Основні етапи процесу перенесення номера в Україні:

1.2.1 Заява абонента. Абонент подає заявку новому оператору - оператору-отримувачу. Цей процес не охоплює взаємодії між абонентом і оператором, що відбуваються поза АІС ЦБД ПН.

1.2.2 Запит оператора-отримувача. Після завершення оформлення заявки оператор-отримувач в період часу, встановленого таймером Т1 (8 робочих годин), подає заявку до АІС ЦБД ПН. При цьому фіксується дата і час оформлення заявки.

1.2.3 Відповідь ЦДБ ПН. ЦДБ ПН перевіряє правильність інформації в запиті "NP Request" (Запит ПН) і пересилає його оператору-донору/базовому оператору. Якщо в запиті "NP Request" (Запит ПН) ЦДБ ПН виявлена невірна інформація, то його буде відхилено, а оператору-отримувачу ЦДБ ПН буде відправлено запит "NP Reject" (Відхилення ПН).

1.2.4 Відповідь оператора-донора/базового оператора. Оператор-донор/базовий оператор перевіряє правильність інформації в запиті "NP Request" (Запит ПН) і повинен відповісти за період часу, встановлений таймером T2 (8 робочих годин). Можливі три варіанти відповіді оператора-донора/базового оператора.

1.2.5 Оператор-донор/базовий оператор приймає і підтверджує запит "NP Request" (Запит ПН), надіславши повідомлення "Donor Accept" (Погодження донора), яким підтверджує перенесення номера.

1.2.6 У разі, якщо отримана в запиті "NP Request" (Запит ПН) інформація не пройшла перевірку оператора-донора/базового оператора, оператор-донор/базовий оператор посилає повідомлення "Donor Reject" (Відхилення донора), зазначивши причину відхилення заявки. Оператор-донор/базовий оператор має право відхилити заявку тільки з причин, встановлених регулюючим законодавством:

1.2.7 Якщо оператор-донор/базовий оператор не надав відповідь на запит протягом періоду часу, встановленого таймером T2 (8 робочих годин), то ЦДБ ПН автоматично надсилає повідомлення "Donor Accept" (Погодження донора).

1.2.8 Можливість вилучення номера. У разі, якщо в одній заявці на перенесення номера переноситься декілька номерів, є можливість вилучити декілька номерів з первинного запиту "NP Request" (Запит ПН) без зупинки процесу і скасування процесу перенесення номера. Вилучення номера може здійснювати як оператор-донор/базовий оператор, так і оператор-отримувач.

1.2.9 Оператор-донор/базовий оператор може вилучити один або декілька номерів з первинної заявки "NP Request" (Запит ПН), які не пройшли перевірку оператора-донора/базового оператора. Номери, що залишилися в заявці, мають бути перенесені в період часу, зазначений у первинній заявці. АІС ЦБД ПН повинна перевірити отримане від оператора-донора/базового оператора повідомлення "NP Donor Exclude" (Вилучення ПН донором) на правильність і перенаправити це повідомлення оператору-отримувачу. В разі, якщо повідомлення оператора-донора/базового оператора "NP Donor Exclude" (Вилучення ПН донором) неправильне або вилучення неможливе, АІС ЦБД ПН відхиляє процедуру вилучення і направляє повідомлення про відхилення оператору-донору/базовому оператору, зазначивши причину відмови на вилучення номерів.

1.2.10 Оператор-отримувач теж має можливість на прохання абонента в період часу, не більше половини часу, відведеного на перенесення номера, вилучити один або декілька номерів із первинної заявки.

1.2.11 Оператор-отримувач і оператор-донор/базовий оператор може вилучити один або декілька номерів із запиту до підтвердження або відхилення запиту у тому випадку, коли один або декілька номерів не пройшли перевірку у оператора-донора/базового оператора або абонент відмовився від перенесення одного або декількох номерів. Номери, що залишилися в заявці, мають бути перенесені в період часу, зазначений в первинній заявці.

1.2.12 Можливість скасування. Абонент має право скасувати замовлення на перенесення номера доки не підписаний договір з оператором-отримувачем. У разі скасування перенесення номера абонентом, оператор-отримувач посилає повідомлення про скасування перенесення АІС ЦБД ПН. АІС ЦБД ПН пересилає повідомлення оператору-донору/базовому оператору і заявка на перенесення номера "NP Request" (Запит ПН) відхиляється.

1.2.13 Підписання договору. Коли оператор-донор/базовий оператор підтверджує можливість перенесення номера, оператор-отримувач повідомляє про це абонента і пропонує підписати договір. Можливі 2 варіанти:

1.2.14 Абонент протягом періоду часу, встановленого таймером T3 (30 календарних днів), звертається до оператора-отримувача, підписує договір і отримує SIM-картку. В цьому разі, оператор-отримувач посилає повідомлення підтвердження "NP Contract" (Контракт ПН) до АІС ЦБД ПН.

1.2.15 Якщо абонент не прийшов за ідентифікаційною телекомунікаційною карткою і/або не уклав договір в період часу, встановленого таймером T3 (30 календарних днів), заявка про перенесення номера "NP Request" (Запит ПН) відхиляється.

1.2.16 Повідомлення про деактивацію. У зазначений в заявці час, визначений параметром "Due Date" (Обумовлена дата), АІС ЦБД ПН надсилає оператору-донору/базовому оператору повідомлення, зазначивши дату і час деактивації телефонного номера.

1.2.17 Деактивація. У визначений в повідомленні АІС ЦБД ПН термін оператор-донор/базовий оператор повинен деактивувати номер абонента в своїй мережі і повідомити про виконання АІС ЦБД ПН.

1.2.18 Повідомлення про активацію. ЦДБ ПН надсилає оператору-отримувачу сповіщення з інформацією про деактивацію номера оператором-донором/базовим оператором і надсилає запит на активацію абонентського номера в мережі оператора-отримувача.

1.2.19 Активація. Оператор-отримувач протягом часу, встановленого таймером T5 (3 ч.), зобов'язаний активувати абонентський номер і надіслати в АІС ЦБД ПН повідомлення. Після отримання відповіді оператора-отримувача про активацію абонентського номера, ЦДБ ПН висилає оператору-донору/базовому оператору і всім іншим операторам запит на зміну маршрутування на цей абонентський номер.

1.2.20 Завершення. Оператори після отримання від ЦДБ ПН запиту на зміну маршрутування, повинні оновити дані у власних системах, змінити маршрутизацію й проінформувати АІС ЦБД ПН про завершення робіт.

2. Процес повернення номера

2.1 Далі наведений опис взаємодії між АІС ЦБД ПН, оператором-отримувачем, оператором-донором та іншими операторами телекомунікацій в процесі повернення номера. Блок-схема алгоритму повернення номера наведена на рисунку 1.4.

2.2 Основні етапи процесу повернення номера в Україні:

2.2.1 Заява абонента. Абонент подає заявку оператору-отримувачу з проханням розірвати контракт (Contract break).

2.2.2 Запит оператора-отримувача. Оператор-отримувач надсилає в АІС ЦБД ПН повідомлення "Number return" (Повернення номера) про відключення перенесеного номера.

2.2.3 Відповідь АІС ЦБД ПН. АІС ЦБД ПН підтверджує повідомлення "Number return" (Повернення номера) та надсилає його оператору-донору.

2.2.4 Відповідь оператора-донора. Оператор-донор за період часу, встановлений таймером Т7 (24 години), повинен підтвердити повернення номера і повідомити про це, надіславши до АІС ЦБД ПН запит "Return Confirmed" (Повернення підтверджено).

2.2.5 Відповідь ЦДБ ПН. АІС ЦБД ПН пересилає повідомлення Return Confirmed (Повернення підтверджено) оператору-отримувачу і повідомляє усіх операторів про повернення номера.

(Далі Рисунки №.№.1.1, 1.2, 1.3, 1.4 у відповідності до сторінок 41-44 Документації конкурсних торгів «Послуги щодо проектування та розробляння у сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розроблення та впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»).

Додаток 2

до Технічних вимог

ВИМОГИ ДО СЕРВЕРІВ ОЦОД (АІС ЦБД ПН)

№ 1 Технічні характеристики серверу БД та додатків

Технічні характеристики апаратної платформи повинні бути ідентичними (або вище) характеристикам:

- процесор: не гірше E5-2640 v3, 2 шт.;

- оперативна пам'ять: не менше 8x16 GB (з можливістю розширення до 512 Гб);

- накопичувач на жорсткому диску: не менш ніж 2x146GB 6Gb SAS , не менш ніж 10x900GB 6Gb SAS;

- мережеві інтерфейси: не менше 2 х 1 Гб LOM та виділений інтерфейс для зовнішнього управління;

- віддалене керування: наявність інтегрованого контролера віддаленого керування через мережу Ethernet, з активованою підтримкою функцій доступу до графічної консолі операційної системи сервера, та можливості підключати оптичні носії інформації або файли їх образів;

- блоки живлення: не менше двох;

- формфактор: для монтажу в стійку 19``, не більше 2U

- додаткові аксесуари: наявність направляючих для монтажу сервера в стандартну комунікаційну шафу, глибиною не менше 800 мм. Наявність комплекту для монтажу кабелів, сумісного с запропонованим сервером;

- гарантійне обслуговування: сервісна підтримка строком не менше 1 року з рівнем сервісу 8х5хNBD

Апаратний засіб повинен постачатися із вибраним ліцензійним системним програмним забезпеченням.

№ 2. Технічні характеристики серверу резервного копіювання та тестування

Технічні характеристики апаратної платформи повинні бути ідентичними (або вище) характеристикам:

- процесор: не гірше E5-2623 v3, 1 шт.;

- оперативна пам'ять: не менше 2x16 GB (з можливістю розширення до 512 Гб);

- накопичувачs на жорсткому диску: не менш ніж 2x300GB 6Gb SAS , не менш ніж 4x1TB 6Gb SATA;

- мережеві інтерфейси: не менше 2 х 1 Гб LOM та виділений інтерфейс для зовнішнього управління;

- віддалене керування: наявність інтегрованого контролера віддаленого керування через мережу Ethernet, з активованою підтримкою функцій доступу до графічної консолі операційної системи сервера, та можливості підключати оптичні носії інформації або файли їх образів;

- блоки живлення: не менше двох;

- формфактор: для монтажу в стійку 19``, не більше 1U

- додаткові аксесуари: наявність направляючих для монтажу сервера в стандартну комунікаційну шафу, глибиною не менше 800 мм. Наявність комплекту для монтажу кабелів, сумісного с запропонованим сервером;

- гарантійне обслуговування: сервісна підтримка строком не менше 1 року з рівнем сервісу 8х5хNBD

Апаратний засіб повинен постачатися із вибраним ліцензійним системним програмним забезпеченням.

№ 3. ВИМОГИ ДО СЕРВЕРІВ РЦОД

Технічні характеристики серверу БД та додатків

Технічні характеристики апаратної платформи повинні бути ідентичними (або вище) характеристикам:

- процесор: не гірше E5-2640 v3, 2 шт.;

- оперативна пам'ять: не менше 8x16 GB (з можливістю розширення до 512 Гб);

- накопичувачs на жорсткому диску: не менш ніж 2x146GB 6Gb SAS , не менш ніж 10x900GB 6Gb SAS, 5x1TB 6G SATA;

- мережеві інтерфейси: не менше 2 х 1 Гб LOM та виділений інтерфейс для зовнішнього управління;

- віддалене керування: наявність інтегрованого контролера віддаленого керування через мережу Ethernet, з активованою підтримкою функцій доступу до графічної консолі операційної системи сервера, та можливості підключати оптичні носії інформації або файли їх образів;

- блоки живлення: не менше двох;

- формфактор: для монтажу в стійку 19``, не більше 2U

- додаткові аксесуари: наявність направляючих для монтажу сервера в стандартну комунікаційну шафу, глибиною не менше 800 мм. Наявність комплекту для монтажу кабелів, сумісного с запропонованим сервером;

- гарантійне обслуговування: сервісна підтримка строком не менше 1 року з рівнем сервісу 8х5хNBD;

Апаратний засіб повинен постачатися із вибраним ліцензійним системним програмним забезпеченням.

ВИМОГИ ДО КОМУТАТОРІВ ОЦОД І РЦОД

Архітектура та форм-фактор

• Зовнішній - для встановлення в стандартну монтажну шафу 19", висота 1U

Мережеві інтерфейси

• Не гірше ніж 24х GE RJ45;

• Не гірше ніж 4x 1GE/10GE SFP+

• Порти керування 1x GE RJ45

Продуктивність

• Затримка (у режимі Store and Forward на пакетах 64-байт, мкс): < 4.2

• Пропускна здатність (Mпакетів/секунду): > 150

• Маршрутизація/Комутаційна здатність (Гбіт/секунду): >200

• Розмір таблиці маршрутизації (записів) : > 15500

• Розмір таблиці MAC адрес (записів): > 31500 записів

Пам'ять

• ОЗП (Мбайт SDRAM): не гірше ніж 2048

• Флеш (Мбайт): не гірше ніж 512

• Буферна (МБайт): не гірше ніж 4

Управління

• Сommand-line interface; Web browser; SNMP Manager; Telnet; HTTPS; RMON1; FTP

Електричні характеристики

• Напруга (В): 220

• Частота (Гц): 50

Гарантія та Сервісна підтримка

• Обладнання повинно забезпечуватись гарантією від виробника та сервісною підтримкою строком не менш ніж 36 місяців

• Умови сервісної підтримки повинні включати в себе можливість реєстрації сервісних випадків в режимі 24 год х7 днів на тиждень х 365 днів на рік, доставку і заміну запасних частин у режимі Next Business Day (обладнання для заміни доставляється наступного дня після підтвердження сервісного випадку сервісом підтримки виробника), оновлення мікрокоду системи і версій встановленого програмного забезпечення.

ВИМОГИ ДО МАРШРУТИЗАТОРІВ ОЦОД І РЦОД

Архітектура та форм-фактор •

Зовнішній - для встановлення в стандартну монтажну шафу 19", висота не більше2U

Мережеві інтерфейси

• Не гірше ніж 3х GE RJ45;

• Не гірше ніж 2x GE SFP

Продуктивність

• Пропускна здатність (на пакетах 64-байт Mпакетів/сек): > 3.0

• Розмір таблиці маршрутизації (записів IPv4/IPv6) : не гірше ніж 450000/450000

• Розмір таблиці переадресації (записів IPv4/IPv6): не гірше ніж 450000/450000

Пам'ять

• ОЗП (Мбайт DDR3 SDRAM): не гірше ніж 2048

• Флеш (Мбайт): не гірше ніж 256

Управління

• Сommand-line interface; limited command-line interface; configuration menu; out-of-band management (RJ-45 Ethernet); SNMP Manager; Telnet; RMON1; FTP; in-line and out-of band; modem interface; out-of-band management (serial RS-232C or Micro USB); IEEE 802.3 Ethernet MIB

Електричні характеристики

• Напруга (В): 220

• Частота (Гц): 50

Надійність

• СЧНВ (роки): > 82

Гарантія та Сервісна підтримка

• Обладнання повинно забезпечуватись гарантією від виробника та сервісною підтримкою строком не менш ніж 36 місяців

• Умови сервісної підтримки повинні включати в себе можливість реєстрації сервісних випадків в режимі 24 год х7 днів на тиждень х 365 днів на рік, доставку і заміну запасних частин у режимі Next Business Day (обладнання для заміни доставляється наступного дня після підтвердження сервісного випадку сервісом підтримки виробника), оновлення мікрокоду системи і версій встановленого програмного забезпечення.

ВИМОГИ ДО ОБЛАДНАННЯ МЕРЕЖЕВОЇ БЕЗПЕКИ ОЦОД

Архітектура та форм-фактор

• Зовнішній - для встановлення в стандартну монтажну шафу 19", висота 1U

Мережеві інтерфейси

• Не гірше ніж 16х GE RJ45;

• Не гірше ніж 2x GE RJ45 WAN

• Не гірше ніж 2x GE SFP DMZ

• Порти керування 1x GE RJ45

Продуктивність

• Пропускна здатність IPv4 файєрвол (1518/512/64 byte, UDP): 3/3/3 Gbps

• Кількість одночасних підключень(TCP): 3,2 млн.

• Кількість нових сесій/секунду(TCP): 77 000

• Затримка (64 byte, UDP, мs): < 2

• Максимальна кількість політик: 10 000

• Пропускна здатність IPS: 1,7 Gbps

• Пропускна здатність антивірус: 600 Mbps

• Віртуальні домени(за замовчанням/максимально): 10/10

Підтримка дискових носіїв:

• Не менше ніж 64 ГБ

• Тип дискових носіїв Solid-state drive (SSD)

Продуктивність VPN

• Пропускна здатність IPSec VPN (512 byte): 1,3 Gbps

• Кількість IPSec тунелів типу шлюз-шлюз: 2 000

• Кількість IPSec тунелів типу клієнт-шлюз: 5 000

• Пропускна здатність SSL VPN : 400 Mbps

Резервування

• Режими роботи: активний-активний, активний-пасивний, кластеризація

Основні функціональні особливості

• Антивірус (аналіз по сигнатурам та евристичний аналіз з можливістю використання «пісочниці» (sandbox))

• Веб-фільтрація (статична фільтрація по URL та на основі категорій)

• Контроль додатків

• Політики на основі визначених характеристик пристроїв та ідентифікації користувачів

• Захист від вторгнень

• Захист від витоку інформації

• Анти-спам

Гарантія та Сервісна підтримка

• Обладнання повинно забезпечуватись гарантією від виробника та сервісною підтримкою строком не менш ніж 36 місяців

• Умови сервісної підтримки повинні включати в себе можливість реєстрації сервісних випадків в режимі 24 год х7 днів на тиждень х 365 днів на рік, доставку і заміну запасних частин у режимі Next Business Day (обладнання для заміни доставляється наступного дня після підтвердження сервісного випадку сервісом підтримки виробника), оновлення мікрокоду системи і версій встановленого програмного забезпечення

Складові сервісної підтримки

• Отримання актуальних репутаційних баз, баз ботнетів та всіх необхідних оновлень.

• Отримання основних та проміжних релізів програмного забезпечення через сайт або на фізичних носіях, підтримка програмних кодів у актуальному стані відповідно до рекомендацій виробника, в тому числі мікрокодів пристроїв;

• Надання консультацій по телефону, електронній пошті та на сайті підтримки виробника по питаннях установки, конфігурування і експлуатації обладнання з понеділка по неділю з 00.00 до 24.00 годин цілодобово;

• Організація та виконання міграцій, оновлень в режимі безперервності функціонування системи замовника;

• Постійний (24 години х 7 днів на тиждень) авторизований доступ до сайту виробника.

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ І ВИМОГИ ДО ОБЛАДНАННЯ І ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ОБЛАДНАННЯ МЕРЕЖЕВОЇ БЕЗПЕКИ

Форма розгортання

• Віртуальна машина.

• Гіпервізори що підтримуються: VMware ESX/ESXi 4.0/4.1/5.0/5.1/5.5/6.0, Microsoft Hyper-V 2008 R2 / 2012, Citrix XenServer 6.0+, Open Source Xen 4.1+, KVM, Amazon Web Services (AWS)

Технічні характеристики(включаючи ліцензію розширення)

• Підтримка кількості пристроїв/VDOM (максимум): 10

• Максимальна місткість сховища: 1,1 TB

• Об'єм журналів що обробляються за день: 6 GB/Day

• Кількість мережевих інтерфейсів (мінімум/максимум): 1/4

• Кількість віртуальних процесорів (vCPU мінімум/максимум): необмежено

• Підтримка пам'яті (мінімум/максимум): 1 GB / 4 GB для 32-bit та 2 GB / необмежено для 64-bit

• Підтримка стекування.

Адміністративні домени (ADOM`s) та глобальні політики • Дозволяє основному адміністратору створювати групи пристроїв для інших адміністраторів для моніторингу та керування:

- Адміністратори можуть керувати пристроями в їх географічній локації або бізнес-підрозділі.

- Декілька віртуальних доменів (VDOM`s) можуть бути розділені між декількома адміністративними доменами(ADOM`s).

- Гранульовані політики доступу дозволяють назначати ADOMи та політики конкретним користувачам.

- Адміністратори мають доступ до пристроїв та VDOMів що назначені їм.

- Можливе створення темплейтів конфігурації пристроїв для швидкого налаштування нових пристроїв безпеки.

- Кожен ADOM має загальну базу об'єктів для всіх пристроїв та пакетів політик, що дозволяє користувачам використовувати подібні конфігурації в необхідній групі.

- Можливості глобальних політик.

Локальний хостинг контенту безпеки

• Збереження контенту безпеки локально дозволяє адміністраторам контролювати оновлення і забезпечує покращений час відповіді для рейтингових баз даних. Включає в себе підтримку:

- Оновлення баз антивірусу.

- Оновлення сигнатур IPS.

- Оновлення налаштувань вразливостей.

- Веб-фільтрація.

- Анти-спам.

Управління та контроль

• Управління пристроями та кінцевими агентами індивідуально або на основі груп.

• Оновлення прошивок пристроїв.

• Виявлення нових пристроїв.

• Створення, розгортання та моніторинг VPN.

• Делегування контролю іншим користувачам з розподіленими функціями адміністрування.

• Аудит змін конфігурації для забезпечення дотримання згоди.

Моніторинг, аналіз та звіт

• Моніторинг важливих політик безпеки та мережевої статистики.

• Моніторинг у реальному часі та інтегрована система базової звітності дозволяє спостерігати за мережевою та користувацькою активністю.

JSON та XML APIs

• Підтримка JSON та XML API

Гарантія та сервісна підтримка

• Програмне забезпечення повинне забезпечуватись гарантією від виробника та сервісною підтримкою строком не менш ніж 12 місяців

• Умови сервісної підтримки повинні включати в себе можливість реєстрації сервісних випадків в режимі 24 години х 7 днів на тиждень х 365 днів на рік, оновлення системи і версій встановленого програмного забезпечення.

Складові сервісної підтримки

• Отримання всіх необхідних оновлень.

• Отримання основних та проміжних релізів програмного забезпечення через сайт або на фізичних носіях, підтримка програмних кодів у актуальному стані відповідно до рекомендацій виробника, в тому числі мікрокодів пристроїв;

• Надання консультацій по телефону, електронній пошті та на сайті підтримки виробника по питаннях установки, конфігурування і експлуатації обладнання з понеділка по неділю з 00.00 до 24.00 годин цілодобово;

• Організація та виконання міграцій, оновлень в режимі безперервності функціонування системи замовника;

• Постійний (24 години х 7 днів на тиждень) авторизований доступ до сайту виробника.

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ І ВИМОГИ ДО ОБЛАДНАННЯ І ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СИСТЕМИ АНАЛІЗУ ЖУРНАЛІВ ТА ГЕНЕРУВАННЯ ЗВІТІВ ОБЛАДНАННЯ МЕРЕЖЕВОЇ БЕЗПЕКИ

Архітектура та форм-фактор

• Зовнішній - для встановлення в стандартну монтажну шафу 19", висота 1U.

Мережеві інтерфейси

• Не гірше ніж 4х GE RJ45

Технічні характеристики(включаючи ліцензію розширення)

• Об'єм журналів що обробляються за день: 5 GB/Day

• Місткість сховища: 1 TB

• Максимальне число пристроїв/VDOM`s/ADOM`s: 10 000

• Швидкість запису (записів в секунду): 350

• Максимальне число підтримуваних пристроїв: 150

• Сесії за день: 18 000 000

Інструменти звітності та візуалізації

• Генерування графіків для конкретного випадку з можливістю фільтрації по топ користувачам, додаткам, напрямкам, веб-сайтам, загрозам, використанню VPN та іншим.

• Built-in Report Templates: Використання або модифікація PDF-темплейтів для відображення кольорових, комплексних, графічних звітів по використанню та функціям безпеки мережі.

• UTM & Traffic Summary Reports: Регулярний аналіз профілів безпеки та характеру трафіку/пропускної здатності у звітах UTM/Traffic.

• Event Management: Контроль важливих подій для звітності перед -адміністратором про потенційно аномальну поведінку пристроїв.

• Import/Export Templates: Експорт та зміна налаштувань після формування звіту.

Відображення журналів

• Відображення історичних журналів або у реальному часі.

• Вибірка з трафіку, журналів подій та журналів безпеки.

• Пошук по пристрою, ADOM або в сукупності.

• Фільтрація журналів та функції пошуку.

• Гранульований огляд з ПНеллю деталей журналу.

• Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.

Управління подіями

• Конфігуратор комплексних попереджень.

• Тригери для всіх рівнів "severity" журналів, конкретних подій, дій та напрямків.

• Встановлення порогів по кількості подій для конкретного проміжку часу.

• Перегляд або пошук історичних попереджень.

• Повідомлення через електронну пошту/SNMP або syslog.

Архівування DLP

• Дослідження архівів DLP контенту.

• Типи архівів що підтримуються: електронна пошта, HTTP, FTP, IM.

• Перегляд архівів тексту або завантажених файлів.

JSON та XML APIs

• Підтримка JSON та XML API

Гарантія та сервісна підтримка

• Програмне забезпечення повинне забезпечуватись гарантією від виробника та сервісною підтримкою строком не менш ніж 36 місяців

• Умови сервісної підтримки повинні включати в себе можливість реєстрації сервісних випадків в режимі 24 години х 7 днів на тиждень х 365 днів на рік, оновлення системи і версій встановленого програмного забезпечення.

Складові сервісної підтримки

• Отримання всіх необхідних оновлень.

• Отримання основних та проміжних релізів програмного забезпечення через сайт або на фізичних носіях, підтримка програмних кодів у актуальному стані відповідно до рекомендацій виробника, в тому числі мікрокодів пристроїв;

• Надання консультацій по телефону, електронній пошті та на сайті підтримки виробника по питаннях установки, конфігурування і експлуатації обладнання з понеділка по неділю з 00.00 до 24.00 годин цілодобово;

• Організація та виконання міграцій, оновлень в режимі безперервності функціонування системи замовника;

• Постійний (24 години х 7 днів на таждень) авторизований доступ до сайту виробника.

ВИМОГИ ДО ОБЛАДНАННЯ МЕРЕЖЕВОЇ БЕЗПЕКИ РЦОД

Архітектура та форм-фактор

• Зовнішній - для встановлення в стандартну монтажну шафу 19", висота 1U

Мережеві інтерфейси

• Не гірше ніж 14х GE RJ45 Switch Ports;

• Не гірше ніж 2x GE RJ45 WAN

• Не гірше ніж 2x GE RJ45 Shared Ports

• Не гірше ніж 2x GE SFP Shared Ports

• Не гірше ніж 2x GE RJ45 HA Ports

• Не гірше ніж 1x GE RJ45 DMZ

• Порти керування 1x GE RJ45

Продуктивність

• Пропускна здатність IPv4 файєрвол (1518/512/64 byte, UDP): 2,500 / 1,000 / 200 Mbps

• Кількість одночасних підключень(TCP): 3 млн.

• Кількість нових сесій/секунду(TCP): 22 000

• Затримка (64 byte, UDP, мs): < 37

• Максимальна кількість політик: 10 000

• Пропускна здатність IPS: 950 Mbps

• Пропускна здатність антивірус: 300 Mbps

• Віртуальні домени(за замовчанням/максимально): 10/10

Підтримка дискових носіїв:

• Не менше ніж 32 ГБ

• Тип дискових носіїв Solid-state drive (SSD)

Продуктивність VPN

• Пропускна здатність IPSec VPN (512 byte): 450 Mbps

• Кількість IPSec тунелів типу шлюз-шлюз: 2 000

• Кількість IPSec тунелів типу клієнт-шлюз: 5 000

• Пропускна здатність SSL VPN : 300 Mbps

Резервування

• Режими роботи: активний-активний, активний-пасивний, кластеризація

Основні функціональні особливості

• Антивірус (аналіз по сигнатурам та евристичний аналіз з можливістю використання «пісочниці» (sandbox))

• Веб-фільтрація (статична фільтрація по URL та на основі категорій)

• Контроль додатків

• Політики на основі визначених характеристик пристроїв та ідентифікації користувачів

• Захист від вторгнень

• Захист від витоку інформації

• Анти-спам

Гарантія та Сервісна підтримка

• Обладнання повинно забезпечуватись гарантією від виробника та сервісною підтримкою строком не менш ніж 36 місяців

• Умови сервісної підтримки повинні включати в себе можливість реєстрації сервісних випадків в режимі 24 год х7 днів на тиждень х 365 днів на рік, доставку і заміну запасних частин у режимі Next Business Day (обладнання для заміни доставляється наступного дня після підтвердження сервісного випадку сервісом підтримки виробника), оновлення мікрокоду системи і версій встановленого програмного забезпечення

Складові сервісної підтримки

• Отримання актуальних репутаційних баз, баз ботнетів та всіх необхідних оновлень.

• Отримання основних та проміжних релізів програмного забезпечення через сайт або на фізичних носіях, підтримка програмних кодів у актуальному стані відповідно до рекомендацій виробника, в тому числі мікрокодів пристроїв;

• Надання консультацій по телефону, електронній пошті та на сайті підтримки виробника по питаннях установки, конфігурування і експлуатації обладнання з понеділка по неділю з 00.00 до 24.00 годин цілодобово;

• Організація та виконання міграцій, оновлень в режимі безперервності функціонування системи замовника;

• Постійний (24 години х 7 днів на тиждень) авторизований доступ до сайту виробника.

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО ОБЛАДНАННЯ МЕРЕЖЕВОЇ БЕЗПЕКИ

Мережеві служби та підтримка

• Вбудований DHCP, NTP, DNS-сервера і DNS-проксі

• NTP, DDNS та DNS-сервіс

• Режими інтерфейсу: sniffer, port aggregated, loopback, VLANs (802.1Q and Trunking), virtualhardware, software and VLAN switches

• Статична маршрутизація та маршрутизація по політикам

• Підтримка Hybrid WAN: балансування навантаження і резервування з перевіркою стану з'єднання використовуючи TWAMP

• Підтримка USB 3G / 4G модеми бездротового WAN

• Динамічні протоколи маршрутизації: RIPv1/v2, OSPF v2/v3, ISIS, BGP4

• Multicast трафік: sparse та dense режим, підтримка PIM

• Контент маршрутизація: WCCP і ICAP: WCCP і ICAP

• Шейпинг трафіку та QoS в політиці або додатках

• Підтримка IPv6: управління по протоколу IPv6, протокол маршрутизації IPv6, тунелювання IPv6, брандмауер і UTM для трафіку IPv6, NAT46, NAT64, IPv6, IPsec VPN

Користувачі та керування ідентифікацією

• Локальна база даних користувачів

• Підтримка віддаленого сервісу аутентифікації: LDAP, Radius та TACACS+

• Single-sign-on: Windows AD, Novell eDirectory, Citrix і Terminal Server Агент, Radius , POP3/POP3S

• PKI і сертифікати: сертифікати X.509, SCEP, Certificate Signing Request (CSR), створення, автоматичне оновлення сертифікатів до закінчення підтримки, OCSP

• 2-факторна аутентифікація: підтримка пристроїв інших виробників, інтегрований токен сервер, SMS і програмні токени

• Ідентифікація пристроїв: розпізнавання пристроїв та операційних систем, автоматична класифікація, управління інвентарем

• Політика користувачів та пристроїв

Брандмауер

• Режими роботи: NAT/маршрутизатор та прозорий режим (міст)

• Session helpers & ALGs: dcerpc, dns-tcp, dns-udp, ftp, H.245 I, H.245 0, H.323, MGCP, MMS, PMAP, PPTP, RAS, RSH, SIP, TFTP, TNS (Oracle)

• Підтримка VoIP трафіку: SIP/H.323 /SCCP NAT traversal, RTP

• Підтримка протоколів: SCTP, TCP, UDP, ICMP, IP

• Глобальний список політик та секційний

• Об'єкти: підмережі, IP діапазон, IP, GeoIP (географія), FQDN

• NAT конфігурація: за політикою та центральна таблиця NAT

• Підтримка NAT: NAT64, NAT46, статичний NAT, динамічне NAT, PAT, Full Cone NAT, STUN

• Шейпінг трафіку і QOS: загальна політика шейпінгу, IP шейпінг, максимальна і гарантована пропускна здатність, максимальна кількість одночасних підключень на IP, пріоритезація трафіка, Type of Service (TOS) і Differentiated Services (DiffServ)

VPN

• IPSec VPN:

- Підтримка віддалених пірів: IPSEC-compliant dialup clients, peers with static IP/dynamic DNS

- Методи аутентифікації: certificate, pre-shared key

- IPSEC Phase 1 режими: aggressive та main (ID protection) mode

- Опції допуску пірів: any ID, specific ID, ID in dialup user group

- Підтримка IKEv1, IKEv2 (RFC 4306)

- Підтримка IKE mode configuration (as server or client), DHCP over IPSEC

- Протоколи шифрування: DES, 3DES, AES128. AES192, AES256

- Протоколи аутентификації: MD5, SHA1, SHA256, SHA384, SHA512

- Підтримка XAuth в режимі серверу або клієнту. XAuth для dialup users: Server type option (PAP, CHAP, Auto), NAT Traversal option

- Налагоджуваний IKE encryption key expiry, NAT traversal keepalive frequency

- Dead peer detection

- Replay detection

- Autokey keep-alive for Phase 2 SA

• Режими розгортання IPSec: gateway-to-gateway, hub-and-spoke, full mesh, redundant-tunnel, VPN termination in transparent mode.

• Опції налаштування IPSec VPN: route-based або policy-based.

• Можливість налагодження SSL VPN порталів: color themes, layout, bookmarks, connection tools, client download.

• SSL VPN realm: використання декількох користувацьких логінів SSL VPN пов'язаних з групами користувачів (URL, дизайн).

• Single-sign-on закладки.

• Користувацькі закладки.

• Обмеження конкурентних користувачів на SSL VPN порталі.

• Веб режим SSL-VPN для тонких віддалених клієнтів оснащених тільки web-браузером, дозволяє використовувати такі протоколи як:

- HTTP/HTTPS Proxy, FTP, Telnet, SMB/CIFS, SSH. VNC, RDP, Citrix

• Тунельний режим SSL VPN: для віддалених комп'ютерів які працюють на різноманітних операційних системах. SSL VPN підтримує клієнти: MAC OSX, Linux, Windows.

• Режим SSL VPN port forwarding: використовує Java Applet, який моніторить локальні порти на комп'ютері користувачів. При отриманні даних від клієнтського додатку, port forward модуль шифрує та передає дані до SSL VPN пристрою, котрий потім передає трафік до серверу додатків.

• Перевірка цілісності та перевірка операційної системи користувача.

• Перевірка MAC хоста на порталі.

• Очищення кешу перед завершенням сесії SSL VPN.

• Опція віртуального desktop для ізолювання SSL VPN сесії від середовища клієнта.

• VPN-моніторинг: IPSec та SSL VPN з'єднання в деталях.

• Підтримка інших протоколів: L2TP клієнт і режим сервера, L2TP через IPSec, PPTP, GRE на IPSEC.

IPS

• IPS engine: більше 7 000 оновлюючих сигнатур, виявлення аномалій протоколів, виявлення на основі швидкості, користувацькі сигнатури, ручні або автоматичні оновлення, інтеграція енциклопедії загроз.

• IPS actions: default, monitor, block, reset, або quarantine (attackers IP, attackers IP та Victim IP, incoming interface) з expiry time.

• Вибір на основі фільтрів: severity, target, OS, додаток та/або протокол.

• Опція ведення журналу по пакетам.

• Виключення IP(s) від визначених IPS сигнатур.

• IPv4 та IPv6 оснований на швидкості захист від DOS з настройками порогів проти TCP Syn flood, TCP / UDP / SCTP port scan, ICMP sweep, TCP / UDP / SCTP / ICMP session flooding(source/destionation).

• IDS аналізатор режим.

• Активний байпас з байпас інтерфейсами.

Контроль додатків

• Виявлення більше 3000 додатків в 18 категоріях: Botnet, Collaboration, Email, File Sharing, Game, General Interest, Network Service, P2P, Proxy, Remote Access, Social Media, Storage Backup, Update, Video/Audio, VoIP, Industrial, Special, Web (Others)

• Підтримка користувацьких сігнатур

• Підтримка протоколу SPDY

• Доступні фільтри: за категоріями, популярністю, технологією, ризиком, постачальника і/або протоколу

• Дії: блокування, скидання сесії, тільки монітор, шейпінг трафіка додатків.

• SSH інспектор

Управління кінцевими пристроями

• Керування мережевими пристроями за допомогою клієнтського програмного забезпечення:

- Перевірка стану: примусова установка програмного забезпечення клієнту з потрібним налаштуванням

- Ініціалізації конфігурації клієнта: примусове оновлення конфігурації клієнтів, таких як VPN та параметри веб-фільтрації відповідно до типу пристрою/групи та/або групи користувачів /користувача

- "Off-net" органів безпеки: активація резервних налаштувань безпеки у випадку наявності не захищеного шлюзу безпеки

Логування дій кінцевих пристроїі

• Підтримка програмного забезпечення: Windows, OS X, IOS, Android

Висока доступність

• Режими високої доступності: активно-пасивний, активний-активний, віртуальні кластери, VRRP, кластеризація

• Відмовостійкі Інтерфейси для стекування

• Зарезервований інтерфейс управління

• Відмовостійкість:

- Моніторинг з'єднань та портів

- Стан відмовостійкості

- Субсекундна відмовостійкість

- Сповіщення при відмові

• Параметри налаштування:

- HA з агрегацією каналів

- Повно-зв'язний НА

- Географічне розподілення НА

• Автономна синхронізація сесій

Управління, контроль і діагностика

• Управління доступом: HTTPS, SSH, Telnet, консоль

• Централізоване управління

• Інтеграційна систем: SNMP, Syslog, SFlow

• Швидке розгортання: Майстер налаштування, автоналаштування USB, виконання локальних і зовнішніх сценаріїв

• Панель з динамічними віджетами моніторингу

Журнали та звіти

• Логування з використання опції TCP (RFC 3195)

• Забезпечення шифрування та цілісності журналів

• Запланована часткова загрузка журналів

• Докладні журнали трафіку

• Комплексні журнали подій: аудит активності системи та адміністраторів, маршрутизація та події в мережі, VPN, автентифікація користувачів, події пов'язані з WiFi.

• Опція форматування журналів за частиною трафіку.

ВИМОГИ ДО АПАРАТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДСИСТЕМИ КРИПТОГРАФІЧНОГО ЗАХИСТУ КОНФІДЕНЦІЙНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Шлюз

• Компонент повинен реалізовувати наступні функції:

- захист трафіку на рівні аутентифікації / шифрування мережевих пакетів по протоколах IPsec AH і / або IPsec ESP;

- пакетну фільтрацію трафіку з використанням інформації в полях заголовків мережевого і транспортного рівнів;

- контекстну фільтрацію для протоколів TCP і FTP;

- класифікацію та маркування трафіку;

- реалізацію заданого протоколу взаємодії (аутентифікацію та / або захист трафіку) для кожного захищеного з'єднання, доступ в заданому захищеному режимі тільки для зареєстрованих партнерів по взаємодії;

- регульовану стійкість захисту трафіку;

- підтримка NAT Traversal Encapsulation;

- маскування топології сегмента мережі, що захищається (тунелювання трафіку);

- підтримку списку відкликаних сертифікатів (CRL - Certificate Revocation List);

- реєстрація подій, в тому числі і з використанням серверу Syslog;

- надання статистики із використанням протоколів SNMP v.1, v.2c;

- дистанційне та локальне налаштування (за допомогою командної строки або із використанням графічного інтерфейсу);

- підтримка сервісів QoS.

• Пропускна здатність у режимі шифрування для пакетів ТСР- не менш 800 Мбіт\сек.

• Для захисту трафіку повинний використовуватись алгоритм шифрування ДСТУ ГОСТ 28147:2009 у режимі гамування зі зворотнім зв'язком.

• Компонент повинний мати дійсний експертний висновок Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України щодо відповідності вимогам нормативних документів системи криптографічного захисту інформації (окремо, або у складі комплексу КЗІ).

Шлюз.

• Технічні характеристики апаратної платформи повинні бути ідентичними (або вище) характеристикам:

- процесор: не гірше E5-2600 v2, 2 шт.;

- кількість ядер/потоків: не менш ніж 12 ядер, 24 потоки;

- оперативна пам'ять: не менше16 GB (з можливістю розширення до 512 Гб);

- накопичувач на жорсткому диску: не менш ніж 500GB 6Gb SATA 7.2K RPM;

- мережеві інтерфейси: не менше 2 х 1 Гб LOM та виділений інтерфейс для зовнішнього управління;

- віддалене керування: наявність інтегрованого контролера віддаленого керування через мережу Ethernet, з активованою підтримкою функцій доступу до графічної консолі операційної системи сервера, та можливості підключати оптичні носії інформації або файли їх образів;

- блоки живлення: не менше двох, потужністю не більш 650 Вт кожний;

- формфактор: для монтажу в стійку 19``, не більше 1U

- додаткові аксесуари: наявність направляючих для монтажу сервера в стандартну комунікаційну шафу, глибиною не менше 800 мм. Наявність комплекту для монтажу кабелів, сумісного с запропонованим сервером;

- гарантійне обслуговування: сервісна підтримка строком не менше 1 року з рівнем сервісу 8х5хNBD

• Апаратний засіб повинний забезпечити функціонування ОС Centos v. 5.3.

ЗАМОВНИК: Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» 03179, м. Київ, пр-т Перемоги, 15 км Код ЄДРПОУ 01181765 р/р 26009428584 в ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» МФО 380805 ІПН 011817626659 Свідоцтво платника ПДВ №200079733 Директор з фінансових питань А.В. КишинськийВИКОНАВЕЦЬ: Товариство з обмеженою відповідальністю «Ес Ай Центр» 04205, м. Київ, проспект Оболонський, буд. 35 Код ЄДРПОУ 39679753 п/р 26002556733000 в АТ «УкрСиббанк» у м. Київ МФО 351005 ІПН 396797526541 Свідоцтво платника ПДВ № 396797526541 Директор С.В Ратушний

Додаток № 2 до договору від "__"_____2016 №_____

Специфікація товару та послуг

№Найменування К-тьЦіна, грн без ПДВСума, грн без ПДВСума ПДВ, грнСума грн з ПДВ 1Сервер БД та додатків ОЦОД HP DL380 Gen9 у складі: 2 453 820,00 907 640,00 181 528,00 1 089 168,00 767032-B21 HP DL380 Gen9 24SFF CTO Server 1 719049-L21 HP DL380 Gen9 E5-2640v3 FIO Kit 1 719049-B21 HP DL380 Gen9 E5-2640v3 Kit 1 726719-B21 HP 16GB 2Rx4 PC4-2133P-R Kit 8 652605-B21 HP 146GB 6G SAS 15K 2.5in SC ENT HDD 2 785069-B21 HP 900GB 12G SAS 10K 2.5in SC ENT HDD 10 749974-B21 HP Smart Array P440ar/2G FIO Controller 1 727250-B21 HP 12Gb DL380 Gen9 SAS Expander Card 1 733660-B21 HP 2U SFF Easy Install Rail Kit 1 720479-B21 HP 800W FS Plat Ht Plg Pwr Supply Kit 2 E6U59ABE HP iLO Adv incl 1yr TS U E-LTU 1 H7J32A4 HP ProLiant DL380 Gen9 Support 1 HA114A1 HP Startup 300 Series OS SVC 1 2Сервер резервного копіювання та тестування ОЦОД HP DL360 Gen9 у складі: 2 216 260,00 432 520,00 86 504,00 519 024,00 755258-B21 HP DL360 Gen9 8SFF CTO Server 1 755376-L21 HP DL360 Gen9 E5-2623v3 FIO Kit 1 726719-B21 HP 16GB 2Rx4 PC4-2133P-R Kit 2 655710-B21 HP 1TB 6G SATA 7.2k 2.5in SC MDL HDD 4 785067-B21 HP 300GB 12G SAS 10K 2.5in SC ENT HDD 2 749974-B21 HP Smart Array P440ar/2G FIO Controller 1 734807-B21 HP 1U SFF Easy Install Rail Kit 1 720478-B21 HP 500W FS Plat Ht Plg Pwr Supply Kit 2 E6U59ABE HP iLO Adv incl 1yr TS U E-LTU 1 H7J32A4 HP ProLiant DL360 Gen9 Support 1 HA114A1 HP Startup Entry 300 Series OS SVC 1 3СЕРВЕР БД та додатків РЦОД HP DL380 Gen9 у складі: 1 507 320,00 507 320,00 101 464,00 608 784,00 767032-B21 HP DL380 Gen9 24SFF CTO Server 1 719049-L21 HP DL380 Gen9 E5-2640v3 FIO Kit 1 719049-B21 HP DL380 Gen9 E5-2640v3 Kit 1 726719-B21 HP 16GB 2Rx4 PC4-2133P-R Kit 8 652605-B21 HP 146GB 6G SAS 15K 2.5in SC ENT HDD 2 785069-B21 HP 900GB 12G SAS 10K 2.5in SC ENT HDD 10 749974-B21 HP Smart Array P440ar/2G FIO Controller 1 727250-B21 HP 12Gb DL380 Gen9 SAS Expander Card 1 733660-B21 HP 2U SFF Easy Install Rail Kit 1 720479-B21 HP 800W FS Plat Ht Plg Pwr Supply Kit 2 E6U59ABE HP iLO Adv incl 1yr TS U E-LTU 1 H7J32A4 HP ProLiant DL380 Gen9 Support 1 HA114A1 HP Startup 300 Series OS SVC 1 655710-B21 HP 1TB 6G SATA 7.2k 2.5in SC MDL HDD 5 4Маршрутізатор ОЦОД і РЦОД HP MSR3044 у складі: 4 152 118,00 608 472,00 121 694,40 730 166,40 JG405A HP MSR3044 Router 1 JG527A HP X351 300W AC Power Supply 2 H7J34A4 HP MSR4044 Router Supp 1 JC686A HP X600 256M Compact Flash Card 1 5ОБЛАДНАННЯ МЕРЕЖЕВОЇ БЕЗПЕКИ ОЦОД FG-200D-EU у складі: 2 321 848,00 643 696,00 128 739,20 772 435,20 FG-200D-EU 18 x GE RJ45 (including 16 x LAN ports, 2 x WAN ports), 2x GE SFP DMZ ports, FortiASIC NP4Lite and CP8 hardware accelerated, 64GB onboard SDD storage 1 FC-10-00205-108-02-12 1 Year FortiGuard NGFW Service 4 FC-10-00205-247-02-48 4 Year 24x7 Comprehensive FortiCare 1 FRPS-100-EU External redundant AC power supply for up to 4 units: FG-300C, FG-310B, FS-348B and FS-448B. Up to 2 units: FG-200B, FG-200D, FG-240D and FG-300D, FG-500D, FDD-200B, FDD-400B,?FDD-600B?and FDD-800B. ?Not supported for: FG-200D-POE/240D-POE 2 6СИСТЕМА АНАЛІЗУ ЖУРНАЛІВ ТА ГЕНЕРУВАННЯ ЗВІТІВ ОБЛАДНАННЯ МЕРЕЖЕВОЇ БЕЗПЕКИ Fortigate у складі: 1 154 889,60 154 889,60 30 977,92 185 867,52 FAZ-200D-EU Centralized log & analysis appliance - 4 x GE RJ45, 1 TB storage, up to 5 GB/Day of Logs. 1 FC-10-L0200-247-02-48 4 Year 24x7 Comprehensive FortiCare 1 7ЦЕНТРАЛІЗОВАНА СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ОБЛАДНАННЯ МЕРЕЖЕВОЇ БЕЗПЕКИ Fortigate у складі: 1 120 089,00 120 089,00 24 017,80 144 106,80 FMG-VM-Base Base license for stackable FortiManager-VM. Manages up to 10 Fortinet devices/Administrative Domains, 1 GB/Day of Logs and 100 GB storage capacity. Designed for VMware vSphere, Xen, KVM and Hyper-V platforms. 1 FC1-10-M3004-248-02-12 1 Year 24x7 Comprehensive FortiCare (1 - 10 devices) 4 8ОБЛАДНАННЯ МЕРЕЖЕВОЇ БЕЗПЕКИ РЦОД FG-100D-EU у складі: 2 159 889,00 319 778,00 63 955,60 383 733,60 FG-100D-EU 20 x GE RJ45 ports (including 1 x DMZ port, 1 x Mgmt port, 2 x HA port, 16 x internal switch ports), 2 x shared media pairs (including 2 x GE RJ45, 2 x GE SFP slots), 32GB onboard storage??. Max managed FortiAPs (Total / Tunnel) 64 / 32 1 FC-10-00116-108-02-12 1 Year FortiGuard NGFW Service 4 FC-10-00116-247-02-48 4 Year 24x7 Comprehensive FortiCare 1 9ШЛЮЗ КРИПТОГРАФІЧНОГО ЗАХИСТУ КОНФІДЕНЦІЙНОЇ ІНФОРМАЦІЇ у складі: 6 283 632,94 1 701 797,65 340 359,53 2 042 157,18 UCSC-C220-M3S UCS C220 M3 SFF w/o CPU mem HDD PCIe PSU w/ rail kit 1 CON-SNT-C220M3SF SNTC-8X5XNBD UCS C220 M3 SFF w/o 4 UCS-CPU-E52695B 2.40 GHz E5-2695 v2/115W 12C/30MB Cache/DDR3 1866MHz 2 UCS-MR-1X082RY-A 8GB DDR3-1600-MHz RDIMM/PC3-12800/dual rank/1.35v 2 A03-D500GC3 500GB 6Gb SATA 7.2K RPM SFF hot plug/drive sled mounted 1 UCSC-PSU-650W 650W power supply for C-series rack servers 2 CAB-9K10A-EU Power Cord 250VAC 10A CEE 7/7 Plug EU 2 10Програмне забезпечення ШЛЮЗУ КРИПТОГРАФІЧНОГО ЗАХИСТУ КОНФІДЕНЦІЙНОЇ ІНФОРМАЦІЇ з гарантійною та технічною підтримкою 48 місяців у складі: 1 2 633 730,00 2 633 730,00 - 2 633 730,00 Програмний засіб криптографічного захисту інформації програмний модуль "Модуль шифрування (шлюз для Cisco UCS С-Series, UCS B-Series та Cisco UCS-E) (без обмеження) 6 Програмний засіб криптографічного захисту інформації "Крипто Підпис". Сервер. 1 11Інсталяція, налаштувння засобів криптографічного захисту інформації ШЛЮЗУ КРИПТОГРАФІЧНОГО ЗАХИСТУ КОНФІДЕНЦІЙНОЇ ІНФОРМАЦІЇ 1 329 670,00 329 670,00 65 934,00 395 604,00 12Програмний засіб криптографічного захисту інформації "Криптос Гейт Плас" необмежений з підтримкой 4 роки 1 352 800,00 352 800,00 - 352 800,00 13Програмне забезпечення Oracle у складі: 1 5 380 218,59 5 380 218,59 - 5 380 218,59 Примірник програмного забезпечення з ліцензією Oracle Database Standard Edition 2 CPU Lic 6 Примірник технічної підтримки до програмного забеспечення Oracle Database Standard Edition 2 CPU lic 1 Y Software Update & Support 6 Примірник технічної підтримки до програмного забеспечення Oracle Database Standard Edition 2 CPU lic 2nd Y Software Update & Support 6 Примірник технічної підтримки до програмного забеспечення Oracle Database Standard Edition 2 CPU lic 3rd Y Software Update & Support 6 Примірник технічної підтримки до програмного забеспечення Oracle Database Standard Edition 2 CPU lic 4rth Y Software Update & Support 6 Примірник технічної підтримки до програмного забеспечення Oracle Linux Premier Limited Support 1 Year Per System 5 Примірник технічної підтримки до програмного забеспечення Oracle Linux Premier Limited Support 3 Year Per System 5 14Програмне забезпечення vmware у складі: 1 807 674,40 807 674,40 - 807 674,40 VCS6-STD-CПрограмне забезпечення VMware vCenter Server 6 Standard for vSphere 6 (Per Instance) 1 VCS6-STD-G-SSS-CПрограмне забезпечення Basic Support/Subscription VMware vCenter Server 6 Standard for vSphere 6 (Per Instance) for 1 year 4 VS6-STD-CПрограмне забезпечення VMware vSphere 6 Standard for 1 processor 8 VS6-STD-G-SSS-CПрограмне забезпечення Basic Support/Subscription VMware vSphere 6 Standard for 1 processor for 1 year 32 15Послуги створення комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) АІС ЦБД ПН у складі: 1 577 200,00 577 200,00 115 440,00 692 640,00 Обстеження інформаційної моделі ІС та аналіз акту обстеження ІС. 1 роб. Днів 14 800,00 14 800,00 2 960,00 17 760,00 Розробка моделі загроз та моделі порушника для інформації що обробляється в ІС. Розробка політики безпеки. 1 роб. Днів 14 800,00 14 800,00 2 960,00 17 760,00 Створення функціонального профілю захисту інформації що розробляється в ІС. 1 роб. Днів 14 800,00 14 800,00 2 960,00 17 760,00 Розробка технічного завдання на КСЗІ Замовника. 3 роб. дні 14 800,00 44 400,00 8 880,00 53 280,00 Затвердження технічного завдання на КСЗІ Замовником. 1 роб. Дні 14 800,00 14 800,00 2 960,00 17 760,00 Погодження технічного завдання на КСЗІ Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України 24 роб. Дні - - - - Розробка проектних рішень, необхідних для реалізації вимог ТЗ на КСЗІ. Розробка та оформлення робочої та експлуатаційної документації КСЗІ. Затвердження робочої та експлуатаційної документації КСЗІ Замовником. 10 роб. Дні 14 800,00 148 000,00 29 600,00 177 600,00 Проведення навчання користувачів Замовника правилам роботи з КСЗІ. 1 роб. Дні 14 800,00 14 800,00 2 960,00 17 760,00 Монтаж обладнання, встановлення і налагодження комплексу засобів захисту, перевірку працездатності засобів захисту інформації в автономному режимі та при їх комплексній взаємодії. 3 роб. Дні 14 800,00 44 400,00 8 880,00 53 280,00 Розробка та узгодження з Замовником програми й методики випробувань попередніх випробувань. Проведення попередніх випробувань згідно з програмою та методиками випробувань. Оформлення та затвердження Протоколу попередніх випробувань КСЗІ. Затвердження Протоколу попередніх випробувань КСЗІ Замовником. 5 роб. Дні 14 800,00 74 000,00 14 800,00 88 800,00 Подача Замовником заяви на державну експертизу комплексної системи захисту інформації до Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. 1 роб. Дні 14 800,00 14 800,00 2 960,00 17 760,00 Розгляд заявки Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України 24 роб. Дні - - - - Розробка програми та методики експертних досліджень 5 роб. Дні 14 800,00 74 000,00 14 800,00 88 800,00 Погодження програми експертних досліджень Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України 24 роб. Дні - - - - Експертні випробування. Підготовка протоколів за результатами експертних випробувань та проекту експертного висновку 5 роб. Дні 14 800,00 74 000,00 14 800,00 88 800,00 Розгляд та затвердження протоколів та висновків за результатами експертних випробувань Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України 24 роб. Дні - - - - Введення КСЗІ в промислову експлуатацію 2 роб. Дні 14 800,00 29 600,00 5 920,00 35 520,00 16Програмне забезпечення АІС ЦБД ПН у складі: 1 21 750 000,00 21 750 000,00 - 21 750 000,00 Програмне забезпечення QuadonTM NP Core with 1y supp 1 Програмне забезпечення QuadonTM NP Q-Admin with 1y supp 1 Програмне забезпечення QuadonTM NP Q-Port with 1y supp 1 Програмне забезпечення QuadonTM NP Mon with 1y supp 1 Програмне забезпечення QuadonTM NP Help Desk Ticketing with 1y supp 1 Програмне забезпечення QuadonTMech supp 1 year (Core+ Q-Admin+Q-Port+Mon+Help Desk) 3 17Навчання співробітників користванню ПЗ АІС ЦБД ПН у складі: 1 330 000,00 330 000,00 66 000,00 396 000,00 Навчання співробітників користванню ПЗ АІС ЦБД ПН на протязі 5 днів в офісі Замовника 1 Навчання співробітників користванню ПЗ АІС ЦБД ПН на протязі 5 днів дістанціїно 1 18Впровадження АІС ЦБД ПН у складі: 1 582 400,00 582 400,00 116 480,00 698 880,00 (A) Проектування 3 роб. дні 5 200,00 15 600,00 3 120,00 18 720,00 (A1) Збір та аналіз усіх вимог до системи - - - - (A2) Написання детального технічного завдання (A3) Тестове відкриття інтерфейсів для операторів (B) Розробка та налаштування 35 роб. днів 5 200,00 182 000,00 36 400,00 218 400,00 (B1) Конфігурація та налаштування логіки (B2) Конфігурація та налаштування інтерфейсів (B3) Внутрішнє тестування (попереднє тестування) (B4) Розробка технічного проекту і робочої документації (B5) Розробка специфікації процесів (B6) Розробка специфікації інтерфейсу SFTP (C) Монтаж обладнання та налаштування програмного забезпечення 35 роб. днів 5 200,00 182 000,00 36 400,00 218 400,00 (C1) Замовлення обладнання (C2) Доставка обладнання (C3) Монтаж та налаштування обладнання (C4) Встановлення та налаштування програмного забезпечення (С5) Розробка докладної специфікація устаткування АІС ЦБД ПН; (C6) Розробка опису принципів тестування системи й процесів АІС ЦБД ПН із програмними і апаратними засобами ЛДБ ПН операторів телекомунікацій (С7) Розробка керівництва з адміністрування системи; (С8) Розробка керівництва користувача системи; (С9) Розробка керівництва керівництво користувача підсистеми технічної підтримки Help Desk (C10) Розробка вимог до системного програмного забезпечення (операційні системи і програмне забезпечення баз даних) третіх сторін з переліком рекомендованого програмного забезпечення. (D) Курс навчання 5 роб. днів 5 200,00 26 000,00 5 200,00 31 200,00 (E) Попередні випробування 2 роб. Днів 5 200,00 10 400,00 2080,00 12 480,00 (E1) Розробка методики проведення навантажувальних випробувань; (E2) Розробка методики проведення випробувань відказостійкості системи (E3) Проведення випробувань (F) Дослідна експлуатація 15 роб. днів 5 200,00 78 000,00 15 600,00 93 600,00 (G) Приймальні випробування 15 роб. днів 5 200,00 78 000,00 15 600,00 93 600,00 (G1)Розробка програми й методики приймальних випробувань (G2)Розробка методики проведення міжоператорського тестування (G3) Проведення випробувань (H) Підписання акту прийому-передачі 1 роб. день 5 200,00 5 200,00 1 040,00 6 240,00 (I) Запуск у промислову експлуатацію 1 роб. день 5 200,00 5 200,00 1 040,00 6 240,00 Всього грн. : 38 139 895,24 1 443 094,45 39 582 989,69

Постачання програмного забезпечення звільнено від оподаткування ПДВ згідно п. 261 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

ЗАМОВНИК: Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» 03179, м. Київ, пр-т Перемоги, 15 км Код ЄДРПОУ 01181765 р/р 26009428584 в ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» МФО 380805 ІПН 011817626659 Свідоцтво платника ПДВ №200079733 Директор з фінансових питань А.В. КишинськийВИКОНАВЕЦЬ: Товариство з обмеженою відповідальністю «Ес Ай Центр» 04205, м. Київ, проспект Оболонський, буд. 35 Код ЄДРПОУ 39679753 п/р 26002556733000 в АТ "УкрСиббанк" у м. Київ МФО 351005 ІПН 396797526541 Свідоцтво платника ПДВ № 396797526541 Директор С.В Ратушний »

3. Стягнути з Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (03179, м. Київ, проспект Перемоги, 15-й км, ЄДРПОУ 01181765) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕС АЙ ЦЕНТР» (04205, м. Київ, проспект Оболонський, 35, ЄДРПОУ 39679753) судовий збір в сумі 1378 грн.

4. В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

5.Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено

26.10.2016р.

Суддя Спичак О.М.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення21.10.2016
Оприлюднено02.11.2016
Номер документу62314186
СудочинствоГосподарське