ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
31.10.2016р. № 23/23 Суддя Ореховська О.О., розглянувши документи
про визнання угоди недійсною та повернення майна
ВСТАНОВИВ:
Відкрите акціонерне товариство "Лубенський м'ясокомбінат" в особі ліквідатора ОСОБА_1 звернулось до господарського суду Полтавської області з позовною заявою б/н, б/д (вх. № 1940/16 від 28.10.2016р.) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лубенський м'ясокомбінат", відповідно до якої просить суд:
- визнати акт приймання - передачі від 08.09.2011р. основних засобів до статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю "Лубенський м'ясокомбінат" на суму 390 490,85грн. в кількості 56 одиниць недійсним;
- зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Лубенський м'ясокомбінат" повернути Відкритому акціонерному товариству "Лубенський м'ясокомбінат" майно отримане за актом приймання-передачі від 08.09.2011р.
Відповідно до ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору регулюється Законом України № 3674-VI від 08.07.2011 року "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями).
Розміри ставок судового збору визначені ст. 4 Закону України "Про судовий збір". Так, відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" із заяв майнового характеру, що подаються до господарських судів, сплачується судовий збір у 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 150 розмірів мінімальної заробітної плати; із позовних заяв немайнового характеру, що подаються до господарських судів, сплачується судовий збір у 1 розмірі мінімальної заробітної плати.
У п. 3 ст. 6 вказаного Закону унормовано, що у разі, коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог, судовий збір сплачується за кожну вимогу за встановленими Законом ставками.
Позивачем одночасно заявлені дві вимоги (визнання акту приймання-передачі недійсним та повернення майна), а отже згідно приписів Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за кожну вимогу окремо.
В позовній заяві позивачем заявлено до суду клопотання про відстрочку сплати судового збору. Зазначене клопотання вмотивоване тим, що з 18.10.2011р. позивач перебуває в процедурі банкрутства - ліквідації і на даний час не має в своєму розпорядженні коштів чи будь-яких інших активів для сплати судового збору.
Відповідно до ст. 8 Закону України В«Про судовий збірВ» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Пунктом 3.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України В«Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу УкраїниВ» № 7 від 21.02.13 р. встановлено, що єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
При цьому, оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
Отже, виходячи з вищенаведеного, суд може відстрочити, розстрочити або звільнити від сплати судового збору при врахуванні майнового стану заявника, який останній повинен довести суду, надавши відповідні докази в розумінні ст. 36 Господарського процесуального кодексу України.
До позовної заяви позивачем додано копію постанови господарського суду Полтавської області від 18.10.2011р. у справі № 23/23 про визнання позивача - Відкритого акціонерного товариства "Лубенський м'ясокомбінат" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Будь-яких інших доказів, які б свідчили про відсутність на даний час на ліквідаційному рахунку позивача коштів для сплати судового збору чи відсутність в його розпорядженні будь-яких інших активів, за рахунок яких можливо сплати судовий збір, суду не надано.
Також, слід зауважити, що за приписами ч. 13 ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону від 14.05.1992 р. № 2343-XII) кредитори можуть створювати фонд для оплати послуг, відшкодування витрат та виплати додаткової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору) . За таких обставин, порушення відносно позивача справи про банкрутство, так само, як і визнання його банкрутом, не є підставою для звільнення його від сплати судового збору.
Суд встановив, що позивачем не надано належних доказів на підтвердження неможливості сплати ним судового збору, у зв'язку з чим, суд не вбачає правових підстав для задоволення клопотання позивача про відстрочку сплати судового збору та відмовляє в його задоволенні.
За приписами п. 4 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Виходячи з вищенаведених підстав, враховуючи відмову суду в задоволенні клопотання позивача та відсутність доказів сплати судового збору, суд вважає за необхідне повернути позивачу дану позовну заяву без розгляду.
З врахуванням викладеного, керуючись п. 4 ст. 63 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити в задоволенні клопотання Відкритого акціонерного товариства "Лубенський м'ясокомбінат" в особі ліквідатора ОСОБА_1 про відстрочку сплати судового збору.
2. Повернути позовну заяву Відкритого акціонерного товариства "Лубенський м'ясокомбінат" в особі ліквідатора ОСОБА_1 визнання угоди недійсною та повернення майна.
Додаток: заява та додані до неї матеріали.
Примітка: Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення (ст.63 ГПК України).
Суддя О.О. Ореховська
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2016 |
Оприлюднено | 03.11.2016 |
Номер документу | 62344962 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні