ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.11.2016Справа №910/16475/16 Господарський суд міста Києва у складі головуючого судді Чинчин О.В. , при секретарі судового засідання Бігмі Я.В., розглянув у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» до про Товариства з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» зобов'язання вчинити дії Представники:
від Позивача: не з'явились;
від Відповідача: не з'явились;
ОБСТАВИНИ СПРАВИ
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» (надалі також - «Позивач») звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» (надалі також - «Відповідач») про зобов'язання вчинити дії.
Позовні вимоги вмотивовано тим, що 15.11.2015 року установчими зборами Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» було прийнято рішення про створення Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі», розташованого за адресою: м. Київ, вул. Ділова, 4. 12.01.2016 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців було внесено відповідний запис. 05.04.2016 року проведено загальні збори Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі», на яких прийнято рішення про необхідність прийняття на баланс Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: м. Київ, вул. Ділова, 4. 26.04.2016 року Позивач звернувся до Товариства з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» з заявою про передачу будинку на баланс, проте Відповідач не вчинив жодних дій по передачі будинку на баланс Позивачу. Таким чином, просить Суд зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» передати на баланс Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» багатоквартирний будинок (житловий будинок «Челсі»), що розташований за адресою: м. Київ, вул. Ділова, 4; зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» передати Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» документацію: план земельної ділянки; бухгалтерську та статистичну документацію; один примірник технічної документації на будинок, до якої включаються: технічний паспорт на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок, проектно - кошторисна документація зі схемами влаштування внутрішньобудинкових мереж водопостачання, каналізації, центрального опалення, тепло -, газо -, електропостачання тощо, акти державної комісії про приймання жилого будинку в експлуатацію, паспорти котельного господарства, котлові книги у разі наявності вбудованих та прибудованих котельнь, паспорти ліфтового господарства, акти приймання - передачі жилого будинку у разі зміни його власника чи балансоутримувача, кошториси, описи робіт на поточний і капітальний ремонт, акти технічних оглядів, журнали заявок жителів, протоколи вимірювань опору електромереж (за наявності), протоколи вимірювань вентиляції; інформації щодо обліку мешканців об'єкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об'єкта, які в ньому не мешкають, правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово - комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об'єкта, планових заходів за попередній та на поточний роки, необхідних для утримання об'єкта відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та для збереження належного технічного стану будівельних елементів, конструкцій та мереж об'єкта.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 07.09.2016 року порушено провадження у справі № 910/16475/16, судове засідання призначено на 21.09.2016 року.
16.09.2016 року через загальний відділ діловодства суду (канцелярію) від Позивача надійшли документи на виконання вимог ухвали суду про порушення провадження по справі від 07.09.2016 року, а також, лист Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, в якому зазначено, що будинок №4 на вул. Діловій перебуває на балансовому утриманні та експлуатаційному обслуговуванні Товариства з обмеженою відповідальністю "КП "Українська житлова компанія"
21.09.2016 року в судове засідання з'явились представники сторін. Представник відповідача вимоги ухвали суду про порушення провадження по справі від 07.09.2016 року не виконав.
В судовому засіданні представники позивача надали усні пояснення по суті спору, якими підтримали вимоги та доводи позовної заяви. Представник відповідача в судовому засіданні надав усні пояснення по суті спору, якими заперечив проти задоволення позовних вимог.
Суд, ознайомившись з матеріалами справи, вислухавши представників сторін, з метою повного та всебічного розгляду спору, прийшов до висновку - зобов'язати:
1)Позивача надати письмові пояснення з посиланням на належні докази та норми чинного законодавства щодо визначення саме такого переліку документів в п.2 резолютивної частини позовної заяви;
2) Відповідача надати докази на підтвердження здійснення функцій з управління та утримання житлового будинку №4 по вул. Діловій у місті Києві;
3) Печерську районну в місті Києві державну адміністрацію надати інформацію щодо того, чи перебуває будинок №4 по вул. Діловій у місті Києві саме на балансі Товариства з обмеженою відповідальністю "КП "Українська житлова компанія".
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 21.09.2016 року відкладено розгляд справи на 05.10.2016 року, у зв'язку з невиконанням вимог ухвали суду, витребуванням додаткових доказів по справі.
30.09.2016 року через загальний відділ діловодства суду (канцелярію) від Позивача надійшли письмові пояснення на виконання вимог ухвали суду від 21.09.2016 року.
03.10.2016 року через загальний відділ діловодства суду (канцелярію) від Печерської районної в місті Києві державної адміністрації надійшли документи на виконання вимог ухвали суду від 21.09.2016 року.
03.10.2016 року через загальний відділ діловодства суду (канцелярію) від Відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому просить Суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
04.10.2016 року через загальний відділ діловодства суду (канцелярію) від Позивача надійшли письмові пояснення на відзив.
05.10.2016 року в судове засідання з'явились представники сторін. В судовому засіданні представники сторін надали додаткові пояснення по суті спору.
Суд, ознайомившись з матеріалами справи, вислухавши представників сторін, з метою повного та всебічного розгляду спору, прийшов до висновку - зобов'язати:
1) Позивача:
- надати письмові пояснення щодо наявності Акту передачі документів від Товариства з обмеженою відповідальністю "КП "Українська житлова компанія" до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Челсі" від 01.06.2016 року;
- надати докази на підтвердження переліку осіб, які увійшли до складу ОСББ, інформацію про кількість квартир, які входять до ОСББ та інформацію про власників цих квартир;
- надати докази на підтвердження повернення документів Товариству з обмеженою відповідальністю "КП "Українська житлова компанія", які передавались Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Челсі" Актом від 01.06.2016 року;
- надати письмові пояснення з посиланням на належні докази та норми чинного законодавства щодо існування документів, визначених п.2 резолютивної частини позовної заяви.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 05.10.2016 року відкладено розгляд справи на 02.11.2016 року, у зв'язку з витребуванням додаткових доказів по справі.
26.10.2016 року через загальний відділ діловодства суду (канцелярію) від Позивача надійшли письмові пояснення по суті спору.
01.11.2016 року через загальний відділ діловодства суду (канцелярію) від Позивача надійшло клопотання про перенесення судового засідання у зв'язку з неможливістю забезпечити явку уповноваженого представника.
В судове засідання 02 листопада 2016 року представники Сторін не з'явились, про поважні причини неявки суд не повідомили, про час та місце судового засідання були повідомлені належним чином, що підтверджується розпискою про відкладення справи в судовому засіданні 05.10.2016 року.
Таким чином, Суд приходить до висновку, Позивач та Відповідач про час та місце судового засідання були повідомлені належним чином.
Що стосується Клопотання представника Позивача про відкладення розгляду справи, Суд зазначає наступне.
Стаття 22 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що прийняття участі у судовому засіданні є правом сторони. При цьому, норми вказаної статті зобов'язують сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.
Статтею 77 вказаного Кодексу України передбачено, що господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статті 69 цього Кодексу розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.
Відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, третіх осіб, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні.
Згідно із п.3.9.2 Постанови №18 від 26.12.2011р. Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Одночасно, застосовуючи відповідно до частини 1 статті 4 Господарського процесуального кодексу України, статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» при розгляді справи ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд зазначає, що право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов'язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п.35 рішення від 07.07.1989р. Європейського суду з прав людини у справі «Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії» (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain).
Подане Позивачем клопотання про відкладення розгляду справи у зв»язку з неможливістю забезпечити явку уповноваженого представника Позивача в судове засідання, задоволенню не підлягає, оскільки чинне законодавство не обмежує кола осіб, які можуть здійснювати представництво юридичної особи в суді та зважаючи на те, що про дату судового засідання Позивача було попереджено заздалегідь, а отже, у нього було достатньо часу для того, щоб належним чином підготуватися до судового засідання та визначитись щодо особи, яка представлятиме його інтереси з урахуванням відомостей про те, що певні обставини можуть перешкодити конкретному представнику взяти участь у засіданні суду.
Приймаючи до уваги, що Позивач та Відповідач були належним чином повідомлені про дату та час судового засідання, враховуючи, що матеріали справи містять достатньо документів для розгляду справи по суті, Суд вважає, що неявка в судове засідання представників Позивача та Відповідача не є перешкодою для прийняття Рішення у даній справі.
Відповідно до статті 82 Господарського процесуального кодексу України рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами.
В судовому засіданні 02 листопада 2016 року, на підставі статті 85 Господарського процесуального кодексу України, оголошено вступну та резолютивну частини Рішення.
Відповідно до статті 81-1 Господарського процесуального кодексу України, в судовому засіданні складено протокол.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ
15.11.2015 року установчими зборами Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» було прийнято рішення, оформлене протоколом №1, про створення Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі», розташованого за адресою: м. Київ, вул. Ділова, 4.
Відповідно до п.1 розділу 1 Статуту Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі», затвердженого рішенням зборів співвласників багатоквартирного будинку «Челсі», оформленого протоколом №1 від 15.11.2015 року, Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» створене власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку №4, що розташований за місцезнаходженням: 03150, м. Київ, вул. Ділова, 4 відповідно до Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку».
Згідно з п.1 розділу 2 Статуту метою створення об'єднання є забезпечення і захист прав співвласників, дотримання ними своїх обов'язків, належне утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та цим Статутом.
12.01.2016 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено відповідний запис про створення Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі».
05.04.2016 року проведено загальні збори Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі», на яких прийнято рішення, оформлене протоколом №2, про проведення передачі -приймання будинку №4 по вул. Ділова у м. Києві з балансу ТОВ «КП «Українська житлова компанія» на баланс Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі», створення відповідної комісії для приймання - передачі об'єкта в управління, укладення Акту приймання - передачі будинку №4 по вул. Ділова у м. Києві з балансу ТОВ «КП «Українська житлова компанія» на баланс Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі».
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» листом №26/04/16/1 від 26.04.2016 року просило Товариство з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» у строк до 01.05.2016 року передати документацію по будинку в повному об'ємі для можливості прийняття в управління будинку №4 по вул. Ділова у м. Києві правлінням Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» та укладення Акту приймання - передачі між попереднім балансоутримувачем та Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Челсі», який був отриманий Відповідачем 28.04.2016 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення.
12.05.2016 року Позивач листом №12/05/1 просило Товариство з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» передати будинок №4 по вул. Ділова у м. Києві з балансу ТОВ «КП «Українська житлова компанія» на баланс Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі», який був отриманий Відповідачем 17.05.2016 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення.
У відповідь Відповідач листом №172 від 04.05.2016 року відмовив у задоволенні листа №26/04/16/1 Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» від 26.04.2016 року.
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, Позивач зазначає, що Відповідач не вчинив жодних дій по передачі будинку на баланс Позивачу. Таким чином, просить Суд зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» передати на баланс Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» багатоквартирний будинок (житловий будинок «Челсі»), що розташований за адресою: м. Київ, вул. Ділова, 4; зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» передати Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» документацію: план земельної ділянки; бухгалтерську та статистичну документацію; один примірник технічної документації на будинок, до якої включаються: технічний паспорт на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок, проектно - кошторисна документація зі схемами влаштування внутрішньобудинкових мереж водопостачання, каналізації, центрального опалення, тепло -, газо -, електропостачання тощо, акти державної комісії про приймання жилого будинку в експлуатацію, паспорти котельного господарства, котлові книги у разі наявності вбудованих та прибудованих котельнь, паспорти ліфтового господарства, акти приймання - передачі жилого будинку у разі зміни його власника чи балансоутримувача, кошториси, описи робіт на поточний і капітальний ремонт, акти технічних оглядів, журнали заявок жителів, протоколи вимірювань опору електромереж (за наявності), протоколи вимірювань вентиляції; інформації щодо обліку мешканців об'єкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об'єкта, які в ньому не мешкають, правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово - комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об'єкта, планових заходів за попередній та на поточний роки, необхідних для утримання об'єкта відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та для збереження належного технічного стану будівельних елементів, конструкцій та мереж об'єкта.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та, враховуючи те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, Суд вважає, що позовні вимоги Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 1 Господарського процесуального кодексу України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Відтак зазначена норма визначає об'єктом захисту порушене, невизнане або оспорене право чи охоронюваний законом інтерес.
Порушення права пов'язано з позбавленням його володільця можливості здійснити (реалізувати) своє право повністю або частково.
При оспоренні або невизнанні права виникає невизначеність у праві, викликане поведінкою іншої особи.
Таким чином, порушення, невизнання або оспорення суб'єктивного права є підставою для звернення особи за захистом свого права із застосуванням відповідного способу захисту.
За змістом ст.16 Цивільного кодексу України, захист цивільних прав та інтересів судом здійснюється шляхом: визнання права; визнання правочину недійсним; припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусового виконання обов'язку в натурі; зміні правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. При цьому, зазначеною нормою визначено, що суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Дана норма кореспондується з положеннями статті 20 Господарського кодексу України, якою визначено способи захисту прав і законних інтересів суб'єктів господарювання та споживачів.
Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Отже, під способами захисту прав слід розуміти заходи, прямо передбачені законом з метою припинення оспорювання або порушення суб'єктивних цивільних прав та (або) усунення наслідків такого порушення.
Слід зазначити, що предметом позову може бути матеріально-правова чи немайнова вимога позивача до відповідача, відносно якої суд повинен прийняти рішення. Захист майнового або немайнового права чи законного інтересу відбувається шляхом прийняття судом рішення про примусове виконання відповідачем певних дій або зобов'язання утриматись від їх вчинення.
Захист майнового або немайнового права чи законного інтересу відбувається шляхом прийняття судом рішення про примусове виконання відповідачем певних дій або зобов'язання утриматись від їх вчинення
Згідно із статтею 4-3 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини справи, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
За приписами статті 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.
Відповідно до ч. 1 ст. 385 Цивільного кодексу України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків).
Як вбачається з матеріалів справи, 15.11.2015 року установчими зборами Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» було прийнято рішення, оформлене протоколом №1, про створення Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі», розташованого за адресою: м. Київ, вул. Ділова, 4.
Відповідно до п.1 розділу 1 Статуту Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі», затвердженого рішенням зборів співвласників багатоквартирного будинку «Челсі», оформленого протоколом №1 від 15.11.2015 року, Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» створене власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку №4, що розташований за місцезнаходженням: 03150, м. Київ, вул. Ділова, 4 відповідно до Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку».
Згідно з п.1 розділу 2 Статуту метою створення об'єднання є забезпечення і захист прав співвласників, дотримання ними своїх обов'язків, належне утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та цим Статутом.
12.01.2016 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено відповідний запис про створення Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі».
Закон України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.
Статтею 1 Закону визначено, що об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна;
За змістом статті 4 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використанн спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обгрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.
Статтею 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" передбачено, що об'єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Установчі збори об'єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після державної реєстрації права власності на більше половини квартир та нежитлових приміщень у такому будинку.
Колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об'єднання, у тримісячний строк з дня державної реєстрації об'єднання забезпечує передачу йому примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж.
У разі відсутності документації на багатоквартирний будинок колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об'єднання, протягом півроку з дня державної реєстрації об'єднання відновлює її за власний рахунок.
05.04.2016 року проведено загальні збори Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі», на яких прийнято рішення, оформлене протоколом №2, про проведення передачі -приймання будинку №4 по вул. Ділова у м. Києві з балансу ТОВ «КП «Українська житлова компанія» на баланс Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі», створення відповідної комісії для приймання - передачі об'єкта в управління, укладення Акту приймання - передачі будинку №4 по вул. Ділова у м. Києві з балансу ТОВ «КП «Українська житлова компанія» на баланс Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі».
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» листом №26/04/16/1 від 26.04.2016 року просило Товариство з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» у строк до 01.05.2016 року передати документацію по будинку в повному об'ємі для можливості прийняття в управління будинку №4 по вул. Ділова у м. Києві правлінням Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» та укладення Акту приймання - передачі між попереднім балансоутримувачем та Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Челсі», який був отриманий Відповідачем 28.04.2016 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення.
12.05.2016 року Позивач листом №12/05/1 просив Товариство з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» передати будинок №4 по вул. Ділова у м. Києві з балансу ТОВ «КП «Українська житлова компанія» на баланс Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі», який був отриманий Відповідачем 17.05.2016 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення.
У відповідь Відповідач листом №172 від 04.05.2016 року відмовив у задоволенні листа №26/04/16/1 Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» від 26.04.2016 року.
Судом розглянуті та відхилені заперечення Товариства з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» щодо відсутності обов'язку останнього у передачі на баланс будинку №4 по вул. Діловій у м. Києві й технічної документації на вказаний будинок з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, 29.12.2014 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» (Виконавець) та Дочірнім підприємством «БУД ПІДРЯД» (Власник) було укладено Договір про передачу функцій з управління та утримання житлового будинку та прибудинкової території (передачу майна з балансу на баланс), предметом якого є передача Власником на баланс Виконавцю загального і неподільного майна об'єкта, який розташований за адресою: м. Київ, вул. Димитрова, 4, та передача Виконавцю функцій з управління та утримання житлового будинку та прибудинкової території, із забезпеченням надання споживачам комплексу житлово - комунальних послуг, із здійснення контролю за якістю надання послуг з утримання житлового будинку і прибудинкової території, а також прийняття Виконавцем на баланс цього майна для здійснення функцій з його управління, утримання та проведення розрахунків із споживачами житлово - комунальних послуг.
29.12.2014 року комісія у складі Товариства з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» та Дочірнього підприємства «БУД ПІДРЯД» провела обстеження будинку за адресою: м. Київ, вул. Димитрова, №2 у Печерському районі м. Києва, що передається з балансу Дочірнього підприємства «БУД ПІДРЯД» на баланс (управління) Товариства з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія», за результатами якого складено Акт приймання - передачі житлового будинку з балансу на баланс по вулиці Димитрова, 4 у Печерському районі м. Києва від 29.12.2014 року.
Як вбачається з Акту приймання - передачі житлового будинку з балансу на баланс по вулиці Димитрова, 4 у Печерському районі м. Києва від 29.12.2014 року, разом з житловим комплексом (його частиною) передана така технічна документація: технічний паспорт на будинок, план земельної ділянки, плани поверхів, схеми інженерного обладнання, в тому числі холодного та гарячого водопостачання, каналізації, теплопостачання, проект будинку: комплект робочих креслень на будівництво об'єкту, розроблених проектними організаціями, робочі проекти, перелік організацій, які брали участь у будівельно - монтажних роботах із зазначенням видів виконаних ними робіт і правил і прізвищ інженерно - технічних працівників, безпосередньо відповідальних за виконанням цих робіт; сертифікати, технічні паспорти або інші документи, що засвідчують якість матеріалів, конструкцій, устаткування, механізмів і деталей, використаних при виконанні будівельно - монтажних робіт, акти про огляд прихованих робіт і акти проміжного приймання окремих відповідальних конструкцій, акти про індивідуальні випробування змонтованого устаткування, акти про випробування.
Крім того, як вбачається з інформації Печерської районної у м. Києві державної адміністрації №105/01-3235/1 від 28.09.2016 року, наданої на виконання вимог ухвали Господарського суду міста Києва, будинок №4 на вул. Діловій (колишня Димитрова) перебуває на балансовому утриманні та експлуатаційному обслуговуванні Товариства з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія».
Враховуючи вищевикладене, Суд приходить до висновку, що саме на Товариство з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» покладений обов'язок передати на баланс Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» будинок №4 по вул. Ділова у м. Києві.
Проте, Суд не приймає до уваги посилання Позивача на статтю 11 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", якою передбачено право Об'єднання після набуття статусу юридичної особи прийняти на власний баланс весь житловий комплекс, оскільки Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» № 417-VIII від 14.05.2015 року статтю 11 виключено.
Статтею 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" передбачено, що колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об'єднання, у тримісячний строк з дня державної реєстрації об'єднання забезпечує передачу йому примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж.
У разі відсутності документації на багатоквартирний будинок колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об'єднання, протягом півроку з дня державної реєстрації об'єднання відновлює її за власний рахунок.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про реалізацію Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 11.10.2002 року № 1521 затверджено Порядок передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс, який регулює процедуру передачі житлового комплексу на баланс об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, а також житлового комплексу або його частини на баланс іншої юридичної особи, статут якої передбачає можливість провадження такої діяльності, з балансу колишнього балансоутримувача.
Відповідно до п. 2 Порядку загальні збори об'єднання вирішують питання про:
- прийняття житлового комплексу на баланс об'єднання;
- залишення житлового комплексу або його частини на балансі попереднього балансоутримувача (за умови укладення з ним відповідного договору);
- передачу житлового комплексу або його частини на баланс іншої юридичної особи, статут якої передбачає можливість провадження такої діяльності, та укладення з цією юридичною особою відповідного договору.
Тобто, саме загальні збори об'єднання визначають балансоутримувача об'єднання.
Судом встановлено, що 05.04.2016 року проведено загальні збори Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі», на яких прийнято рішення, оформлене протоколом №2, про проведення передачі -приймання будинку №4 по вул. Ділова у м. Києві з балансу ТОВ «КП «Українська житлова компанія» на баланс Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі», створення відповідної комісії для приймання - передачі об'єкта в управління, укладення Акту приймання - передачі будинку №4 по вул. Ділова у м. Києві з балансу ТОВ «КП «Українська житлова компанія» на баланс Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі».
Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно з ч. 3 ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
Статтею 4 Цивільного кодексу України встановлено, що:
- основу цивільного законодавства України становить Конституція України.
- основним актом цивільного законодавства України є Цивільний кодекс України.
- актами цивільного законодавства є також інші закони України, які приймаються відповідно до Конституції України та цього Кодексу
- актами цивільного законодавства є також постанови Кабінету Міністрів України.
Отже, право об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (Позивача) прийняти житловий комплекс на баланс об'єднання кореспондується з обов'язком балансоутримувача такого житлового комплексу (Відповідача) передати вказаний житловий комплекс на баланс такого об'єднання.
Згідно зі ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства тощо. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається.
Частиною першою статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином (частина 7 статті 193 Господарського кодексу України).
Пунктами 2 та 5 Порядку передбачено, що передача житлового комплексу або його частини з балансу на баланс об'єднання співвласників багатоквартирного будинку проводиться разом з планом земельної ділянки, технічним паспортом будинку та відповідною технічною документацією (інвентарна справа, акт прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж тощо) після прийняття загальними зборами об'єднання відповідного рішення та у двомісячний термін після надходження відповідного звернення від об'єднання.
Порядок встановлює процедуру передачі як житлових комплексів, що перебували на балансі житлово-експлуатаційних контор та інших організацій, так і новозбудованих житлових комплексів.
Крім того, Суд зазначає, що встановлена Порядком процедура передачі будинку з балансу на баланс фактично не відрізняється від процедури передачі будинку з управління однієї особи в управління іншої, встановленої Правилами управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 року № 13 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 27.04.2009 року та яка фактично полягає у встановленні комісією технічного стану будинку, складенню відповідного акту приймання-передачі та фактичної передачі одній особі іншій особі відповідної документації на будинок.
Проте, Суд зазначає, що матеріали справи не містять жодних належних та допустимих доказів відповідно до статей 33, 34, 36 Господарського процесуального кодексу України на підтвердження передачі Відповідачем на баланс Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» будинку №4 по вул. Ділова у м. Києві.
Отже, Суд зазначає, що Відповідач в порушення вищезазначених норм не здійснив передачу на баланс будинку №4 по вул. Ділова у м. Києві, тобто не виконав свої зобов'язання належним чином, а тому позовні вимоги Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» в частині зобов'язання Товариства з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» передати на баланс Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» багатоквартирний будинок (житловий будинок «Челсі»), що розташований за адресою: м. Київ, вул. Ділова, 4 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Крім того, при зверненні до суду з вказаним позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» просило суд зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» передати Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» документацію: план земельної ділянки; бухгалтерську та статистичну документацію; один примірник технічної документації на будинок, до якої включаються: технічний паспорт на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок, проектно - кошторисна документація зі схемами влаштування внутрішньобудинкових мереж водопостачання, каналізації, центрального опалення, тепло -, газо -, електропостачання тощо, акти державної комісії про приймання жилого будинку в експлуатацію, паспорти котельного господарства, котлові книги у разі наявності вбудованих та прибудованих котельнь, паспорти ліфтового господарства, акти приймання - передачі жилого будинку у разі зміни його власника чи балансоутримувача, кошториси, описи робіт на поточний і капітальний ремонт, акти технічних оглядів, журнали заявок жителів, протоколи вимірювань опору електромереж (за наявності), протоколи вимірювань вентиляції; інформації щодо обліку мешканців об'єкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об'єкта, які в ньому не мешкають, правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово - комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об'єкта, планових заходів за попередній та на поточний роки, необхідних для утримання об'єкта відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та для збереження належного технічного стану будівельних елементів, конструкцій та мереж об'єкта.
Відповідно до частини 18 статті 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об'єднання, у тримісячний строк з дня державної реєстрації об'єднання забезпечує передачу йому примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж.
Згідно з п.2.2 Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 року № 13, при передачі об'єкта в управління попередній балансоутримувач чи особа, що здійснювала управління будинком, надає замовнику, а замовник передає особі, що буде здійснювати управління будинком, оригінали або належним чином завірені копії документів (у разі зберігання оригіналів документів у місцевих архівах):
щодо технічного стану об'єкта, у тому числі:
план земельної ділянки з усіма будинками та спорудами, що на ній розташовані, виготовлений відповідно до вимог Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500, затвердженої наказом Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 09.04.1998 N 56, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 23.06.1998 за N 393/2833;
паспорт об'єкта та земельної ділянки;
проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення на кожний будинок та споруду об'єкта;
акт технічного стану об'єкта на момент приймання-передачі;
схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тощо;
виконавчі креслення контурів заземлення (для споруд, які мають заземлення);
паспорти котельного господарства, котлові книги;
паспорти ліфтового господарства;
кошториси, описи робіт з поточного та капітального ремонту;
акти технічного огляду;
журнали заявок мешканців об'єкта;
протоколи виміру опору ізоляції електромереж;
протоколи огляду системи вентиляції;
щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності за об'єктом; обліку мешканців об'єкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об'єкта, які у ньому не мешкають; правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово-комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об'єкта; планових заходів за попередній та на поточний роки, необхідних для утримання об'єкта відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та для збереження належного технічного стану будівельних елементів, конструкцій та мереж об'єкта.
У разі відсутності документів, передбачених цим пунктом, відмітка про це робиться у акті приймання-передачі об'єкта. Відсутні документи виготовляються чи відновлюються за рахунок попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, протягом одного місяця з моменту складення акта приймання-передачі об'єкта та передаються ним особі, що буде здійснювати управління будинком, з оформленням додатку до акту приймання-передачі. (п.2.3 Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд)
В обґрунтування заперечень на позовну заяву Відповідач зазначав, що 01.06.2016 року була створена комісія та була передана частина документів по Акту передачі документів від 01.06.2016 року відповідно до додатків, про що свідчить підпис представника Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» ОСОБА_1
Статтею 4-3 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Господарський суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.
Частиною 1 статті 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Проте, Суд не приймає до уваги Акт приймання - передачі від 01.06.2016 року в якості належного та допустимого доказу в розумінні ст. ст. 33, 34, 36 Господарського процесуального кодексу України на підтвердження передачі технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж, оскільки вказаний Акт не містить підписи відповідальних осіб, які передали та отримали документи, а також вказані підписи не скріплені відбитками печаток підприємств, які склали вказаний акт. Крім того, як вбачається з листа на ім'я директора ТОВ «КП «УЖК» ОСОБА_2 голова Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» ОСОБА_1 отримала документи за Актом для розгляду та вивчення, а не на виконання норм чинного законодавства України.
За таких підстав, Суд приходить до висновку, що позовні вимоги Позивача в частині передачі технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до п. 2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 23.03.2012 р. "Про судове рішення" рішення господарського суду має ґрунтуватись на повному з'ясуванні такого: чи мали місце обставини, на які посилаються особи, що беруть участь у процесі, та якими доказами вони підтверджуються; чи не виявлено у процесі розгляду справи інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин; яка правова кваліфікація відносин сторін, виходячи з фактів, установлених у процесі розгляду справи, та яка правова норма підлягає застосуванню для вирішення спору.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, Суд дійшов висновку, що позовні вимоги Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» до Товариства з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» про зобов'язання вчинити дії підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України, витрати по сплаті судового збору покладаються на Відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 32, 33,36, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
ВИРІШИВ
1. Позов Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» - задовольнити повністю.
2. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» (04136, м.Київ, ВУЛИЦЯ МАРШАЛА ГРЕЧКА, будинок 13, офіс 709, Ідентифікаційний код юридичної особи 38965411) передати на баланс Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» (03150, м.Київ, ВУЛИЦЯ ДІЛОВА, будинок 4, Ідентифікаційний код юридичної особи 40213815) багатоквартирний будинок (житловий будинок «Челсі»), що розташований за адресою: м. Київ, вул. Ділова, 4.
3. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» (04136, м.Київ, ВУЛИЦЯ МАРШАЛА ГРЕЧКА, будинок 13, офіс 709, Ідентифікаційний код юридичної особи 38965411) передати Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» (03150, м.Київ, ВУЛИЦЯ ДІЛОВА, будинок 4, Ідентифікаційний код юридичної особи 40213815) документацію: план земельної ділянки; бухгалтерську та статистичну документацію; один примірник технічної документації на будинок, до якої включаються: технічний паспорт на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок, проектно - кошторисна документація зі схемами влаштування внутрішньобудинкових мереж водопостачання, каналізації, центрального опалення, тепло -, газо -, електропостачання тощо, акти державної комісії про приймання жилого будинку в експлуатацію, паспорти котельного господарства, котлові книги у разі наявності вбудованих та прибудованих котельнь, паспорти ліфтового господарства, акти приймання - передачі жилого будинку у разі зміни його власника чи балансоутримувача, кошториси, описи робіт на поточний і капітальний ремонт, акти технічних оглядів, журнали заявок жителів, протоколи вимірювань опору електромереж (за наявності), протоколи вимірювань вентиляції; інформації щодо обліку мешканців об'єкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об'єкта, які в ньому не мешкають, правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово - комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об'єкта, планових заходів за попередній та на поточний роки, необхідних для утримання об'єкта відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та для збереження належного технічного стану будівельних елементів, конструкцій та мереж об'єкта.
4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» (04136, м.Київ, ВУЛИЦЯ МАРШАЛА ГРЕЧКА, будинок 13, офіс 709, Ідентифікаційний код юридичної особи 38965411) на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Челсі» (03150, м.Київ, ВУЛИЦЯ ДІЛОВА, будинок 4, Ідентифікаційний код юридичної особи 40213815) судовий збір у розмірі 1 378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн. 00 коп.
5. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «КП «Українська житлова компанія» (04136, м.Київ, ВУЛИЦЯ МАРШАЛА ГРЕЧКА, будинок 13, офіс 709, Ідентифікаційний код юридичної особи 38965411) в дохід спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1 378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн. 00 коп.
6. Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
7. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Дата складання та підписання повного тексту рішення: 07 листопада 2016 року.
Суддя О.В. Чинчин
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2016 |
Оприлюднено | 09.11.2016 |
Номер документу | 62515118 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Чинчин О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні