Справа № 357/12203/16-ц
2/357/4531/16
У Х В А Л А
07.11.2016 року cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Бондаренко О. В. оглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до об»єднання співвласників багатоквартирного будинку «Княжий дім» в особі керівника ОСОБА_2, третя особа: Білоцерківська міська рада, про визнання недійсним та скасування рішень установчих зборів про створення ОСББ, затвердження статуту ОСББ та скасування державної реєстрації, -
В С Т А Н О В И В:
04.11.2016 року ОСОБА_1 звернулася до суду з даним позовом до суду та просить визнати недійсним та скасувати рішення установчих зборів об»єднання співвласників багатоквартирних будинків по бульвару Княгині Ольги, м. Біла Церква будинок №3, протокол №1 від 19.03.2016 року та будинок №3а, протокол №1 від 26.03.2016 року про створення ОСББ «Княжий дім» та затвердження статуту ОСББ «Княжий дім», визнати незаконною та скасувати державну реєстрацію ОСББ «Княжий дім», що зареєстроване за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код юридичної особи №40387805 через допущені при його створенні порушення.
Відповідно до ч.1 ст.122 ЦПК України суддя відкриває провадження у цивільній справі не інакше як на підставі заяви, поданої і оформленої в порядку, встановленому цим Кодексом.
Встановлено, що позов ОСОБА_1 не відповідає вимогам встановленим ЦПК України.
Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленого цим Кодексом звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 4 ст. 10 ЦПК України, суд сприяє всебічному і повному з’ясуванню обставин справи: роз’яснює особам, які беруть участь у справі, їх права та обов’язки, попереджує про наслідки вчинення або не вчинення процесуальних дій і сприяє здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) ім’я (найменування) позивача і відповідача, а також ім’я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку, якщо такі відомі; 3) зміст позовних вимог; 4) ціну позову щодо вимог майнового характеру; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; 7) перелік документів, що додаються до заяви.
Відповідно до ч. 4 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.
Відповідно до ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру, в п.10 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 17 жовтня 2014 року "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах" роз’яснено, що подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об’єктом справляння судового збору, за подання додаткових заяв, у яких збільшується розмір позовних вимог, недоплачена сума судового збору також підлягає сплаті.
Згідно ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (551,20 грн.), як вбачається з поданої позовної заяви, остання містить дві немайнові вимоги, однак до позовної заяви додана лише одна квитанція про сплату судового збору в розмірі 551 грн. 20 коп., що не відповідає вимогам ст.119 ЦПК України та ст.6 Закону України "Про судовий збір".
Також, позовна заява не відповідає вимогам п.6 ч. ч. 2 ст. 119 ЦПК України, а саме не зазначено доказів в обгрунтування вимог щодо вчинення незаконних дій пов’язаних з фальсифікацією документів.
Слід, зазначити та роз’яснити, що обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування ( ч.2 ст. 59 ЦПК України), а в розумінні ч. 4 ст. 61 ЦПК України передбачено, що обов’язковим для суду що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи є вирок у кримінальній справі, що набрав законної сили, або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, стосовно якої ухвалено вирок або постанову суду, з питань, чи мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
На підставі вищевикладеного позивачу надається строк для усунення недоліків позовної заяви, в іншому випадку вона буде вважатись неподаною і повернута позивачу.
Керуючись ст. 121 Цивільного процесуального кодексу України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Княжий дім» в особі керівника ОСОБА_2, третя особа: Білоцерківська міська рада, про визнання недійсним та скасування рішень установчих зборів про створення ОСББ, затвердження статуту ОСББ та скасування державної реєстрації, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п’ять днів з дня отримання ухвали, інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_3
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2016 |
Оприлюднено | 15.11.2016 |
Номер документу | 62634044 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Бондаренко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні