ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
01029, м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 5
У Х В А Л А
09 листопада 2016 року К/800/25692/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Борисенко І.В.,
розглянувши клопотання Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області
про повернення судового збору
у справі № 816/1646/15
за позовом Приватного сільськогосподарського підприємства «Лазірки»
до Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 03.10.2016 відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 16.06.2015 та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 14.09.2015 на підставі абз. 3 ч. 4 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України.
До суду касаційної інстанції 02.11.2016 від Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області надійшло клопотання від 31.10.2016 № 807 про повернення судового збору в сумі 2806,28 грн., сплаченого при поданні касаційної скарги, у зв'язку з відмовою у відкритті касаційного провадження з підстав абз. 3 ч. 4 ст. 214 КАС України.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду, зокрема, в разі відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно з абз. 3 ч. 4 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України незалежно від поважності причини пропуску строку касаційного оскарження суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у разі, якщо касаційна скарга прокурора, органу державної влади, органу місцевого самоврядування чи іншого суб'єкта владних повноважень подана після спливу одного року з моменту набрання оскаржуваним судовим рішенням законної сили.
Згідно ч. 2 ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду у разі:
1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом;
2) повернення заяви або скарги;
3) відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі;
4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням);
5) закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затверджений наказом Державної казначейської служби України від 03.09.2013 № 787.
Відповідно до зазначеного наказу повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів у національній валюті здійснюється органами Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства) з відповідних бюджетних рахунків для зарахування надходжень (далі - рахунки за надходженнями), відкритих в органах Казначейства відповідно до законодавства, шляхом оформлення розрахункових документів.
Повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за ухвалою суду, яка набрала законної сили.
Ухвала суду подається платником до органу Казначейства разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету (у разі знаходження оригіналу документа на переказ, який підтверджує зарахування судового збору до бюджету, в матеріалах судової справи та зазначення про це в ухвалі суду).
З огляду на те, що заявником до клопотання додано копії платіжних доручень про сплату судового збору, а оригінали цих платіжних доручень в матеріалах справи відсутні, то прийняття судом рішення про повернення сплачених коштів є неможливим, а у суду відсутні підстави для задоволення заявленого клопотання.
Керуючись ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Лубенській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області в задоволенні клопотання про повернення судового збору за подання касаційної скарги у справі № 805/1752/15-а.
Суддя Вищого
адміністративного
суду України І.В. Борисенко
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2016 |
Оприлюднено | 14.11.2016 |
Номер документу | 62650532 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Борисенко І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні